dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 265 z 267
Pokaż wyniki od 5.281 do 5.300 z 5332
  1. #5281
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    ale tam sa obostrzenia: do 12m , bialy eps, do 150mm grubosci, podloza nowe i nosne , wszystkie warunki musza byc spelnione
    No qrka...to widać tylko dla wtajemniczonych, bo w karcie tylko o podłożu napisali. Tak czy siak, masz faworyta czy obojętnie który na beton komórkowy oczywiście z dedykowanym gruntem?

  2. #5282
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    No qrka...to widać tylko dla wtajemniczonych, bo w karcie tylko o podłożu napisali. Tak czy siak, masz faworyta czy obojętnie który na beton komórkowy oczywiście z dedykowanym gruntem?
    w wytycznych wykonania jest.
    Ja sie przestawilem na pelny system Greina
    Grunt U + klej KS i cala reszta. i na beton/silke grunt FG
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  3. #5283
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    w wytycznych wykonania jest.
    Ja sie przestawilem na pelny system Greina
    Grunt U + klej KS i cala reszta. i na beton/silke grunt FG
    OK. To a razie dzięki za info. Jak pogoda dopisze, to przejdziemy do konkretów a jak nie to na wiosnę.

  4. #5284
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A ja mam pytanie z gatunku technicznych o taśmę rozprężną przy parapetach - kiedy się ją montuje i w jaki sposób? Nie jest to jeszcze standard i nie chciałabym żeby mój wykonawca coś spaprał.. Czy Sikaflex służy tu jedynie do uszczelnienia szczeliny już po zamontowaniu parapetu czy właśnie do osadzenia tej taśmy i parapetu też na całej głebokości glifu?
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  5. #5285
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    ojej... jaki trudny temat poruszasz.
    i jak wiele niewiadomych
    problem wystapil stosunkowo niedawno - ludzie / producenci zaczynaja dopiero go dostrzegac.
    0-1 rozwiazan nie ma , trzeba niestety poki co improwizowac troche.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  6. #5286
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    ojej... jaki trudny temat poruszasz.
    i jak wiele niewiadomych
    problem wystapil stosunkowo niedawno - ludzie / producenci zaczynaja dopiero go dostrzegac.
    0-1 rozwiazan nie ma , trzeba niestety poki co improwizowac troche.
    Oj to już się boję co to będzie i jak mój pan Marcin zacznie improwizować. Od początku kręcił nosem po co to, że nikt tego nie robi itp. itd. A do tego jeszcze akurat mnie nie będzie na budowie jak nastapi ten etap. To może mu jednak odpuszczę bo lepsze jest wrogiem dobrego, a jak coś spaprze to i estetyka ucierpi a może nawet i funkcjonalność.
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  7. #5287

    Domyślnie

    Może to nie rozwiązanie ,ale powiem szczerze , ze w moim przypadku mogłem dopłacić 10k i wszędzie dać parapety z granitu . Są wieczne ,niby coś izolują ,ciche od deszczu oraz niewrażliwe na wahania temperatur , a tam gdzie dałem aluminiowe popękany tynk od wschodu i południa ( pewnie wina techniczna błędnie wykonanego montażu) ,ale sam materiał tez w przypadku elewacji tynków i kleju przyjazny nie jest co innego jak kiedyś były wmurowane parapety alu czy stalowe to betonu nie ruszyły .

  8. #5288
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Już za późno, parapety już kupione. A 10k byłoby mi naprawdę szkoda wydać na ten element "wystroju". Obecnie mam ceramiczne i też tynk popękał. Na szczęście od południa nie mam w ogóle okien z parapetami, co najwyżej problem pojawi się od wschodu ale tam akurat okna garażowe i balkon francuski. A może jednak nie popęka?
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  9. #5289

    Domyślnie

    Sporo osób ma z aluminium i się nie skarżą wiec zależy sporo od montażu i technologii . U mnie ponad 20 okien , a z racji ,ze maja swoje lata nie inwestowałem w lepsze parapety .

  10. #5290

    Domyślnie

    fighter1983 możesz wrzucić tutaj jakieś fotki Twojej realizacji na wełnie?
    jakby Ci się chciało
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  11. #5291
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pstawik

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Kod pocztowy
    39-120
    Posty
    189

    Domyślnie

    Kolego fighter1983, wspominałeś w jednej z relacji naprawczych, że bonie plastikowe są słabe i pękają. A jakie powinny być?

  12. #5292
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    fighter1983 możesz wrzucić tutaj jakieś fotki Twojej realizacji na wełnie?
    jakby Ci się chciało
    mam tylko jedna budowe taka gdzie rbilem fotki - jakos wczesniej nie specjalnie mi na tym zalezalo - zeby robic zdjecia.
    Welna 20cm i tynk 1,5mm i 1mm w okolicach Grodziska Mazowieckiego, ale inwestor wycofal zgode na publikacje zdjec/filmow - wiec niestety - ale nie moge.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  13. #5293
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał pstawik Zobacz post
    Kolego fighter1983, wspominałeś w jednej z relacji naprawczych, że bonie plastikowe są słabe i pękają. A jakie powinny być?
    1) Bonia STO wycieta z Verolithu - ale trzeba miec mocne nerwy ogladajac wycene.
    2) Bonia z siatki - takie ma zarowno STO i Caparol - ale to sa rozwiazania niedostepne na rynku w PL, a raczej nie same bonie jako takie a narzedzia do wyciecia i obsadzenia ich.

    Ta zime poswiece na ogarniecie tego zagadnienia wiec na wiosne powinny sie pojawic te rozwiazania
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  14. #5294

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    mam tylko jedna budowe taka gdzie rbilem fotki - jakos wczesniej nie specjalnie mi na tym zalezalo - zeby robic zdjecia.
    Welna 20cm i tynk 1,5mm i 1mm w okolicach Grodziska Mazowieckiego, ale inwestor wycofal zgode na publikacje zdjec/filmow - wiec niestety - ale nie moge.
    Jasne rozumiem. A nadal uważasz że warto dopłacać baardzo dużo do wełny ?
    Mam już mentlik w głowie a w przyszłym roku trzeba podjąć decyzję..
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  15. #5295
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pstawik

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Kod pocztowy
    39-120
    Posty
    189

    Domyślnie

    Koledzy, doradźcie proszę w kwestii styropianu: z frezem czy bez? Mury porotherm, nawet proste, styro 20cm grafit. Przeczytałem kilka wątków i w niektórych jest mowa, że dla 20cm frez nie ma sensu, bo sprawia kłopoty przy układaniu. Z drugiej strony nie widzę szans aby przerwy między płytami uzupełnić pianką; wg mnie jest to tylko powierzchowne działanie, no chyba że układa się płyty z 5mm odstępem
    Różnica w cenie nie gra tutaj roli, ani kwestia odpadów przy frezowanym. Interesuje mnie wyłączenie poprawnie wykonane ocieplenia.

  16. #5296
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał pstawik Zobacz post
    Koledzy, doradźcie proszę w kwestii styropianu: z frezem czy bez? Mury porotherm, nawet proste, styro 20cm grafit. Przeczytałem kilka wątków i w niektórych jest mowa, że dla 20cm frez nie ma sensu, bo sprawia kłopoty przy układaniu. Z drugiej strony nie widzę szans aby przerwy między płytami uzupełnić pianką; wg mnie jest to tylko powierzchowne działanie, no chyba że układa się płyty z 5mm odstępem
    Różnica w cenie nie gra tutaj roli, ani kwestia odpadów przy frezowanym. Interesuje mnie wyłączenie poprawnie wykonane ocieplenia.
    ideolo:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...1-Etixx-Fasada
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  17. #5297
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A ja mam inny problem. Otóż właśnie dzisiaj sie dowiedziałam, że mój wykonawca po położeniu pierwszej warstwy kleju i zatopieniu siatki ewakuuje się z budowy. Tzn. on się ewakuował już 3 tygodnie temu ale dopiero dzisiaj to wyszło. Uroki budowania z dala od miejsca zamieszkania. Czy budynek w takim stanie może w miarę bezpiecznie doczekać wiosny czy na gwałt szukać kogoś kto dociągnie prace przynajmniej do stanu klej+grunt? Będzie to graniczyło z cudem ale czasami cuda się zdarzają.
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  18. #5298
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie

    No to i ja sie pochwale swoim nowym odkryciem. Nowy domek, elewacja na TNB Greinplasta bialy + antracyt, ukonczona w lipcu 2020. Po ostatnich opadach zauwazylem niepokojace wykwity na "tynkowanej podbitce". Wyglada to jakby woda sciekala sobie po elewacji pionowej i podciekala na sufit ktory jest w antracycie. Nie byloby w tym nic niepokojacego, gdyby nie te paskudne biale plamy.

    Macie pomysl co tutaj poszlo nie tak?

    Sciana wschodnia. Od razu wyjasnie, zabrudzenia na ciemnej scianie pionowej to efekt nawalnicy ktora podwala kilka luznych kawalkow styropianu i umazala blotem sciany.


    Zblizenie:


    wykwit w pelnej okazalosci:


    A tak to wyglada w nocy - dramat


    Pytania:
    1. dlaczego pokawil sie taki paskudny bialy wykwit na świeżo polozonej elewacji - czy to wina tynku, kleju, a moze tak zawsze sie dzieje przy dachach bezokapowych?
    2. jak to naprawic? Zamalowac farba silikonowa?
    Ostatnio edytowane przez wally666 ; 16-11-2020 o 08:33
    --
    Parterowa stodoła pod Warszawą, pow. użytkowa 153m2m wys. 2,7-2,9m, silka 24+20cm grafit 0,031, strop podwieszany i zasypany 45-55cm celulozy 0,037, podłoga 19cm EPS100 0,038. OZC by Asolt ΦHL:6250W (bez CWU) / 41W/m2. Okna 3szybowe, szczelny montaż na taśmach. Pompa grunt on-off Ecopower C9 + CWU Kospel SWPC300, kolektor spiralny 4x200mb PE32, pompa uruchomiona w grudniu 2020, mieszkamy od grudnia 2021.

  19. #5299

    Domyślnie

    Cytat Napisał wally666 Zobacz post
    No to i ja sie pochwale swoim nowym odkryciem. Nowy domek, elewacja na TNB Greinplasta bialy + antracyt, ukonczona w lipcu 2020. Po ostatnich opadach zauwazylem niepokojace wykwity na "tynkowanej podbitce". Wyglada to jakby woda sciekala sobie po elewacji pionowej i podciekala na sufit ktory jest w antracycie. Nie byloby w tym nic niepokojacego, gdyby nie te paskudne biale plamy.

    Macie pomysl co tutaj poszlo nie tak?

    Sciana wschodnia. Od razu wyjasnie, zabrudzenia na ciemnej scianie pionowej to efekt nawalnicy ktora podwala kilka luznych kawalkow styropianu i umazala blotem sciany.


    Zblizenie:


    wykwit w pelnej okazalosci:


    A tak to wyglada w nocy - dramat


    Pytania:
    1. dlaczego pokawil sie taki paskudny bialy wykwit na świeżo polozonej elewacji - czy to wina tynku, kleju, a moze tak zawsze sie dzieje przy dachach bezokapowych?
    2. jak to naprawic? Zamalowac farba silikonowa?
    zamalowywanie to pudrowanie trupa, trzeba znaleźć przyczynę, deszcz często zacina na ściany więc na pewno coś po białej elewacji będzie ciekło na dół, czy na górnych wnękach okien ( widać je na zdjęciu) widać zacieki ?

  20. #5300
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie

    Nie, nic tam nie ma. Jestem moze mega optymistą ale moze sprobuje to zmyc, moze to jakis osad po farbie z tynku? Cholera wie, ale dziwi mnie to, ze powstaly takie zacieki to raz, ale najdziwniejsze sa te biale plamy. Az mnie korci zeby to pomacac i probowac lekko umyc i zobaczyc czy zejdzie. Moze ten problem jest spowodowany brakiem listwy okapnikowej?
    --
    Parterowa stodoła pod Warszawą, pow. użytkowa 153m2m wys. 2,7-2,9m, silka 24+20cm grafit 0,031, strop podwieszany i zasypany 45-55cm celulozy 0,037, podłoga 19cm EPS100 0,038. OZC by Asolt ΦHL:6250W (bez CWU) / 41W/m2. Okna 3szybowe, szczelny montaż na taśmach. Pompa grunt on-off Ecopower C9 + CWU Kospel SWPC300, kolektor spiralny 4x200mb PE32, pompa uruchomiona w grudniu 2020, mieszkamy od grudnia 2021.

Strona 265 z 267

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony