dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 35 z 35
  1. #21

    Domyślnie

    A jesteś pewien że potrzebujesz wizualizacji ? Ja nie potrzebowałem i nie narzekam - a tę kasę można spokojnie wydac choćby na poprawę standardu wykończenia (jeśli nie będzie potrzebna wcześniej )
    Jeszcze raz przypomnę - na początku budowy (także na etapie projektu) fajnie się kasę wydaje, tylko potem na końcu jej brakuje - wiem po sobie
    pozdr - Krzysiek

  2. #22

    Domyślnie Re: 10 000zł za wizualizajcę

    Cytat Napisał popi
    Czy Waszym zdaniem 10 000zł dla architekta za wizualizaje i projekt wnętrz w domu 140m2 to dużo czy mało??
    Zakładając że architekt w sposób rzetelny wykona zadanie i "ubierze" Twoją wizję w konkretne rozwiązania jest to cena do przyjęcia. Ja mam architekta za 14 kzł dla istniejącego budynku w stanie surowym otwartym, umowa obejmuje: wizualizacje dla 170m2 plus zagospodarowanie dla piwnicy 100m2 i garażu 20 m2 (rzuty), dyspozycje dla wszystkich instalacji (prócz alarmówki), dobór materiałów, ekip (czego nie polecam, lepiej poszukać na własną rękę), 10 wizyt w ramach nadzoru, warszawa.
    Ponadto mieszkam aktualnie w bloku (sami "zaprojektowaliśmy" co gdzie i z czego) i gdybym miał możliwóść jeszcze raz wybierać to wziąłbym na pewno architekta.

  3. #23

    Domyślnie

    10.000 - hmmmm
    wiedziałbym na co to wydać i nie byłaby to wizualizacja...

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Ja juz wybrałam architekta wnętrz - 100 pln za metr użytkowej.
    Co oznacza jakieś 20.000 (część parteru to mieszkanie dla teściów - a oni jeszcze nie zdecydowali czy sie przeprowadzą więc tylko sprzet i kontakty w ścianach). I myślę, że nie stać mnie na eksperymentowanie
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    Ja juz wybrałam architekta wnętrz - 100 pln za metr użytkowej.
    Co oznacza jakieś 20.000 (część parteru to mieszkanie dla teściów - a oni jeszcze nie zdecydowali czy sie przeprowadzą więc tylko sprzet i kontakty w ścianach). I myślę, że nie stać mnie na eksperymentowanie
    a wystarczy chęć zrobienia czegoś i odrobina wyobraźni...... a jaka satysfakcja
    nie ma nic przyjemniejszego niż realizacja własnych pomysłów we własnym domu.....
    BOHO
    Warszawa

  6. #26

    Domyślnie

    oczywiście jeśli ktoś nie ma lepszego pomysłu jak wydać 10 czy 20 czy też 50 tysięcy, to oczywiście jego sprawa............ i nic mi do tego.......
    BOHO
    Warszawa

  7. #27
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Zuza35

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Ja tam nie wiem, ale dla mnie to największa radość ustawiać sobie, planować rozkład pomieszczeń. Bez tego? Żadna frajda.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zuza35
    Ja tam nie wiem, ale dla mnie to największa radość ustawiać sobie, planować rozkład pomieszczeń. Bez tego? Żadna frajda.
    właśnie ! inaczej czułbym się jak w jakimś hotelu......
    BOHO
    Warszawa

  9. #29
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Zuza35

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    To taki syndrom bogacza, którego już nic nie cieszy

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zuza35
    To taki syndrom bogacza, którego już nic nie cieszy
    może nie aż tak..... jednym się po prostu chce a innym nie..... są biedni, którym też się nie chce.....
    BOHO
    Warszawa

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    moim zdaniem czy to duzo czy nie to zalezy od tego ile sie zarabia bo jak ktos zarabia 10 kzl w np pol miesiaca to nie jest dla niego duzo i podejrzewam ze nei stanowi to procentowo duzej kwoty w inwestycji natomiast jak ktos zarabia mniej i ta kwota spowoduje podniesienie kwoty raty za dom to juz bym sie zastanowil czy warto zazwyczaj jest tak ze jak sie ma mniej pieniedzy na budow to stara sie jak najwiecej zrobic samemu

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zuza35
    Ja tam nie wiem, ale dla mnie to największa radość ustawiać sobie, planować rozkład pomieszczeń. Bez tego? Żadna frajda.
    Cała zabawa polega na tym, że to JA decyduję o ustawianiu, planowaniu i atmosferze - architekt ma być świetnym rzemieślnikiem i umieć doprowadzić w salonie np. do odpowiedniej gry świateł. Ja nie wiem jak to zrobić, a pani architekt tu zrobi dziurę w ścianie, tam wstawi luksfery, założy takie a nie inne świetlenie - za to jej płacę, nie za to, żeby mi przekopiowała Gołębiewskiego z Wisły. Mam wrażenie, że dla ludzi totalnie nie umiejących rysować architekt wnętrz jest stworzony.
    Najpierw i tak rozmawia się przez kilka godzin i to głowa architekta, żeby przenieść tę atmosferę pomieszczenia o której ja mówię na papier a potem do wnętrza.

    To nie jest pomysł nowobogacich, albo ludzi mających zbyt dużo pieniędzy - raczej nie chcę wywalić pieniędzy na coś z czego nie będę zadowolona... A i jeszcze - trzeba mieć trochę talentu w tym kierunku - ja nie mam. I nie mam czasu latać po sklepach i szukać odpowiednich zasłon,lamp, blatów, kontaktów itp bo pracuję. I jeszcze nie leczę sobie sama zębów i nie naprawiam samochodu
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  13. #33

    Domyślnie

    I jeszcze nie leczę sobie sama zębów i nie naprawiam samochodu
    akurat w tych przypadkach nawet gdybyś chciała, to nie bardzo mogłabyś się wykazać...... urządzanie wnętrz wymaga trochę chęci i trochę wyobraźni - fakt, że nie wszyscy mają jedno, czy drugie.....[/quote]
    BOHO
    Warszawa

  14. #34

    Domyślnie

    A wiecie co jest moim zdaniem najgorsze?
    Nie 10 czy 20 tys.

    Najgorsze jest, ze mam paru znajomych, ktorzy wydali taka kase i teraz sa niezadowoleni. Bo troche architekt "rozjechal" sie z zamierzeniami wlascicieli, bo cos jednak wyglada w rzeczysitosci inaczej, bo przez te 2-3 lata budowy zmienila sie moda.
    itp
    itd

    Qdlaty

  15. #35
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    goldi

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    5

    Domyślnie

    Tak sobie myśle i powiem krótko

    Cała przyjemność to zaprojekotwać, inaczej mówiąc wymyśleć aranżację wnętrz samemu....my z żoną sami to robimy ( w sensie właśnego domu nie komercyjnie) , i powiem że sprawia to dużo radości.

    Po co komuś płacić za wymyślenie łazienki, kuchni, salonu.....samemu do roboty....stron www z których można ściągnąć dobre pomysły jest sporo, a i czasopism na rynku nie brakuje.

    Tylko trzeba trochę czasu....zeszyt, papier milimetrowy i głowę .

    pozdrawiam i zaczęcam


    PS. Będę pewnie nie lubiany przez projektantów wnętrz, ale cóż takie życie.....

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony