dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 14
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 262
  1. #41

    Domyślnie

    No ja akurat mam taką technologię że tam gdzie musi być troche mokry np. linoleum w kuchni gdzie pies czasem nabrudzi jedzeniem wyciskam raz nie dociskając go mocno.

    Tam gdzie musi byc prawie suchy wyciskam mocno raz, wyjmuje mopa, obrót, wycisk drugi raz.. i na dobrą sprawe mop zostaje tylko leciutko wilgotny.

    No i kratka w wiaderku nawet przy mocniejszym wyciśnieciu jest cala od roku - poprzedni jeden z mopów kupiony gdzieś w markecie 'bo tanio' zamordowałem właśnie chcąc go mocniej wycisnąc, z kratki nie zostało zbyt wiele jak się go trochę mocniej docisnąłem. :-/

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał piąty
    Ja mam Viledę, ale nie tę czerwoną, tylko serię Professional. Dokładnie (gdyby ktoś chciał poszukać) nazywa się to :

    Vileda Proffesional UltraSpeed System 15L

    Z prostokątnym wiaderkiem - nie wózkiem! Mam już ponad rok, przy dzieciakach podłogi trzeba myć codziennie. I działa - Nic się nie złamało, wygieło itp. Do tego można kupic dodatkowe wkłady do różnego typy podłóg.
    Czy wyciskarka w tym zestawie ma dźwignię do dodatkowego wyciskania jak w zestawach 25L ?
    A czy mop jest wystarczająco suchy (lekko wilgotny) do paneli?
    Co ze smugami? Jaki płyn stosujesz?
    No i w czym UltraSpeed jest lepszy od Ultramax? Poza 5cm szerokości i pewnie trochę grubszym plastkiem.
    Kosztuje prawie 2x więcej...
    Damian

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał damiang
    Czy wyciskarka w tym zestawie ma dźwignię do dodatkowego wyciskania jak w zestawach 25L ?
    A czy mop jest wystarczająco suchy (lekko wilgotny) do paneli?
    Co ze smugami? Jaki płyn stosujesz?
    No i w czym UltraSpeed jest lepszy od Ultramax? Poza 5cm szerokości i pewnie trochę grubszym plastkiem.
    Kosztuje prawie 2x więcej...
    Zestaw który mam to taki zestaw:



    Jak widac wyciskarki (niestety) nie ma, chodź chyba przydaje się bo ręcznie wyciskac to czasem troche męczące. Wyciskarkę ma z tego co pamietam własnie zestaw 25l z wózkiem, tyle że jest bodaj o 100 zł droższy. Pozatym to troche za duze było jak dla mnie trudno to poźniej w domu zamaskować jak się nie ma miejsca dedykowanego na takie rzeczy.

    Co do wkładu to do tego mopa mam "Vileda Microplus" płyny używałem różne, zostałem przy Sidolux'ie do paneli.

    Czu się różnią? Hm.. Wydaje mi się że głównie jakością wykonania i co za tym idzie trwałością. Wysarczy spoglądnac np. na koszyk do wyciskania. Ja akurat po któryms z kolei zabitym mopie doszedłem do wniosku, że na czyms co uzywam codzien nie ma co oszczedzac - i w moim przypadku akurat się to sprawdziło. Zapłaciłem drożej, ale mop żyje

  4. #44
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Lidzia2004

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam, przyłącze się do tej dyskusji - trwającej na tym forum ponad dwa lata
    Co sądzicie o tych super mopach, które reklamują w telewizji - mop działający na parę. Reklama bardzo mnie przekonała. Chciałabym poznać opinie użytkowników.
    Może to jest dobre rozwiązanie. To cudo nazywa się H20 MOP (399zł) ale sprawdziłam w internecie i jest wiele firm produkujących podobne urządzenia, nawet widziałam tańszy, ale o mniejszej mocy i mniejszym pojemniku na wodę.
    Pozdrawiam Lidka

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lidzia2004
    Co sądzicie o tych super mopach, które reklamują w telewizji - mop działający na parę.
    Może należałoby się zastanowić co na to panele
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  6. #46
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Lidzia2004

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    2

    Domyślnie

    Może ktoś wypowie się z doświadczeniem. W reklamie MOP jest na wszystko: na panele, dywany, płytki.
    Poza tym reklamują również małe oczyszczacze parowe - taką nazwę spotkałam w internecie, do czyszczenia wszystkiego - wszelkich brudnych powierzchni, zakamarków, kuchenek itp.

  7. #47

    Domyślnie

    Teraz tego typu mop jest tez dostępny w Makro. Kosztuje 70 zl.

  8. #48
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar azalka
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    968
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Zapytam znajoma pania sprzataczke z dobrego hotelu, czego oni uzywaja

  9. #49

    Domyślnie

    w hotelu to panie pokojowe, front of house albo piętrowe itd.

  10. #50
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar azalka
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    968
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Oj, przepraszam
    Pokojowa, oczywiscie Cos mi nie pasowalo, ale nie wiedzialam co

  11. #51

    Domyślnie

    stary watek, ale podbijam.

    Kupiłam Vileda Ultramax, ale to pomyłka, nie umiem tak wycisnąć, aby można było myć podłogi (parkiet), trzeba dodatkowo ręcznie wycisnąć Przełamałam się cenowo i postanowiłam kupic ten Leifheit Hausrein. Czy to wiadro ma na tyle dobry wyciskacz, że mop jest naprawdę półsuchy i można myć, bez ręcznego wyciskania? A użytkuje ktoś może ten wkład antistatic, do użytku na sucho?

  12. #52

    Domyślnie

    Też kupiliśmy Ultramaxa (w promocji). W porównaniu z Leifheiht Piccobello, trochę lepiej:
    -nic nie odczepia się
    -przy wyciskaniu paprochy wylatują do wiadra a nie są wgniatane we wkład
    -mógłby być bardziej suchy po wyciśnięciu (ale i tak jest lepiej niż Piccobello)

    mikita, a czy nie lejesz za dużo wody do wiadra? Woda nie może sięgać do dolnej części wyciskacza...

    Brakuje trochę tej dźwigni do wyciksania, która jest w UlraSpeed, ale nie będę płacił ponad 200 zł...
    Damian

  13. #53

    Domyślnie

    wody nie wlewam za dużo Ja nie mogę dokładnie wycisnąć, bo woda mi zostaje w tej górnej części wkladu - przy zapięciach. Ja jestem również niezadowolona, po po drugim umyciu podłóg w domu ten wkład zaczął być na tyle lużny i się ruszać, że jak się zagapiłam to myłam nie mopem, a tym platikiem

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DarioAS
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.131

    Domyślnie

    a co z tym czymś na parę?
    Naprawdę nikt tego nie użytkuje??

  15. #55

    Domyślnie

    też mnie to zaczęło interesować pod kątem czyszczenia kabiny prysznicowej/szkła//mamy wodę która w połaczeniu z mydłem zostawia wszędzie białe plamy-płytki,bateria.../
    pozdro
    "experto credite"
    wierzcie temu ,który sam doświadczył
    z Wergiliusza

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał DarioAS
    a co z tym czymś na parę?
    Naprawdę nikt tego nie użytkuje??
    Ja sobie kupiłam coś na parę w Tchibo. O połowę tańszę niż TVmarket. Na terakotę, parkiet rewelka.

  17. #57

  18. #58

    Domyślnie

    Jeśli dobrze kojarzę to Picobello widziałam kilka dni temu w Realu za 64 zł (w promocji)
    Pozdrawiam serdecznie.

  19. #59

    Domyślnie

    Mam przyrząd do mycia podłóg o nazwie zdaje się euromop - prostokątna płaszczyzna składa się przy przyciśnieciu zatrzasku i lekko można założyc nakładkę z mikrofibry- dostępne w realach za dwadzieścia kilka złotych - czasami w promoci za około 7 zł ale bez kija. Nie narzekam a po dośwaidczeniach z tymi sznurkowymi czy wiskozowymi okrągłymi to czysta przyjemnośc.
    Moj dom to moja przestrzen.
    Jakim cudem większość mieszka jednak w solidnie zbudowanych i wykończonych domach skoro ekipy które napotykam są do niczego ?

  20. #60

    Domyślnie

    Ja nie byłam zadowolona z Picobello. Brud jakby się wciskał w mop, słabo się spłukiwał, wkład szybko się rozkleił. Ultramax lepiej sie plukał, ale za mokry do paneli.
    Teraz uzywam zwykłego bluemopa z hipermarketu, wymieniam co parę miesięcy, kosztuje grosze. Ma też zaletę , że zbiera psie futro!

Strona 3 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony