dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 387
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 7737
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jacekot
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarex
    Witam po długiej przerwie. Właśnie dzisiaj staliśmy się szczęśliwymi posiadaczami działki. Teraz nadszedł czas na wybór projektu.

    jacekot - czy mógłbyś napisać jakie zmiany masz zamiar wprowadzić oprócz tych okien i czy podnosisz ściankę kolankową.[/b]
    na pewno poszeze garaż na 2 stanowska , dodaje jedno okno dachowe w pokoju na górze, pod schodami od strony kuchni będa szafki ,nawet lodówka tam wejdzie (wg moich obliczeń ), likwiduje daszek nad wjściem tarasowym , a daszek nad wejsiem wespre na dwóch kolumnach

    mam cichą nadzieje ruszyć jeszcze w tm roku

    jacek

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jacekot
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał amelkaa
    Przypominam o Oliwce) Też mi sie ten projekt podoba, a w szczególności salon, wiekszy niz w upatrzonym projekcie z muratora "dom za rogiem". Jak poszła budowa, czy ktoś juz sie z tym projektem boryka. Interesuje mnie postawienie go na działce ze skosem, czy mozna go troszke podnieśc bez podpiwniczania.
    salon jest dużyyyyyyyyyyyy

  3. #43

    Domyślnie

    Tak się spytam czy wejście do kotłowni przez kuchnię nie będzie kłopotliwe i brudzące,projekt Oliwka

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał radlid
    Tak się spytam czy wejście do kotłowni przez kuchnię nie będzie kłopotliwe i brudzące,projekt Oliwka
    W moim przypadku nie, ponieważ dom będę ogrzewał pompą ciepła. Zresztą przy zastosowaniu ogrzewania gazem lub olejem też nie dostrzegam takiego problemu.

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jacekot
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr38
    Cytat Napisał radlid
    Tak się spytam czy wejście do kotłowni przez kuchnię nie będzie kłopotliwe i brudzące,projekt Oliwka
    W moim przypadku nie, ponieważ dom będę ogrzewał pompą ciepła. Zresztą przy zastosowaniu ogrzewania gazem lub olejem też nie dostrzegam takiego problemu.
    "Piotr38" - czy zdecydowaliście sie już w kwestii projektu ?
    czy nadal bładzicie ?
    Jacek

  6. #46

    Domyślnie

    Jesteśmy zdecydowani na 99% z niewielkimi przeróbkami. Juz nie szukamy innych rozwiązań. Dlatego z zainteresowaniem śledzimy ten wątek. Ciekawi nas wszystko co związane z budową Oliwki. Projektu jeszcze nie kupiliśmy (czekamy na wyjaśnienie kłopotliwych wymagań MPZ - dodatkowe ekspertyzy). Wariant optymistyczny - fundamenty jesienią. Od wiosny przyszłego roku - ruszyć pełną parą.
    Pozdrawiamy serdecznie.

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jacekot
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr38
    Jesteśmy zdecydowani na 99% z niewielkimi przeróbkami. Juz nie szukamy innych rozwiązań. Dlatego z zainteresowaniem śledzimy ten wątek. Ciekawi nas wszystko co związane z budową Oliwki. Projektu jeszcze nie kupiliśmy (czekamy na wyjaśnienie kłopotliwych wymagań MPZ - dodatkowe ekspertyzy). Wariant optymistyczny - fundamenty jesienią. Od wiosny przyszłego roku - ruszyć pełną parą.
    Pozdrawiamy serdecznie.
    My jesteśmy na etapie zmian w projekcie i przystosowania do działki , a z drugiej strony robię kastingi firm wykonawczych które podjełyby się budowy , ale nie wiem czy nie jest zapoźno . Przy optymistycznym wariancie jeśli papierologia nas nie stłamsi i znajdziemy ekipe , może uda nam się zacząć w 2 połowie sierpnia , jesli nie to , też bedę chiał wylac chociaż fundament.
    Jacek

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jacekot
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monia i Arooo
    Witam wszystkich budujących
    Z okazji Świąt Wielkiej Nocy Życzymy wszystkim smacznego jajeczka.
    My ogólnie to po Świętach mamy zamiar zaczynać, wszystko właściwiej już załatwione – prawie. Trochę załamały nas opłaty od kredytu na uruchomienie – czyli prowizje, ubezpieczenia, wpisy i itp. ok. 5500 tys. od 200 000 tys.
    Mamy już ten kredyt i pierwszą transzę na koncie po spadku franka ok. 20 500 tys.
    We wtorek po świętach geodeta, no i później koparka.
    Pozdrawiamy.
    przepraszamy za brak czasu na odpowiedzi jak już to wszystko ruszy to może wtedy będziemy go mieli
    A jak się rozwija sprawa u was , ruszyliście ? Czy mury ida do góry ?

  9. #49

    Domyślnie

    Jacekot
    Czy podnosisz ściankę kolankową? Jeśli tak, to o ile i czy przy jednoczesnym wydłużeniu krokwi?
    Powodzenia, nie daj się papierom i urzędnikom.
    Piotr.

  10. #50

    Domyślnie

    Ja mam zamiar ogrzewać węglem ,drewnem.Rozkład pomieszczeń podoba mi się ,nie mogę znależć wymiarów zewnętrznych budynku , jakie są.

  11. #51

    Domyślnie

    No, tak węgiel może być kłopotliwy. Ale może wystarczający będzie dla Ciebie dostęp do pomieszczenia gospodarczego poprzez garaż (również od strony ogrodowej). W tym przypadku możesz zrezygnować z drzwi kuchnia - kotłownia. Wymiary , o które pytasz : 15 X 9,6 - wersja z garażem. Te i wiele innych informacji znajdziesz na stronie http://www.projekty.ign.com.pl/proje...rojektu=OLIWKA
    PZDR.

  12. #52

    Domyślnie

    Od pół godziny jesteśmy posiadaczami projektu Oliwki.
    A co u innych budujących???
    Barbara i Piotr.

  13. #53

    Domyślnie oliwka

    Witam , jedno pytanie , kto już buduje Oliwke ????bo ja mam zamiar ale nie mam prądu pozdrawiam

  14. #54

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jacekot
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr38
    Od pół godziny jesteśmy posiadaczami projektu Oliwki.
    A co u innych budujących???
    Barbara i Piotr.
    moje gratulacje
    kiedy zamierzacie zacząć ?
    jacek

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr38
    Wariant optymistyczny - fundamenty jesienią. Od wiosny przyszłego roku - ruszyć pełną parą.
    Pozdrawiamy serdecznie.
    Pzdr.

  17. #57
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jarex

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Witam wszystkich oliwkowiczów. Jakoś cicho na tym forum. Pewnie wszyscy są zapracowani. Pochwalcie się co słychać na waszych budowach. Może macie jakieś zdjęcia?

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jacekot
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Może ja przerwę ten okres ciszy w tym temacie.
    U nas prace cały czas idą do przodu , po przebrnięciu przez etap papierkowych formalności ruszyliśmy z budową . Po pewnym czasie naszym oczom zaczoł ukazywać się obraz naszego domku "oliwki".
    Przyznam że to miłe uczucie jak można wejść na podłogę (pierwsza wylewka) i mniej więcej zobaczyć oczyma wyobraźni jak będzie wyglądał salon , gdzie bedzie łazienka ................... .
    Myśle że lepszy obraz bedzie jak będą stały juz sciany .

    A jak tam u was wygląda sytuacja , w kwestii pracy z tym projektem .

    pozdr
    Jacek

  19. #59
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jarex

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    jacekot
    My zaczynamy dopiero za rok. Musimy uzbierać trochę gotówki, bo to co mieliśmy pochłonęła działka. Nie mniej jednak bardzo przydatne dla nas byłyby wszelkie informacje na temat poniesionych przez Ciebie kosztów: stanu zerowego, itd. Wtedy będziemy mieć jasność jak mocno musimy zacisnąć pasa. Poza tym jeżeli będziemy widzieć jak rosną mury Twojego domu, to będzie to dla nas większa mobilizacja. Najlepiej byłoby gdybyś mógł wkleić jakieś zdjęcia.

  20. #60

    Domyślnie

    Witam. Jest to mój pierwszy wpis na tym forum. Do tej pory byłam tylko jego czytelniczką. Sledziłam ten temat, ponieważ również interesowała mnie OLIWKA. Teraz chcę włączyć się do rozmów, ponieważ od niedawna jestem szczęśliwą posiadaczką tego projektu. Bardzo chciałabym zacząć budowę jeszcze w tym roku ale wszystko zależy od pozw. na bud. i od pogody.
    Nie wiem czy będę pełnoprawnym członkiem grupy "oliwkowiczów" ponieważ trochę pogmerałam w projekcie i moja OLIWKA sporo się różni od tej katalogowej (szczególnie z zewnątrz ale nie tylko).
    Mój domek wyjdzie trochę większy( o ile, nie wiem, ciężko policzyć). Jeśli to kogoś interesuje jakich zmian dokonałam, napewno w krótce napiszę. Teraz muszę kończyć. Ciekawa jestem jak idą prace u wszystkich którzy pisali wcześniej. Czy jest ktoś z dolnegośląska? Ja będę budowała pod Wrocławiem.
    Pozdrawiam!

Strona 3 z 387

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony