dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 11
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 210
  1. #1

    Domyślnie Kocioł Kielar-Eco 2

    Czy ktoś z was ma jakieś dobre lub złe doświadczenia z kotłami CO Kielar-Eco z podajnikiem na węgiel "groszek" z firmy Kielar z Ustronia?

  2. #2

    Domyślnie

    Mój kupmel kupił sobie kielara, ale bez podajnika. Na początku to myślał, że się musi przeprowadzić do kotłowni. Dokładał do pieca co 2h, bo potem już gasło. Potem się dowiedział od producenta, że ruchomy ruszt to niewypał. Wyciągnał to i teraz przynajmniej śpi trochę dłużej w nocy. Jeszcze kombinował powiększenie pieca, ale nie wiem jak mu to wyszło, bo nie gadałem z nim na ten temat od ostatniego czasu.
    pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    On 2003-01-28 19:17, woreczek wrote:
    Mój kupmel kupił sobie kielara, ale bez podajnika. Na początku to myślał, że się musi przeprowadzić do kotłowni. Dokładał do pieca co 2h, bo potem już gasło.
    [...]
    Z Kielarem jest ten problem że bez prawidłowego zaprogramowania sterownika to mozna nerwicy dostać. Paliwa do tego pieca to trochę wchodzi więc trochę dziwne by wypalał to w ciągu ok 2 godzin, najczęściej przyczyną takiego stanu rzeczy jest własnie złe zaprogramowanie sterownika i cała energia ucieka w komin zamiast być oddawana czynnikowi grzewczemu. Z jednej stony to dobrze że sterownik ma duze mozliwości ustawiania parametrów jednak z drugiej mniej wprawni (nie rozumiejący tego co czytają) mają z tym znowu problemy. Takie parametry jak: krzywa grzewcza, płynna regulacja obrotów (a nie jak standardowo sie spotyka ON/OFF), obnizanie nocne temperatury pozwala na dobranie naprawdę optymalnych parametrów do każdego budynku.
    Pozdrowienia

  4. #4

    Domyślnie

    Kumpel kombinował jak mógł, ale automatyki z początku wogóle sie nie dało ustawić, bo po prostu woda w obiegu miała temp. max. około 40-50 stopni. Obliczone zaporzebowanie na energię ma mniejsze o jakieś 5kW niż moc teoretyczna kotła. Jak wyrzucił ruszt ruchomy wzrosła nieco pojemność komory spalania i problem się częściowo skończył. Teraz w sumie żałuje że nie kupił z podajnikiem.

    pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Jestem zdecydowany w swojej instalacji co i cwu zastosować kocioł węglowy z podajnikiem (nie mam dostępu do gazu ziemnego, a olej wydaje mi się za drogi) i widziałem w eksploatacji kotły firm: HEF z Lublińca, Urzoń z Pszczyny i czeski kocioł Ling z Viadrusa. Natomiast ten kocioł zaproponował mi mój instalator co i zachwalał go ze względu na trwałość (żeliwny wymiennik, 10 lat gwarancji) i właśnie możliwości sterownika oraz możliwość zastosowania w układzie zamkniętym co.

  6. #6

    Domyślnie

    Z tego co wymieniasz to chyba w układzie zamkniętym może pracowac kocioł Viadrus Ling (niezły kociołek) ale cena powala - jedyne 1850 Euro netto za kociołek 25 kW. Kotły Kielar mogą pracować ze zględu na swoją konstukcję tylko w układach otwartych, szkoda a wystarczy zamontować wężownicę wychładzającą wewnątrz i już by można go było podpiąć do układu zamkniętego.

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    PROWADZĘ SPRZEDARZ KIELARA I ZAWSZE KLIENTOM MÓWIE CO JEST DOBRE A CO ZŁE.
    1.RUCHOMY RUSZT TO NIEPOROZUMIENIE DUBLOWAĆ RUSZTA
    2.PIEC Z ZASOBNIKIEM JEST TESTOWANY NA KLIENTACH PONIEWAŻ WYSZEDŁ W TAMTYM ROKU.
    3.DOBIERAĆ MOCE WIĘKSZE NIŻ WYNIKA Z OBLICZEŃ
    4.NA DZWICZKA NIE MA GWARANCJI.
    5.ELEKTRONIKĘ NAPRAWDĘ TRZEBA POZNAĆ I WTEDY PIEC JEST IDEALNY.
    SAM W DOMU GO MAM I NIE ZNAM LEPSZEGO ADAM

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    WEDŁUG POLSKIEGO PRAWA ŻADEN KOCIOŁ NIE MOŻE PRACOWAĆ W UKŁADZIE ZAMKNIĘTYM

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    FIRMA WIADRUS DELIKATNIE MÓWIĄC NADINTERPRETOWAŁA FAKTY SPRAWA
    TA BYŁA DYSKUTOWANA W TAMTYM ROKU POCZYM ZAOSTRZONO PRZEPISY.JEST TO KRYMINAŁ

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    CHODZI OCZYWIŚCIE O KOTŁY NA PALIWA STAŁE

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    GDY PIEC POSIADA INSTALACJĘ SCHŁADZAJĄCĄ MOŻNA SIĘ POKUSIC

  12. #12

    Domyślnie

    Drodzy fachowcy instalatorzy!
    Mam pytanie do was jakie cechy powinna mieć "nowoczesna" instalacja co i cwu z kotłem na paliwo stałe. Myślę, że problem dotyczy wielu, którzy nie mają dostępu do gazu, a olej uważają za drogi.
    Czy lepsza instalacja otwarta, czy zamknięta?
    Czy to ma być instalacja grawitacyjna, czy z wymuszonym obiegiem?
    Czy lepsze grzejniki żeberkowe, czy panelowe?
    Jaki sposób rozprowadzenia, z rozdzielaczami czy inny?
    Z jakiego materiału rurki, miedź czy alupex?
    Czy grzejniki muszą być projektowane na 90/70 czy inne parametry?
    Czy warto stosować głowice termostatyczne przy grzejnikach?
    Czy ma sens zastosowanie termostatu pokojowego?
    Czy warto stosować piec z podajnikiem (węgla lub miału) czy lepiej "normalny" z ewentualnym sterownikiem na piecu?
    Jak duży zastosować zasobnik cwu 120l czy większy?
    Co zrobić aby cała instalacja działała gdy trzeba wyjechać na kilka dni (np. czy warto instalować piec co elektryczny)?
    Uff... mnóstwo pytań, ale liczę na wasze doświadczenie.

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    Przeglądam forum i myślę że odpowiedzi szczerej nie uzyskasz.

  14. #14
    Guest

    Domyślnie

    Mam Kielar Eco 23KW(?) drugi sezon. Pierwsze 2 miesiące to była porażka - tak jak wyżej: co 2 godz. wizyta w kotłowni, ruszt, rozpalanie itd. Wtedy byłem połakomiony na koks.
    Potem przerzuciłem się na węgiel - 1kl. gruby orzech (drzwiczki duże to i całkiem spore bryły wchodzą, a i polana też w razie potrzeby). Pow. ogrzewana ok. 100m2, ale szpary na nieogrzewane poddasze na grubość dłoni (po remoncie wykorzystuję to jako wentylację ). Wizyta przy piecu dwa razy na dobę - raz to jednak za mało. Poprzedni sezon zakończyłem na 2600kg opału (koks 1000 + 1600 węgiel). Obecnie mam 2400 węgla i zobaczymy czy starczy. Rzeczywiście trzeba dopasować sobie sterowanie do własnych potrzeb - niestety tylko metodą prób i błędów.
    Ogólnie jestem zadowolony, a jakby co to podobno bez wielkich przeróbek można dostawić palnik na olej.
    Pzdr.

  15. #15

    Domyślnie Kocioł ECO-KIELAR z podajnikiem i problem...

    Witam.

    Mam taki piec (moc 25kW) i mam następujący problem. Podczas załączania się podajnika a trybie automatycznym lub ręcznym, silnik tylko tak delikatnie drgnie i stoi, po podłączneniu silnika bezpośrednio pod zasilanie 230V silnik pracuje normalnie. Podejrzewam że może to wina przekaźnika a może zasilacza układu sterującego. Co można z tym zrobić, czy można samemu wymienić taki przekaźnik. Dodam że jest juz po gwarancji.

    ps. jak wejść w tryb serwisowy ? poprzestawiałem coś i chyba pozmieniały mi się parametry, ale to nie ma nic wspólnegoz tym podajnikiem, bo podajnik nawet na ręcznym sterowaniu nie idziem, napięcię w gniazdku zasilającym wynosi 0 V podczas gdy silnik jest niby załączony.

    Pozdrawiam

    Kulin
    EKO-KIELAR II 23,4 KW

    Pozdrawiam

    Kulin

  16. #16

    Domyślnie

    POdajnik już działa, przekaźnik miał upalone (nadpalone) styki, ale nadal nie wiem jak wejść w menu serwisowe. Podobno jest to sterownik z firmy Datcom, byłem u nich ale oni nie produkują sterowników, a na karcie gwarancyjnej, pisze że sterownik został wymieniony na sterownik DATCOM.

    Pozdrawiam wszystkich groszkowców...
    EKO-KIELAR II 23,4 KW

    Pozdrawiam

    Kulin

  17. #17

    Domyślnie KIELAR ECO 2 - nastawy - pomocy

    Witam!
    Ciesze sie, ze znalazlam to forum Poczytalam troszke i najczesciej zadawane pytania tez poczytalam, ale nie znalazlam tan odpowiedzi na moje problemy z piecem. Odnalazlam post Xavi z Belchatowa, ktory ma taki sam piec jak ja i zupelnie inne nastawy i szczerze powiedziawszy na jego odpowiedz licze najbardziej, choc oczywiscie nie tylko
    Bardzo prosze o pomoc.
    Mam piec KIELAR ECO 2 o mocy 23,4 kW z podajnikiem. Dom ma powierzchnie netto 128,5 m2, kubature 794,6 m3. Sterownic GECO, programowany sterownik temparatury AURATRON 2000, w domu ustawione 22 stopnie. Podgrzewacz wody ELEKTROMET WJ/W 140 dm3.
    Moje nastawy to:
    temp. 56 stopni
    podawanie 15 s
    przerwa 22 s
    podtrzymanie 130 min.
    rozdmuchiwanie 17 s
    Mam nadzieje, ze nic nie pokopalam
    No i oczywiscie piec mi wygasa, wypala sie wegiel wglab i mam czesto na wyswietlaczu AL6, zeniby temparatura w podajniuku jest za wysoka.
    Nie wiem, co zmienic, zeby to sie nie dzialo.
    Wegiel nie dopala sie zupelnie, czesto sa tez takie zzuzlowane kawaly w popielniku.
    Czy to prawda, ze nie powinnam zjezdzac z temperatura ponizej 55 stopni? Nawet latem, kiedy ogrzewam jedynie wode???
    Czy ktos moglby mi pomoc????
    Bardzo bylabym wdzieczna
    Pozdrawiam
    PelAga

  18. #18

    Domyślnie

    Naprawde NIKT mi nie moze pomoc?????
    Pozdrawiam
    PelAga

  19. #19
    1950
    Guest
    1950

    Domyślnie

    gdy następuje wypalanie węgla w retorcie możesz zaradzić temu na dwa sposoby:
    po pierwsze, należy zwiększyć czas podawania paliwa,
    lub po drugie, zmniejszyć czas przerwy,
    optowałbym za zmniejszeniem przerwy,
    ponad to temperatura kotła to minimum 60C,
    a podtrzymanie 130 minut to chyba za dużo,
    jeżeli będziesz zmieniać nastawy to powolutku, po 1 sekundzie,
    w tym wypadku pośpiech nie wskazany

  20. #20
    Guest

    Domyślnie

    PelAga, Kielara ma jeszcze JBL. Szukaj go w grupie częstochowskiej w Klubie Budujących, lub wyślij mu wiadomość na priv. Też miał problemy z ustawieniem tego kotła.

Strona 1 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony