dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Mam tu papier z "zamówieniem za prąd" dla Zakładu Energetycznego. Ile KW mocy trzeba zamówić na budowę?
    Wydawało mi sięże standardem jest 10 - no ale ostatnio mi ktoś powiedział że 5 spokojnie starczy...

  2. #2

    Domyślnie

    Już to mówiłem, ale powtórzę. Jeśli masz finanse to zamów sobie docelowo tyle kW ile będziesz potrzebował do eksploatacji domu. Myślę, że jeśli nie masz ogrzewania elektrycznego 10kW starczy. Kiedy już dostaniesz te 10kW, zrób aneks do umowy, aby na czas budowy zmniejszyli Ci moc do 2kW. Ja tak mam i jest ok. - nie ma żadnych niedoborów - to ci gwarantuje. Korzyść jest prosta - zapłacisz mniej za tzw. opłaty stałe. Zamiast płacić za 10kW zapłacisz za 2kW a to już przeliczając na rok czy dwa daje pewne znaczące różnice.
    Pozdrawiam

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Ogrzewanie będzie elektryczne.
    Na papierze mam dwie rubryczki, do jednej mam wstawić zapotrzebowanie na budowę, do drugiej, dla gotowego domu.
    Jeszcze każą podać prognozowane roczne zużycie w kWh!! na kolejne 3 lata...

  4. #4

    Domyślnie

    Tym prognozowaniem to się nie przejmuj, ale jesli już musisz to kolesie z energii pomogą Ci.
    Zrób tak jak mówiłem - na budowę potrzeba Ci 2kW - to naprawdę wystarczy.
    Za każdy kW płacisz opłatę stało coś w okolicy 3,3zł. Teraz pomnóż to przez 10kW albo przez 20KW to nawet jak nie korzystasz z proądu to i tak płacisz dobre 40-80zł. Ja mam 2kW na budowę i płacę miesiecznię 7zł a nie 35zł.
    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony