dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 51
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Moze mozecie mnie uswiadomic jak pajak snuje swoja pierwsza nitke np. pomiedzy krzakami (nierzadko odleglosc wynosi 1,5m)

  2. #2

    Domyślnie

    Faktycznie, ciekawe, może ma jakiś dopalacz .Ja swego czasu lubiłam je obserwować,jako dzieci wrzucaliśmy w pajączynę komary (nie lubię ich, brrr), pierwszego zwykle pająk zjadał natychmiast, a następne sobie zawijał w pajęczynę i zostawiał na później .

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Slabo te pajaki zywilas, u komara to nawet bialka malo. Pewnie ci z glodu pozdychaly.
    Widze 3 mozliwosci ale nie wiem co jest prawda.
    Albo skacze (ale wtedy Malysz przy nim to betka)
    Albo lezie po ziemi ale potem by musial linke naciagnac
    Albo puszcza ja z wiatrem ale wtedy z niego niezly meteorolog

  4. #4

    Domyślnie

    Nie widziałam skaczącego pająka, po ziemi też mało prawdopodobne, bo by się mu to posklejało. Skoro potrafią latać jako "babie lato", to może o to chodzi?

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    No chyba ze on sie puszcza i jest latawcem. Koniec nitki przywiazuje do galezi i leciiiiiiiiiiiiii. Ale mam lepsze mniemanie o celowosci i lokalizacji lego sieci.

  6. #6

    Domyślnie

    Gwoli ścisłości przykleja, nie przywiązuje. Może znajduje środkową gałąź i zakłada, że lecąc zawsze trafi na jakąś sąsiednią, może wykorzystuje teorię chaosu?

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Nie, nie to z pewnoscia jest celowa i z gory zamierzona lokalizacja.
    Swoja droga nie wiedzialem ze chaos moze miec teorie. Juz te dwa slowa sa ze soba sprzeczne

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Nie sądzę, aby to było do końca celowe - raczej wybiera dobre miejsce na tart; np. na podstawie wiatru i oceny odległości od końca. Potem przykleja początek i spuszcza się używając wiatru (wspomniana teoria latawca i dopalacza tu się łączą) aż na coś się "nadzieje". Pierwsza nitka nie musi wszak dotrzeć idealnie do celu. W ten sposob pająk może rozpiąc pajęczynę nad rowem z wodą, bo nikt mi tu chyba nie powie, że wszsytkie pająki umieją pływać.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Czyli twierdzisz ze dziala jak kamikadze. Pierwsza nitka faktycznie nie jest wazna ale z druga jest podobnie. Najpierw jest glowna konstrukcja a dopiero potem cala otoczka. A glowna konstrukcja jest przeciez wpisana w okrag czyli glowne nitki ida w rozne strony. Aha no i pajeczyna jest w pionie co nie swiadczy o przypadkowowsci. Nie odbierajmy pajakom inteligencji.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Nie twierdzę tak. Przecież pająk może zwijać nitkę i wspiąć się z powrotem. To o puszczaniu się na wiatr, to chyba było z jakiegoś filmiku przyrodniczego. To że pająk może sobie połazić po drzewach, aby rozpiąc sieć, to da się wyobrazić - musi tylko chodzić tak, aby nitka mu się gdzieś nie przylepiła.
    Ja obstawiam, że rusztowaniem są nitki rozchodzące się od środka, a dopiero na nich przylepia te "obwodnice". Nie pamiętam które z nich są klejące, chyba właśnie obwodnice, a po gwiaździstych sobie spaceruje.

    Ale po co ta cała dyskusja? Czy chcesz opracować nową technologię budowy domów, czy ustawić pułapki na pająki, aby nie robiły pajęczyn?

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Niestety nic z tych rzeczy, ide tak sobie tak przez swiat i patrze a czym starszy jestem tym wiecej rzeczy widze ciekawych na d ktorymi wypadaloby sie przez chwile zastanowic. I tak wszystkiego nie obejme, czlowiekiem renesansu tez nie bede e taki ze nie dodmorosly filozof.
    Ale wracajac do meritum, tu sie z toba zgadzam co do przyklejania, lepkosci, kolejnosci budowania, myslalem ze moze ktos wie na "sicher". Swoja droga ciegna, liny, konstrukcje stalowe linowe sa od dawna wykorzystywane wiec to pewnie od pajaka.

  12. #12
    Guest

    Domyślnie

    Pająk i muchy (Jan Brzechwa)

    Pająk na stare lata był ślepy i głuchy,
    Nie mogąc tedy złapać ani jednej muchy,

    Z anten swej pajęczyny obwieścił orędzie,
    Że zmienił się i odtąd much zjadać nie będzie,

    Że pragnąłby swe życie wypełnić czymś wzniosłem
    I zająć się, jak inni, uczciwym rzemiosłem,

    A więc po prostu szewstwem. Zaś na dowód skruchy
    Postanowił za darmo obuć wszystkie muchy.

    Niech śmiało przybywają i młode, i stare,
    A on, szewskim zwyczajem, zdejmie każdą miarę!

    Muchy, słysząc o takiej poprawie pająka,
    Przyleciały i jęły pchać się do ogonka.

    Podstawiają więc nóżki i wesoło brzęczą,
    A pająk je okręca swą nitką pajęczą,

    Niby mierzy dokładnie, gdzie stopa, gdzie pięta,
    A tymczasem wciąż mocniej głupie muchy pęta.

    Muchy patrzą i widzą, że wpadły w pułapkę,
    Pająk zaś, który dawno miał już na nie chrapkę,

    Pogłaskał się po brzuchu i zjadł obiad suty.
    Odtąd mówi się u nas: "Uszyć komuś buty."

    "..... Nie odbierajmy pająkom inteligencji." - słuszne stwierdzenie Pitbull.

  13. #13

    Domyślnie

    No a co powiecie w takim razie o "babim lecie", to juz zupełnie przypadkowe działanie i zdanie się na siły natury.

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Anonimowy dzieki za wspaniale przezycie estetyczno-dzwiekowe. Bo sobie az na glos przeczytalem. Ech nie ma jak klasyka. Ciekwa jestem czy napisales to z pamieci czy "cytata" przy pomocy ksiazki.
    Alanta po co jest wlasciwie babie lato? O co to chodzi?

  15. #15

    Domyślnie

    Roslinki rozsiewaja swoje nasionka przypadkowo: niecierpek - strzela; sosna - wypuszcza z szyszek; klon - ma "noski". Za kazdym razem chodzi o najszersze rozprzestrzenienie swoich nasion (genow). U pajakow, aby nie bylo konkurecji dla "mateczki", pajaczki "odlatuja" na nowe miejsce zamieszkania.

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Darek dnia 2002-01-31 09:04 ]</font>

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Dzieki,
    Lagodnie powiedziane "odlatuja" - uciekaja biedactwa bo pewnie by je matka zzarla. Wiecie ze u zwierzat wprzypadku zbytnigo zageszczenia jednostek na danym terenie nastepuje zwiekszona umieralnosc spowodowana stresem i zbytnim rozrostem terczycy i gruczolow nadnercza. Zreszta u ludzi jest to samo. Wynika z tego ze przyroda sama reguluje zageszczenie populacji, czyli mysliwi sa niepotrzebni ?

  17. #17

    Domyślnie

    Gdzie Ty mieszkasz, Pitbull, że nie widziałeś babiego lata??? Jesienią mnóstwo pajączków lata na nitkach, nawet w mieście można to zobaczyć. A co do zagęszczenia na danym terenie, to już wiem, dlaczego się źle czuję w bloku dziesięciopiętrowym, a świetnie na swojej działce .

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    U mnie babie lato wystepuje w niewielkiej ilosci, odwrotnie proporcjonalnie do komarow.
    Uwazaj zeby u Ciebie w bloku "bagno behawioralne nie stworzylo".
    Aha nastepna prawda: Jak ktos ma dom z terenem wokol to nie potrzebuje dzialki letniskowej

  19. #19

    Domyślnie

    A jak ktoś jest domatorem, to nawet na wczasy nie musi jeździć, może sobie rozbić namiot na działce .

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    No wiesz co. A ja myslalem ze w ramach pomocji budownictwa domek stoi u Ciebie na dzialce. No to wszystko przed Toba

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony