dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 63
  1. #21

    Domyślnie

    Ja kupowalem jesienia w specjalistycznym sklepie (nawiasem mowiac, zadne castoramy!!!) i kupilem Hitachi 2500W na tarcze 230 bo mieli dobra cene- promocja chyba 120 zlotych w dol. Zastanawialem sie tez nad Makita ale... moja Hitachi ma napisane made in Ireland... a Makita... zalezy jak ktora... jesli bedzie zrobiona w Japonii i cena bedzie przyzwoita to spoko, bralbym bez wahania ale jesli made in china to nie polecam.

  2. #22

    Domyślnie

    A jezeli chodzi o moc szlifierki to jaka powinna być??

  3. #23

    Domyślnie

    osobiscie polecam HILTI-niezawodne!!Wykonuje posadzki i na tym urzadzeniu jest założony kamien szlifierski,a czasami tylko w ciagu dnia jest zuzytych 30 tarcz do ciecia betonu-bardzo czesto pracuje po 5 godz dziennie i tak od roku.zadnych problemow.a w razie awarii sprzet jest naprawiany w ciagu dwoch dni.ale to sprzet do zadan specjalnych.ewentualnie MAKITA

  4. #24
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ratownik1

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam, mam spore doświadczenie w tej dziedzinie, pracuje w serwisie między innym takich urządzeń, nie będę promował konkretnych mark, ale moim zdaniem podstawą jest odpowiednia szlifierka kątowa. W linku masz jej rodzaje, i opis. Myślę że od tego powinieneś zacząć. Powodzenia. Jeśli chcesz więcej szczegółów na temat szlifierek i jakie polecam, napisz na priv.

  5. #25
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pieknyromek

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    ok. Legionowa
    Posty
    690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    A ja mam boscha z marketu za 160zł, tarcza 115, do użytku domowego ale dość intensywnego. Cięcie betonu, kostki betonowej, prętów, profili metalowych, szlifowanie drewna. Używam 2,5 roku i jestem zadowolony (w przeciwieństwie do wiertarki boscha).

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Dafi Pe
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Poznań/ Wlkp
    Posty
    155

    Domyślnie

    A ja mam szlifierkę "pegasuskę", kupioną 8 lat temu za 30 zł. Prace wykonywane jak w poprzednim wpisie. 2 razy wymienione szczotki i raz kabel. W chwili obecnej nie kupiłbym takiej najtańszej szlifierki, ponieważ jakość strasznie siadła (dawniej, to nie był cud, ale dla majsterkowicza starczała), cena jest nieadekwatna do jakości Za przyzwoitą szlifierkę teraz trzeba liczyć min. 100 zł.

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Ja używam 2 "małych" boschy - przez 3 lata tylko szczotki zmieniam jak dotąd, więc z czystym sumieniem mogę polecić,
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Osobiscie uzywam (kolejnosc od tych najlepszych):
    -MAKITA tarcza 125
    -DeWALT (mniejszy) tarcza 125
    -DeWALT (wiekszy) tarcza 125
    -Skil tarcza 125
    -Bosch niebieski tarcza 230mm
    -Bosch zielony tarcz 125

    Mielek tez kilka marketowych podlych marek - najczesciej padaly wylaczniki i blokady wrzeciona.

    Do domowego uzytku wystarczy czy Skil.
    Gdybym kupowal raz jeszcze nie dotknal bym juz zielonego Bosch'a.
    Makita i DeWalt to niezniszczalne czolgi... przy czym MAKITA jest milion razy poreczniejsza niz analogiczny DeWalt... dla mnie.
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Dafi Pe
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Poznań/ Wlkp
    Posty
    155

    Domyślnie

    Makita rzeczywiście bardziej poręczna niż DeWalt. Do dobrych szlifierek dodałbym jeszcze niebieskiego Boscha. Mój tato ma takiego już ponad 10 lat i jest nie do zdarcia Do domowego zielony Bosch mógłby być albo coś w podobnej cenie Ostatnio oglądałem Hitachi - niewiele kosztuje, poręczna. Pytanie jak z jej trwałością?

  10. #30
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    homecactus

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    922

    Domyślnie

    A ja dodam od siebie, że nie wiem jaki by nie był producent, ale szlifierki bez regulacji obrotów nie dotknę.
    Kupiłem sobie jakiś czas temu Castoramowego Sparka z regulacją obrotów i uważam to za podstawowy feature. Do wielu prac takie duże obroty się po prostu nie przydają, a wręcz przeciwnie, trudno coś precyzyjnie dociąć - doszlifować.

    Ogólnie polecam swoją szlifierkę.

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar stam222
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Ja może nie o szlifierce ale w podobnym temacie.
    Jak mi się córka urodziła 10 lat temu to musiałem na chybcika zbudować taka nadstawkę na wannę co by wanienkę do kąpieli dziecka na tym stawiać. Wydatków wtedy mnóstwo był a kasy mało więc padło na wiertarkę za 20- 30 PLN w Castoramie co by to tylko zmontować.
    Wiertarkę mam do dziś a swoje naprawdę przeżyła, najpierw w mieszkaniu wszystko nią robiłem a teraz na budowie ją zajeżdżam i nie chce się zepsuć.

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    A ja za ok 90 zł zakupiłem w Biedronce szlifierkę (ich marki - nie pamiętam nazwy) na tarcze 125, moc ok 900W, z regulacją obrotów i obrotowym uchwytem - pomogła przy całej budowie - polecam.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  13. #33

    Domyślnie

    Z elektronarzędziami z wysokimi mocami za niewielką kwotę jest tak: pobiera mnóstwo prądu, a względnie niewiele pożytkuje go na oczekiwaną przez nas pracę. Reszta ucieka w postaci ciepła kiedy elementy mechanizmu trą o siebie. To z kolei może prowadzić do przegrzania, a dalej już wiadomo, sprzęt zepsuty. Spodziewam się, że niemarkowa, ale porządna szlifierka polskiego Trytona znacznie wydajniej pracuje niż jakikolwiek noname z Biedronki, choćby miała mniejszą moc znamionową o 100W.
    Ostatnio edytowane przez sokratis ; 07-03-2014 o 12:04

  14. #34
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał sokratis Zobacz post
    Z elektronarzędziami z wysokimi mocami za niewielką kwotę jest tak: pobiera mnóstwo prądu, a względnie niewiele pożytkuje go na oczekiwaną przez nas pracę. Reszta ucieka w postaci ciepła kiedy elementy mechanizmu trą o siebie. To z kolei może prowadzić do przegrzania, a dalej już wiadomo, sprzęt zepsuty. Spodziewam się, że niemarkowa, ale porządna szlifierka polskiego Trytona znacznie wydajniej pracuje niż jakikolwiek noname z Biedronki, choćby miała mniejszą moc znamionową o 100W.
    Ty się spodziewasz (być może słusznie) a ja wyrażam własną opinię o szlifierce, którą używam.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  15. #35

    Domyślnie

    Oczywiście, jak jesteś zadowolony, to jasna sprawa. Chciałem tylko zakomunikować, że na cenę każdego sprzętu składają się w bardzo dużym stopniu materiały wykonania, między innymi jak dobrej miedzi do przewodów użyto (jaki odsetek zanieczyszczeń). Tryton o którym wspomniałem wcześniej pewnie potrafi więcej mocy przekazać do silnika, pożerając mniej prądu, ponieważ zapewne użyto w nim miedzi o lepszych współczynnikach. Każdy niech ma to co lubi.

  16. #36

    Domyślnie

    ze szlifierkami marketowymi jest na zasadzie albo się uda albo się nie uda. Raz możesz trafić i przeżyje kilka prac, posłuży kilka latek a znów następnym razem szlifierka tegio samego producenta po 5 minutach pracy padnie,lecisz do marketu,w najlepszym wypadku wymienią Ci na nową,znów to samo... jeśli masz czas latać po marketach to na pewno będzie to najtańsza opcja.
    Tak wiec biorąc marketówkę trzeba mieć na uwadze ze albo nam się poszcześci i tanim kosztem kupimy niezły sporzęt albo mamy pecha i będziemy klatać na wymiany do marketów.

    MArkowych sprzetów,zwłaszcza tych lepszych firm raczej bym domownikom nie polecał bo i po co mu taka? Nie wiem czy kiedykolwiek by się taka szlifierka zwróciła użytkownikowi...

  17. #37

    Domyślnie

    Sam używam tej szlifierki uznanej za niemarkową, chociaż niektórzy już kojarzą nazwę. Zamawiałem ją w internecie, sam sprawdziłem czy serwisowanie w razie czego jest możliwe nie wysyłając sprzętu na drugi koniec Polski. Jest. Nie zepsuła się, ale obsługa posprzedażowa też ma znaczenie i stanowi część jakości kupowanego produktu.

  18. #38
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Piszczel22
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Świerzawa
    Kod pocztowy
    59-540
    Posty
    39

    Domyślnie

    A co myślicie o szlifierce Einhell TE-AG 125/750W małej i TE-AG 230/2000W dużej. Czy stykną na domowy użytek? No i jeszcze 3 lata gwarancji dor to dor. Czy brać coś z modelu Tryton, Skill Master, Hitahi czy B&D?

  19. #39
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pieknyromek

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    ok. Legionowa
    Posty
    690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Ja mam Bosch'a ponad 3 lata i sobie chwalę. Gorzej w wiertarką.

  20. #40
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Piszczel22
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Świerzawa
    Kod pocztowy
    59-540
    Posty
    39

    Domyślnie

    Bosha nie chcę. Miałem zieloną szlifierkę małą i psuła się strasznie (włącznik, później jakieś tryby). Kupiłem używaną CMI za 20 zł i ciągnie już 3 lata ale się kończy bo ostatnio się zadymiła więc rozglądam się za czymś. Miałem kupić te Einhelki i bym je kupił jak bym nie poczytał na forum i teraz mam mętlik w głowie.

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony