dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 99
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1971
  1. #41

    Domyślnie

    niezly: dlaczego nie jestes zwolennikiem systemu hepworth. myslalem o nim na podlogowke. chcialem to sam rozwinac. tymczasem 2 instalatorow odradzalo cos krecac nosami. dziwie sie i sam nie wiem co teraz robic. moze troche rozjasnisz sprawe.

    dzieki
    zycie w skosach czyli poddasze na calego

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Odp. Dla RYSZARDA 1

    Oczywiście ze złączki PE można wielokrotnie rozłączać może nawet bardziej są wytrzymałe na rozkręcanie niż śrubunek mosiężny oba sposoby sa poprawne.

    Uwaga co do rodzaju gwintu, dla osoby bez doświadczenia mogą wystąpić problemy z wkręceniem plastikowego gwintu w metalową złączkę co do pozostawienia wody na zimę w rurach PE to lepiej tego unikać choć woda bez ciśnienia większych szkód rurze nie wyrządzi
    Nowe hydrofory mogą stać nie przymocowane do podłoża zwłaszcza że jest on raczej niewielki
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Odp. Dla Człowieka

    Co do systemu hepworth to wcale nie jestem przeciwnikiem nie jestem tylko gorącym zwolennikiem w systemie tym nie udało mi się znaleźć jakichś wad tylko uważam ze jest to dobry system do samodzielnego montażu ja jako fachowiec używam innych systemów trudniejszych w montażu i wymagających specjalistycznych narzędzi Na dzień dzisiejszy uważam za najlepszy system do podłogówek system rur wielowarstwowych np. Uponor Purmo lub Herz
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Co do wanien z tworzywa to zdarza mi się montować różne ostatnio montowałem z hydromasazem i rzeczywiście niektóre nóżki były wyłamane ale tak normalnie jeżeli wannę się przymocuje dobrze do ściany to będzie stała i na cegłach
    Jeżeli chodzi o uginanie się wanny to niestety jest to tworzywo i w czasie korzystania lekko się odkształca ale potem wraca do normy Jeżeli chodzi o firmy to do żadnej nie mam sentymentu i żadna mi nie podpadła
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  5. #45

    Domyślnie

    A ja swoj akrylowy brodzik prysznicowy poprostu usadowilem na dodatkowych 3 nogach z polbruku - nic sie nie ugina i stoi pewnie.
    Fabryczne niby-nozki nie zbudzaly mojego zaufania. Usztywnienie wplynelo dodatnio na szczelnosc przy plytkach gdzie dalem dodatkowo taka plaska tasme z PCV,

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał niezły
    ale tu mała uwaga kupuj złączki PE z gwintem wewnętrznym a pakuły nawiń na gwint metalowy do konserwacji można użyć resztek farby lub pasty

    Niezly z wlasnego doswiadczenia (moze niebyt dlugiego) to wiem ze zlaczki plastikowe to sie montuje z gwintem zewnetrznym.Zeby w przypadku dokrecania na ksztaltke -stalowa na przyklad- i uzycia za duzej sily nie nastapilo pekniecie ksztaltki plastikowej wlasnie.Trzeba miec wyczucie przy dokrecaniu ale latwiej to kontrolowac jak jest zlaczka PE z gwintem zewnetrznym.No o tym ze trzeba dobrze "trafic" z gwintem to nawet nie wspominam

  7. #47
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    zuzka

    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Kielce
    Posty
    304

    Domyślnie

    Twoje odpowiedzi brzmią bardzo sensownie - może i moje wątpliwości uda Ci się rozwiać?

    Czy to normalne, że piec do ogrzewania (i ciepłej wody - konkretnie niedźwiadek duval'a) włącza się i wyłącza się kilka razy w czasie 1 godziny? Nawet w nocy (ustawiony jakis tryb oszczędnościowy)?
    Instalator powiedział, że "musi się uleżeć i sam się doreguluje"-SAM? Po jakim czasie (na razie chodzi ze 2 tygodnie.
    I drugie pytanie - jaką temperaturę wody mu "zadać" czy 44 stopnie to OK?

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Przepraszam za zwłokę ale ostatnio sporo pracuje w terenie
    Ja jestem tylko instalatorem a to pytanie powinno być do serwisanta ale w/g mnie włącza się rzeczywiście trochę za często ale może to być spowodowane kilkoma przyczynami np. rzeczywiście samo się doreguluje a raczej może odpowietrzy poza tym takie zachowanie może mieć miejsce przy dodatnich temperaturach na zewnątrz i przy małej instalacji (kilka grzejników)
    Co temperatury wody to myślę że można by ją podnieść o kilka stopni ale jeszcze raz powtarzam to sprawa raczej dla serwisanta a ja bez obejrzenia takiej inst. trudno mi coś powiedzieć a raczej napisać
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  9. #49

    Domyślnie

    Witam serdecznie jestem tu nowy wiec wybaczcie jeśli się komuś "wtryniłem w posta" , ale do rzeczy:
    Chcę w moim remontowanym domku zrobić instalację tzw. niskotemperaturową systemu otwartego a więc na wyjściu z pieca około 50-60st. Zakupiłem już piec na paliwo stałe DOMINO II z Pleszewa 9kw sterowany prostą automatyką , nadmuchem, pompą c.o. oraz odpowiednio wieksze grzejniki panelowe 5szt. Poradzcie mi proszę czy warto zakładać do takiego typu instalacji zawór mieszający( jaki),czy nie będzie występowało gotowanie sie wody (5 grzejników na piętrze + podgrzewacz c.w około 100-140l może większy )ewentualnie doradzcie co w takiej instalacji powinno sie znalezdz prócz pompy i zaworu różnicowego . Pytam bo cięzko mi znależ dobrego fachowca , który wiedziłby albo doradził konkretnie a nie tylko lutował miedz.

    p.s. jak zwykle na początku musiałem namieszać w innym wątku zanim znalazłem ten
    (P)Olewaniem zarabiam na życie

  10. #50

    Domyślnie

    Witam serdecznie jestem tu nowy wiec wybaczcie jeśli się komuś "wtryniłem w posta" , ale do rzeczy:
    Chcę w moim remontowanym domku zrobić instalację tzw. niskotemperaturową systemu otwartego a więc na wyjściu z pieca około 50-60st. Zakupiłem już piec na paliwo stałe DOMINO II z Pleszewa 9kw sterowany prostą automatyką , nadmuchem, pompą c.o. oraz odpowiednio wieksze grzejniki panelowe 5szt. Poradzcie mi proszę czy warto zakładać do takiego typu instalacji zawór mieszający( jaki),czy nie będzie występowało gotowanie sie wody (5 grzejników na piętrze + podgrzewacz c.w około 100-140l może większy )ewentualnie doradzcie co w takiej instalacji powinno sie znalezdz prócz pompy i zaworu różnicowego . Pytam bo cięzko mi znależ dobrego fachowca , który wiedziłby albo doradził konkretnie a nie tylko lutował miedz.

    p.s. jak zwykle na początku musiałem namieszać w innym wątku zanim znalazłem ten
    (P)Olewaniem zarabiam na życie

  11. #51

    Domyślnie

    Witam serdecznie jestem tu nowy wiec wybaczcie jeśli się komuś "wtryniłem w posta" , ale do rzeczy:
    Chcę w moim remontowanym domku zrobić instalację tzw. niskotemperaturową systemu otwartego a więc na wyjściu z pieca około 50-60st. Zakupiłem już piec na paliwo stałe DOMINO II z Pleszewa 9kw sterowany prostą automatyką , nadmuchem, pompą c.o. oraz odpowiednio wieksze grzejniki panelowe 5szt. Poradzcie mi proszę czy warto zakładać do takiego typu instalacji zawór mieszający( jaki),czy nie będzie występowało gotowanie sie wody (5 grzejników na piętrze + podgrzewacz c.w około 100-140l może większy )ewentualnie doradzcie co w takiej instalacji powinno sie znalezdz prócz pompy i zaworu różnicowego . Pytam bo cięzko mi znależ dobrego fachowca , który wiedziłby albo doradził konkretnie a nie tylko lutował miedz.

    p.s. jak zwykle na początku musiałem namieszać w innym wątku zanim znalazłem ten
    (P)Olewaniem zarabiam na życie

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Osobiście uważam że do tak małego pieca nadmuch jest zbędny wystarczył by termostat regulujący dopływ powietrza ale skoro jest to niech będzie jako zabezpieczenie temperatury na powrocie zastosował bym zawór 3 drogowy termostatyczny Jako wyposażenie dodatkowe kotłowni oczywiście pompka naczynie wzbiorcze systemu otwartego i zawór różnicowy Do grzania ciepłej wody kupił bym zasobnik zamiast bojlera i podłączył w taki sposób by latem grzać ciepła wodę bez potrzeby grzania grzejników
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  13. #53

    Domyślnie

    Pytanie do niezły :
    1. Czy mozesz konkretnie polecić mi jakiś zawór 3 drogowy termostatyczny ,
    2. czy mógłbyś mi narysować i przesłać mailem jak powinno się rozłożyc instalacje z prawidłowo umiejcowanym oprzyżądowaniem ( pompka , zawór różnicowy , zawór 3 drożny i zasobnik ciepłej wody) aż do wyprowadzenia pionu (z pionu do grzejników nie mam problemu )tak abym wiedział czy proponowane przez jakiegokolwiek instalatora rozwiazanie jest dobre .
    z góry dziękuje
    (P)Olewaniem zarabiam na życie

  14. #54

    Domyślnie

    Pytanie do niezły :
    1. Czy mozesz konkretnie polecić mi jakiś zawór 3 drogowy termostatyczny ,
    2. czy mógłbyś mi narysować i przesłać mailem jak powinno się rozłożyc instalacje z prawidłowo umiejcowanym oprzyżądowaniem ( pompka , zawór różnicowy , zawór 3 drożny i zasobnik ciepłej wody) aż do wyprowadzenia pionu (z pionu do grzejników nie mam problemu )tak abym wiedział czy proponowane przez jakiegokolwiek instalatora rozwiazanie jest dobre .
    z góry dziękuje
    (P)Olewaniem zarabiam na życie

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    poproszę o adres
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  16. #56

    Domyślnie

    O qrcze zapomniałem o adresie
    [email protected]

    Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie zaworu 3drogowego termostatycznego w sklepie pokazano mi zawory tródrogowe temperaturowe TV , czy jest to to samo ? i ewentualnie dla temperatury na wyjściu z pieca 55-60st jaka powinna być temperatura otwarcia tegoż zaworu TV( 45 st, 55st, 60st)
    (P)Olewaniem zarabiam na życie

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Właśnie o te zawory mi chodzi firmy chyba ESBE myślę ze powinien wystarczyć Ci na 45°C
    Schemat wysyłam
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  18. #58

    Domyślnie

    niezły baaaaaaardzo dziękuje za pomoc
    jak co to jeszcze bede pytał
    (P)Olewaniem zarabiam na życie

  19. #59

    Domyślnie

    niezły ja dopiero załatwiam papierologię związaną ze zgodą na budowę. Zbieram namiary na instalatorów. Może masz jakiegoś godnego polecenia i w miarę niedrogiego z okolic Warszawy.

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Siebie
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

Strona 3 z 99

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony