dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 60
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1194
  1. #1

    Domyślnie projekt DOM W RODODENDRONACH 5 pracownia ARCHON

    Witam wszystkich forumowiczów!
    Po miesiącach walki z projektami jestem prawie zdecydowana.
    Ciężka to sprawa wybór dlatego proszę wszystkich zainteresowanych o komentarz do projektu.
    http://www.archon.pl/index.php?act=1...m434b8c4a91497
    mamy zamiar poszerzyć garaż do dwustanowiskowego.
    zaczynamy na wiosnę
    Czy może ktoś już jest szczęśliwym posiadaczem tego projektu lub już go zrealizował i mógł by się podzielić uwagami.
    Bardzo proszę o pomoc,bo zaczynam już śnić koszmary o wirujących projektach
    Pozdrawiam wszystkich

    Kasia

  2. #2

    Domyślnie

    Widzę, że nikt nie interesuje się tym projektem.
    Proszę o komentarze!
    Może są wśród was osoby które wybudowały już mniejszą wersję tego projektu. bardzo chciałabym poznać opinię na temat budynku.
    Mam czas 2 tygodnie na zakup projektu i nie wiem czy to ten.

    Pozdrawiam

    Kasia

  3. #3

    Domyślnie

    Witam!
    Domek całkiem fajny ,funkcjonalny i chyba OK.
    Mam tylko 2 małe uwagi; 1-trochę mała kuchnia [nie ma miejsca na niewielki ,szybki posiłek].
    2-dużo balkonów, a jak wiadomo każdy balkon ,to "mostek termiczny".

    Pozdrówka!

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mikaela1

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam. Też jestem na etapie wybierania projektu i obejrzałam pewnie setki. Ogólnie podobają mi sie projekty z Archonu. Ten jest też bardzo fajny, ale zastanów się nad widokiem z pokoju dziennego na hol i schody, czy rzeczywiście to nie będzie przeszkadzać? Trochę mała kuchnia i sam hol 2m?! Z zewnątrz domek jest super Pozdr.

  5. #5

    Domyślnie

    Droga Mikaelu1
    Bardzo sie cieszę że odpisałaś
    Przyznam sie bez bicia , że latałam po kuchni w domu mojej mamy z metrem i sprawdzałam wymiary. Nie jest tak źle jak zlikwiduję spiżarkę!
    Widok z salonu siedząc na kanapie będzie raczej na kominek, ponieważ troszeczkę wydłużę ścianę z pułkami i oświetleniem.
    Myślę intensywnie nad przesunięciem ściany gabinetu, aby powiększyć pokój dzienny, wiąże się to niestety z pomniejszniem okna w gabinecie.
    Drugi problem to garaż, wszystko mi mówi że dwustanowiskowy jest lepszy, wygodniejszy, ale czy z domku nie zrobi się olbrzym?
    Mam działkę z niewielkim spadkiem, więc garaż będzie nieco obniżony, może to zniweluje jego wielkość!
    Podjazd na działkę mam z boku od strony wykuszu , więc garaż jest prawie niewidoczny, natomiast jako pierwsza prezentuje się elewacja z wykuszem, wydaje mi sie że będzie to dobre rozwiązanie.
    Serdecznie pozdrawiam, czekam na dalsze uwagi.

    Kasia

  6. #6

    Domyślnie

    Wielkie dzieki za posty!
    Prawdą jest że balkony to mostki termiczne i duże wydatki.
    Niestety ten projekt bez tych elementów nie prezentuje się tak ładnie.
    Zawsze marzyłam o zadaszonym tarasie, niestety sie nie spełni natomiast balkon od strony ogrodu z wyjściem balkonowym chociaż troszeczkę odsłoni mnie od deszczu.
    Zastąpienie balkonu na elewacji frontowej daszkiem prawdopodobnie przy budowie spowoduje podniesienie okien na piętrze, nie jest to dobre rozwiązanie, natomiast elewacja z wykuszem jest taka ładna z tym półokrągłym balkonem , że nie ma potrzeby niczego zmieniać.
    Co do kuchni, niestety nie będzie stołu, natomiast wydaje mi się , że odległość kuchni od jadalni jest na tyle mała ,że będziemy śniadać właśnie tam.

    gorąco pozdrawiam

    Kasia

  7. #7

    Domyślnie

    Widzę, że mój temat opada więc podnoszę
    jeszcze raz proszę wszystkich o porady dotyczące tego projektu.
    Jest parę wcześniejszych wersji, ja wybrałam największą i mam nadzieje że się nie mylę.
    Według pani z biura Archon to dość popularny projekt, niestety nie widać tego na stronach forum muratora
    Hm, ludzie!!! mam jeszcze tylko trzy dni na podjęcie decyzji.
    Więc zapraszam do komentarzy.

    Pozdrawiam,

    Kasia

  8. #8

    Domyślnie


    Wszyscy pewnie myślą , że stodółka.
    A może to zaciekawi niektórych
    http://www.archon.pl/index.php?act=18&id=645&lang=pl
    I co?
    Mój też tam jest tylko w mniejszej wersji.
    kolor elewacji zmieniłabym na żółty, dachówka w kolorze cegła palona,no i ten garaż dwustanowiskowy.

    Kasia

  9. #9

    Domyślnie

    Witam
    Jestem w trakcie szukania projektu i caly czas myslalam o tym tylko ze 3.
    mam wejscie od poludnia wiec nie mam tak prosto.
    Ale czy ladny domek na makiecie i na rysunku jest rzeczywiscie taki?

  10. #10

    Domyślnie

    A co sadzisz o tym? http://forum.muratordom.pl/posting.p...=reply&t=63722
    Mysle ze z zewnatrz w RODENDRODACH jest ladniejszy, ale w srodku POGODNY jest ustwniejszy .
    Ale przeciez chodzi o to aby dom w srodku byl wygodny . Oprawa zewnetrzna tez jest bardzo wazna.
    I jak tu wszystko pogodzic?
    POZDRAWIAM WSZYSTKCH GRZEBIACYCH W PROJEKTACH

  11. #11

  12. #12

    Domyślnie

    Hej Beata!
    Dla mnie wszystkie inne wersje rododendrona są za małe.
    Natomiast twój projekt przypomina w groszku układem.
    Byłam w groszku i fakt , że wchodzi się na ścianę powoduje, że dom wydaje się malutki.
    Obawiam się co do mojego projektu, że będzie drogi w eksploatacji, ponieważ my planujemy przedłużyć garaż i nad nim powsataje ogromny pokój.

    Pozdrawiam

    Kasia

  13. #13

    Domyślnie

    Stało się, kupiłam rododendrona 5 !
    Jeżeli są osoby które również zakupiły ten projekt z okolic Krakowa to zapraszam do dyskusji.
    Budowę zaczynamy na wiosnę.

    Pozdrawiam

    Kasia

  14. #14

    Domyślnie

    Ja równiez kupiłem rododendrony 5. Jest fajny. Ruszam na wiosnę. Jestem ze œwiętokrzyskiego.

  15. #15

    Domyślnie

    Hej, gratuluję, ładny domek. Ja ciągle jestem na etapie poszukiwań...a wiosna tuż tuż....Pisałas wcześniej ,że chcesz poszerzyć garaż. Jaka jest teraz szerokość domu? Pozdrawiam!
    EWA_

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasik30
    Stało się, kupiłam rododendrona 5 !
    Jeżeli są osoby które również zakupiły ten projekt z okolic Krakowa to zapraszam do dyskusji.
    Budowę zaczynamy na wiosnę.

    Pozdrawiam

    Kasia
    Cześć Kasiu!
    Mnie również bardzo podoba się ten dom,ale waham się jeszcze nad domem w nenufarach 2 z Archonu. Jestem z Krakowa i chętnie jeśli to nie stanowi kłopotu zobaczyłabym dom w rodendronach 5 na żywo choćby z zewnątrz pewnie to pomoże Mi podjąć decyzję. Mam nadzieje że zakończyłaś już budowę i że domek spełnił twoje oczekiwania. Jeśli będziesz chciała podzielić się ze mną swoimi uwagami to chętnie podam swój e-meil.Pozdrawiam Agnieszka

  17. #17

    Domyślnie

    Witam wszystkich zainteresowanych, jak mi miło
    A już myślałam , że nikt nie lubi rododendronów!!!
    A wyobraźcie sobie jak pięknie będzie gdy wyrosną zakwitną koło domu prawdziwe kwiaty!
    Agnieszko!
    Niestety dopiero kupiłam projekt i ruszam na wiosnę, więc nie mogę sie podzielić opinią na temat mieszkania, natomiast co do projektu nie mam zastrzeżeń.
    Wojtek69
    Witam, witam bardzo serdecznie, no to juz jesteśmy we dwoje
    Zapraszam zatem do dyskusji o projekcie, jego udoskonaleniach, lub tez nie. Liczę na pomoc kolegi, a ja również w miare możliwości postaram się wesprzeć. Kiedy zaczynasz Wojtku, wczesna wiosna? Papiery gotowe czy jeszcze nabierają mocy urzędowej
    Ewa!
    Projekt w adaptacji, natomiast z moich wyliczeń wynika , że dom będzie szerokości 16,30mb. wiem , że to dużo ale garaż może być tylko dwustanowiskowy.

    Pozdrawiam wszystkich gorąco w ten piękny, słoneczny dzień z okolic Krakowa.
    Jeszcze raz zapraszam do dyskusji.

    Kasia

  18. #18

    Domyślnie

    Witam ponownie i dziękuję za odpowiedź.Jesteście już szczęściarzami ,przedemną cała robota papierkowa i myślę że przy dobrych układach w sierpniu i ja będę mogła się pochwalić że zaczynam budowę. Mam jeszcze kilka pytań dotyczących projektu bo na stronie Archetonu nie jest to dokłanie sprecyzowane chodzi o zestawienie materiałów,powierzchnie dachu i jeśli to nie jest tajemnicą to chciałabym wiedzieć czy budujecie systemem gospodarczym czy z pomocą firmy oraz ile wam powiedzieli za wybudowanie domu.Pozdrawiam Agnieszka

  19. #19

    Domyślnie

    Podnoszę temat aby nie zginął!

  20. #20

    Domyślnie

    Hej
    Jak idziwe budowa
    My chcemy kupić rododendrona 4.
    Ogólnie domki w rododendronach są śliczne
    Także mam nadzieję że jesteś zadowolona
    Pozdrawiam
    Nowicjuszka28

Strona 1 z 60

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony