dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 45
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 885
  1. #1

    Domyślnie Ile za studnię wierconą ?

    Ile może kosztować studnia wiercona (głębokość do 30m, gleba raczej wiercona).

    Czy macie może jakieś zaufane ekipy za przyzwoitą cenę z Łodzi i najbliższych okolic?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    metea

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Nasza studnia ma 22 m, rura fi 110, 3 filtry + studzienka kanalizacyjna + pompa z rynku na czas bydowy - całośc 3 tyś. Robili chłopaki z podkarpackiego ( robią dużo w okolicy Aleksa ) czas 2 dni bo musieliśmy załatwic agregat , jeśli masz 380V i dobrą glebę to może i w 1 dzień zrobią. Polecam.
    Budowa Misiowego domku

    Dziennik budowy
    komentarze

  3. #3

    Domyślnie

    A rury jakiego typu, czy skręcane na gwint czy kołnierzowe.
    Słyszałem, że nie powinno się stosować innych niż gwintowane (studniarskie), lecz niektórzy "fachowcy" takie zakładają.
    Dzięki za wszystkie porady

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    munka

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    1

    Domyślnie

    Metea! CZy mógłbyś dać jakies namiary na tych chłopaków z podkarpackiego, którzy Ci robili studnię

  5. #5

    Domyślnie

    Tak, dołączam się do prośby o namiary na ekipę. Jeśli robią dobrze i w taki przyzwoitej cenie to też bym się chętnie skusił.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał metea
    Nasza studnia ma 22 m, rura fi 110, 3 filtry + studzienka kanalizacyjna + pompa z rynku na czas bydowy - całośc 3 tyś. Robili chłopaki z podkarpackiego ( robią dużo w okolicy Aleksa ) czas 2 dni bo musieliśmy załatwic agregat , jeśli masz 380V i dobrą glebę to może i w 1 dzień zrobią. Polecam.


    Bardzo prosze o namiary na ekipe do studni

  7. #7

    Domyślnie

    Poszukuje ekipy do wywiercenia studni w W-wie Pyry!

    Ktos zna?? Poleca???
    Pozdrawiam
    Iwona

  8. #8

    Domyślnie studnia

    Dokładnie nie pamietam,ale brali w ubiegłym roku 70-80zł/m.
    Spod Żyrardowa ekipa.
    W sercu ułana na pierwszym miejscu panna,a przed nią tylko koń

  9. #9

    Domyślnie

    ekipa w łodzi

    bede z nimi robił studnie w Rogowie - warstwe wodonośną mam na od 15 m. do 60 m. W zaleznosci jak mi wylicza zapotrzebowanie na wodę odwiert bedzie od 15 do pewnie max 23-25m. Facet znasię na rzeczy. Ma uprawneinia górnicze do 350 m. Jest fachowcem w tej dziedzinie. Wzbódził moje zaufanie. Jest szczery i nie pienąchy są najwazniejsze. Dba o swoją marke.
    O i ma swojego geologa znającego tereny łódzkie - starszy facet (ten geolog) ale jak się rozgada w swojej dziedzinie to nie warto mu przerywać.

    Kasa - rura 160, żadnych oszczędności - materiały zgodne z wymaganiami dla takich odwiertów - 240 zł na gotowo za kazdy metr.

  10. #10

    Domyślnie

    Nowy Sącz - studnia 12 metrów + rury fi 160 łączone na gwint + obudowa studni zamykana na kłódkę z wyprowadzeniem wody w stronę budynku - 3400. Ja jestem zadowolony

  11. #11

    Domyślnie

    Ja dzisiaj rozpocząłem wiercenie studni. Rury 160 mm gwintowane, zobaczymy na jakiej głębokości znajdziemy wodę. Cena 190 zł/m + obudowa studni. Studniarz przed wierceniem sprawdził cieki wodne przy pomocy różdżek

  12. #12

    Domyślnie

    Witam! Szukam ekipy do odwiertu studni okolice Zbąszynka woj lubuskie , skrawek wielkopolskiego!!!
    Jak ktoś zna -proszę o kontakt.

    Pozdrawiam!

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    arek zielonka

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    37
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie studnia wiercona

    Witam!
    ja szykuję sie do odwiertu studni w Zielonej Górze woj lubuskie może ktoś zna tu dobrego fachowca majacego rozsądne stawki - proszę o kontakt

  14. #14

    Domyślnie

    Cześc dzisiaj rozmawiałam ze studniarzem z Międzyrzecza -filtr za1 metr?- 250zl,rury za ok 20m-500zł, reszta materiałów- kregi, pokrywa 800,0, transport- 400zł???????Cena za mb250zł!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!Średnio -ok8000,0 shock
    Jutro szukam dalej.

  15. #15

    Domyślnie

    Na priva podam inne namiary na studniarzy, obdzwoniłam.

  16. #16

    Domyślnie

    Dzisiaj moi studniarze finalizują prace (obudowa i właz). W piątek zaczerpnąłem pierwszej wody (po pompowaniu), jest klarowna, będę musiał oddać ją do badania, ale na pierwszy rzut oka nie zawiera żelaza, co się bardzo chwali wykonawcom, gdyż w okolicy większość osób ma sporo żelaza w wodzie (sąsiad ma np. bo studniarz był nieco tańszy, ale za to poszedł na ilościówkę --> wywiercił za głęboko i zatrzymał się nieciekawej warstwie niosącej znaczną ilość żelaza).
    Polecam ekipę, z której skorzyrzastełm, namiary mogę przesłać na priv'a.

  17. #17

    Domyślnie

    Ja płace 140 zł netto za 1 mb studni wierconej z materiałami bez pompy (wierca na około 30m)!! Już zaczeli kończą we wtorek - ekipa miła i sprawna....
    Pozdrawiam
    Iwona

  18. #18

    Domyślnie

    Witam,

    Ja mam ofertę na 500 zł za m2. Studnia ma być na ok 20 m głębokości. Najdroższa z możliwych , ale:
    - rura 150 podobno dobrej jakości jakaś niemiecka
    - pozostałe materiały też mają być dobrej jakości typu obsypka kwarcowa skądś tam sprowadzana itp.
    Poza tym dają gwarancję na efekt czyli za ślepe odwierty nie płacę oraz badanie wydajności studni przez dwie doby i badanie wody na 37 składników (czy jakoś tak).

    Najpierw cena wydwała mi się absurdalna ale porządne (znaczy w miarę duże) firmy studniarskie dawały mi oferty na poziomie od 270 do 300 zł za m z rurą 110. Więc jak sobie doliczyłem rurę, gwarancję na ślepe odwierty itd to się zdecydowałem. Może głupotę robię ale wierzę, że studnia będzie służyła dobrze przez wiele lat.

    Pozdrawiam
    Przemek

  19. #19

    Domyślnie

    w poście powyżej miało być oczywiście 500 zł za m bieżący a nie kwadratowy .

    P

  20. #20

    Domyślnie

    Przesada, bardzo dobrą studnię można wywiercic za wiele taniej ale chyba wyczuli kasę i naiwniaka. gratuluje dobrych dalszych wyborów.

Strona 1 z 45

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony