dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 66 z 66
Pokaż wyniki od 1.301 do 1.320 z 1320
  1. #1301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Woda niczego nie lubi! Woda jest neutralna. Twierdzenie, że będzie przeciekać to czysta demagogia. Jak będzie na mijankę to tej wody będzie tyle samo! Zawsze ilość wody zależy od intensywności deszczu bo ona spływa z połaci intensywnie i nie można tego zjawiska porównać z rynną, która zbiera i spadek ma w większości przypadków 0,5%. Kolejny raz powtórzę za szczelność dachu odpowiada krycie wstępne a nie pokrycie. Więcej wody jest od nawianego śniegu niż od ewentualnego przecieku z deszczu. Pozdrawiam.
    Widocznie sie nie rozumiemy .
    Pan swoje i ja swoje. Ale mniejsza z tym.
    Kilku producentow płaskiej dachowki chce wprowadzic taki zapis w instrukcji montazu swoich płaskich dachowek zeby układac ją tylko na mijanke,
    w tej chwili jest ZALECA SIE UKŁADAC NA MIJANKE
    pozdr

  2. #1302
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Jak wprowadzą taki zapis to tych dachówek nie będę montował! To tak jakby mi ktoś zabronił zamontować dachówkę na połaci, która ma mniejszy kąt od zalecanej. To ja kryję dach, ja za swoją robotę biorę pełną odpowiedzialność i ja daję na swoją robotę stosowna gwarancję. Proszę mi powiedzieć na jakiej podstawie wysuwane jest twierdzenie, że jak będzie rowek w jednym ciągu to wody w nim będzie więcej? Jak jest na mijankę to z dachówki płynie do rowka, z niego na dachówkę i znowu do rowka. A w jakim celu produkowane są dachówki połówkowe? Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Andrzej Wilhelmi ; 13-04-2015 o 23:21
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #1303

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Jak wprowadzą taki zapis to tych dachówek nie będę montował! .
    A ja jako inwestor bym nie zamontowała wtedy u siebie takiej Na mijankę mi się wcale nie podoba.

    Mój creaton domino już na dachu, nadal uważam, że jest piękna a dach prosty wyszedł

  4. #1304

    Domyślnie

    Czy rzeczywiście , 4 lata temu dachówka creaton domino to była nowość i trzeba było na nią 6 miesięcy czekać ???

  5. #1305
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał mycha.:) Zobacz post
    Czy rzeczywiście , 4 lata temu dachówka creaton domino to była nowość i trzeba było na nią 6 miesięcy czekać ???
    Tak, czas oczekiwania był nawet dłuższy przez co firma straciła wielu klientów.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  6. #1306

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Tak, czas oczekiwania był nawet dłuższy przez co firma straciła wielu klientów.
    Ale jak widzę po tym temacie, to już domino było dostępne w 2007 roku.

  7. #1307
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał mycha.:) Zobacz post
    Ale jak widzę po tym temacie, to już domino było dostępne w 2007 roku.
    A coś z tego wynika? była w asortymencie jednak nie była popularna(płaska) tak jak obecnie. Wydaje się, że moda nastała wraz z pojawieniem się domów o bryle bardzo nowoczesnej których coraz więcej w naszym otoczeniu.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  8. #1308

    Domyślnie

    Witam
    jaką mieliście cenę na dachówkę creaton domino w kolorze łupka albo czarna matowa angobowana. Oczywiście netto

  9. #1309

    Domyślnie

    Który typ dachówki polecacie ceramiczną czy cementową?

    Czy ktoś kładł dachówkę DOMINO w kolorze szarym angobowanym?

  10. #1310
    Banned
    Mateo33

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Tykocin
    Kod pocztowy
    16-055
    Posty
    107

    Domyślnie

    Dachówki ceramiczne sa najtrwalsze i najczęsciej wybierane podobno 45% budujących dom wybierało ceramike. Również ich żywotnośc sięga nawet kilku pokoleń, co wcale nie oznacza, że tagicznie gorzej jest przy cementowej. W braas jest 8 różnych modeli własnie tego rodzaju dachówki

  11. #1311
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    henrykobwarzanek

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-577
    Posty
    4

    Domyślnie

    witam,

    dachówki cementowe są równe i wystarczająco trwałe, spokojnie wytrzymują 60-70 lat,
    jeżeli komuś to wystarcza to wg mnie nie ma podstaw do dopłacania do ceramiki,
    niestety potwierdzam dużo wątków związanych z Creatonem,
    dachówka mocno się popsuła, producent leci tylko na opinii i kategorycznie nie uznaje reklamacji
    ostatnio jest masa problemów nawet z modelem Premion w wersji finesse
    o Titani to lepiej nie pisać, chyba najgorszy produkt na rynku (piszę o jakości, nie o wyglądzie !! )

  12. #1312
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    Chciałbym się zapytać o różnicę pomiędzy dachówkami creaton titania a creaton balance. Jak wiadomo titatnia jest robiona w Polsce, a balance w Lenti/ (Węgry). Wiem, że różnią się trochę rozmiarem, ale czy są miedzy nimi inne różnice (jakościowe)? Wg polskiego cennika Titatnia kosztuje 4,5zł/szt, a Balance 6,66zł/szt, ale już wg cennika słoweńskiego (chyba) titatnia kosztuje 1,6Euro/szt, a balance 1,75Euro/szt i zastanawia mnie czy czasem dachówki niczym się nie różnią, tylko w polskim cenniku 2zł różnicy wynika z problemów logistycznych, a nie z tego, ze jedna jest lepsza od drugiej?
    Ostatnio edytowane przez domino34 ; 14-12-2015 o 18:28

  13. #1313
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Pauul

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witajcie,

    Zamówiłem do siebie na dach dachówkę Creaton Domino Nuance łupek angobowa,
    i przykuł mnie nie mały szczegół... Dachówkę zamówiła hurtowania z Częstochowy z Niemiec (podobno).
    Gdy dostałem telefon że dachówka jest już na magazynie postanowiłem ją obejrzeć osobiście z racji wielu opinii na jej temat.

    Pierwsze co mi się nie spodobało to brak ofoliowania palety z dachówką, dachówka jest starannie poukładana z tekturowymi przekładkami pospinana tylko opaskami.

    Druga sprawa to brak pospinanych dachówek po 5szt np, pospinane są całe rzędy dachówek w całości.

    Wydaje mi się, że dachówka niemiecka chyba nie wychodzi tak z produkcji? No chyba że się mylę.

    Spotkaliście się z taką sytuacją?
    Ostatnio edytowane przez Pauul ; 23-01-2016 o 14:03

  14. #1314
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Janek795

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    279

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Jak wprowadzą taki zapis to tych dachówek nie będę montował! To tak jakby mi ktoś zabronił zamontować dachówkę na połaci, która ma mniejszy kąt od zalecanej. To ja kryję dach, ja za swoją robotę biorę pełną odpowiedzialność i ja daję na swoją robotę stosowna gwarancję. Proszę mi powiedzieć na jakiej podstawie wysuwane jest twierdzenie, że jak będzie rowek w jednym ciągu to wody w nim będzie więcej? Jak jest na mijankę to z dachówki płynie do rowka, z niego na dachówkę i znowu do rowka. A w jakim celu produkowane są dachówki połówkowe? Pozdrawiam.
    Chyba Domino tyle kłopotów sprawiała, że pojawiła się nowa "Simpla". Podobno równiutka, z boku dwa zamki (czyli bez mijanki też ma być cacy i super szczelnie) i ogólnie ma być cud nie dachówka . Ja miałem zamówioną domino i się okazało dziś, że w ogóle już jej nie produkują i na pewno nie będzie do końca roku Więc w tej samej cenie jedzie do mnie simpla... co mnie w sumie cieszy Ktoś już to kładł ??? Jest też większa bo ma aż 50cm długości.

    http://www.creaton.pl/simpla/ ale już na oficjalnej stronie .de czy .com produkt nie istnieje .. ciekawe
    Ostatnio edytowane przez Janek795 ; 05-09-2016 o 16:04

  15. #1315
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Wykonałem kilka dachów dachówką w linii i z przesunięciem i miałem większych problemów. Aktualnie kryję Turmalinem no i jest równa. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  16. #1316
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    rom100

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Janówka gmina Andrespol
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam
    Ja zaczynam "zabawę" z budową, mam już wybrany projekt domu Willa na Borowej z dachem o kącie nachylenia 30 stopni i teraz wertuje i szukam różnych opini na temat dachówki. Wiem że na pewno chcemy dachówkę ceramiczną szarą lub antracytową w wersji angoba lub glazura i moje typy to:
    CREATON - PREMION (łupka angoba lub glazurowana) lub TITANIA (łupka angoba).
    ROBEN - MONZA PLUS (antracytowa angoba) lub PIEMONT (szara glazura lub antracytowa).
    BRAAS - RUBIN 13V (łupkowa glazura lub antracyt angoba) lub RUBIN 11V (antracyt angoba lub szary kryształ glazura).

    Teraz moje pytanie prośba czy ktoś kupił i założył jedną z tych dachówek jakie ma opinie (dobre czy złe) oraz osoby które zajmują się układaniem dachówek, które by wybrali na swój dom? Bo wierze że wybrali by najlepszą i w układaniu i użytkowaniu.

  17. #1317
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    seni

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janek795 Zobacz post
    Chyba Domino tyle kłopotów sprawiała, że pojawiła się nowa "Simpla". Podobno równiutka, z boku dwa zamki (czyli bez mijanki też ma być cacy i super szczelnie) i ogólnie ma być cud nie dachówka . Ja miałem zamówioną domino i się okazało dziś, że w ogóle już jej nie produkują i na pewno nie będzie do końca roku Więc w tej samej cenie jedzie do mnie simpla... co mnie w sumie cieszy Ktoś już to kładł ??? Jest też większa bo ma aż 50cm długości.
    Też dołączam się do pytania - czy ktoś już może kładzie i podzieli się zdjęciami/ opinią? W sobotę zamówiliśmy, po długim wahaniu między domino a betonową, i mam nadzieję,że będzie to dobra decyzja. Chociaż w innym wątku ktoś pisał, że przyjechała na budowę i podobno jest bardzo krzywa

  18. #1318

    Domyślnie

    Cytat Napisał rom100 Zobacz post
    Witam
    Ja zaczynam "zabawę" z budową, mam już wybrany projekt domu Willa na Borowej z dachem o kącie nachylenia 30 stopni i teraz wertuje i szukam różnych opini na temat dachówki. Wiem że na pewno chcemy dachówkę ceramiczną szarą lub antracytową w wersji angoba lub glazura i moje typy to:
    CREATON - PREMION (łupka angoba lub glazurowana) lub TITANIA (łupka angoba).
    ROBEN - MONZA PLUS (antracytowa angoba) lub PIEMONT (szara glazura lub antracytowa).
    BRAAS - RUBIN 13V (łupkowa glazura lub antracyt angoba) lub RUBIN 11V (antracyt angoba lub szary kryształ glazura).

    Teraz moje pytanie prośba czy ktoś kupił i założył jedną z tych dachówek jakie ma opinie (dobre czy złe) oraz osoby które zajmują się układaniem dachówek, które by wybrali na swój dom? Bo wierze że wybrali by najlepszą i w układaniu i użytkowaniu.
    przyłączam się do zapytania, również rozważam powyższe modele

  19. #1319

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    Stoję przed wyborem dachówki firmy Creaton (tylko ta marka wchodzi w rachubę) na mój dach. Do wyboru mam następujące modele (wynika to z odległości między łatami):
    1. Premion,
    2. Harmonica,
    3. Ratio,
    4. Cantus,
    5. Visio,
    6. Optima.

    Proszę o opinie która z tych dachówek jest najlepsza tzn. najtrwalsza, najbardziej szczelna, nie ma problemów z jakością (równość, przebarwienia, odpryski etc.) - niezależnie od ceny. Kwestie wizualne również pozostawmy na boku - bo to kwestia gustu.

    W obrębie tych modeli są też do wyboru różne powłoki:
    1. Naturalna,
    2. Nuance angobowana,
    3. Finesse glazurowana,
    4. Noblesse glazurowana,

    którą z tych powłok polecacie?
    Proszę o opinie. Może jest ktoś, kto ma doświadczenia z różnymi produktami Creaton?
    Dziękuję i pozdrawiam!

  20. #1320
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ciasteczka

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Poszukuję druku gwarancyjnego z firmy Creaton z 2014 roku. Może ktoś posiada takowy dokument, w którym są wyszczególnione warunki gwarancji.

    Będę wdzięczny, gdyż wznawiam walkę z Creatonem.

    Creatona nie polecam ze względu na podejście do klienta. Reklamuję dachówki Creaton Premion Finese , które stają się z roku na rok coraz bardziej białe z powodu wewnętrznych mikropęknięć / wykwitów. Mikropęknięć przybywa, dach coraz to bardziej szary zamiast błyszcząco czarnego, a firma Creaton stwierdziła, że cytuję "Nie możemy uznać, że zgłoszona przez Państwa wada dachówek, jest wadą podlegającą reklamacji w ramach gwarancji, gdyż ma ona charakter wyłącznie estetyczny."
    Wspomnę jedynie, że dachówkę zakupiłem w 2009 roku. w 2014 roku została wymieniona z dokładnie tego samego powodu, który pojawił się ponownie.
    Przypadek, że z dachówką dzieje się ciągle to samo?
    Ciekawym jest również fakt, iż w 2020 roku w nowych warunkach gwarancyjnych jest dokładnie opisane wyłączenie z gwarancji cech estetycznych.
    Człowiek na poziomie, musi trzymać się w pionie!

Strona 66 z 66

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony