dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 373
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 7458
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Rom

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    10.035

    Domyślnie

    HAha droga Ewo...nic się nie przejmuj i buduj po swojemu
    JA z moimi rodzicami mam to samo. Mój ojciec nigdy nie stawiał domu ale wszystko wie najlepiej. A ja się naczytałem Muratora i udaję mądrego hihii. Z teściem mam to samo ......najlepiej jakbym się nie wtrącał bo on i tak wie wszystko lepiej i wybuduje mi taki dom że bezie wszystko oki . Haha ale ja sie i tak nie dam...no bo w końcu to mój dom i moje pieniądze nie? NAjważniejsze to być asertywnym i trwać przy swoich postanowieniach Pozdrawiam i życze dużo wytrwałości w "walce" z wszystkimi "mądrzejszymi" pd Ciebie

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar agamuza
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    168
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Po pierwsze to hej od kolejnej zielonogłowej baby

    Cytat Napisał EZS
    Mój tata uniósł się honorem i zainteresował przyłączeniem prądu. Czy można podłączyć prąd, jeżeli nie ma jeszcze budowy i nic nie ma na działce? Słyszałam, że tak. A jak zdefiniować potzreby (w kW)? A potem. jak się zmieni właścicel, to cz trzeba im coś płacić za zmianę?
    Moge powiedzieć na gorąco - byłam dziś w zakładzie energ - ze można podłączyć jako przyłączenie placu budowy do sieci. Ale o zmianach nie wiem nic, niestety. Pozdrawiam cieplutko !

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Acha, ale podobno za taryfę budowlaną płaci się, jak za zboże. A ja chcę ominąć ten etap i mieć przyłącze od razu użytkowe. Nic nie wiem, bo tata chory i ja chora i zastój w interesie.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Rom

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    10.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS
    Acha, ale podobno za taryfę budowlaną płaci się, jak za zboże. A ja chcę ominąć ten etap i mieć przyłącze od razu użytkowe. Nic nie wiem, bo tata chory i ja chora i zastój w interesie.
    Jest dokładnie tak jak mówisz. Za miesiąc płace prawie 50zł opłaty stałej za prąd w taryfie budowlanej. Nie da się tego obejść. Nie można przejśc na taryfę normalną zanim się nie będzie się miało odbioru budynku. Dużo zdrówka dla Taty

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Dzięki. No dobrze, a jak chcę mieć prąd na działce, żeby podłączyć piłę i kosiarkę, na przykład. I wcale nie myślę o budowie... W końcu nie ma przepisu, że jak mam działkę, to muszę budować, a chyba mogę ją uzbroić? Co wy na to? Jaka wtedy taryfa????

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Rom

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    10.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS
    Dzięki. No dobrze, a jak chcę mieć prąd na działce, żeby podłączyć piłę i kosiarkę, na przykład. I wcale nie myślę o budowie... W końcu nie ma przepisu, że jak mam działkę, to muszę budować, a chyba mogę ją uzbroić? Co wy na to? Jaka wtedy taryfa????
    Hmmmm... no o tym nie pomyślałem
    Jak się czegoś dowiesz to pisz

  7. #27
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    i_ska

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    861
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    EZS, z tą energetyką tak już jest robią kiedy i jak chcą, ja też miałam z nimi przeboje ale zrobili i jest ok. Jeżeli chodzi o koszty budowy, to ja za 130m liczyłam, że zamknę się w 150 tyś !!! z oknami i tynkami lekko przegięłam bo już wyniosło mnie to w stanie obecnym już 160 tyś a gdzie okna i tynki i kasa się kończy, ale postanowiłam też ciągnąć ten wózek dalej, zobaczymy co będzie dalej. EZS licz koszty skrupulatnie (łatwo powiedzieć) wiem ale ja już tak robię.
    Trzymam kciuki za pozytywny rozwój wydarzeń.

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Rom

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    10.035

    Domyślnie

    Hej Ewo
    Czyli będziesz miała normalną stawkę za prąd a nie budowlaną???
    No to tylko się cieszyć bo u mnie nie było takiej możliwości.
    Pozdrawiam

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar monka
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    8.956

    Domyślnie

    EZS tak na szybko bo zaraz lecę po dziecko do szkoły.
    W pracowni projektowej zaproponowali, że zrobią wszystkie uzgodnienia do przyłączy i mapki do etapu pozwolenia na budowę (łącznie) za 2500 zł.
    żeby zrobić uzgodnienia to trzeba mieć projekt. Więc według mnie oni chcą zrobić projekt od istniejących sieci do twojego budynku. W takim wypadku bedziesz miała pozwolenie na budowę domu razem z przyłączami. Wtedy pozostaje ci tylko znalezienie wykonawcy do zrealizowania tego przyłącza (może to być ekipa np. z ZE). Zapytaj się jeszcze czy cena obejmuje także zmiany w projekcie, które chcecie nanieść oraz projekt zagospodarowania działki potrzebny do pozwolenia na budowę. A tak wogóle to nie wstydź się pytać, każdy z nas na początku miał problemy z przyswojeniem tego specyficznego słownictwa

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar monka
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    8.956

    Domyślnie

    A po co geodeta tutaj? Jeżeli już na mapce będzie zaznaczonba trasa przyłącza wcześniej, to co ma ten geodeta do roboty? Odbiera pracę? A czy może to zrobić hurtem np na końcu budowy?
    geodeta robi tzw. powykonawczą inwentaryzację odbiorczą czyli nanosi wykonane przyłącze na mapę. Jest to chyba warunkiem odbioru robót.

    Co do reszty pytań to po prostu ustal co jest zawarte w cenie usługi biura projektowego i popytaj u innych architektów ile to samo kosztuje. Będziesz miała rozeznanie. Ja robiłam adaptację projektu + plan zagosp. działki + projekt przyłączy mediów + uzyskanie pozwolenia na budowę (razem ze złożeniem dokumentów w Zakładzie Uzgodnień Dokumentacji tzw. ZUD-ie) u lokalnego architekta.

  11. #31
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    i_ska

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    861
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    EZS na 99% tak nie jest z tą silką ja mam znajomych w niemczech, którzy tylko budują z silikatów i możliwości izolacyjne silikatów (akustyczne i cieplne) były jendną z najwazniejszych decyzji o budowie z tego surowca.

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar iga9
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Ale ci zazdroszcze tego wyjazdu do Meksyku! A przymierzanie sie do budowy leci, leci. Ani sie obejrzysz bedziesz po pozwoleniu i zacznie sie jazda

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropi
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    1.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    Tak własnie sobie podczytywałem - czyli koleżanka to się praktycznie w centrum miasta buduje, a pogratulować lokalizacji

    Co do finansowania - jak rozumiem budujecie ze środków własnych, czyli tzw. oszczędności. Jeśli mogę coś zaproponować, to weźcie sobie mały kredycik powiedzmy z 50 tys i to wam da spory komfort przy wykończeniówce, a przy takim wkładnie własnym warunki dostaniecie bardzo korzystne. Już nawet oprocentowanie kredytów złotowych zaczyna być zbliżone do sensownego, przy >70% wkładzie własnym (no bo jeszcze działka, prawda?) dostaniecie spokojnie jakieś 4,8% w złotówkach... albo 2% we franciszkach ja bym brał

    <EDIT>

    Tak jeszcze postudiowałem tę Lauretę - ja bym zrobił ściankę działową na parterze z płyty GK i to PO położeniu podłogi. Dlaczego? Ano dlatego, że szybko możesz dojśc do wniosku, że "salon" 16 metrów to trochę mało a w 3 sypialniach z 1 dzieckiem spokojnie się mieścicie także w kwestiach naukowych... Wtedy demontaż takiej ściany zajmie wam może ze 3 godziny a i drewna do kominka przybędzie... Inna możliwość to nie robić tego pokoiku a ewentualną działówkę zrobić później. U rodziców postawienie całej garderoby z płyt GK zajęło ekipie złożonej z pana i pani jedno popołudnie.
    Biedronka w Wódce
    Komentarze

    Gdybyśmy zawsze kierowali się rozsądkiem, życie byłoby nieskończenie nudne...

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Kropi, sorry, że nie pisałam, ale ledwo żyłam przed wyjazdem i nawet nie zajrzałam do dziennika
    Teraz mogę trochę pomyśleć...
    Co do kredytu, to może będę musiała. Ale dla mnie to ostateczność. Nie znoszę pożyczek, kredytów, spać po nocach nie mogę , jak mam długi. . Nie wiem, to chyba zaburza moje poczucie bezpieczeństwa
    Więc jeżeli, to jak najmniej na jak najkrócej.

    Co do pokoju na dole, to pomysł bardzo dobry i wart zastanowienia. Jeżeli się waham, to dlatego, że się boję, że przy gips-kartonie będzie głośno. Na dole będzie telewizor Ja TV nie znoszę, szczególnie jak coś robię (w ogóle też nie lubię). A tam ma być na razie domowy komputer... Więc ja myślałam, żeby wybudować tą ścianę z silikatów!!! Ale duży salon też nęci. Sama nie wiem... Za to wiem, że mam męża, który jak się zżyje z jakąś myślą, to mie umie się prestawić Trudno będzuie go przekonać. Ale zobaczymy..

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropi
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    1.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    Ścianka GK będzie bardziej dźwiękoszczelna jeśli ją wyciszyć np. wełną mineralną. Rozwalenie ścianki z silikatów to ruina połowy domu, demontaż GK to parę godzin miłej demolki
    Biedronka w Wódce
    Komentarze

    Gdybyśmy zawsze kierowali się rozsądkiem, życie byłoby nieskończenie nudne...

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Ha Ha
    Mój mąż ma się zastanowić, bo mu może nie pasować akustyka. Nie wiem jaka akustyka, ale wiem, że przez duże A. Ja się na tym nie znam, on jest hobbysta. Czasem podejrzewam, że w ogóle zgodził się na budowę ogólnie, a w szczególności na ten projekt, bo sobie coś wyliczył i mu pasuje... . W każdym razie każdą zmianę traktuje, jak zamach na niego samego . Zobaczymy, sądzę, że to się da pomyśleć, jak będą fundamenty i zobaczymy, jakie są te powierzchnie w naturze.
    Na razie mnie martwi 13 cm...

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Rom

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    10.035

    Domyślnie

    NApisz co powiedział architekt na te 13cm

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Rom

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    10.035

    Domyślnie

    Czy te 18 cm silki to nie jest za mało????? NA pewno ocieplenie 10cm przy takiej grubości muru to za mało. Na czym miałoby polegać to załamanie ściany??

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    No napisałam. To ma być 10m ciągłej ściany. Wystarczy dać ryzalit w środku (występ na zewnątrz) i już nie jest jednorodna. Ze zmiany materiału rezygnujemy, ryzalit chyba rozwiąże problem. Ale pani architekt ma się jeszcze udać do wydziału upewnić się.

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Acha, a te 18 cm silki miało być tylko na potrzeby pozwolenia. Niektórzy tak budują, choć oczywiści 10 cm styropianu do tego to za mało. Ale do pozwolenia może by przeszło. Dobrze, że nie trzeba tak kombinować

Strona 2 z 373

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony