dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: kredyty

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Dzień dobry. Czy ktoś interesował się już ustawą z 05.12.2002 o dopłatach do oprocentowania kredytów mieszkaniowych o stałej stopie procentowej ? (Dz.U.230, poz.1922) I czy warto rzucać się na stałą stopę %.

  2. #2

    Domyślnie

    Temat był poruszany,musisz poszukać.
    Wydaje mi się, że czekanie na ten kredyt nie ma sensu.
    W tej chwili np w PKO BP oprocentowanie wynosi wibor tj 6.48% plus prowizja 1% /przy posiadaniu u nich konta/, a więc 7.48% z tendencją do obniżki.
    Jeżeli nie będziemy mieli jakiegoś kataklizku /Irak ???/, to za 2-3 lata oprocentowanie łącznie z prowizją banku powinno spaść poniżej 6%. I bez łaski p Kołodki.
    Natomiast wydaje mnie się,że niebezpieczne jest branie kredytu w walucie obcej.Widać to na przykładzie ostatnich 1-2 m-cy,a złoty może zostać dodatkowo osłabiony przez zapowiadany wiosenny skup walut przez NBP.

  3. #3

    Domyślnie

    Witam.Ja mam podobny dylemat i chyba zdecyduje sie na kredyt zlotowy ale ze zmienna stopa.Odradzam natomiast walute obca.Mam od roku kredyt na samochod we frankach szwajcarskich i z miesiaca na miesiac wyzsza rate.Po roku okolo 80 zl.
    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Witam.Ja mam podobny dylemat i chyba zdecyduje sie na kredyt zlotowy ale ze zmienna stopa.Odradzam natomiast walute obca.Mam od roku kredyt na samochod we frankach szwajcarskich i z miesiaca na miesiac wyzsza rate.Po roku okolo 80 zl.
    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    On 2003-01-28 16:16, mc wrote:
    W tej chwili np w PKO BP oprocentowanie wynosi wibor tj 6.48% plus prowizja 1% /przy posiadaniu u nich konta/, a więc 7.48% z tendencją do obniżki.(...)
    Gwoli ścisłości: PKO BP bierze WIBOR S-3M, a nie 3M. Obecnie od 1.I wynosi on 6,78%. Od 1.IV pewnie się zmieni... Pewnie w dół.

  6. #6

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi.Hmm. Muszę zrobić rajd po bankach

  7. #7

    Domyślnie

    Jestem raz jeszcze aby polecić świeży artykuł M. Kossowskiego na stronie http://www.expander.pl. Wygląda na to, że kredyt moze być 6 %, a na konkrety trzeba czekać do końca lutego.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony