dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 11
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 210
  1. #41

    Domyślnie

    skoro mówisz że 7,5kPLN to dużo - to już dziś zapomnij o Kielarze.
    Te dobre - to kosztują ponad 12kPLN (za moc 25kW).
    A i jeszcze jedna uwaga - jak cię stać - to kup wymiennik żeliwny (ja mam niestety stalowy ).

  2. #42

    Domyślnie

    no mysle ze 7,5 za tandete to duzo. ja mam nadzieje kupic za jakies 10 kola wiecej nie chce wydac bo i tak uwazam ze za te kilka dodatkow jakimi jest automatyka to i tak duzo. Tylko musze w tej cenie 10 tysiakow znalezc cos dobrego.

  3. #43
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar vanderbobo
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    779
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    nie przesadzajcie z tą tandetą bo obserwuję na tym forum taki trend że tylko to co kosztuje ponad średnią cenę jest ok, inne to gó...no. Tak samo piece, przwody do podłogówki, okna, drzwi itd itd.... A ja powiem tak - jest wiele tanich materiałów które są dobre i często nie warto dawać 2x tyle za to samo tylko dlatego że jest to znana firma.

    ps

    zobacz te kotły:

    http://www.kotly.pulawy.pl/

  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    Mój ojciec ma Zebca (najmniejszego nie pamietam ile kW) od 7lat.
    Jest OK.
    Ale to kocioł bez żadnej automatyki i podajnika

    A faktycznie ostatnio ludzie narzekają na Zębca że się skisił
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie

    Cytat Napisał vanderbobo
    ps

    zobacz te kotły:

    http://www.kotly.pulawy.pl/
    a jakie sa ceny tych kotłów? interesuje mnie przedewszystkim na ekogroszek..
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

  6. #46

    Domyślnie

    jabłko - Zebiec sprzed 7 lat - to niestety nei ten sam Zębiec co dziś.
    Porównaj sobie jego wagę (np. 25kW) z wagą Kielara, czy Viadrusa???
    Jak myślisz, na czym da się zaoszczędzić w porównywalnym piecu ponad 100kg wagi????? - ano, chyba na materiale .

  7. #47

    Domyślnie

    A skąd taka opinia o Zębcu, czyżby ktoś z udzielających się tutaj forumowiczów go użytkował??? Mam wrażenie, że to opinia zasłyszana w sklepie, gdzie akurat sprzedają kotły konkurencyjnych marek.

  8. #48
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar vanderbobo
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    779
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał AldonkaS
    jabłko - Zebiec sprzed 7 lat - to niestety nei ten sam Zębiec co dziś.
    Porównaj sobie jego wagę (np. 25kW) z wagą Kielara, czy Viadrusa???
    Jak myślisz, na czym da się zaoszczędzić w porównywalnym piecu ponad 100kg wagi????? - ano, chyba na materiale .
    waga zależy od tego czy jest to piec żeliwny czy stalowy.

  9. #49
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar vanderbobo
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    779
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_u
    Cytat Napisał vanderbobo
    ps

    zobacz te kotły:

    http://www.kotly.pulawy.pl/
    a jakie sa ceny tych kotłów? interesuje mnie przedewszystkim na ekogroszek..

    Ja kupuję ten piec i 25kw mam za 6500zł

  10. #50

    Domyślnie

    vanderbobo - widzę, że Twoja wiedza jest w tym zakresie ogromna . Jak spojrzysz w katalog, to zauważysz, że piec żebca 25kW z wymiennikiem stalowym wazy coś koło 360kg, a np. Viadrus 25kW również z wymiennikem stalowym waży tylko 480kg, Kielar też coś koło tego.
    Obok mnie mieszka jeden z producentów takich piecy (bez reklamy ) i jak mi powiedział niektórzy używają poprostu blach np.: 3mm zamiast 5-6mm, itd, itp.
    A ja od iego nie kupiła pieca, tylko dla tego, że miejscowi mówili mi że On produkuje tylko te proste piece, co po bliższym zapoznaniu się z nim okazało się nieprawdą (jest to jeden z większych producentów tycvh piecy w Polsce ).

  11. #51
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar vanderbobo
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    779
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    moja wiedza na ten temat nie jest ogromna zauważ tylko że licytacja na kilogramy wagi pieca nie ma sensu bo w koncu producenci mogą w celach reklamowych zacząć dokładac zbędną blachę albo zalewć betonem wolne przestrzenie w piecu żeby np mieć wagę 600kg albo i więcej bop wtedy klient będzie zadowolony. Chodzi o to żeby kupić piec sprawdzony i polecony przez innich użytkowników, a co do grubości blachy to producent podaje z czego robi piec.

  12. #52

    Domyślnie

    Jak zaznaczyłam w pości, mieszkam obok gościa, który produkuje rocznie ....... szt. piecy z podajnikiem i około .......tyś. części do piecy, i.......
    dla swoich piecy daje blachę na wymienniku 6mm, a dla innego DUŻEGO, iUZNANEGO producenta daje 4mm - bo liczy się kasa - duży popyt, duży zysk, a gwarancjaa i tak jest tylko na 1 rok, a w takim czsie to nic się nie stanie.
    Ja proponuję pochodzić trochę po sklepach (nie koniecznie marketach) i przyjrzeć sie spawom, jak przycięta jest blacha, jakiej jest grubości, jak wygląda retorta, jak ślimak, itp., itd.
    Ja wiem, że nie trzeba mieć od razu mercedesa, tylko że mesia kupuje się na 3-5 lat, a piec na 15-20 i kasa dziś wydana, zwróci się z nawiązką, oszczędność w tym miejscu jest bardzo pozorna.
    No ale na tym forum są ludzie, co do pieca eko-groszek kupują solary i kominki z płaszczem wodnym . Nie powiem, że jest to złe rozwiązanie, tyle tylko, że gdy ie ma się basenu do ogrzania, to taka inwestycja nigdy się nie zwróci.
    Ufff, ale się rozgadałam

  13. #53
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    vanderbobo żeliwne sątylko wymienniki a nie całe piece.

    Aldonko niestety ładne spawy nie swiadczą o ich wytrzymałosci (Przykład przy spawaniiu gazowym są dwie metody: w prawo i w lewo. Ładna spoina jest słabsza a brzydka spoina jest mocna).
    Obawiam się więc ze nie znając się nie ocenisz "na oko" czy kocioł jest dobry czy nie.

    Tak samo wygląda sprawa z atestami na blachę. Kupujesz raz na pól roku parę kilo blachy kotłowej z atestem a potem spawasz kotły z czegoś tańszego dołączajac ten właśnie atest z huty.

    Rozmawialiśmy kiedyś o tym na forum.

    Poza tym widzisz na przykładzie Zębca że firma może robić dobre kotly kilka lat a później ...
    Kicha

    Może rzeczywiscie najlepszy wybór to lokalny (znajomy) producent.
    U mnie też jest taki ale ponoć tak bardzo nie ma czasu że nie chce robić pojedyńczych zleceń. A zespołowo na 3 kotły czeka się z pół roku.
    Pewnie też spawa dużo dla jakiejś większej firmy.
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  14. #54

    Domyślnie

    Jabłko - z tymi atestami to się zgadzam.
    Jeżeli zaś chodzi o spawanie - to tez masz rację, ale:.... niektórzy producenci pieców nie maja nawet dobrych spawaczów, tylko takich co smarkają. Jak temu mojemu sąsiadowi dałam do pospawania betoniarkę i kilka pierdół (kielnie, itp.) to po robocie jednego z jego pracowników wygladały lepiej niż po tym jak je kupiłam. Jak ktoś potrafi spawać (lub robic jakąś inną rzecz dobrze) to zrobi to po prostu dobrze zawsze, on nie potrafi tego spieprzyć .

  15. #55

    Domyślnie

    Aldonka - chodzi o Male..kę? Ja jestem zdecydowany na taki właśnie piec. Nie zdecydowałbym się na żeliwny. Od kilku osób słyszałem, że zauważalna jest mniejsza sprawność. Gość który w moim mieście handluje piecami ma ok kilku lat żeliwniaka i powiedział że jak z podajnikiem to tylko stalowy. Swoją drogą szkoda mi kasy na żeliwny.
    Od 17.12.2007 na swoim

  16. #56

    Domyślnie

    piejar - tak, chodzi o M.....ę.
    Widziałam te piece i sa OK. Nie jest co prawda Viadrus czy Kielar, ale sa też tańsze .
    Jak sam mówi, jeszce nie ta technologia, chociaż opracował jako jedyny w polsce sposób robienia ślimaków z 2 spawami (na początki i końcu) i teraz wali je dla ........ i dla siebie . Retorty też pewnego znanego producenta pieców z K....a pochodzą od M.

  17. #57

    Domyślnie

    Teoretgycznie to przy b udowie kazda oszczednosc jest pozorna i gdybym mial do dyspozycji dodatkowe 200 tysiakow to pewnie nie szukalbym kompromisow pomiedzy cena a jakoscia, ale niestety nie mam wiec musze

    napiszcie prosze co to za piec ten m....ę

    zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz skoro zebiec jest taki kichowaty to dlaczego daje 10 lat gwarancji na spawy a pozostali producenci po 2 i 5 lat???

  18. #58

    Domyślnie

    vanderbobo

    wlasnie zerknalem na piece do ktorych podales link. Musze powiedziec ze nawet ciekawy jest no i z blachy 6mm piec lat gwarancji no i cena nie zwala z nog

    malo tego pochodze z pulaw a moja babcia wciaz tam mieszka i szansa jest ze moze jakis rabat dla miejscowego bym dostal hihi tylko jak go do poznania przetransportowac ale to chyba najmniejszy klopot

    szukam dalej

  19. #59

    Domyślnie

    A ja przekornie jeszcze raz zapytam, skąd opinia o Zębcu:
    najgorszy syf (szkoda wogóle na niego kasy) to Zębiec - tania tandeta do marketów
    bo ja go już użytkowałem jeden sezon i nie mogę dojrzeć z której strony ten syf widać!
    Wcale nie kupiłem go w markecie. Dałem za niego w listopadzie zaszłego roku 7 tyś. Do dzisiaj uważam, że to dobrze wydane pieniądze. Wszyscy którzy dali za swoje kociołki więcej, po prostu przepłacili.

  20. #60

    Domyślnie

    slawturo - ja znam takich, co to go kupili i po 3 latach kupowali nowego, bo nie było juz czego naprawiać . W mojej okolicy Zębca możesz generalnie spotkać jedynie w marketach, handlowcy ich nie sprowadzają, właśnie ze względu na ich jakość. Osobiście nie znam też instalatora, który polecałby tego producenta (a rozmawiałam z kilkoma, i posiłkowałam się opiniami znajomych).
    Ale wybór zawsze należy do inwestora.

Strona 3 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony