dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie

    Kupiłem działkę wraz ze starym, zruinowanym budunkiem przeznaczonym do wyburzenia. Jakie formalności muszę załatwić zanim zacznę wyburzanie? Budynek jest jednopiętrowy i stoi 3-4 metry od granicy działki.
    Drugie pytanie (może trochę głupie) czy z firmą która będzie mi wyburzała powinienem podpisać pełną, szczegółową umowę?

    Ked

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Nalezy wykonac projekt rozbiorki, odpowiednie zabezpieczenia terenu itp. oraz uzyskac pozwolenie w odpowiednim Urzedzie.
    Nalezy zawrzec umowe z wykonawca na okreslone dzielo.

  3. #3

    Domyślnie

    Brzmi to dla mnie bardzo skomplikowanie (jestem budowlanym laikiem ). Co oznacza "projekt rozbiórki"? Ja go mam wykonać czy firma której to będę zlecał? Jak się uzyskuje "pozwolenie w odpowiednim urzędzie"? Czy są na to formularze (jak przy warunkach zabudowy) czy mam sam napisać zgłoszenie o chęci wyburzenia budynku. Co to jest "odpowiedni Urząd"? Zakładam, że Urząd Gminy lub Dzielnicowy ale który Wydział się tym zajmuje?

    Ked

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    W Wydziale Architektury i Budownictwa odpowiednim dla Twojej miejscowosci musisz zlozyc podanie o pozwolenie na rozbiorke obiektu. Tam Ci powiedz jakie dokumenty musisz zlozyc aby takowe pozwolenie otrzymac. Wsrod tych dokumentow oprocz prawa do wlasnosci danego terenu bedzie pewnie projekt techniczny wykonania rozbiorki ktory powinien zostac wykonany przez uprawnionego inzyniera - moze to byc kierownik budowy Twojej przyszlej rozbiorki. Powinien wykonac odpowiednie rysunki, obliczenia (jesli sa potrzebne), opis techniczy, sposob wyburzenia i zabezpieczenia terenu itp.
    Projekt mozesz tez zlecic jakiemus projektantowi z odpowienimi uprawnieniami.
    Mozesz tez zawrzec umowe z firma na zalatwienie wszystkich formalnosci prawno-technicznych - to jest pewnie tylko kwestia ceny.

  5. #5

    Domyślnie

    w ramach uzupełnienia tego co napisał Pitbull, np: w Rzeszowie wygląda to tak

    Pzdr.

  6. #6

    Domyślnie

    O ile mi wiadomo kompetentny w tych sprawach jest powiat (starostwo). Jak wynika z ustawy Prawo budowlane pozwolenia na budowę i rozbiórkę uzyskuje się w sposób identyczny. Nie wiem niestety jaki to budynek więc podam tylko część art. 31 PB:
    Art. 31.
    1. Pozwolenia nie wymaga rozbiórka:
    1) budynków i budowli - nie będących obiektami zabytkowymi - o wysokości poniżej 8 m, jeżeli ich odległość od granicy działki jest nie mniejsza niż połowa wysokości,
    2) obiektów i urządzeń budowlanych, na których budowę nie jest wymagane pozwolenie na budowę - jeżeli nie podlegają ochronie jako dobra kultury.
    2. Rozbiórka obiektów budowlanych, o których mowa w ust. 1 pkt 1, wymaga uprzedniego zgłoszenia właściwemu organowi, w którym należy określić rodzaj, zakres i sposób wykonywania tych robót. Przepis art. 30 ust. 2 stosuje się odpowiednio.

    Proponowałbym jednak na początku wykonać telefon do gminy/dzielnicy - mają obowiązek udzielić informacji oraz ściągnąc całą ustawę.
    A potem do dzieła.
    pzdr
    Hlup

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony