dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 267 z 267
Pokaż wyniki od 5.321 do 5.332 z 5332
  1. #5321

    Domyślnie

    Szkoda, że Fighter nie zagląda tu od dłuższego czasu, bo mam pytanie do wykonawców elewacji.
    Otóż, kołkując styropian (np. 4 kołki na m2), czy kołkujecie 2 kołki na środku wysokości każdej płyty czy raczej na krawędziach, w taki sposób, że każdy kołek łapie od razu 3 płyty?

  2. #5322

    Domyślnie

    Etixx ma zaznaczone miejsca kołkowania. Tak więc na pewno nie jeden kołek na 3 płyty.

  3. #5323

    Domyślnie

    No i gdzie są te miejsca zaznaczone?
    Masz jakieś zdjęcie?

    PS. Znalazłem.



    Dużo tych miejsc i jak widać, jak najbardziej są tam też miejsca na krawędziach płyt, czyli kołek wspólny dla 2-3 płyt.
    Ostatnio edytowane przez Robinson74 ; 22-06-2022 o 13:34

  4. #5324

    Domyślnie

    Żeby połączyć 3 płyty, to kołek musiałby być na rogu 2 płyt. Widzisz gdzieś miejsca na rogach płyt?

  5. #5325

    Domyślnie

    Niekoniecznie na rogach.
    Płyty są na mijankę, więc każdy kołek na środku na dolnej krawędzi łączy 3 płyty.

    Oto przykład, ale tu jest aż 8 szt. na m2.
    Bez tych dwóch środkowych wychodzi 4 szt. na m2.

    Ostatnio edytowane przez Robinson74 ; 22-06-2022 o 14:15

  6. #5326

    Domyślnie

    Rogach 2 z 3 płyt. Ja zrobisz to inaczej? Bo na tym zdjęciu nie ma innego połączenia 3 płyt.

  7. #5327
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Szkoda, że Fighter nie zagląda tu od dłuższego czasu, bo mam pytanie do wykonawców elewacji.
    Otóż, kołkując styropian (np. 4 kołki na m2), czy kołkujecie 2 kołki na środku wysokości każdej płyty czy raczej na krawędziach, w taki sposób, że każdy kołek łapie od razu 3 płyty?
    hej
    nie bylo mnie z rok (tak patrzac po skrzynce PW) wpadlem zaktualizowac profil i sygnaturke, i z ciekawosci.
    kurde moj PP dalej dziala a ja nie pamietam iedy za niego placilem... chyba musze muratorowi zaplacic jakas fakture - fajnie jakby ja przyslali

    standardowo kolkujesz przy plycie 50*100 w polowie jej wysokosci czyli w osi y: 25cm a w osi x na plycie w jej 1/3 czyli 33,3 / 33,3 to takie totalnie standardowe kolkowanie.

    osobiscie wreszcie po kilku latach walk z producentem i jego pelnym oporem przed tym zeby mi to dostarczac (powaznie) ja sie przenioslem na kolkowanie fischer eco-twist . to jest inny lvl kolkowania, inna jakosc , inne trzymanie i inne wszystko. kolek ktory rozwala mozg gdy ktos chce robic elewacje pro.

    ale kolkowanie w nim jest inne - naroznikow (stycznych plyt) sie nie kolkuje bo to bez sensu - tam nie ma prawie trzymania. wiec albo 2/plyte (w etixx tez) albo przesuniete wzgledem krawedzi.

    Czytalem kometarze: w etixx te znaczniki kolkow sa sugerowane a nie wymagane, za duzo tu bylo marketingu i prowcow a za malo konsultacji z rynkiem i realnych potrzeb. etixx jest mega fajny to sie nie zmienilo, a dodatkowo ostatnie 1,5 roku skopali dupe swissowi.

    Agb: pamietasz nasz zaklad? przy skoku ceny w lutym 2021 ? wisisz mi flaszke
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  8. #5328
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Luxum
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-703
    Posty
    579
    Luxum - Wyposażenie nowoczesnych łazienek Nowoczesne wyposażenie łazienek i wnętrz według indywidualnego projektu. W DOWOLNYCH ROZMIARACH, FORMACH I KOLORACH : Umywalki Wanny Brodziki Meble łazienkowe Beton architektoniczny www.luxum.pl Cała Polska

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	blacha-kortenowska-na-elewacji.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	88,3 KB
ID:	463114
    Panele COR-TECH ze stali kortenowskiej.
    Panele montowane techniką klejenia.

    Produkcja i montaż: LUXUM
    To nie sztuka wybudować nowy dom. Sztuka sprawić by miał w sobie duszę...

    http://luxum.pl/

    Awangarda wyposażenia wnętrz

    Zajrzyj osobiście lub wirtualnie do nowego salonu w Krakowie.
    Galeria Wnętrz Kreatywnych Luxum
    https://luxum.pl/wirtualny-spacer/



  9. #5329
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    db8600

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Lubin
    Kod pocztowy
    59-300
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam. A może ktoś polecić jakiś tynk silikonowy na elewację??? Wykonawca który będzie u Nas kładł tynk polecał tynk KABE Armasil T.

  10. #5330

    Domyślnie

    Cytat Napisał db8600 Zobacz post
    Witam. A może ktoś polecić jakiś tynk silikonowy na elewację??? Wykonawca który będzie u Nas kładł tynk polecał tynk KABE Armasil T.
    Każdy pewnie poleci ten, który ma, ja na ten przykład polecam Termoorganikę.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  11. #5331
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Trochę mnie nie było... grasuję po facebookach i innych takich dziwnych miejscach, spotkałem na swej drodze nowych, ciekawych ludzi.
    Część z nich to entuzjaści i pasjonaci elewacji. Ostatnie miesiące to intensywna praca nad dekoracjami NA ELEWACJĘ w układzie docieplonym np. styropianem, bez dodatkowych podkonstrukcji, zmiany grubości materiału, gdyż są to dekoracje lekkie, nadające się do położenia bezpośrednio na istniejącej warstwie siatki z klejem, a do tego zdecydowanie tańsze od płyt montowanych na rusztach/kasetach czy też innych rozwiązaniach.

    Ta dekoracja - a mowa w tym momencie o dekoracji - imitacja betonu, okazała się być tak ładna, że pojawiła się także jako dekoracja wewnątrz budynku. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby ją wykonać na zewnątrz.

    Starczy juz opisu, pokażmy coś
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	04.jpg
Wyświetleń:	114
Rozmiar:	96,4 KB
ID:	464071

    Zapomnialem jak sie zdjecia wstawia, wiec trzeba kliknać niestety.

    http://pliki.med-bud.pl/beton/01.jpg
    http://pliki.med-bud.pl/beton/02.jpg
    http://pliki.med-bud.pl/beton/03.jpg
    http://pliki.med-bud.pl/beton/04.jpg
    http://pliki.med-bud.pl/beton/05.jpg

    Dekoracji tego typu niestety nie da się po prostu zamówić spakować i wysłać. Je trzeba wykonać, aktualnie pracujemy nad tym, aby pokryć zasięgiem realizacji cała Polske.

    Śląsk:
    Kreatywne Budownictwo
    PT Inwest


    Mazowieckie i Wielkopolska
    Elewacje K.A.M.
    Techbud
    Med-Bud


    Kujawsko-pomorskie i pomorskie:
    Małryl Z.P.U.

    Wkrótce kolejne ciekawe dekoracje, ale może przypomnę sobie jak wstawiało się zdjęcia w posty
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  12. #5332
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    No to korekta wstawienia zdjec;
    1.



    2.


    3.


    4.


    5.

Strona 267 z 267

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony