dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 272 z 373
Pokaż wyniki od 5.421 do 5.440 z 7458
  1. #5421
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    O rany! Życzę cudu - znaczy możliwości przystosowania się do sytuacji.
    A może na Twoim gruncie jednak uda Ci się wprowadzić Twoje zasady i jakoś się ułoży?
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  2. #5422
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Ewa.. siły i cierpliwości...
    Trudne...
    Inne..
    Rozwalające nasz dom , spokój... organizację i rodzinę...
    Ja dziś sprzątałam u babci... Bożesz.. wyszłam chora,... głowa sześć na dziewięć, bo ona ma wyniki złe.. ileż to tam jest na minusie.. czytam, a tam wyniki jak prawie noworodek.. na minusie jest myślnik -10:48 czyli czas/godzina robienia analizy.. ot hipochondryk...
    Wiem, że czasami tak trzeba zabrać rodziców/dziadków do siebie, albo jeździć co chwilę do nich co też nie jest dobre.. doby brakuje...
    Odzwyczailiśmy się od ich życia, mamy swoje, swoje przyzwyczajenia...
    Kiedyś były domy wielopokoleniowe... dziś jakby czas popędził.. a życie jednak toczy sie swoimi prawami...
    Nie wiem czy wytrzymałabym na dłuższą metę z Babcią albo z teściami...
    Ja bym chyba wyszła...


    Siły i cierpliwości Ewa...

  3. #5423
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Rodzice są zwykle niereformowalni. Jeszcze tym razem odmówiłam współpracy i odwiozłam towarzystwo do ich domu, ale na jak długo, kto wie?

  4. #5424
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    No właśnie - kiedyś rodziny wielopokoleniowe były normą, dzisiaj to dziwne, kiedy dorosłe dzieci mieszkają z rodzicami. Ale się pozmieniało. I my się pozmienialiśmy, bo już trudno sobie wyobrazić siebie w takim wielopokoleniowym układzie.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  5. #5425
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    O ile dają sobie radę sami.. to niech dają sobie sami...
    Czasami już nie dadzą rady wówczas pomoc potrzebna...
    Oby Twoja interwencja była jak najpóźniej...,

  6. #5426
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Aga,... bo teraz Ty i twój mąż + dzieci do pewnego czasu to jest nasza rodzina.. mama tata, teściowie czy dziadkowie też.. ale ...
    No właśnie to ale...
    Dzieci wychodzą i mamy swój własny świat i spokój..
    Starsze pokolenie ma swój świat...
    My chcemy wreszcie żyć... oddychać wolnością, spokojem......

    Nie wiem czy gdzieś utrzymały się rodziny wielopokoleniowe.. pewnie tak.... ja się na razie nie nadaję.. nie mam cierpliwości...
    Tylko co będzie z nami za lat 30-40...?
    Aż się boję... jak tak myślę...

  7. #5427
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Eee, rodziny wielopokoleniowe to była walka o władzę I to głównie na wsi. Pamiętacie z Chłopów? Ten miał władzę, kto miał kasę. reszta się musiała dostosować. Ale w miastach nie było wielopokoleniowych rodzin na kupie. Moja prababcia dostała w posagu kamienicę. I tam mieszkała, nie z rodzicami. Moja babcia po ślubie miała swój dom, podobnie jej siostry i bracia. Nikt nie został z rodzicami. Po wojnie się dopiero pozmieniało ale też nie na tyle, żeby ktoś z kimś mieszkał, chyba że w końcowej fazie życia.

  8. #5428
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    My na wsi, więc u nas wielopokoleniowo.
    Czasem bywa trudniej przez to, ale w ogólnym rozrachunku - fantastycznie, że tak właśnie jest.
    To działa w obie strony, starsze pokolenie bardzo pomaga w wielu większych i mniejszych sprawach domowych.
    Tyle, że my z Dziadkami i Rodzicami od początku naszego małżeństwa, więc był czas się dotrzeć i wzajemnie przyzwyczaić.
    Znacznie trudniej może być wtedy, kiedy po latach życia oddzielnie nagle zaczyna się żyć razem.
    Duuuużo siły i cierpliwości potrza...
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  9. #5429
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Dzieci wyfruwają, to rodzice przyfruwają. Nie ma spokoju.

  10. #5430
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Cierpliwości życzęEwa, duuuużoooooo cierpliwości, bo będzie potrzebna! Ja już sobie obiecałam, że zaczynam odkładać na dom starców - dobry!!!!!
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  11. #5431
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Kiedyś ze znajomymi gadaliśmy sobie, że można pomyśleć o jakimś wspólnym domu na starość? Taka samopomoc. Tylko co z tym ostatnim?
    Bo nie chodzi o to, że się wątpi w dzieci, tylko o to, że po pierwsze teraz takie czasy, że dzieci szukają swojego miejsca po całym świecie, a dodatkowo ja nie lubię nikogo absorbować swoją osobą. Nic mnie tak nie męczy jak bycie zależnym od kogoś.

  12. #5432
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Niestety, na starość pewna zależność jest chyba nieunikniona.
    Ale w sumie to fajny pomysł jest, żeby ze znajomymi sobie stworzyć wspólne miejsce.
    Jakby tak się zorganizować, zadbać o opiekę ogólną i medyczną, to mogłoby całkiem nieźle być.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  13. #5433
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    i od wnuków spokój
    gdzieś nad jeziorem. Muratorowy dom spokojnej starości

  14. #5434
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Arctica
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    9.780
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1357

    Domyślnie

    Ale to od razu po przejściu na emeryturę coby sobie jeszcze troszkę przyjemnie pobyć... zanim choróbska jakie doskwierać zaczną. Aktorzy chyba kiedyś takie cuś mieli

  15. #5435
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Powstają takie miejsca. Na razie na zachodzie, ale i w Polsce pierwsze jaskółki się pojawiają. To takie osiedla albo małe bloki z samodzielnymi mieszkaniami albo mieszkaniami i pokojami dla osób mniej samodzielnych. Z całodobową opieką dostępną na wezwanie, a przede wszystkim z dużą i dobrze pomyślaną wspólną przestrzenią - jakieś miejsce do spacerów, spotkań pod gołym niebem, ale też w samym budynku.
    Budują to sami zainteresowani albo firmy, które te mieszkania i pokoje wynajmują. Różne są pomysły, różny zakres opieki. Może zanim na nas padnie będziemy mieć jakiś wybór w Polsce? A może wzorem Niemców pojedziemy gdzieś za granicę, tańszą dla nas?
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  16. #5436
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Gdzieś, gdzie nie ma zimy!
    Dużo Niemców osiedliło się podobno na Madagaskarze. Ale wątpię, czy będę miała za co się przesiedlać i osiedlać. Na emeryturę nie liczę.

  17. #5437
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Genialny pomysł wspólny dom na starość!!! Ja Wam mówię, zacznijmy o tym myśleć już teraz, będzie bosko!!!!!!!!!!
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  18. #5438
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Tylko za co?
    Ja ostatnio stwierdziłam, że będę pracować aż padnę. Bo emerytura to na waciki...

  19. #5439
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Zawszeć mamy domy do sprzedania - podłoga za podłogę.
    Musimy negocjować miejsce - ja nie lubię upałów.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  20. #5440
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Może być u mnie!
    Pokoje z łazienkami już są, trochę by się dostosowało i będzie jak znalazł!
    I do Niemiec blisko, i las, i spokój.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

Strona 272 z 373

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony