dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 207 z 267
Pokaż wyniki od 4.121 do 4.140 z 5332
  1. #4121
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Zlobiva, Masz dom o klasycznej bryle i nie uda Ci się w żaden sposób zrobić z niego nowoczesnego z płaskim dachem. Najgorsze co można zrobić to dodać nowoczesne elementy... Wyjdzie Ci totalny miszmasz.

    Wybierz kolor elewacji dokładnie taki jak te bramy i więcej nie trzeba. Granitowa kostka, drewniany taras to będzie naprawdę dobrze wyglądać.

    Tylko zapomnij o tych drewnianych panelach...
    To jest całkiem ładny dom - nie wiem czemu Ci się nie podoba

    Pozdrawiam

  2. #4122
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar zlobiva
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    31
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    No taki byl moj plan - elewacja w identycznym odcieniu. Choc bez i krem to kolory, ktorych szczerze nie cierpie, to jednak nie widze innego ssonu, zeby uratowac ten projekt. Poprzedni wlasciciele planowali elewacje w ciemnym brązie, ale to juz by byl dla mnie absolutny hardcore!

    Nie mam aspiracji, aby robic z tego domu nowoczesna kostke z plaskim dachem. Wiem, ze nie tedy droga. Chcialabym tylko, aby nie byl to kolejny "zolty domek z czerwonym dachem" bo to absolutnie nie moja bajka. Ja jestem estetka i nigdy nie kupuje rzeczy, ktore mi sie nie podobaja. Rzadko ide na kompromis w tej dziedzinie. Ten dom jest wlasnie takim kompromisem. I dlatego mam z nim taki problem. Bo niby wiem, jak mu zrobic dobrze, a jednak to "dobrze" dla niego, nie znaczy "dobrze"dla mnie.

    No nic. Pozostane wiec przy kremowej elewacji. Zastanowie sie nan jakims boniowaniem na bryle garazu. Ale co z podbitka? Czy taka w kolorze granitu bedzie ok? I wtedy tak samo wykonczyc ten slup przy wejsciu? Bo ten ciemny klinkier nie pasuje do niczego.

  3. #4123
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar zlobiva
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    31
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    o! ten dom ma identyczny kolor bram i póki co właśnie taka elewacja pozostaje moim numerem jeden. co o tym myślicie?


  4. #4124
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    piotr.b74

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Kraków-Krowodrza
    Kod pocztowy
    30-103
    Posty
    2

    Domyślnie

    Szukam fachowców do elewacji z okolic Krakowa, proszę pisac z prv. Dziękuję

  5. #4125
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał zlobiva Zobacz post
    o! ten dom ma identyczny kolor bram i póki co właśnie taka elewacja pozostaje moim numerem jeden. co o tym myślicie?

    Fajny domek i kolorki też przyjemne.
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  6. #4126
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Zlobiva - też mi się podoba. Ja następny dom bedę miała piętrowy

    Ale wracając do Twojego obecnego, chcesz granitową podmurówkę, czy podbitkę? Jesli masz na myśli podmurówkę (tą przy ziemi) to szary będzie ok.

    Oczywiście możesz wyjkorzystać też ten ciemny klinkier i zrobić taką samą podmurówkę i ogrodzenie. I tak masz już ten słup i kominy takie.

    Jak zdecydujesz się zasłonić ten kolor - to obłóż go czymś i zrób w kolorze elewacji. Tak by najlepiej wygladało. W granicie sobie tego nie wyobrażam...

    Im mniej będzie róznych kolorów widocznych tym lepiej.

    Pozdrawiam!

  7. #4127
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar zlobiva
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    31
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    O!

    Podbitke mam w kolorze okien - teoretycznie. Bo w praktyce podbitka jest jasniejsza, no ale niby oba kolory udaja ten sam.
    Poniewaz podjazdy, opaske schody i podest pod drzwi wejsciowe ukladamy z kostki granitowej, to pomyslalam o wykorzystaniu tego koloru rowniez na podmurowce i wlasnie tym slupie. Wydaje mi sie, ze to powinno zagrac.
    Innym moim pomyslem bylo wylozenie frontu wystajacej czesci garazowej piaskowa plytka elewacyjna i wtedy te kolumne zrobilabym tym samym.
    Nie chce tego bordowego klinkieru, bo absolutnie mi sie nie podoba i nie zamierzam uzywac go na plotach ani iw innych miejscach. Zdecydowanie stawiam na granit. Tak jak pisalam wczesniej, ogrodzenie chcialabym wykonac z gabionow i deski - pewnie takiej jak na podbitce. Wtedy wszystko (w moim odczuciu) bedzie sie trzymalo kupy.

    Ach! Dopiero teraz zauwazylam, ze wczesniej zamiast napisac "podmurowka" napisalam "podbitka". Przepraszam. Moj blad.

  8. #4128
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar zlobiva
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    31
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Na Twoim blogu znalazlam dom w podobnej kolorystyce. I nawet ma kolumne wylozona plytka, o jakiej myslalam.

    Moze takie rozwiazanie sprawdzi sie na mojej elewacji?

  9. #4129
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Mi osobiście nie podoba się wyróżnianie tej kolumny. W tym domu powyżej, tak jak pisałam tylko kolumna w kolorze elewacji by pasowała. Jak dla mnie to te balustrady i koumna zepsuły całkiem ładny dom...

    A wracając do Twojego Jesli nawet cały dół będzie w granicie to... i tak mi ta kolumna w granicie nie pasuje. Gryzie mi się ten szary z kolorem bramy. Gdy to jest przy ziemi to się tak nie rzuca w oczy i wygląda neutralnie, ale wyciągnięte na pierwszy plan... Ja bym się bała ale ogólnie jestem strachliwa

    Obłozenie piaskową płytką, niby będzie bardziej pasować, ale nie zamierzasz chyba obkładać całego garazu? Może masz mozliwość wyróżnienia wneki przy wejściu, to by lepiej się z tą kolumną dogadało.

    Ale piaskowiec plus granit plus to co już jest - to już dla mnie o wiele za dużo.

    To Cię pocieszyłam

  10. #4130

    Domyślnie

    Zlobiva bardzo ładny domek.

    Ta elewacja, którą wkleiłaś również fajna. Ja byłabym konsekwetna i w tym przypadku nie odrózniałabym słupka, chociaż sama mam z tym zagwostkę. Jednak w Twoim projekcie zrobiłabym tak jak pisze Zuzza. Ale to kwestoa wyczucia Być może Tobie nie będzie przeszkadzał inny kolor tego słupka

    Ja przy okazji jeśli można chciałam Was zapytać czy przy wyborze koloru kominka tzn. klinkieru na kominku sugerowaliście się również kolorem cokołu czy podmurówki lub innego elementu? Czy raczej komin w kolorze dachu?
    Wykonawca powiedział Nam, ze głównie komin ludzie wybierają pod kolor cokołu i teraz mam problem Niby to szczegół, ale człowiek chce żeby wszystko pasowało do siebie. W naszym projekcie nie pasuje cokół więc jeszcze nie wiem co tam będzie. Kolor okien Złoty Dąb, Złoty dąb brama, drzwi i rolety zewnętrzne. Elewację chce kolorów justy . . http://www.fotosik.pl/u/jutynakw/zdj...6/album/232244
    Nasz projekt http://pracownia-projekty.dom.pl/kr_..._z_garazem.htm
    Dachówkę mamy brązową
    Ostatnio edytowane przez ania-aniula ; 17-04-2013 o 07:22

  11. #4131
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Ania, komin zwykle jest w kolorze dachu. Jeśli robisz taką samą podmurówkę to dlatego że masz taki komin, a nie odwrotnie. Komin masz pierwszy, więc do niego się dopasowujesz.

    W Twoim projekcie jest natomiast komin kontrastowy do dachu - jasny. I wysoka podmurówka - bardzo widoczna. Masz mozliwości: zrobić komin jak elewacja, jak podmurówka, albo jak dach. Wszystko będzie dobrze wyglądać - byle nie wprowadzać czwartego koloru...

  12. #4132

    Domyślnie

    Zuzza własnie chce w kolorze dachu. Zapomiałam dodać, że komin mam w tyle od strony tarasu przy drzwiach balkonowych. Więc nie widać go z przodu tylko w tyle domku.
    Nie mam tez tych podpurek przy domu. A co sądzisz o tym żeby zrobić własnie komin w kolorze dachu brązowy. Elewacje jak u Justyny tylko nie wiem czy ta wysoka podmurówka w takim czekoladowym kolorze ine będzie za dużo oraz ten słupek przy drzwiach w takim samym kaminiu w jakim chcemy płot. Bo płot właśnie chcemy zrobić w kamieniu tzn drewniany a przęsła kamienne. Jestem w szoku , że to tak szybko decyzje trzeba podejmować nie widząc całe domu. Nie sądziłam, że to takie trudne

    A jaki doradziłabys kolor podbitki oraz tych elemenów drewnianych przy dachu?

  13. #4133
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    A może by tak zupełnie zrezygnować z komina?

  14. #4134
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie



    Ania, Brazowy będzie git - tylko czy chcesz brązowy klinkier czy tynk?

    Z tą podmurówką to trochę kłopot. Taka wysoka ciemna może średnio wyglądac... Może by ją obnizyć? Takie wysokie zwykle są w kolorze średnim nie za ciemnym...

    Jesli chcesz elementy ozdobne drewniane na dachu, to pasowałoby takie jak okna/drzwi. Podbitka wtedy też jasna. Chociaz jasne wykończenie i ciemnobrazowa podbitka też by uszło.

    Pozdrawiam!

  15. #4135

    Domyślnie

    Liwko jeszcze tak źle ze mną nie jest,

    Zuzza bardzo Ci dziekuje! Co do komina to nie wiem czy tynk czy klinkier. W Nabliższym czasie będziemy nad tym myśleć. Na pewno będzie w kolorze dachu
    Co do podmurówki to właściwie ja się źle wyraziłam. Chodzi mi o wykończenie dołu elewacji farbą Dopiero ucze się pojęć Ten doł jest dość szeroki i za dużo byłoby brązu. Chcemy to trochę zwężyć. Dzięki raz jeszcze !

  16. #4136
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał ania-aniula Zobacz post
    Liwko jeszcze tak źle ze mną nie jest,
    To znaczy, że ze mną już tak

  17. #4137

    Domyślnie

    A to moje elewacje jeszcze nieskończone ( brak płyt z piaskowca w miejscach gdzie nie ma białego tynku). Na elewacji mam modrzew polski i ogromny kłopot.Strasznie sie żywicuje.Czy ktoś mi odpowie czy tak ma juz ten gatunek drewna czy to wina złej konserwacji (drewno malowane drewnochronem).






  18. #4138
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Agi, ładny dom

    Ale przyznam, ze wszyscy teraz chcą drewno i piaskowiec na elewacji i jeszcze okna w kuchni jak stanowisko strzelnicze w czołgu.
    A potem będa pomstowac, bo drewno co roku będzie trzeba malować, bo płyty piaskowca będą odpadać... To tylko wygląda ładnie w pierwszym miesiącu po wykończeniu.

    A co do żywicowania - to drewno tak ma Mam taras z modrzewia i w lecie to jest dopiero jazda na żywicy Ja maluję Sadolinem co roku ale to wszystko jeden pies

  19. #4139

    Domyślnie

    Zuzza no z tym stanowiskiem strzelniczym to przesadziłaś.Od początku miałam zamierzenie doświetlenia blatu w kuchni na całej jego długości i takie okno sprawdza się doskonale i dodatkowo jest obrazem z perspektywy siedzącego w salonie. Co do elewacji to nie kwestia mody.Dla mnie drewno i kamień od lat były podstawowym budulcem i materiałem wykończeniowym i dlatego konsekwentnie pojawia się też wewnatrz naszego domku. I uwierz mi płyty kamienne nie odpadaja po miesiącu. Skąd wiem???? Moja rodzina to kamieniarze z dziada pradziada..... A co do modrzewia masz rację....Strasznie żywicuje....Właśnie doczytałam , że on tak już po prostu ma....Z tym, że myślałam, że jak po pierwszym razie to się zeszlifuje to będzie spokój....

  20. #4140
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Agi, no to miałaś pecha, że się akurat w modę wpasowałaś. Tak 5 lat temu to takie wykończenie nie było tak popularne.


    Ale z oknem nie nie przekonasz. Co to za okno, przez które nic nie widać jak się stoi? Doświetlenie rąk? Jak chcesz zobaczyć co się dzieje przed domem to musisz kucnąć? albo usiąść w salonie? Dlaczego nie można zrobić normalnego dużego okna?

    OK nie lubię nowoczesnych domów Ale może mnie przekonajcie, że to ma jakiś sens?

Strona 207 z 267

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony