dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie

    Jeszcze nie wiem czy będę ocieplał ściany (wełna czy styropian). Jeżeli różnica na m2 będzie do 10 zł, to wybiorę pewnie wełnę.

    Zastanawiam się jednak czym ocieplić fundamenty i ściany piwnic. Mają one bezpośrednią styczność z glebą i są w większym stopniu narażone na wilgotność, z którą lepiej radzi sobie styropian. Czy Waszym zdaniem jest sens ocieplania tych ścian wełną i ewentualnie jaką? Początkowo myślałem o styropianie FS20 (polistyren ekstrudowany jest za drogi). Kompletna izolacja miała wyglądać tak: 2x Dysperbit, styropian na klej, 1x Dysperbit i folia polietylenowa. Any idea?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kgadzina
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    3.883

    Domyślnie

    Radzę FS 30. Ewentualnie folię kubełkową.

  3. #3

    Domyślnie

    Ale chyba nie ma sensu stosować wełny mineralnej? Co prawda Rockwool zaleca wełnę PrefRock, ale też podaje alternatywę w postaci polistyrenu.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kgadzina
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    3.883

    Domyślnie

    Ja bym uważał z wełną w fundamencie. Niby nie jest nasiąkliwa, ale kto wie co będzie z nią za 10 lat? A za 30 lat?

  5. #5

    Domyślnie

    Ja też nad tym myślałem - w tej chwili jestem zdecydowany na styropian + zabezpieczenia przeciwwilgociowe. A na resztę domu - chyba wełna.
    PS - za 30 lat pewnie żadne hydrofobizowowanie nie pomoże . Pytanie czy styropian nie wyparuje .
    pzdr
    Hlup

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony