dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 256 z 267
Pokaż wyniki od 5.101 do 5.120 z 5332
  1. #5101

    Domyślnie Elewacja w nocy :)

    Dom "przy Cyprysowej 14" w nocy
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	domek w nocy.jpg
Wyświetleń:	828
Rozmiar:	29,0 KB
ID:	400964  

  2. #5102
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Kendra

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.987

    Domyślnie

    nie chcę zakładać nowego tematu - czy polecicie kogoś sprawdzonego i solidnego do wykonania elewacji na terenie Śląska? Rybnik, Mikołów, Gliwice i okolice.. na priv oczywiście

  3. #5103
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jutinelkaallegro

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Mlc
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał hubertsain Zobacz post
    Kolejna realizacja firmy SAIN Budownictwo

















    czy mogę prosic o nr tynku oraz jego producenta?

  4. #5104
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KasiaJasia

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-645
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janusz_30 Zobacz post
    Witam
    Przeglądając cały wątek na forum natrafiłem na kolor elewacji, który bardzo spodobał się mojej żonie. Czy ktoś z forumowiczów jest w stanie doradzić jaki to będzie kolor na elewacji? Czy to złamana biel czy jasny beż? Z góry dziękuję za pomoc.
    przypomina mi nasz - Ceresit Africa 1

  5. #5105
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    No dobrze...
    no to zaczynamy wrzucać w internety realizacje, u forumowicza, który chce pozostać anonimowy
    zdjecie "poglądowe"
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	001.jpg
Wyświetleń:	582
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	413861

    wiecej zdjęc , opisów i technologi z tej realizacji: http://fighter1983.med-bud.pl/wykonana-elewacja-grodzisk-mazowiecki-2017-2018/
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 27-05-2018 o 23:06
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  6. #5106
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gosiacz22

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Teresin Gaj
    Kod pocztowy
    96-515
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał hubertsain Zobacz post
    Nasza kompleksowa realizacja docieplenia i elewacji budynku jednorodzinnego. Do wykonania zlecenia użyliśmy styropianu grafitowego Knauf o współczynniku lambda 0,031, systemu elewacyjnego marki Kreisel z Biotynkiem. Pod dachem podbitka z paneli PCV w kolorze orzech, na tarasie podbitka tynkowana. Dodatkowo smaku nadają dodatki w postaci boniowania wcinanego oraz paneli drewnopodobnych. Cokół został wykończony naturalnym kamieniem łupanym w kolorze grafitowym.













    Witam,
    Jaki to kolor elewacji?

  7. #5107
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gosiacz22

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Teresin Gaj
    Kod pocztowy
    96-515
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witajcie,
    Po 6 latach i my postanowiliśmy zrobić w koncu elewację. Jeśli chodzi o kolor to na pewno nie biały ale taki bardzo jasny krem, może coś wpadającego w wanilie w każdym bądź razie na pewno cos jasnego. Zastanawiam się nad zastosowaniem obramowania wokół okien w kolorze elewacji, może nad boniowaniem na rogach tylko nie wiem czy wypukłych czy wklęsłych (chociaż boniowanie wypukłe nie podoba sie mojemu mężowi, jemu w ogóle nie podoba sie pobiowanie na rogach). Myślelismy jeszcze nad boniowaniem wejścia. No i głowny problem to jest podmurówka wokół domu, jest ona dosyć wysoka i zastanawiamy się jak ją zrobic. Wydaje mi się, ale mogę się mylić, że z uwagi na to,że jest dosyć widoczna fajnie wyglądałyby np na niej płytki klinkierowe , albo może jakiś kamień... Kolejna sprawa to parapety, te które są obecnie sa do wymiany, natomiast zastanawiamy się nad parapetami w kolorze dachu...czy może jednak dać białe? CZy dawać w ogóle jakąś sztukaterię czy bryła budynku będzie dobrze się prezentować bez "ozdób". Schody będę zrobione już po elewacji z płytek tylko też jeszcze zastanawiam się nad kolorem, ale pewnie też coś w kolorze czerwonym. Wstawię zdjęcia tylko z góry przepraszam za bałagan wokół ale był wtedy robiony garaz i wszystko stało na zewnątrz
    Oczywiście jesli chodzi o kostkę to teraz na pewno nie zroniłabym jej w takim kolorze, ale niestety może za kilka lat będę mogła pozwolić sobie na jej wymianę a póki co musi być taka jaka jest.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180702_175712.jpg
Wyświetleń:	332
Rozmiar:	91,5 KB
ID:	417582
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180702_175635.jpg
Wyświetleń:	163
Rozmiar:	88,8 KB
ID:	417583
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180702_175649.jpg
Wyświetleń:	171
Rozmiar:	87,2 KB
ID:	417584
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180702_175625.jpg
Wyświetleń:	143
Rozmiar:	98,2 KB
ID:	417585
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180702_175614.jpg
Wyświetleń:	163
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	417586
    Ostatnio edytowane przez gosiacz22 ; 18-08-2018 o 11:46

  8. #5108
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gosiacz22

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Teresin Gaj
    Kod pocztowy
    96-515
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Myśleliśmy jeszcze żeby może wyboniować wykusz do wysokości dachu głownego. Chodzi o bonie wcinanane.
    Oczywiście zleciłam wykonanie projektu ale to co otrzymałam w ogóle nie trafiło w moj gust pomino tego, że wyraźnie podkreśliłam co mi sie podoba a co nie. Czekam na poprawki z moimi wytycznymi, a w między czasie może Wy coś zasugerujecie

    Dodam jeszcze że ogrodzenie jest z klinkieru czerwonego.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180702_175756.jpg
Wyświetleń:	186
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	417587
    Ostatnio edytowane przez gosiacz22 ; 18-08-2018 o 14:50 Powód: d

  9. #5109
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Gosia, Tylko obramowania. Bonie słabo wyglądają do dwuspadowego dachu...

  10. #5110
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gosiacz22

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Teresin Gaj
    Kod pocztowy
    96-515
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zuzza Zobacz post
    Gosia, Tylko obramowania. Bonie słabo wyglądają do dwuspadowego dachu...
    Zuzza no własnie też skłaniam się ku temu, a nawet zastanaiam się czy w ogóle robić te obramowania. A jeśli już będę obramowania to też się zastanawiam czy robić je w kolorze białym czy w kolorze elewacji.

    Jeszcze kwestia parapetów, czy mogłabyś mi doradzić czy lepiej zrobić białe czy w kolorze dachu?

    Jeśli chodzi o kolor to myślę, nad jakimś jasnym, ale nie białym.

    Opaska wokół domu będzie z płytek klinkierowych prawdopodobnie a schody z płytek w kolorze ceglastym.

    Zdjęcie mniej wiecej pokazujące zarys ale tak jak mówiłam boni raczej nie będzie i tylko mnie utwierdziłaś w tym, żeby z nich zrezygnować. Mój mąż był od początku przeciwny im tylko ja się uparłam.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bez boniowania.jpg
Wyświetleń:	274
Rozmiar:	92,9 KB
ID:	418640
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bez boniowania 3.jpg
Wyświetleń:	160
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	418641
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WERSJA A1 (1).jpg
Wyświetleń:	129
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	418377  
    Ostatnio edytowane przez gosiacz22 ; 13-09-2018 o 18:46 Powód: zdjęcia

  11. #5111
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar STEGU
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jełowa
    Kod pocztowy
    46-025
    Posty
    76

    Domyślnie

    Witajcie

    Od siebie podrzucimy kilka inspiracji wykończenia elewacji


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Stegu - Umbria 1.jpg
Wyświetleń:	255
Rozmiar:	98,6 KB
ID:	425758

    Szary kolor świetnie nadaje się do podkreślenia poszczególnych elementów domu, np. strefy wejścia.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Stegu - Monsanto 1 - red.jpg
Wyświetleń:	194
Rozmiar:	104,2 KB
ID:	425759

    Stara cegła to już klasyczne wykończenie elewacji. Jest po prostu ponadczasowa.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Stegu - Timber 3 - grey.jpg
Wyświetleń:	182
Rozmiar:	99,6 KB
ID:	425760

    Materiały o fakturze drewna to doskonała alternatywa, dzięki której można uzyskać upragniony, naturalny efekt.

  12. #5112

    Domyślnie

    Cytat Napisał hubertsain Zobacz post
    Nasza kompleksowa realizacja docieplenia i elewacji budynku jednorodzinnego. Do wykonania zlecenia użyliśmy styropianu grafitowego Knauf o współczynniku lambda 0,031, systemu elewacyjnego marki Kreisel z Biotynkiem. Pod dachem podbitka z paneli PCV w kolorze orzech, na tarasie podbitka tynkowana. Dodatkowo smaku nadają dodatki w postaci boniowania wcinanego oraz paneli drewnopodobnych. Cokół został wykończony naturalnym kamieniem łupanym w kolorze grafitowym.













    Proszę podać kolor tynku, dziękuję

  13. #5113

    Domyślnie

    Szanowni
    Mam spory zgryz jak rozwiązać technicznie pewien problem.
    Jak na poniższym zdjęciu.
    Mam XPS 10cm pociągnięty do pewnej wysokości bloczka i tam tez jest izolacja pozioma.
    W trakcie budowy zdecydowaliśmy że damy jeszcze jedną wartswę bloczka i izolacji poziomej bo nie wiemy czy nie podsypiemy wyżej ziemi.

    Okazuje się że jednaj tej ziemi będzie więcej czyli do poczatku silki a kubełkowa tylko tymczasowo jest zawinieta.
    Od góry idzie styropian 20cm.

    Czym teraz wyłożyć ten pase gdzie będzie ziemia
    1. dalej polecieć XPS-em 10cm czy może dać Styro Aqua 10cm ? i dopiero potem styro 20cm - da to wrażenie uskoku 10cm który będzie tuż nad ziemią

    2. DOłozyć styro Aqua 20cm tylko na do wysokości obsypania a potem już zwykłe zlicowane (da to wrażenie że ściana wchodzi do ziemi)

    3. Czy wynierajac którykolwiek scenariusz muszę podwyższyć poziom folii kubełkowej. Boję się czy zasypując ją tą dodatkową ziemią nie zrobię błedu wykonawczego ?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190317_113334_s.jpg
Wyświetleń:	290
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	428170

  14. #5114
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie

    Jak to planujecie zasypać ziemią to komplikuje za mało wysunięta izolacja przeciwwilgociowa a w zasadzie brak wysunięcia na tym dodatkowym bloczku, jak teraz chcecie to odizolować od wody i wilgoci od ewentualnej ziemi którą chcecie obsypać .
    Nie ma jak jej szczelni połączyć z izolacją poniżej. Są mazidła , szlamy hydroizolacyjne ale czy dadzą radę i za jakiś czas nie pojawi się wilgoć ?

    Zaizolować , przykleić xpsa i folię ale ziemię nasypać tylko do pierwszego dobrze odizolowanego poziomu

  15. #5115
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    wyciac kawalek xps, pozioma odciac rowno ze sciana, zasmarowac masa kmb wyciagajac na silke poziom +30 przykleic xpsa 10cm, wystartowac elewacja od poziomu xps 20cm.
    zasypac piachem, moze byc bez folii kubelkowej
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  16. #5116

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    wyciac kawalek xps, pozioma odciac rowno ze sciana, zasmarowac masa kmb wyciagajac na silke poziom +30 przykleic xpsa 10cm, wystartowac elewacja od poziomu xps 20cm.
    zasypac piachem, moze byc bez folii kubelkowej
    Zrobiłem jak na fotce:

    Wyrównałem pierwotnego XPS
    Dokleiłem styro hydro (grubośc 10cm tak jak XPS) powyżej wspomnianego bloczka
    Pierwotna folia kubełkowa zachodzi na nowy styropian hydro
    Na całośc siatka i klej
    Dołoże kubełkową zachodzącą na poprzednią tak by zakryć całość (tuż pod styropian właściwy)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	small.jpg
Wyświetleń:	204
Rozmiar:	70,8 KB
ID:	432198

  17. #5117
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    moniowa

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Radziejów
    Kod pocztowy
    88-200
    Posty
    24

    Domyślnie

    Witam wszystkich, proszę o radę jaki kolor elewacji do antracytowego dachu ,białych okien i drzwi ,myślę o boniach w dolnej części ,w górnej 1 kolor. Dom piętrowy typ-klocek
    Ostatnio edytowane przez moniowa ; 20-07-2019 o 08:39

  18. #5118
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    moniowa

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Radziejów
    Kod pocztowy
    88-200
    Posty
    24

    Domyślnie

    Nie mogę wkleić zdjęcia domu

  19. #5119
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Taki maly spoiler bo nie moge sie doczekac konca i efektu, zdjecia z dzis w trakcie zdejmowania rusztowania, tarasy/balkony jeszcze nie zrobione, jeszcze cokoly beda w mika brown ale juz cos wrzuce bo taka bliska sercu, po prostu prywatnie ta elewacja mi sie bardzo podoba. powinna w calej okazalosci pokazac sie za okolo 1,5tyg.

    Oczywiscie dorzucam opis technologii, bo komus moze sie spodobac i bedzie poszukiwania.
    Lokalizacja: okolice Grodziska Mazowieckiego
    Elewacja : okolo 500m2 lacznie
    System: Greinplast na wełnie Frontrock Max E 20cm
    Tynk: TXB 1,5mm kolor bazowy (bez barwienia)
    Cokoly: XPS (tego jeszcze nie ma) Caparol Carbonit + Caparol Mika Brown
    Słupy: przygotowane pod tynk ten co na elewacji, ale moze bedzie jakas zmiana, az sie prosi zeby je zrobic inaczej.


    wprawdzie to jedna sciana dopiero prawie skonczona, ale juz widac jak bedzie

    i powaga juz nie moge doczekac sie konca... ciekawe co na te slupy sie "urodzi" oby nie tynk... tam powinno cos byc innego

    Update: 26-03-2020 w zwiazku z cofnieciem zgody na publikacje - zdjecia usuwam
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 26-03-2020 o 18:02
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  20. #5120
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    namawiam inwestora na panele piaskowca (imitacja z grein) bo to taka "wymarzona moja realizacja" ale chyba sie nie uda.
    mam zasade ze kwestia gustu i sie nie wpieprzam, pilnuje tylko technologi zeby nie przekroczyc.
    gdyby to byl moj budynek: na slupach i na czolach balkonow polecialoby to, no ale ... kwestia gustu.
    tu namawiam, bo sam chcialbym taka wlasnie elewacje miec z takim panelem

    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

Strona 256 z 267

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony