dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Domyślnie

Witam. dzis dostalem wycene od pierwszej ekipy. jeszcze krotko przypomnie jaki dom buduje. dom jest bez piwnic , parterowy, pow 160m. bez uzytkowego poddasza, nie jest to prosta bryla budynku zasadnicze wymiary budynku 17,04 na 13.20 z tym , ze obiekt ( jak to jest napisane w projekcie,) jest w swojej formie rozczlonkowany. Co to oznacza? Powiedzial mi budolaniec, ze to sie dluzej buduje, bo sa zakamarki czyli duzo rogow i zalaman muru. To niby takie pracochlonne budowanie, a ja mu na to , ze prosty to jest chinski mur, i najlepiej cos takiego budowac. J 3 stopnie przed wejsciem do domu. Powierzchnia zabudowy 195,7 m kw. Powierzchnia uzytkowa 160,8 m kw,Kubatura 852 m szescienne.
    teraz ta wstepna kalkulacja!!!!!!
    1) wykop pod lawy fundamentowe i ich zalanie 4000 zl
    2) wymurowanie bloczkow fundamentowych 4000 zl
    3) wymurowanie parteru 8000 zl
    4) zaszalowanie stropu +zalanie 7000 zl
    5) wymurowanie kominow i cos tam nie moge odczytac 4000 zl
    W sumie ok 27000zl. Bez rachunku!!!!
    Za konstrukcje dachu , pokrycie dachu deskami i papa chce 10000zl , bez deskowania i bez papy 4000 zl mniej.
    Tak pobieznie liczec dach ma ok 200- 250 m kw . to trzeba dokladnie policzyc.
    Jak wyglada dalsza kalkulacja materialowa cenowo tak mniej wiecej na razie:
    1) zrownanie terenu i usuniecie db ziemi 1000 zl
    2) beton na zalanie lawy 4000
    3)bloczek betonowy na podmurowke 3500
    4)deski szalunkowe na strop i dach 3500
    5)zbrrrojenie na lawy, +strop + wieniec 3500
    6) cegla pelna 1500
    7) cement do murowania+ wapno + piasek 1500
    cement na wylewki 600
    9)pustak Redy na parter 12000
    10) beton na strop 5000
    11) drewno konstrujcyjne na dach 7000
    12) lzolacja pozioma + gwozdzie + sruby 20000

Zeby sie dlugo nie rozwodzic to ok 60000 zl a wiec stan surowy otwarty bez dachowki ok 95000 zl .
    co wy otym sadzicie, napiszcie pare slow. w przyszlym tygodniu mam jeszcze miec dwie wyceny. Jeszcze raz zwracam sie z prosba, jesli ktos ma dobra ekipe budowlana prosze o namiar. pozdrawiam

Domyślnie

Witaj
    Tak na początek to:
    - jeśli chcesz zadać pytanie odnośnie jakiegoś tematu, kóry ściśle jest związany z miejscem w którym się budujesz to pisz to w grupie Trójmiasto i okolice, czyli zrób odpowiedź a nie nowy wątek.
    - jeśli zadajesz pytanie ogólne na temat cen, wycem, technologi itp. to staraj się umieszczać je w innych watkach np. wymiana doświadczeń.

Co do Twojej wyceny to nie powiem, ale trochę kosztuje. Moja opinia jest jednakże mało obiektywna bo mam zupełnie inny system budowania, ale to już zupełnie inna historia.

Co do twojej kalkulacji to radzę Ci, abyś sama kupowała i zamawiała materiały. Jesli chodzi o gazobeton to radzę wziąć z Osławy a nie z Redy. Niekóre pozycje wychodzą dość drogo. Kiedy ja się interesowałem to np. za m2 postawienia stropu /bez materiału/ chcieli /brygada 4 os./ 20zł, co przy twoich gabarytach daje to ok. 4 tys zł. Tak jak móisz u Ciebie jest to prawie dwa razy drożej. Przypuszczam, że podobnie jest w innych przypadkach.
    Na 1m2 ściany potrzeba 7 szt. gazobetonu. Za Twoje 12000 tys zł. /1 szt = ok. 5zł - ścian dwuwarstwowa, gazobeton 24cm/ można kupić materiału na prawie 350m2 ścian. Policz ile ich masz, może mniej? Wymurowanie 1m2 ściany w zwykłym systemie to równiez koszt 20zł. Ty płacisz 8000zł czyli 400m2 ściany. Sprawdź to.
    Temat można ciągnąć bez końca. Poczekaj na inne oferty. Poczytaj jakie są ceny w innych częściach kraju. Przelicz to na podstawie własnego projektu i będziesz wiedzić ile tak mniej więcej powinnaś zapłacić.
    Pozdrawiam

Domyślnie

czesc Kodi
    tak na poczatek chcialbym zaznaczyc, ze chociaz nick mam w rodzaju zenskim jestem kolesiem, ale to sprawa drugorzedna.
    Faktycznie masz racje co do sposobu w jaki zadalem pytanie. jak sam widzisz jestem nowym forumowiczem i popelniam bledy. sorry. Zreszta ja nie jestem odosobniony w tym temacie. Ciesze sie jednak, ze sa takie osoby jak ty, ktore podziela sie swa wiedza. pozdrawaim ninja-pawel b.

Domyślnie

jesli natomiat chodzi o wycene to tez mi sie wydaje, ze jest troche zawyzona. tak jak pisalem czekam na jeszcze dwie wyceny. wtedy bede mogl je porownac i cos zadecydowac. Moze ty masz jakas ekipe godna polecenia. pozdrawiam, ninja-pawel b.

Domyślnie

Ostatnio zastosowałam inną technikę negocjacji. Chyba lepiej się natym wychodzi.Ktoś zrobił mi prawidłowy kosztorys w roboczogodzinach i potem pytałam tylko o stawkę stosowaną przez danego budowlańca. Proste wymnożenie stawki przez liczbę godzin dało kwotę na całość prac. Uzgodniłam 10zł.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia