dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 32
  1. #1
    Guest

    Domyślnie Ściana z silikatu

    Witam. Zamierzam wybudować parterowy domek z Silki (na klej) ścianę 3 warstwową ocieplaną wełną mineralną. Ale nie jestem pewien co do właściwości tego materiału. Proszę o radę.Może lepiej poroterm?

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    To jest podpucha!

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Nie wiem, czy to jest podpucha i w jakim sensie, ale ja mam taki dom i jest to jedyny dom budowany w tej technologii w naszej okolicy.Jestem więc na tak.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja również budowałem z tego materiału i również uważam za bardzo dobry. Przede wszystkim trwały, mocny, zdrowy (wapno+piasek+woda). Polecam

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Dziękuję za opinie.

  6. #6

    Domyślnie

    Jestem za ze wzgledow ekonomiczych jak i wytrzymalosciowych. Niestety w moim przYpadku musialem zrezygnowac z budowy silka z powodu jedynej jej wady a to ciezaru. Niemal dwukrotnie wiekszy ciezar w masie na podlozu podmoklym odpada . Szkoda

  7. #7

    Domyślnie

    Silikat tak, ale dlaczego Silka i dlaczego na klej???
    Zaprawa klejowa ma sens przy betonie komórkowym, żeby nie tworzyć mostków termicznych ze zwykłej zaprawy. Tymczasem przenikalność cieplna silikatu i zwykłej zaprawy jest w zasadzie taka sama więc po co? Poza tym zwykła "gruba" spoina z zaprawy cementowo wapiennej zapewnia pewną podatnośc muru, zapobiegając jego ewentualnym pęknięciom. Dlatego murowanie z silikatu pióro- wpust na zaprawę klejową to moim zdaniem pomylenie pojęć.
    Zaś co do strasznie reklamującej się silki to jest co najmniej o 50% droższa od polskich silikatów, które w niczym jej nie ustępują.
    Pozdrawiam - Alek

  8. #8

    Domyślnie

    Ja też buduję z silki, ale na tradycyjną zaprawę. Na zewnątrz będzie jeszcze styropian, a od środka płyty katron-gips.

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    On 2003-01-26 19:20, Alek wrote:
    Silikat tak, ale dlaczego Silka i dlaczego na klej???
    Zaprawa klejowa ma sens przy betonie komórkowym, żeby nie tworzyć mostków termicznych ze zwykłej zaprawy. Tymczasem przenikalność cieplna silikatu i zwykłej zaprawy jest w zasadzie taka sama więc po co? Poza tym zwykła "gruba" spoina z zaprawy cementowo wapiennej zapewnia pewną podatnośc muru, zapobiegając jego ewentualnym pęknięciom. Dlatego murowanie z silikatu pióro- wpust na zaprawę klejową to moim zdaniem pomylenie pojęć.
    Zaś co do strasznie reklamującej się silki to jest co najmniej o 50% droższa od polskich silikatów, które w niczym jej nie ustępują.
    Pozdrawiam - Alek
    Wybrałem zaprawę klejową, ponieważ jej zużycie jest mniejsze niż tradycyjnej zaprawy, jest mniej wilgoci technologicznej i mury szybciej wysychają. W grę wchodzi również łatwość budowania i czas. Co do wytrzymałości, to widziałem nieraz popękane mury wykonane tradycyjnie, więc wszystko zależy chyba od wykonania,dobrego fundamentu i nośności gruntu.Wybrałem Silkę, ponieważ nie znalazłem polskiego producenta bloczków silikatowych p+w na zaprawę klejową.
    Myślałem też o Porotonie Robena, który można murować na klej unikając mostków termicznych (instrukcje murowania w tej technologii są dostępne na niemieckiej stronie producenta).Jednak silikat bardziej mnie przekonuje.
    Czy ma ktoś jakieś doświadczenia z murowaniem silikatów na klej?

  10. #10

    Domyślnie

    Więcej informacji http://www.silka.com.pl
    Ja brałem z tej firmy z zakładu w Żabienku koło Mosiny (okolice Poznania)

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    Ściany wewnętrzne robi się na klej, bowiem tam, gdzie jest pióro i wpust, nie trzeba nic stosować a sciany są bardzo równe. Np. w łazience mogę kafelki przyklejać do ściany bez jej tynkowania. Poza tym tak zaleca producent Silki ze względu na przenikalność cieplną. Natomiast ściana elewacyjna jest u mnie na zaprawę bo ściana z fugami jest bardziej dekoracyjna od ściany bez fug.

  12. #12
    Guest

    Domyślnie


    Wybrałem Silkę, ponieważ nie znalazłem polskiego producenta bloczków silikatowych p+w na zaprawę klejową.
    No co Ty?
    praktycznie każda cegielnia robiąca silikaty ma takie wersje w ofercie.
    Z reguły o połowę tańsze niż Silka i lepsz - większe bloczki.

    Cavallino

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    Możesz dać jakiś dobry namiar.
    Dzięki

  14. #14

    Domyślnie

    http://www.posbau.pl (dealer)

    Producent - Cegielnia Przysieczyn:
    tel: (67) 262-16-41
    tel: (67) 262-06-49


  15. #15

    Domyślnie

    http://www.posbau.pl (dealer)

    Producent - Cegielnia Przysieczyn:
    tel: (67) 262-16-41
    tel: (67) 262-06-49


  16. #16
    Guest

    Domyślnie

    Problem w tym, że większość Polskich producentów produkuje zgodnie z normą PN-B-12066 i przeznaczone do murowania na tradycyjną zaprawę cementowo-wapienną. W tym i cegielnia podana przez Ciebie.
    Np. 1NF 2NFD, 3NFD.
    Bloki te raczej nie nadają się na zaprawę klejową, z powodu małej dokładnośći.Nie posiadają też łączenia P+W tylko kieszeń wypełnianą zaprawą.

  17. #17

    Domyślnie

    Cavallino,
    na podanej przez Ciebie stronie nie widzę bloczków typu P+W (brak opisów), jak wiesz coś więcej to powiedz które to są.
    Po drugie, bloczki 3NFD tańsze są na http://www.silka.com.pl, gdzie jest więc te 50% ?

  18. #18

  19. #19

  20. #20

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony