dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 60
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1194
  1. #21

    Domyślnie

    Witajcie, mam pierwszą wycenę stanu surowego zamkniętego!
    Jak przeczytałam to usiadłam z wrażenia.
    105.600,00 PLN materiały i robocizna 42.200,00 PLN brutto.
    Chyba przesadzona!
    A "szczegółowo" to wygląda tak:

    Poz.1
     Wykopy ścian fundamentowych
     Zbrojenie
     Betonowanie
     Szalowanie ścian fundamentu do wysokości 0,70m
     Betonowanie
     Rozszalowanie
     Izolacja ścian
     Podsypka żwirowa gr.0,15m
     Beton chudy gr.0,10m (B-15)
    koszt całkowity:26300,00 w tym robocizna:5650,00
    Poz.2
     Ściany zewnętrzne jednowarstwowe-pustak Max gr.0,29m
     Ściany wewnętrzne (działowe) gr. według projektu
     Nadproża żelbetowe
     Schody wewnętrzne
     Płyta żelbetowa zgodna z projektem
    koszt całkowity:38000,00 w tym robocizna:13000,00
    Poz.3
     Ściany kolankowe
     Ściany szczytowe
     Wieńce i kominy (powyżej powierzchni dachu- klinkier)
     Brak ścian działowych
    koszt całkowity:20500,00 w tym robocizna:10700,00
    Poz.4
     Konstrukcja dachu
     Krycie dachu dachówką
     Obróbki blacharskie
     Rynny i drewniana podbitka
     2 okna dachowe
     1 wyłaz dachowy
    koszt całkowity:24000,00 w tym robocizna:12850,00
    Poz.5
     Dachówka
     Rynny i spusty
    koszt całkowity:16000,00
    Poz.6
     Stolarka okienna
    koszt całkowity:16000,00
    Poz.7
     Stolarka garażowa i drzwi wejściowe
    koszt całkowity:7000,00

    I co wy na to?


    Pozdrawiam

    Kasia

  2. #22

    Domyślnie

    Nooooo!
    Robi wrażenie. Szczególnie kiedy się czyta posty o kosztach robocizny. czy murowała będzie ekipa z rachunkiem czy bez ? Mnie zaproponowano bez rachunku, sprawdzoną ekipę, ale jeszcze z nimi nie rozmawiałem ponieważ mój projekt trafił dopiero do starostwa. Z ciekawością czekam na dalsze twoje wyceny. :)

  3. #23

    Domyślnie

    Witajcie!
    Ja jeszcze nie zakupiłam projektu, ale na podstawie informacji dostępnych na stronie archonu postanowiłam zapytać o koszty budowy rodendronów 5 i tak wstępnie dwie ekipy powiedziały od 25 do 30 tyś. a jedna nawet 35tyś za robociznę- stan surowy otwarty( drenaż, fundamenty, kondygnacje i dach). Jeśli idzie o materiały to nie wiem jaki będzie koszt, bo nie posiadam jeszcze kosztorysu z archonu. Ciekawi mnie czy przy zakupie dostaliście dokładny kosztorys? Podobno będzie dostępny dopiero w kwietniu( tak napisano mi z archonu).
    A i mam pytanie do Ciebie Kasik30, na jakiej podstawie podali Ci koszt materiałów? Skąd brali ceny?
    Zamierzam budować 15 km od centrum Krakowa, może znacie tu jakieś dobre składy budowlane? Pozdrawiam Agnieszka

  4. #24

    Domyślnie

    Hej!
    Faktycznie przy zakupie projektu nie dostaniesz kosztorysu bo nikt go jeszcze nie zamówił. Mi powiedziano, że jak zamówie to będzie w marcu.
    Aga 15 km od centrum w którą stronę ?
    Moim zdaniem pan robiąc wycenę podał ceny z sufitu. Założenia są śmieszne.
    czekam na trzy następne wyceny i wtedy podejmiemy decyzję.
    Aga może masz namiar na dobrego wykonawcę, będziemy wdzięczni za info!

    Wojtek a jaką cenę jeżeli możesz podać zaproponowała Ci ekipa, i jakie przewidujesz koszty stanu surowego?

    Pozdrawiam

    Kasia

  5. #25

    Domyślnie

    Wstępnie jedna z ekip zaproponowała mi 20-25tys. Ale n ie widzieli gotowego projektu tylko wydruk i dane z internetu. Cena obejmowała metraż. Drua ekipa podała mi cenę 37 tys. To wszystko za fundamenty, mury, dach - bez materiałów. Część materiałó już mam - maxy i bloczki na fundamenty, reszta jak dostanę pozwolenie. Wtedy też porozmawiam konkretnie o wykonawstwie. W mojej okolicy koszta stanu surowego takiego domu (opieram się na znajomych którzy już budowali) to około 70tys. z materiałami.

  6. #26

    Domyślnie

    A jaką ścianę wybrałeś Wojtku?
    Widzę , że max a jaka grubość styropianu?
    Liczyłeś już może zapotrzebowanie materiałowe na dom?
    Ja czekam na dalsze wyceny, dam znać jaie propozycje dostałam.

    Pozdrawiam

    Kasia

  7. #27

    Domyślnie

    Cegła max 29cm. Mój projektant a być może przyszły kierownik radzi mi 10 cm styropianu. To podobno wystarczy. Ale słyszę, że to za mało. Zobaczymy.
    Nie ma żadnych wycen ani szacunków. Czekam na PNB.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasik30
    Hej!
    Faktycznie przy zakupie projektu nie dostaniesz kosztorysu bo nikt go jeszcze nie zamówił. Mi powiedziano, że jak zamówie to będzie w marcu.
    Aga 15 km od centrum w którą stronę ?
    Moim zdaniem pan robiąc wycenę podał ceny z sufitu. Założenia są śmieszne.
    czekam na trzy następne wyceny i wtedy podejmiemy decyzję.
    Aga może masz namiar na dobrego wykonawcę, będziemy wdzięczni za info!

    Wojtek a jaką cenę jeżeli możesz podać zaproponowała Ci ekipa, i jakie przewidujesz koszty stanu surowego?

    Pozdrawiam

    Kasia
    Kasiu! Wysyłam Ci namiary na twojego e-maila, którego mam z forum archonu> Pozdrawiam Agnieszka

  9. #29
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    monika78

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witajcie sympatycy rododendronków!

    My z mężem też chcemy zakupić rododendrony 5, ale chcemy wprowadzić sporo zmian, m.in. garaż dwustanowiskowy, nad garażem zrobić 2 pokoje z wejściem ze spocznika schodów, zlikwidować taras z tyłu domu (mamy wejście od południa, więc taras od północy jest nam zbędny), powiększyć pomieszczenie gospodarcze za garażem i zrobić tam kotłownię, zaś w miejsce kotłowni jeszcze nie wiemy co zrobić: czy przenieść tam pomieszczenie gospodarcze, czy powiększyć je o powierzchnię łazienki i zrobić tam gabinet, zaś w miejsce małego pokoiku zrobić łazienkę i pom. gospod. Wtedy u góry łazienka też powinna być w jednym pionie. Sporo tych zmian, ale domek bardzo nam się podoba, więc pewnie się na niego zdecydujemy.
    Pozdrawiam
    monika78

  10. #30

    Domyślnie

    Witam Moniko,piszesz o rododendronach 5 a ja bym się na twoim miejscu zastanowiła nad rododendronem 3, można go ewentualnie proporcjonalnie powiększyć, wydaje mi się że na twoją działkę będzie lepszym rozwązaniem. Mniej zmian, a garaż możecie mu dostawić dokładnie tak jak 5-ce.
    Pozdrawiam

    Kasia

  11. #31

    Domyślnie

    Witam wszystkich zainteresowanych.
    Mam chyba zwycięzcę konkursu na wykonawcę mojego przyszłego, pięknego domu.
    Jest to ekipa mi znana, czyli spełniłam założenia dotyczące referencji.
    Dzwoniłam do jednego z inwestorów, był zadowolony.
    Dobry nastrój minął gdy zapytałam pana Czesia ( potencjalnego wykonawcę) jak myśli ile będzie kosztował mnie ten dom w stanie surowym otwartym, czyli gołe ściany + dach z obróbkami.
    Pan Czesio myślał, myślał i szczelił , że jak na jego nos to 140.000,00pln
    , , , ,
    No tak i jeszcze człowiek czyta w prasie , że kredytu tak łatwo wziąść nie będzie można
    Nie myślicie, że to trochę dużo???
    Ja zakładałam taką kwotę już z oknami , bramą garażową i drzwiami zewnętrznymi.

    Zachęcam do dyskusji

    Kasia

  12. #32
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Monix

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    4

    Domyślnie

    W zaszłym tygodniu kupiliśmy projekt Rododendronów 5. Teraz robimy adaptacje czyli garaż 2 stanowiskowy duzy po szer. 7,5 metra. Chyba zlikwidujemy balkon od strony ogrodu. no i myślimy czy nie przenieść kotłowni do garażu.

  13. #33

    Domyślnie

    Witamy w klubie rododendrowiczów!
    Kotłownia w garażu to niezła myśl.
    Sama przemyślę!

    Pozdrawiam

    Kasia

  14. #34

    Domyślnie

    Ja to przemyślałem i kotłownię mam w garażu. a z dawnej kotłowni zrobię ....może cóś

  15. #35

    Domyślnie

    Wojtek a możesz się podzielić informacjami technicznymi dotyczącymi przeniesienia kotłowni?
    Co robisz z kominem w kotłowni? czy będzie potrzeba wymurowania trzech kominów?
    Może masz projekt adaptacji.

    Drodzy forumowicze jeżeli posiadacie rysunki ze zmianami dotyczącymi projektu proszę podzielcie się nimi na forum

    Pozdrawiam

    Kasia

  16. #36

    Domyślnie

    Projekt jest w starostwie. Czekam na PNB. O ile sobie przypomonam to projektant zlikwidował komin w starej kotłowni i wyrysował nowy. Jesli będę miał projekt to zrobię scan i prześle do ciebie.

  17. #37

    Domyślnie

    A co myślisz Wojtek o przesunięciu ściany w gabinecie, tak aby go trochę pomniejszyć?

  18. #38

    Domyślnie

    Nie zastanawiałem się nad tym. Aha - ta kotłownia zamiast pom. gosp w garażu będzie większa niż w oryginale. Coś o 0,5 czy 0,7 m mi poszerzył.

  19. #39

    Domyślnie

    Witajcie!
    Złożyłam w końcu papiery, teraz nabierają mocy urzędowej
    Zobaczymy jak długo!

    Pozdrawiam wszystkich budyjących!

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtek69
    Ja to przemyślałem i kotłownię mam w garażu. a z dawnej kotłowni zrobię ....może cóś
    Wojtek, prosze o szczegóły przeniesienia kotłowni do garażu. Czy zasilanie w ciepłą wode np. do kuchni nie jest jest zbyt odległe ?
    Jaki masz pomysł na cóś ? Ja myślałem o typowym dużym przedpokoju, obecny jest zbyt mały (3,8 M2)
    Paweł

Strona 2 z 60

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony