dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 387 z 387
Pokaż wyniki od 7.721 do 7.737 z 7737
  1. #7721
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbyszek1982

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Zagórzyca
    Kod pocztowy
    76-231
    Posty
    719
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał TypeR Zobacz post
    Cześć,
    markiza marki Selt model Austaralia (strong na e-markizy.pl). Wymiar 430 cm x 360 cm (wysięg). Koszt zakupu ok. 2400 zł, montaż we własnym zakresie.
    Jest to podstawowy model, z ręcznym napędem i bez półkasety.
    Jak na razie nic złego nie mogę powiedzieć, sprawdza się dobrze, taras mamy od zachodniej strony - trochę na południe. Tak więc swoje zadanie zaczyna spełniać
    od godziny mniej więcej 11.00 do 20.00. Potem słońce jest na tyle nisko, że siedząc pod markizą i tak świeci w oczy . Spadek tak ustawiliśmy żeby nie zawadzać głową
    na końcu, można jeszcze niżej ale komfortu nie będzie.... Może trzeba było trochę niżej zamocować, kąt regulacji spadku do 60 stopni.
    Przy silniejszych zachodnich wiatrach nie rozwijamy, konstrukcja raczej nie wytrzyma naporu na taką powierzchnię. To chyba jedyny minus, konstrukcja ramion sprawia wrażenie trochę delikatnej.
    Dla nas jest to duże udogodnienie, w upały taras był praktycznie bezużyteczny, teraz można trochę czasu na nim spędzać, spokojnie zjeść obiad czy po pracy kawki się napić .
    Jesienią będę u kolegi zamawiał daszek, żeby tkanina miała osłonę. W sumie to pożałowałem 550 zł na półkasetę w komplecie, teraz domawianie + koszty wysyłki (430 cm długości) to jeszcze większy wydatek. Myślę, że w mniejszych kosztach zrobi ładną osłonę.
    Pozdrawiam - Daniel
    Jednak odpuscimy kwestie markiz, jak dla nas koszt automatycznej to prawie 4 tys zł z montazem. fachowcy powiedzieli, ze od slonca nas jak najbradziej uchroni ale z deszczem juz trudniej a akurat w tej kwestii bardziej szukamy rozwiazania. Do tego odchodza bardzo silne u nas nad morzem wiatryZalujemy ze od razu nie zadaszylismy tarasu ale jak to przy budowie kasa kasa i obawy, ze nie starczy Teraz co najwyzej moze obok ogniska zrobie altanke

  2. #7722

    Domyślnie

    Ja również zaglądam tu rzadko, ale ponieważ sama swego czasu szukałam inspiracji, wrzucam kilka fotek.

    A oto mój salon oliwkowy. Brakuje jeszcze komody, szklanej witrynki i stolika, no cóż ciągle jest coś ważniejszego do kupienia .










    Ostatnio edytowane przez Piśka ; 14-08-2015 o 18:43

  3. #7723

    Domyślnie do Zbyszka

    Mam pytanie do zbyszek1982. Macie pięknie uszyte firany w salonie. Chciałabym zrobic u siebie podobnie, ale żadna krawcowa nie potrafi tego zrobic na podstawie zdjęc zamieszczonych w Twojej galerii. Jeżeli to nie problem, to podpowiedz mi, jak uzyskac taki ciekawy efekt.
    Pozdrawiam

  4. #7724

  5. #7725
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szczudlo
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Posty
    256

    Domyślnie

    Piśka
    Pozazdrościć, pięknie masz wykończoną oliwkę.
    Pozdrawiam
    około 150m2 - rbr ekouniwersal 11kW
    https://remote.esterownik.pl:8080/device/1544/

  6. #7726

    Domyślnie

    Hehe, my też rzadko już tu zaglądamy, chociaż to wcale nie oznacza, że zbijamy bąki.
    Póki co po 6 latach od wprowadzenia.... ROBIMY PODJAZD!
    Zdjęcia w galerii z podpisu. Przy okazji wreszcie będzie garaż z nawierzchnią i będę mógł coś kombinować z warsztatem, bo do tej pory jakoś tak koślawo to wygladało.
    No i postaram się niedługo dorzucić więcej zdjęć z ogrodu. Chociaż tu też jeszcze wiele do zrobienia...
    Ostatnio edytowane przez Mataj ; 23-05-2016 o 14:11

  7. #7727

    Domyślnie

    Nie wiem dlaczego nie dodał mi się podpis z linkiem do galerii...
    ----- Podwarszawska Oliwka -----
    Fotodziennik

  8. #7728
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbyszek1982

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Zagórzyca
    Kod pocztowy
    76-231
    Posty
    719
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    widać, ze po tylu latach nasza oliwka się zestarzała...czyżby to był już jej koniec?

  9. #7729

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbyszek1982 Zobacz post
    widać, ze po tylu latach nasza oliwka się zestarzała...czyżby to był już jej koniec?
    Cześć, również po dłużej nieobecności ,
    raczej już jest po górce budowlanej z lat 2007-2011 i z tego wynika mniejsze zainteresowanie projektem. Ale żeby nie było, że nic się nie dzieje, to my postanowiliśmy w salonie pozbyć się kominka. W zamian chcemy postawić ładną kozę-piec kominkowy, taką bez zabudowy. Jak na razie w naszym budżecie mieści się Chamane Invicta.
    Mamy nadzieję, że salon dostanie trochę "świeżości". Nie pamiętam już czy pisałem, obok garażu zrobiliśmy wiatę na samochód. Budowa garażu na jedno auto była chyba największym błędem jaki popełniliśmy w fazie adaptacji projektu. Nie da się na wsi mieszkać i mieć tylko jedno auto. Dojazdy do pracy w różnych miejscach wymuszają dwa środki lokomocji jeżeli komunikacja publiczna daleko... .
    Z fajnych udogodnień mogę polecić dodatkowe sterowniki do bramy wjazdowej i garażowej Proxi Gate. Można otwierać z telefonu komórkowego po bluetooth. Polski producent, łatwa instalacja i wygoda. Mają również fajną żarówkę, którą z telefonu się steruje, można zmieniać kolor świecenia i natężenie. Trochę drogie jak na żarówki ale na dwie sztuki odżałowałem i teraz na tarasie wieczorami fajny klimacik można zrobić .
    Kolejna niekończąca się opowieść to ogród, co roku jakieś zmiany, nowe rośliny, jakieś wypadają. Grzebanie w ziemi nawet mnie się spodobało . W planach altanka z piecem chlebowym...
    Po prawie 6 latach mieszkania mogę powiedzieć, że projekt naszego domu jest naprawdę funkcjonalny i wygodny w codziennym użytkowaniu.
    Pozdrawiam - Daniel

  10. #7730
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jenko

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Jawor
    Kod pocztowy
    59-400
    Posty
    1

    Domyślnie

    Oliwka wbrew pozorom wcale się nie zestarzała, tylko na tym forum jest taki ogrom informacji, że nowi budujący chcąc przez nie przebrnąć, nie mają czasu chyba pisać. Nasza Oliwka jest całkiem świeżutka i w okolicy też widziałam dwie nowe oliwki . TypeR - gdybyś chciał zobaczyć, jak wygląda koza w salonie Oliwki to zapraszam na naszego bloga:
    http://zamoimoknem.blogspot.com/sear...&max-results=7
    Pozdrawiam - Jenko

  11. #7731

    Domyślnie

    Cytat Napisał jenko Zobacz post
    Oliwka wbrew pozorom wcale się nie zestarzała, tylko na tym forum jest taki ogrom informacji, że nowi budujący chcąc przez nie przebrnąć, nie mają czasu chyba pisać. Nasza Oliwka jest całkiem świeżutka i w okolicy też widziałam dwie nowe oliwki . TypeR - gdybyś chciał zobaczyć, jak wygląda koza w salonie Oliwki to zapraszam na naszego bloga:
    http://zamoimoknem.blogspot.com/sear...&max-results=7
    Pozdrawiam - Jenko
    Cześć,
    to są jednak nowi "Oliwkowicze" W pięknym miejscu macie domek, zazdroszczę lokalizacji.
    U nas szybko poszło i jest już również koza zamiast kominka. Kupiliśmy tego "Szamana" i jest super. Komin również wykończyłem cegłą (tzn. imitacją starej cegły od Elkamino). Pozostał wąski bok po prawej stronie komina, gdzie będą półki i na dole muszę jakoś ładnie zabudować dolot powietrza. W wolnej chwili zrobię fotki to dogram na forum.
    Pozdrawiam - Daniel

  12. #7732
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbyszek1982

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Zagórzyca
    Kod pocztowy
    76-231
    Posty
    719
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Piekna oliwka Jenko.

  13. #7733
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Dziewczyna buduje

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-055
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam,
    budujemy Oliwkę pod Wrocławiem. Jesteśmy na etapie wyboru wykonawcy hydrauliki. Niestety nie wiemy jak się za to dobrze zabrać np. nie przepłacić. Czy ktoś może wysłać na priv swoje wyceny od różnych firm? Lokacja bez znaczenia.
    Rozważamy głównie zastosowanie pompy ciepła , być może osobno klimatyzacja i rekuperacja.
    Z góry dziękuję za pomoc doświadczonych forumowiczów

    Pozdrawiam Ania

  14. #7734
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szczudlo
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Posty
    256

    Domyślnie Elewacja na gotowo

    Cześć
    Przesyłam kilka fotek elewacji naszej oliwki, przybył też upragniony taras (muszę się pochwalić, że taras zrobiłem sam). Następny etap to kostka brukowa na podjeździe i chodnikach, byle do emerytury Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180127_132029.jpg
Wyświetleń:	166
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	405885   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180127_132103.jpg
Wyświetleń:	121
Rozmiar:	99,1 KB
ID:	405886   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180127_132214.jpg
Wyświetleń:	120
Rozmiar:	99,7 KB
ID:	405887   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180127_132231.jpg
Wyświetleń:	133
Rozmiar:	98,2 KB
ID:	405888  
    około 150m2 - rbr ekouniwersal 11kW
    https://remote.esterownik.pl:8080/device/1544/

  15. #7735

    Domyślnie

    Podbiję wątek, bo coś za długa cisza w tym temacie

    A tak serio - wracam do tego bardzo udanego domu prawdopodobnie podczas budowy domku nr 2 Pytanko na początek - czy ktoś budował Oliwkę na płycie fundamentowej ?

    I drugie pytanko, ma ktoś jakiś odświeżony kosztorys inwestorski ? Ten, co przewijał się na początku wątku już mi się zdeaktualizował i ciekawy jestem kosztów z ostatnich lat.

  16. #7736

    Domyślnie

    Witam.Czy jeszcze ktos tu zaglada?

  17. #7737

    Domyślnie

    Interesuje mnie ile jest m2 tynkow i jaka jest cena przyblizona za wykonanie

Strona 387 z 387

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony