dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 60
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1194
  1. #41

    Domyślnie

    Słuchajcie, minął juz prawie miesiąc, więc dzwonie do urzędu spytać grzecznie jak tam prace nad moim pozwoleniem.
    A tu pani mi mówi, że była tydzień na urlopie (a co mnie to!) no i , że tonę dokumentów ma na biurku i nie ma mowy aby mi odpowiedziała dziś!
    I dodaje "wie pani jak to jest wrócić po tygodniowym urlopie!!!".
    Brak mi słów!
    Wstrzymam się jeszcze trochę ale już za chwilkę święta a potem pani mi powie, że chyba wiem jak to jest wrócić do pracy po świętach!!!
    I tak zrobi się maj
    Potem długi weekend, a ja chcę w czerwcu zacząć!!!!!

    Pozdrawiam
    Kasia

  2. #42

    Domyślnie

    Ja natomiast dostełem pozwolenie. Choć po małych perypetiach z Naturą2000. Po świętach zaczynam casting na murarzy.

  3. #43

    Domyślnie

    No jest super, zupełna rehabilitacja urzędu!
    Pani dzwoni już o 8.15 i prosi o doniesienie jeszcze dwóch dokumentów, już można wydać pozwolenie jeszcze tylko dwa oświadczenia.

    Wojtku czy możesz przesłać skany zmian na parterze i na piętrze będę bardzo wdzięczna.

    Pozdrawiam,

    Kasia

  4. #44

    Domyślnie

    tak wygląda parter po zamianie kotłowni na "garderobę i części garażu na kotłownię.co tak naprawdę będzie w garderobie tego nie wie na razie nikt.http://foto.onet.pl/mojalbum/zdjecie...zid=593109&r=1

  5. #45

    Domyślnie

    Wojtku, czy możesz jeszcze raz zamieścić link do strony, niestety nic nie widać!!!
    Jak tam casting na murarza?
    Podobno wszyscy fachowcy już są w Irlandii i Anglii!!!

    Pozdrawiam
    Kasia

  6. #46

    Domyślnie


    może teraz będzie widoczny.
    Murarzy na razie brak. Ale u mnie są tylko dwie ekipy sprawdzone i zarejestrowane. I już są zajęte.

  7. #47

    Domyślnie

    witam wszystkich! jestem na etepie wylanych posadzek w rododendronach

  8. #48

    Domyślnie

    Witam następnego rododendronowicza!!!!!!
    Może podzielisz się z nami uwagami dotyczącymi budowy.
    Wszystkie informacje są na wagę złota!
    Ja właśnie jadę zrobić przedpłatę na podstawowy materiał na ściany.
    Chce zdążyć przed podwyższką majową!
    Może jakieś wskazówki?

    Pozdrawiam gorąco

    Kasia

  9. #49

    Domyślnie

    Tak, tak.Prosimy o szczegóły.

  10. #50

    Domyślnie

    nasz rododendron to ta wersja sprzed roku ( bez garażu), ale i tak super.
    budowalismy z suporeksu , dach dachówka cermiczna. nanieslismy ( my to ja i żona) niewielkie zmiwny w srodku :
    1-likwidacja scinki działowej miedzy salonem a pokojem na parterze doło wiekszy salon z kominkiem no srodku.
    2- wyjscie na taras 3 m ale od strony byłego pokaju na parterze
    3-zostwilismy na parterze tylko niewielką toalete , powiekszylismy max kotłownie musiał wejsc piec na paliwo stałe + zbiornik hydroforowy+ stacja uzdatniania wody(ujecie własne)
    4- zlikwidowalismy spiżarke
    5- pod schodami robimy graciarnie
    6-zlikwidowalismy balkon nad wyjsciem na taras BARDZO ZŁY POMYSŁ!!!
    czytałem wypowiedz na temat kosztów robocizny za stan surowy otwarty czyli mury , scianki działowe pierwsza wylewka podłog. dach kryty dachówką,schody wejsciowe- ja za ten etap zapłeciłem wykonawcy 13tys.
    jest niezły wiec robil całą reszte(tynki regipsy wode kanalize co itp). tylko elektryke robił elektryk, podłogi wylewali we wtorek ( robiła to ekipa maszynowo polecam)
    jakies pytania pytajcie
    pozdrawiamy ja i żona

  11. #51

    Domyślnie

    witam jeszcze raz! zapomniałem napiosać o bardzo praktycznej i moim zdaniem ważnej zmianie . podnislismy poddasze o jakies 40cm . dzieki temu pokoje na poddsaszu zyskały sporo przestrzeni i jest możliwosc ustawienia czegos pod skosami. zmiana ta pociagneła za sobą koniecznosc wylania drugiego wienca ( fakt jest mniejszy niz ten na stropie) .
    jak sobie jeszcze cos przypomnimy to napiszemy

  12. #52

    Domyślnie

    Piotrzef,
    Wasz rododendron to wersja 2 , ta o powierzchni 114m2?
    Ciekawe jak wyszedł wam połączony salon z gabinetem!
    Tam w projekcie są słupy konstrukcyjne w wersji nr 5, a w wersji nr 2 kominek więc nie ma problemu z podciągami.
    A czy zostawiliście balkon nad wejściem?
    Ja już myślałam nad różnymi rozwiązaniami, nad zadaszeniem, nad filarami wspierającymi balkon.
    Nie mogę się zdecydować jakie rozwiązanie mi najbardziej odpowiada.
    Podziwiam pomysłowość w rozwiązaniu wnętrza.
    Fakt, że zarówno kotłownia jak i łazienka to nie są duże pomieszczenia i ścianka pomiędzy nimi musi być wymierzona co do centymetra, ja jednak chcę zostawić prysznic na dole w łazience a kocioł będzie gazowy więc nie potrzebuje aż tyle miejsca.
    Teraz myślę nad poszerzeniem otworów okieennych, praktycznie wszędzie.
    Piotrze, czy w kuchni macie dwa okna?
    Siedzę nad ustawieniem mebli kuchennych i już wiem , że przy obu otworach okiennych nie będzie to proste.
    Oczywiście likwiduję spiżarkę.
    Po podniesieniu poddasza macie 120cm, faktycznie to już pełnowartościowe pomieszczenie.
    Czy możesz się pochwalić zdjęciami z budowy.

    Pozdrawiam

    Kasia

  13. #53

    Domyślnie

    witaj Kasiu!
    nasz rododendron to dom w rododendronach - pierwsza wersja( nasz projekt ma date 2004r).
    w kuchni zostawilismy 2 okna. połaczenie salonu z gobinetem wyszło bardzo fajnie. strop mamy z płyty żelbetowej prefabrykowanej wiec ekipa porobiła w miejsce zlikwidowanych scian podciągi, płyty zamawialismy w firmie w miedzychodzie , porobili od razu otwory na kominy mało trgo zrobili plyte na wykusz ( nie było trzeba wylewac).
    co do zdjec nie posiadamy takowych poprostu wszystko nagrywamuy na kamere. gdybys kiedys była w okolicy gorzowa wlkp. to zapraszamy.
    własnie wczoraj robilismy ogrodzenie znaczy jedn bok działki ( zaleawlismy słupki , podmurówka). a balkon nad wejsciem zostawilismy. jak pisałem złym pomysłem było likwidowanie balkonu nad wyjsciem na taras .
    pozdrawiamy

  14. #54

    Domyślnie Kosztorys budowy

    Witam rododendrowiczów. Czy macie może kosztorys budowy. Pierwsza oferta w moim przypadku to 35 000 ( bez VAT) za fundament, ściany i dach.

  15. #55

    Domyślnie

    Mój kosztorys dotyczący robocizny to 28550,00 bez vat i taki zaakceptowałam.
    będę musiała jeszcze zapłacić za koparkę extra, reszta po stronie wykonawcy.
    Mam powiększony garaż do dwóch stanowisk.
    Materiał już po części kupiliśmy, czeka na składzie.
    Nie mogę sie doczekać kiedy wejdziemy w ziemię!!!
    To już za miesiąc.
    Mamy kosztorys kupionyz Archonu ale jak się mu dobrze przyjżeć to straszne bzdury tam są napisane.
    Zszkoda pieniędzy!

    Piotrzef
    Wszyscy rozpoczynający czekamy na twoje rady i podpowiedzi dotyczące budowy, pomimo zmian w projekcie pewne rzeczy są niezmienne.
    Ja mam pytanie dotyczące otworów okiennych.
    Czy może zmieniałeś wymiary w kuchni i pokoju?
    W kuchni w projekcie są otwory 90 cm, wydają mi się zbyt wąskie. Czekam na podpowiedzi

    Pozdrawiam

    Kasia

  16. #56

    Domyślnie

    witam pewle68 !
    zaznaczam nasz rododendron to " dom w rododendronach"( pierwsza wersja)
    za fundamety, sciany nosne + działowe + dach kryty dachówką+ pierwsza wylewka+ schody w domu( betonowe lane) +schody wejsciowe na umowe 13tys.
    pozdrawiamy

  17. #57

    Domyślnie

    witaj kasiu!
    okna w kuchni pozostawilismy bez zmian - jest ok
    co do okien w pokoju:
    zamienilismy miejscami okno wyjsciowe na taras z oknem z gabinetu jak pisałem wczesniej po likwidacji sciany jest to jeden salon z kominkiem w niezmienionym miejscu ( rododendron 5 ma w innym miejscu kominek niz nasza wersja) wejscie na taras powiekszylismy do 3 metrow -rewelacja.
    troszke zmienilismy uklad tarasu jest tylko od strony wyjscia na niego
    pozdrawiamy
    pytajcie chetnie odpowiemy (w miare posiadanej wiedzy)

  18. #58

    Domyślnie

    Piotrze,
    macie juz może plany dotyczące rozmieszczenia mebli w kuchni?
    Czy układ będzie podobny do zaproponowanego przez Archon (oczywiście juz wiem o jednej Waszej zmianie dotyczącej spiżarki) ja też z niej rezygnuję, nie wiem tylko czy umieścić na tej ścianie płytę gazową czy zabudować wszystko szafkami wraz z lodówką.
    Nie ma tam zbyt wiele miejsca (140cm) długości
    Ja mam ograniczenie dotyczące kominka!

    Pozdrawiam

    Kasia

  19. #59

    Domyślnie

    Wczoraj rozmawiałem z potencjalnym wykonawcą (nawet z dwoma). Efekt jest taki, że pierwszy powidział za stan surowy od fundamentów do dachu 19 tys (do negocjacji, a drugi 15-17. Z tym że ten drugi jest zajęty i może wejść dopiero w sierpniu wrześniu. Qykonastwo obejmuje wszystko ze sprzętem czyli fundamenty, stropy ściany, szczyty, dach wieniec z wyjątkiem koparki.

  20. #60

    Domyślnie

    witaj kasiu!
    zlew dajemy pod oknem na wprost wejscia do kuchni po prawej stronie bedzie płyta grzejna, cały czas myslimy gdzie damy piekarnik chcemy go zamontowac na wysokosci blatu( w słupie). po lewej stronie bedzie pralka , na pytanie gdzie bedzie zmywarka padła odpowiedz: nie wiem
    lodówka zaraz przy wejsciu po prawej stronie( ale jak to wyjdze okaze sie jak przyjdze gosc od mebli)
    pozdrawiamy

Strona 3 z 60

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony