dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 373
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 7458
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    metea

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie Komentarze do budowy Ewy (EZS)

    Witaj Ewo w klubie, ja jeszcze pół roku temu tak samo jak Ty nie znałam sie na niczym zwiazanym z budowaniem ale nie martw sie wszystko przed Tobą
    Masz juz drzwi to juz jest cos
    W razie czego moge Ci podac namiary na mojego kierownika budowy...
    Zycze wszystkiego dobrego i szybkiego budowania i oczywiście zagladaj do swojego dziennika i pisz o swoich poczynaniach a na pewno znajdzie sie duzo osób na forum które beda mogły Ci cos doradzić...i po to własnie załozyłam ten watek

    Pozdrowiam
    Budowa Misiowego domku

    Dziennik budowy
    komentarze

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Rom

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    10.035

    Domyślnie

    Witaj Ewo
    Życze Wam powodzenia w budowie i z niecierpliwością czekam na następne wpisy.
    Pozdrawiam

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Dzięki za wsparcie.
    Metea, ten twój kierownik jest z tych aktywnych? To znaczy czy doradza i sprawdza, czy tylko wpisuje do dziennika? I ile kosztuje? Nie mam pojęcia, ile może kosztować "aktywny" kierownik w Łodzi?

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    metea

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Mój kierownik budowy jest jak najbardziej aktywny, przyjezdza, sprawdza czy wszystko ok, doradza.. ale ile bierze za to kaski to ja nie wiem...nim zajmuje sie moja druga połowka, wieczorem sie zapytam i napisze...

    Pozdrawiam
    Budowa Misiowego domku

    Dziennik budowy
    komentarze

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar zaba_gonia
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    7.546
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Witam Cię Ewo w naszym gronie!

    Nie uważam, że 30 tys. za stan surowy to wygórowana cena....Nie wiem jak wyglada projekt, ale wydaje mi sie , ze to uczciwa propozycja

    Pozdrawiam

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Jagna
    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    4.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    354

    Domyślnie

    Witaj, Ewa! Twój dziennik świetnie się zaczyna. Czekam na dalszy ciąg i życzę powodzenia

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał zaba_gonia
    Witam Cię Ewo w naszym gronie!

    Nie uważam, że 30 tys. za stan surowy to wygórowana cena....Nie wiem jak wyglada projekt, ale wydaje mi sie , ze to uczciwa propozycja

    Pozdrawiam

    OOOO
    Ja się muszę o tym upewnić. Jak nie będzie innego wyjścia, to zapłacę, ale na razie jest to dla mnie za drogo. Zresztą forumowicze mi trochę namącili w głowie - podają tak róże ceny

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    i_ska

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    861
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    Witaj Ewo, witamy wśród budujących, spokojnie Ewo niedługo się wciągniesz w budowanie, fakt, że to trudne wszystkiego pilnować samemu, dlatego niech mąż zakasa rekawy i pomaga Jeżeli chodzi o cenę za stan surowy (mam na myśli, ściany i dach) to ja dałam 28 tyś. A 30 tyś to chyba niedużo, nie wiem, może ja przepłaciłam, ale zazwyczaj takie seny słyszałam.
    Ewo trzymam kciuki, poradzisz sobie, najważniejszy krok już zrobiłaś, zdecydowałaś sie na DOM. Czekamy na ciąg dalszy

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    metea

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Myślę ze 30 tyś to normalna cena jesli w tym jest więżba i dach ale masz jeszcze troche czasu więc szukaj dalej, może trafisz tańszą ekipe.
    Moi wzieli 18 tyś ale tylko stawiali mury, mieli tez zrobić tarasy ale wymigali sie od tego...
    Pamiętaj tylko żeby podpisac dobrze umowe z ekipą i zeby w tej umowie był cały zakres ich obowiazków.
    My niestety zapomnielismy o tym...
    Budowa Misiowego domku

    Dziennik budowy
    komentarze

  10. #10

    Domyślnie

    Gratuluje pomysłu na budowanie własnego domu.
    Przygoda jest niezła, ale środki na finansowanie muszą byc i końskie zdrowie na walke z ekipami.
    Jesli są duże pieniądze, to i z ekipami jest łatwiej, ale jesli nie to trzeba gdzieś przyoszczędzić.
    Ja zaczynałem w 2003, zielony jak trawa na wiosnę i szukałem oszczędności biorąc polecane ekipy choc trochę tańsze.
    Zaoszczędziłem spsoro kasy, ale duzo nerwów to kosztowało no i ciągłe patrzenie na ręce.
    Zresztą każdą ekipę musisz ciągle nadzorować. Kierownik tego nie zrobi, chyba ,że zapłaciś z=mu miesięczną pensję w wyoskości 3 tys/msc.
    Ja buduję w Rąbieniu/ k Łodzi, teraz to wykończeniówka, ale służe dobrą radą, choć każdy pewnie i tak inaczej zdecyduje. Jeśli chodzi o ekipy na etapie stanu surowego to żadnej bym nie polecił, elektryk, wylewki, hydraulik jak najbardziej.

    Pozdrawiam i życzę mądrych decyzji

    Mobby

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Dzieki, też jestem zielona, ale w końcu i słonia nauczą tańczyć.
    Pozdrawiam

  12. #12

    Domyślnie

    Cześć witam, tez sama buduję i mamy taka sama profesję i musiałam sie wszystkiego nauczyć. Na wiosne ruszam zobacze jak mi ta nauka wyszła,. A propo popytaj sie znajomych wśród lekarzy- sporo z nich buduje sie moze oni znaja ekipy i maja namiary na dobrych fachowcow, hurtownie itp. Ja tak szukałam i znalazłam. Cena stanu surowego -zalezy od calkowitej ilości scain nośnych i działowych,powierzchni scian fundamentowych, rodzoju stropu- najtańszy kanalowy do droższych i wymagajacych wiekszej robocizny filigran, teriva. Ja mam 300mkw scian nosnych i zew, 60 dzialowych, strop kanalowy- cena- za robocizna 18400,0. Szukaj ekip w malych miejscowosciach- male misteczka itp. moze masz jakiegoś zaradnego pacjenta, ktory wiele wie na ten temat lub sam pracuje w bran zy budowlanej O materiały pytaj w hurtowniach, zawsze pytaj o rabat- np. darmowy transport i rozładunek itp. O silke pytaj bezposrednio u producenta lub przedstawiciela firmy na dany rejon- u nich mozesz wynegocjować lepsze ceny niz w hurcie. Jak masz inne pytania to śmialo wal, nie pogniewam się. Moge gadac godzinami na ten temat bo moja połowa wychodzi z załozenia ,że tego nie studiował i na tym sie nie zna!!

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Acca 5
    Z moich kolegów jakoś nikt nie buduje. Cóż, jedni już mieszkają w domach od lat i temat jest im obcy, inni, na dorobku, myślą raczej o małym mieszkaniu. Ja, gdyby nie ten spadek, też bym się nie zdecydowała. Na pacjentów nie wpadłam, ale na to nie ma naogół czasu. Ale będę miała w pamięci. Na razie znalazłam ekipę - zobaczymy. Z rozmowy wstępnej wygląda nieźle, a ile zaśpiewają, jak pójdę do nich z projektem.... Ale dzięki za rady. Będę pytać.

  14. #14

    Domyślnie

    A czy ta ekipa nie byłaby chętna na budowę w kwietniu. Ja jestem wciąż w fazie poszukiwań a inwestycja ma być w Aleksandrowie. Zdomkiem 130m uwinęliby się w mig.

    Pozdrawiam

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Zadzwonię i zapytam, czy mogę dać jego numer, jakby co. Ale rachunku się raczej nie spodziewaj.

  16. #16

    Domyślnie

    Dzięki, rachunek nie jest mi potrzebny więc pasowałoby jak należy.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Przykro mi. Właśnie zostałąm ochrzaniona przez kolegę, który dał mi pana Józia, że on jeszcze nie skończył, że ma dużo pracy u siebie na wiosnę a jak ekipa złapie dużo fuch, to ich nie zobaczy do jesieni i że on sobie nie życzy. Nie mogę mu robić koło pióra, choć i tak ekipa fuchy sobie gdzieś znajdzie... Ale nie przeze mnie...

  18. #18

    Domyślnie

    CZEŚC WITAM I JESTEM Z TOBĄ DUCHOWO, PONIEWAŻ TEŻ MYŚLIMY POWAŻNIE O BUDOWIE.

  19. #19

    Domyślnie

    Szkoda ale całkowicie go rozumiem. Pozdrawiam

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar adaman
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Witaj w klubie! Głowa do góry - to jak z nauką latania rozkładasz ręce i leeeeeeeeecisz! A tam z góry nic nie wydaje się straszne i trudne. I strach jest za ciężki, żeby do Ciebie podskoczyć Życzę samych dobrych wyborów

Strona 1 z 373

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony