dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 387
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 7737
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    AGNIESZKA31

    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    586
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie projekt OLIWKA pracownia HB STUDIO

    http://www.domna5.pl/index.php?opcja...rojektu=OLIWKA
    To własnie TEN dom.Otrzymałam rzuty i przekroje.
    Dla mnie idealne wymiary,ale znawców prosze o opinię.
    Moze sugestie co do wnętrz,zastanawiam sie nad zrobieniem barku w kuchni w miejscu łaczenia z jadalnią.Zapewne bedzie skrytykowana kuchnia bo nie przy wejsciu jak u wiekszości-ale mnie nie zależy na tym by patrzec kto do mnie idzie ,od tego bedzie pies....a za oknem kuchni bedzie.....cudny widok na las.(Zakładam ,że przy mojej 5 osobowej rodzince -wiekszośc czasu po pracy przy tym oknie ,przy garach spędze. )W pomieszczeniu gosp.bedzie piec na wegile albo opcja kominek z płaszczem -jeszcze nie jestem przekonana.
    marzenia dobre są -bo są

  2. #2

    Domyślnie

    To moze ja słówko. Pewnie nie będe obiektywna, bo domek bardzo mi się podoba i prawie byłam na niego zdecydowana (prawie, bo budowa na pewno nam się przesunie i nawet cieszę się, że jeszcze nie muszę podejmować decyzji strategicznych i ostatecznych. Rozważałam jeszcze jeden projekt - D07 z Muratora. Każdy z nich ma plusy i minusy, jak to z projektami bywa. Ale do rzeczy:
    Kuchnia: usytuowanie jak dla mnie jak najbardziej ok, blisko wyjścia na taras, z widokiem na ogród. Trochę mała - to fakt. Ja zmieniłabym na pewno usytuowanie drzwi pomiędzy pomieszczeniem gospodarczym a kuchnią - byłyby mniej więcej pośrodku ściany - zyskuje się w ten sposób drugi ciąg roboczy (na ścianie przy schodach, tam mozna przenieśc kuchenkę). Barek między kuchnia i jadalnia - ok, choć może trochę tam wąsko?
    Salon duzy, z rozsądnym podziałem na część jadalną i wypoczynkową.
    Trochę ciasny wiatrołap, no ale domek ogólnie nie taki znów duży. Zastanawiałam się nad zlikwidowaniem wnęki przy wejściu (wyprostowaniem ścian budynku - zyskuje sie wtedy trochę powierzchni w wiatrołapie i pokoju na dole.
    No i jeszcze kwestia zadaszenia tarasu - zrezygnowałabym na pewno z daszku nad oknem tarasowym, wydłużylabym połać dachu i zadaszyła taras (to takie moje marzenie.
    Na górę nie mam pomysłu, w sumie jest chyba rozsądnie rozplanowana - na pewno mankamentem "użytkowym" jest niska ścianka kolankowa (60 cm), z pewnośnią nieco bym ją podwyższyła. Podobnie jak Ty rozważam wersję bez garażu, z korespondencji z Panią Architekt wiem, że wtedy przewidziane jest okno w łazience na dole i w sypialni na górze, ale rzutów takiej wersji nie posiadam . W przypadku wersji bez garażu mozna zrezygnować z części okien dachowych (koszty.
    To oczywiście wszystko moje opinie powstałe po dośc intensywnym rozmyślaniu na temat Oliwki Może ktoś jeszcze ma jakieś sugestie - też z przyjemnością poczytam.

  3. #3
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Agnieszko, ja uparcie będę lansował

    http://www.postawdom.pl/produkt.php?...ojektu=W-20.12

    http://www.postawdom.pl/produkt.php?...ojektu=W-21.12

    Będą według mnie ekonomiczniejsze w budowie niż projekt, do którego podałaś nam linka a są chyba równie praktyczne

    http://jakow.prv.pl/ na tej stronie masz fotorelację z budowy tego większego modelu - w wersji z garażem.

  4. #4

    Domyślnie

    Cześć
    My przez weekend odkryliśmy Iskierkę z tej pracowni.
    http://www.domna5.pl/index.php?opcja...jektu=ISKIERKA
    Przyznasz, że jest dosyć podobna do Oliwki. Jasne jest więc,że Twój projekt też mi się podoba.
    Sama weszłam na forum szukać opinii o Iskierce więc jesteśmy w podobnej sytuacji.
    Pozdrawiam

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jarex

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie projekt Oliwka pracownia HB Studio

    Proszę o kontakt ludzi którzy maja zamiar albo już wybudowali bądź budują Oliwkę oto link do projektu
    http://www.projekty.ign.com.pl/proje...rojektu=OLIWKA

  6. #6

    Domyślnie oliwka

    Witamy
    My też rozglądamy się dopiero za projektami i spodobała nam się oliwka jeśli znajdziesz jakieś namiary na innych forach lub na budujących proszę o kontakt.
    Wydaje nam się, że trzeba by było powiększyć hol na górze i dobudować balkon dlatego w tej samej cenie a trochę większy bez przeróbek znaleźliśmy projekt wenecja
    http://www.projekty.ign.com.pl/proje...ojektu=WENECJA

  7. #7

    Domyślnie

    Witam Ten projekt pasuje mi pod kazdyn wzgledem wiec chyba zdecyduje sie na niego.
    Zamierzam budowac domek w swietokrzyskim.
    Moze ktos w tej okolicy tez zamierza budowac lub wybudowal.

    Jakie koszty rzeczywiste ?
    Mozemy wymienic sie uwagami.

  8. #8

    Domyślnie

    My też po wielu trudach i obejrzeniu miliona projektów stwierdziliśmy, że ten projekt jest realny na naszą kieszeń, ale nie znamy rzeczywistych kosztów bazujemy na porównaniach w internecie.
    Mamy zamiar budować się w warmińsko-mazurskim interesuje nas ktoś w okolicach Olsztyna kto wybudował taki dom lub jest w trakcie budowy.
    Ze strony biura projektowego wynika, że projekt oliwka jest często kupownym projektem jednak nie możemy znaleźć forum gdzie byłoby coś opisane i pokazane od ludzi, którzy wykonali ten projekt.
    Pozdrawiamy

  9. #9

    Domyślnie

    To jest nowy projekt. Nikt go jeszcze nie wybudował.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jarex

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    WENECJA jest też całkiem fajna, ale nasza działka ma wjazd od południa i dlatego szukam projektu, w którym pokój dzienny jest z przodu domu. W OLIWCE podoba mi się duża otwarta przestrzeń na dole, a co do holu na poddaszu to nie przeszkadza mi jego wymiar. Jedyne zmiany jakie dokonałbym na dzień dzisiejszy to podniesienie ścianki kolankowej o jeden pustak. Pokoje na poddaszu zyskają wtedy na wysokości.
    Będziemy budować się w śląskim.

  11. #11

    Domyślnie

    mysle ze musisz zerknac na projekt ORZECH ja na niego patrze juz trzeci dzien i poza czesciowym podpiwniczeniem <likwidacja kotlowni przy wejsciu >[asuje mi w zupelnosci.
    Tez mam wejscie ze strony poludniowej,

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jarex

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    ORZECH jest ciekawy, ale nie odpowiada mi zupełnie otwarta kuchnia na salon, poza tym kuchnia z jadalnią i salonem stanowi 36,5 m2, a w OLIWCE sam salon z jadalnią ma prawie 38 m2. Układ pomieszczeń na poddaszu jest bardzo podobny. OLIWKA ma prostszy dach - brak tych dwóch lukarn, które napewno podniosą koszt dachu. Ponadto moje dzieci chcą mieć balkon w pokojach na górze.
    Moim typem jest zdecydowanie OLIWKA - bardziej mi się podoba.

  13. #13

    Domyślnie

    zajrzyjcie tu http://www.domna5.pl/index.php?opcja...20Herba-Janiak to jest właściwa strona pracowni IGN to pośrednik

  14. #14

    Domyślnie

    Jak juz podoba sie wam Oliwka, to polecam moj domek, przerobka Iskierki, podobna do Oliwki (wjazd od poludnia, ale garaz zostal w bryle), no i z gankiem, a w pracowni domna5 na pewno go sprzedadza

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jarex

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Iskierka jest OK. Też mi się podoba, ma tylko jedną wadę - nie ma pokoju na dole, a nas czasami odwiedza babcia, która nie miałaby gdzie się podziać. Ten ganeczek jest bardzo ciekawy, w Oliwce też można go zrobić.

  16. #16

    Domyślnie

    Czy budujecie Oliwke? To byl jeden z pierwszych projektow, ktory mi wpadl w oko, bo:
    -pasuje na dzialke z wjazdem od poludnia
    -przy tej powierzchni ma duzy salon
    -ma duza kotlownie (to moj priorytet)
    -duze pokoje na gorze
    -nie ma WC na dole, ale lazienke z prysznicem


    Wady:
    -troche za mala kuchnia i bez spizarki,
    -maly wiatrolap
    -troche uboga elewacja

    Jak to zmienic?

    Generalnie jestem zalamana, nie znalazlam ani jednego projektu ktory mialby wszystko.
    Moimi faworytami sa jeszcze:
    -Paprotka http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=65&sid=5
    i tu tez problem widze w za malej kuchni; w bloku u siebie mam 9m i w domku chcialabym miec wiecej;

    -W19.12 http://postawdom.pl/produkt.php?dz=0...ojektu=W-19.12

    -dom za rogiem Muratora http://www.projekty.murator.pl/proje...on=showProject

    Wieksze kuchnie sa w wiekszych metrazam domkow, a wszystko podyktowane jest mozliwosciami finansowymi.

    Nie wiedzialam tylko, ze takie to bedzie trudne .

    Moze znacie, albo macie jakies pomysly?

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jarex

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Niestety jesteśmy dopiero na etapie kupna działki, którą mamy zaliczkowaną. Teraz czekamy aż stopnieje śnieg, by geodeta mógł dokończyć pomiary i wtedy działka będzie nasza.
    Pierwszym projektem, który wpadł nam w oko był DOM ZA ROGIEM. Byliśmy pewni, że to jest ten wymarzony, dopóki nie znaleźliśmy OLIWKI. Oliwka jest bardzo podobna do Domu za rogiem, a przez to, że jest mniejsza i nie ma lukarny będzie na pewno tańsza w realizacji. Surowy stan zamknięty Oliwki wyliczony jest na 120 tyś. (netto), a Domu za rogiem 145 tyś. (netto).
    Napisałaś, że wadą Oliwki jest mała kuchnia - to prawda nie jest za duża, ale obecnie w mieszkaniu mamy taka samą i jak dla nas jest w niej wystarczająco miejsca. Spiżarkę można wygospodarować w pomieszczeniu za kuchnią, a wiatrołap można nieco powiększyć poprzez przesunięcie ścianki, która łączy wiatrołap z holem. Zresztą wydaje mi się, że ładniej będzie, jeżeli w tej ściance nie będzie drzwi tylko łuk. Jeżeli chodzi o elewację , to zobacz na odpowiedź rafal_m, który umieścił projekt Iskerki z dobudowanym gankiem - myślę, że takie rozwiązanie w przypadku Oliwki nie będzie złe - ten ganeczek jest całkiem przyjemny.
    PAPROTKA ma też małą kuchnię, a bryła domu jest bardziej skomplikowana - podniesie koszt budowy i nie ma dodatkowego pomieszczenia nad garażem, gdzie można przechowywać "różności", które w danym czasie nie są używane.
    W-19.12 ma mniejszy salon, też mały wiatrołap, no i nie podoba mi się taras z przodu budynku, wolę żeby był z boku lub z tyłu.
    My na dzień dzisiejszy jesteśmy zdecydowani na kupno Oliwki, ale czy nam się nia zmieni - nie wiadomo. Projekt będziemy kupować dopiero w maju, więc wszystko się może zdarzyć.[/b]

  18. #18

    Domyślnie

    Tak...wiatrolap Oliwki jest taki sam, jak w tamtych projekatach, pomimo malej kuchni ma ladne, bo duze to pomieszczenie gospodarcze obok, ma tylko jeden minus (jak dla mnie)- brak okna w lazience.
    Tarasy podobno zawsze mozna przeniesc na inna strone swiata, wiec w W19.12 mozna to zmienic, nie moge tam tylko zmienic wielkosci pomieszczenia gospodarczego, tak jak w Oliwce nie moge zmienic zeby bylo okno w lazience

    Kurcze w kazdym projekcie jest cos na "nie", jak tu sie zdecydowac?
    A niedlugo bedziemy musieli ,....

    ale taki stryszek nad garazem to fajna rzecz, zawsze mozna tam upchac jakies rzeczy

  19. #19

    Domyślnie Oliwka

    Witam wszystkich zainteresowanych.
    My już kupiliśmy ten projekt i jesteśmy na etapie adaptacji do warunków zabudowy na działce.
    Po wstępnej rozmowie z projektantem praktycznie wszystko można zmienić i dostosować do swoich potrzeb. Mamy materiały przesłane prosto od projektanta tylko nie wiem jak się je dołącza zainteresowanych proszę o adres na pocztę: mamy kosztorys, rzuty z wymiarami.
    Wszystko można zmienić w trakcie budowy, nawet ściany nośne.
    My będziemy budowali z ytonga i strop z płyty żerańskiej z Żabiego Rogu dla zainteresowanych w pobliżu Olsztyna.
    Co do budowania samodzielnego własnego domu jestem zdania, że facet z koparki który kopie pod fundamenty robi to nie od dziś i zrobi to sam, facet co wozi cement z gruszce wozi go nie od dziś i wyleje go jak będziecie chcieli, facet co wozi płytę na strop i facet co operuje dźwigiem robi to nie od dzisiaj i napewno położy tą płytę tak jak na innych budowach – oczywiście wszystko za drobną opłatą a nie za fortunę. Pozostają tylko ściany i proponuję przejechać się po domach i stwierdzić póki jest zimno czy warto inwestować w ytong czy postawić tanio. Ściana postawiona tanio nie zawsze jest tania w wykończeniu i wymaga roboczo-godzin.
    Wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt.
    Pozdrawiam.

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jarex

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Monia i Arooo
    bardzo proszę , napiszcie czy planujecie jakieś zmiany w projekcie i kiedy zaczynacie budowę. My niestety narazie musimy się wstrzymywać z kupnem projektu aż do sfinalizowania zakupu działki. Mimo to chętnie skorzystamy z dobrych rad.

Strona 1 z 387

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony