dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Magdala

    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Posty
    456
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie Gdy mróz wysadza beton

    .
    Ostatnio edytowane przez Magdala ; 18-12-2010 o 22:45

  2. #2

    Domyślnie

    A może lepiej skuć i zrobić grubą warstwę dobrego betonu solidnie zazbrojonego a pod nim grubą warstwę dobrze ubitego, przepuszczalnego żwiru z odwodnieniem.
    A może lepiej nie betonować tylko wybrukować.

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Magdala

    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Posty
    456
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Pyrka, wiesz jakie zbrojenie oni tam połozyli? Mój mąz jak to wczoraj zobaczył, że podniosło, to pierwsze sie za głowę chwycił,na mysl o zbrojeniu. Ale temat kostki to wydaje sie dobry kierunek...
    Tylko skąd ta woda tam podchodzi?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magdala
    Pyrka, wiesz jakie zbrojenie oni tam połozyli? Mój mąz jak to wczoraj zobaczył, że podniosło, to pierwsze sie za głowę chwycił,na mysl o zbrojeniu. Ale temat kostki to wydaje sie dobry kierunek...
    Tylko skąd ta woda tam podchodzi?
    Woda nie musi być dużo -wystarczy ta zawarta w np. gruncie spoistym jak glina i tworzą się wysadziny - najprościej zrobić podbudowę z gruntu nie spoistego - piasek, lepiej tłuczeń lub żwir.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  5. #5

    Domyślnie

    Geno ma rację . Nie jest wazne jaka będzie nawierzchnia, ważna jest podbudowa.

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Magdala

    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Posty
    456
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Tylko jak skuć taki zazbrojony na amen beton? Mąż się nie ucieszy, teśc tym bardziej Ale skoro to jedyna rada - tj. podbudowa, to chyba warto raz,a dobrze, bez tej corocznej walki

  7. #7

    Domyślnie

    Mam ten sam problem ale z brukiem. Przy układaniu fachowcy zostawili zbyt małą szczelinę między bramą garażową a poziomem bruku. No i teraz w czasie mrozów przy otwieraniu brama trochę trze o bruk. Na szczęście podjazd jest wykonany ze spadem w kierunku ulicy i bruk przeszkadza tylko w bezpośrednim (15 - 20 cm) sąsiedztwie bramy. Miałem już kiedyś w zimie ten problem ale po ustaniu mrozów wszystko siadło - myślę że teraz znów tak będzie (czego i Tobie życzę).
    Teren gdzie mieszkam ma podłoże gliniaste, dawniej w okolicy było kilka cegielni
    Roman

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    jak koledzy pisali wyzej. Wazne co jest pod tym betonem jak wylane bezposrednio na gruncie, to choc by i byl sprezany to i tak wysadzi.

    tak samo z kostka i innymi nawiezchniami.

    skucie tego to taki duzy problem nie bedzie przy obecnym dostepnym sprzecie

  9. #9

    Domyślnie

    Będzie ok ale następnym razem daj dodatki na mrozy.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinek310 Zobacz post
    Już drugi raz nie popełnił bym budowy. Wieczny stres.... Możesz wyargumentowac swoją jak dla mnie pozytywną opinię?
    -2 przy takim elemencie jak schody nie powinno zniszczyć konstrukcji, możesz mieć lekko ścięta góra maks kilka milimetrów. Beton w czasie wiązania wydziela ciepło więc środek się ogrzewał.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony