dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 35 z 45
Pokaż wyniki od 681 do 700 z 885
  1. #681
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Hakob

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    W okolicach Nadarzyna firma wierci za 120zł za mb, a gdy się nie dokopie płacimy 20zł/ mb jak w moim niestety przypadku.
    Czy możesz podać namiary na tę firmę

  2. #682
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    U mnie w blogu na stronie 4 architektów projektu jet wszystko napisane.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  3. #683

    Domyślnie

    Witam,
    Planujemy wywiercenie studni głębinowej. Staneliśmy przed dylematem wyboru ekipy.
    A co za tym idzie szerokości wywiertu a nastepnie rury osłonowej.
    Wdzięczna bym była za informacje jaka szerokość jest najlepsza? Bo znacznie to wpływa na cenę.
    Jeden pan wierci 400mm, rura osłonowa chyba 200mm i chce za to 500zł/m, a drugi rura 110mm i 350 zł/m.
    Pomóżcie w tym temacie... czy warto wydac wiecej i miec szerzej czy przy dobrej jakosci rurach nie ma to znaczenia?
    Dodam ze wiercimy do 60 m.
    Prosze o radę.
    A może ktoś zna sprawdzoną ekipę z Kielc?

  4. #684

    Domyślnie

    60*500 qrde 30000, za to to już własną, używaną wiertnice można kupić, ale się cenią...

  5. #685
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    w Rzeszowie wierciłem u siebie ostatnio za 220 zl za metr. Rura 110. Źródło mam tak silne (na 24 metrze) że wybija wodę na pół metra powyżej poziomu gruntu. Tak więc jak dobre źródło to rura 110 jest wystarczająca. Jak słabsze źródło to lepiej 160.

  6. #686

    Domyślnie

    vega1 a dobrą jakościowo masz wodę na 24 metrze? robiles badania? normalnie ją pijecie?
    bo u nas podobno jest na 30 metrze woda ale dużo czystsza jest głębiej, a że nie mamy możliwości podłączyć się do wodociągów to wolimy zrobić raz a głębiej.
    No właśnie jakies chore pieniądze chcą w naszej okolicy.. co prawda robią wszystko najlepszej jakości materiałami, ale i tak pompa, hydrofor i obudowa studni jest w naszym zakresie
    A człowiek który robi rurą 200mm straszył nas żebysmy sie pod żadnym pozorem nie pakowali ww rurę 110mm bo później możliwe że jakby sie cos działo to nie będziemy mieć żadnego dostępu do pompy??

  7. #687

    Domyślnie

    jak nie będzie dostępu, przecież pompy są pod taką średnicę dostępne, i z jej wyjęciem z rury nie ma żadnego problemu

  8. #688

    Domyślnie

    No tak pompy są chyba 100mm a rura 110 więc ok. gorzej będzie jak nam się linka urwie trzymająca pompę to mamy 1 cm luzu

  9. #689
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    bez przesady. A czemu ma się urwać dobra linka? Zawsze w ostateczności można za kabel ciągnąć. A już w ostatecznej ostateczności, za rurę PE.
    Ja widzę tylko jeden minus rury 110. Mniejszy magazyn wody niż np. w 160.

  10. #690

    Domyślnie

    Cytat Napisał vega1 Zobacz post
    bez przesady. A czemu ma się urwać dobra linka? Zawsze w ostateczności można za kabel ciągnąć. A już w ostatecznej ostateczności, za rurę PE.
    Ja widzę tylko jeden minus rury 110. Mniejszy magazyn wody niż np. w 160.
    A w jaki sposób szukałeś wody na działce? Bo u nas pierwszy pan zaczął krążyć z wahadełkiem co wydało nam się trochę śmieszne, a drugi powiedział że będzie kopał tam gdzie nam wygodnie i gdzie mu pokażemy, bo wszędzie się dokopiemy do wody. No tak ale na pewno są miejsca gdzie tej wody jest więcej, albo gdzie jest płyciej przecież. Wiec jeden leciwy ale z bogatym doświadczeniem, a drugi nie długo po studiach, więc teoretyk i jakiś nie bardzo w praktyce zorientowany.
    Ostatnio edytowane przez AnnaZagnansk ; 08-08-2011 o 09:18

  11. #691
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    ja wody nie szukałem. Oni zamówili mapy z tego terenu i na mapach było że jest woda między 24 a 28 metrem. No i była. Jedyny kłopot to żelazo w wodzie. Duuużo żelaza. Trzeba będzie uzdatniać.

  12. #692

    Domyślnie

    I Ty wybierałeś miejsce gdzie mają kopać? Bo starszy pan od studni pochodził i stwierdził że odtąd dotąd jest żyła i tu trzeba wiercic. Ale wystarczy trochę sie zagłębić w temat żeby wiedzieć że pojęcie żyły wodnej wogóle nie istnieje. Więc może po prostu na powierzchni jakiegos terenu jest określona warstwa wodonośna i nie ma większego znaczenia miejsce studni?
    Będziesz zakładał filtry na nadmiar żelaza?

  13. #693
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anka1111

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    60-955
    Posty
    1

    Domyślnie uwaga na oszusta z okolic poznania

    Pan Krzysztof Oliński z Gruszczyna oferuje wiercenie studni w okolicach Poznania. Niestety nie ma w tym zakresie żadnego doświadczenia ani podstawowej wiedzy, o czym boleśnie zdążyłem się przekonać. Właśnie mijają cztery miesiące od momentu kiedy zapłaciłem kilka tysięcy za wywiercenie studni. Niestety do dnia dzisiejszego nie mam ani studni ani swoich pieniędzy. Pan Oliński nie odbiera telefonów, a gdy próbuję spotkać się z nim osobiście, ukrywa się w domu. Z tego co zdążyłem się dowiedzieć od innych oszukanych przez niego osób, nie jest to pierwsza profesja na której próbuje zarobić.

  14. #694
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ridan

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    C-w
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał budu Zobacz post
    Moi chcą 130zł/mb-z okolic Lublina.
    Witam,
    Potrzebuję namiary na firmę z Dolnego Śląska - studnia będzie w okolicach Legnicy. Wiem, ze jest firma która robi za 110-120 za 1 metr ale nie mam namiarów na nią.
    Pozdrawiam
    Ridan

  15. #695
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    doris22

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    racibórz
    Kod pocztowy
    47-400
    Posty
    1

    Domyślnie

    szukam ekipy do odwiertu studni z Mazowsza

    Witam, przeczytałam wszystkie posty na dany temat na tym forum i zdecydowałam się na firmę z mazowsza. W przyszłym roku chciałabym zabrać się za studnię, szukam chętnych ze śląska do obniżenia kosztów, zainteresowanych zapraszam: [email protected]

  16. #696
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mauro10

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Posty
    1

    Domyślnie studnia w aleksandrowie łódzkim

    Witam, znacie jakąś sprawdzoną i tanią firmę, która podjęła by się wiercenia studni w Aleksandrowie Łódzkim dokładnie miejscowość Ruda Bugaj. Dwie firmy z którymi się kontaktowałem chcą kwotę od 150-180/m + pompa i obudowa. Jak ktoś ma lepszą ofertę proszę o kontakt na prv

  17. #697

    Domyślnie UWAGA - nierzetelna firma!!!

    Dwa tygodnie temu dzwoniliśmy do firmy z Łomianek (http://www.studniegłębinowe.pl/). wszystko wyglądało ok. Firma powiedziała jak wykonują odwierty, poinformowała o cenach, nawet przypuszczalnie podała na jakim poziomie mamy wodę i na tym ich pomoc się zakończyła. Umówiliśmy się z nimi na tydzień od telefonu na godzinę 7 rano. Umówionego dnia czekaliśmy, czekaliśmy i się nie doczekaliśmy... Mąż zadzwonił do nich z pytaniem za ile możemy się ich spodziewać (było już około 11) wtedy otrzymał odpowiedź: "nie przypominam sobie" i pan się rozłączył bez żadnych wyjaśnień, a następnie przez kilka godzin nie odbierał telefonów. W związku z czym zadzwoniłam z innego numeru telefonu i pan odebrał. Kiedy zapytałam się dlaczego nikt nie przyjechał i dlaczego nie odbierają telefonów w odpowiedzi otrzymałam: "myślałem że to żart". po tej sytuacji nie dość że nie mięliśmy studni to straciliśmy zaliczkę (500zł) u ekipy która miała remontować łazienkę. Dodatkowo firma ta istnieje pod dwoma nazwami: ta z wyżej wymienionej strony i druga z http://www.wiercenie-studni.pl/kontakt.html
    BARDZO POLECAMY za to firmę (kontakt: [email protected]) - wykonali studnie szybko, sprawnie, z bardzo dobrych materiałów i dodatkowo udzielili wiele cennych informacji dotyczących interesujących nas prac wodno-kanalizacyjnych

  18. #698
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    romo1970

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    9

    Domyślnie Te wiercenia

    Witam

    Po przeczytaniu tych postow cos mi sie widzi ze niema bata zeby w okolicach szczyrku, chodzi mi o buczkowice wywiercic studnie poniej 200 zl/m z tymi rurkami i calym tym ustrojstwem, sa to beskidy wiec pewnie jakis skaly tam sie znajda kamory i inne takie.
    Moze ktos zaproponuje jakas cene za ile mozna by od metra rozmawiac

    od prosze na prv albo tu

    pozdrawiam

  19. #699
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    studnia33

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    krzeszów
    Kod pocztowy
    34-206
    Posty
    1

    Domyślnie

    witam , szukam wykonawcy studni około 30 metrów i wywiercenia otworów pod pompe ciepła około 120-130 metrów ze śląska lub małopolski ( KRZESZÓW ) koło SUCHEJ BESKIDZKIEJ , prosze o namiary kto może wykonać te roboty w rozsądnej cenie tel. 510558202

  20. #700

    Domyślnie

    Witam!
    Czy ktoś z Państwa kopał studnię głębinową w celu "nawodnienia" stawu? Ciekawi mnie czy jest to realne rozwiązanie. Czy można zasilać w wodę staw rybny?
    Ma ktoś takie doświadczenia?
    Pozdrawiam.

Strona 35 z 45

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony