dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 11
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 210
  1. #21

    Domyślnie

    Wielkie dzieki
    Ja probowalam z podawaniem wiekszej ilosci i wydluzaniem czasu, ale wtedy spada mi niedopalony wegiel. W ogole moj popiol nie wyglada jak popiol Pelno tam wegla i kawalow jakichs takich.
    Dziekie jeszcze raz poszukam JBL, moze cos mi podpowie
    Pozdrawiam
    PelAga

  2. #22

    Domyślnie

    Kurcze mam tez wrazenie, ze ten piec ma za duza moc do mojego domu Niby jak sprawdzam na stronce producenta, to wszystko jest OK, ale ja 60 stopni to mialam ustawione przy 30 stopniowych mrozach, a teraz to chyba w domu mialabym 30 stopni, przy takiej temperaturze na piecu
    Gubie sie w tym wszystkim
    Pozdrawiam
    PelAga

  3. #23

    Domyślnie

    no właśnie pojawia sie problem z przwymiarowaniem kotła. I trrzeba utrzymywać niską temp na kotle co chyba szkodzi kotłu.
    Do tej pory najpopularniejsze były kotły 25 kW, ale może przy dobrym ociepleniu domu 150m2 do grzania wystarczą kotły 15 kW.

  4. #24

    Domyślnie

    Mam 29 kW od miesiąca ustawionego tak:

    U0 - tem. kotła 58 stopni, nie może być niższa niż 56
    U1 - podawanie 15
    U2 - postój 45
    U3 - podtrzymanie ognia 100


    U1+U2 musi się równać 60, u Ciebie to jest żle.

    Na razie nie mieszkam, nie mam więc jeszcze sterownika temperatury. Bez zaworów na kaloryferach w mrozy podczas rozgrzewania domu było 19 stopni, potem rozgrzał się do 24. Po założeniu zaworów, temperatura jest taka na jaką sobie ustawiłem na zaworach - 16, na cały czas tych samych ustawieniach pieca.

  5. #25

    Domyślnie

    Dziekuje Ci bardzo
    Czy moglbys mi jeszcze napisac skad bierze sie ta regula, ze U1+U2 musi się równać 60???? Bo ja sie tego nie doczytalam w instrukcji.
    Pozdrawiam
    PelAga

  6. #26

    Domyślnie

    Nie mam pojęcia.
    Po zamontowaniu i rozpaleniu pieca ( a było wtedy -20 stopni na dworze ), instalator podyktował mi kolejność przyciskania przycisków przy rozpalaniu pieca i wartości ustawień ( na wypadek ich skasowania ). Nic od tej pory nie zmieniałem.
    Problemy o których wspomniała Anka Węgrzyn, były związane ze strachem co by było w przypadku zgaśnięcia pieca przed rozgrzaniem budynku przy tych nieszczęsnych -20 stopniach.

  7. #27

    Domyślnie

    Dzieki za odpowiedz
    Pozdrawiam
    PelAga

  8. #28

    Domyślnie

    PelAgo,
    Ja mam inny piec z podajnikiem, ale:
    Wygasa Ci gdy jest w stanie aktywnym (podawanie, dmuchanie), czy podczas "uśpienia"? Jeżeli w czasie uśpienia, to winny jest zbyt długi czas podtrzymania - ponad 2 godziny, węgiel sie powoli wypala aż zgaśnie głęboko w retorcie (to by się zgadzało z Twoim opisem). Zmniejsz czas, aby piec się włączył i rozniecił palenisko, nim wygaśnie.
    Ponadto, jeżeli Ci się niedopala węgiel w czasie aktywnym, to zmniejsz proporcie podawanie-nadmuch (mniej węgal) lub zwiększ moc dmuchawy (przysłoną na dmuchawi lub na sterowniku - jeśli jest taka możliwość)
    Powodzenia

  9. #29

    Domyślnie

    Hough groszkopalacze

    Sorki że tak póŸno się odzywam ale forum się trochę nudne zrobiło.

    Serwis kielara to porażka, a moi instalatorzy instrukcję serwisowš pieca dostali odemnie

    Reguła aby u1+u2 = 60 to czysta teoria ułatwiajšca poczštek zabawy z piecem. W instrukcjach Kielara nie ma o niej żadnej mowy. Wysnuł jš jeden z forumowiczów.

    PelAga
    1. Masz za długi okres podtrzymania. Płomień wchodzi za głęboko i wywala czujnik temperatury na zasobniku.
    2. Ustaw podtrzymanie np. na 8 min. a nie 130 (skšd taka cyfra!!!! )
    3. Ponadto ustaw przerwę na ok. 60 sek. Wtedy popiół będzie wyglšdał jak popiół.
    4. To, że nie powinien zjeżdżać poniżej 55 st. to prawda, ale latem u mnie jest czasami 35 st. i się nie przejmuję .

    Po kilku dniach - zależnie od przebiegu spalania może być potrzebna lekka korekta (zależy to od konkretnego domu) Wtedy się odezwij.
    Od stycznia 2005 na swoim

    altana z grillem = moje dzieło

  10. #30

    Domyślnie

    Dzieki za odpowiedzi
    Zaczelam na nowo kombinowanie Na razie ustawilam parametry JBL i na razie piec nie wygasa!!! Hura!!!! Ale popiol nadal nie wyglada jak popiol. Jutro wydluze jeszcze czas przerwy na 60 s i skroce podtrzymanie.
    Moze zadziala. Kurcze w ogole za pozno sie wzielam za ten piec, bo mi przez te zle ustawienia strasznie duzo wegla spalil przez zime, a do jakiej perfekcji doszla w rozpalaniu
    Jeszcze raz wszystkim dziekuje za wszystkie rady i uwagi
    Pozdrawiam
    PelAga

  11. #31
    1950
    Guest
    1950

    Domyślnie

    to że popiół, nie wygląda na popiół, może zależeć od jakości tego węgla który masz w zasobniku

  12. #32

    Domyślnie

    PelAga, jeżeli uda Ci się doprowadzić popiół do "fajnego wyglądu" to koniecznie napisz co zmieniłaś. U mnie też w popiole są żużelki.

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał JBL
    PelAga, jeżeli uda Ci się doprowadzić popiół do "fajnego wyglądu" to koniecznie napisz co zmieniłaś. U mnie też w popiole są żużelki.
    Z każdego węgla będzie żużel - taka jego natura.
    Od stycznia 2005 na swoim

    altana z grillem = moje dzieło

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał xavi
    Cytat Napisał JBL
    PelAga, jeżeli uda Ci się doprowadzić popiół do "fajnego wyglądu" to koniecznie napisz co zmieniłaś. U mnie też w popiole są żużelki.
    Z każdego węgla będzie żużel - taka jego natura.
    Nie z każdego - miałem taki który wypalał się całkiem na popiół.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  15. #35

    Domyślnie

    Piec nadal dziala, bez wygaszenia Ale kombinuje z parametrami nadal, zgodnie z radami Xavi. Jesli uda mi sie zminimalizowac choc te wielkie kawaly zuzlu to na pewno sie pochwale "niezupelnie_swoim" sukcesem, bo to bedzie tez Wasza zasluga
    Pozdrawiam
    PelAga

  16. #36

    Domyślnie

    Spektakularnym sukcesem pochwalic sie nie moge niestety, wyobrazalam sobie, ze ten popiol bedzie inaczej wygladal, no ale ja nie mialam doswiadczenia z paleniem weglem w piecu. Sukcesem jest to, ze teraz sa w popiele jedynie kawalki zzuzlowane, a nie tez kawalki niedopalonego wegla, bo rzeczywiscie nie wydluzylabym az tak bardzo przerwy, gdyby nie Wy. Jest chyba jednak toche lepiej, a juz na pewno lepiej niz bylo zanim zaczelam stosowac Wasze rady
    Jesli jeszcze moge prosic o podpowedz to podpowiedzcie mi jak powinny wygladac paramatry, jak skoncze ogrzewac dom i bede palic tylko dla ogrzenia wody. Co prawda od kwietnia do rozpoczecia sezonu grzewczego mialam ustawiony piec nienajgorzej i mam gdzies spisane te paramatry, ale tam przerwa tez nie byla az taka duza i popiol wygladal roznie, a i kilka razy piec sie wygasil.
    Bede wdzieczna za rady.
    Pozdrawiam
    PelAga

  17. #37

    Domyślnie Eko greń; kielar; zebien kotly na eko groszek

    Pozwoliłem sobie wkleic trzy linki do producentów kotlow. Eko gren, kielar i zebiec. Szukam opini na ich temat. Musze jak najszybciej podjac decyzje jaki piec kupic. Dodam ze bedzie on wspolpracowal z kominkiem z plaszczem wodnym oraz solarami.

    Bardzo proszę o opinie osob ktore maja zainstalowane takie kotly.

    http://www.kielar-eco.pl/html/podajnik.html

    http://www.zebiec.com.pl/index.php?pname=145

    http://www.gren-pszczyna.com.pl/inde...re&id=2&pid=18

  18. #38

    Domyślnie

    podciagne troszke watek.

    Czy nikt nie ma piecow na eko groszek???

  19. #39

    Domyślnie

    Ja mam Viadrusa - LING 25.

    Co do tych które wymieniłeś - to z dośiadczeń znajomych:
    1) najlepszy (ale i najdroższy) jest KIELAR,
    2) najgorszy syf (szkoda wogóle na niego kasy) to Zębiec - tania tandeta do marketów,
    3) Eko-gre.ń z pszczyny zaczzynał razem z hefem (to są pionierzy tych pieców w Polsce - notabene na licencji / lub bez firm ze szkocji i angli - bo tam takie piece funkcjonują już ładne kilkanaście / kilkadziesiąt lat ).

  20. #40

    Domyślnie

    1. no wlasnie slyszalem ze jest b.dobry
    2. tandeta ale droga jak diabli bo 7,5 klocka za piec to troche jest
    3. ma znajomy i jest zadowolony

    ciezki temat zaraz zerkne w necie na ten Twoj kociol

Strona 2 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony