dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 63
  1. #41

    Domyślnie

    Mam małą Einhell global - granatowa , około 8 lat . Na początku ciąłem nią wszystko działa działa do dziś , Później kupiłem 230 mm Hitachi .

  2. #42
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Piszczel22
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Świerzawa
    Kod pocztowy
    59-540
    Posty
    39

    Domyślnie

    A jak ta Hitachi się sprawuje? Bo właśnie zamierzam jednak kupić dużą i małą w komplecie hitachi za 540zł z przesyłką. Masz tą z łagodnym rozruchem?

  3. #43

    Domyślnie

    Wcześniej przed hitachi miałem makitę 230 mm zanim jej ktoś nie zaj...ał , była dużo mocniejsza pomimo tylko 100 W różnicy . Jednak był kłopot z jej zasileniem . Bezpieczniki B16 były dla nie za słabe . Hitachi uruchamiam bez problemu . Nie mam łagodnego rozruchu . Sprawuje się super .

  4. #44

    Domyślnie

    Mam pytanie. Mam 2 szlifierki hilti 230 . Jedna po wylaczeniu zatrzymuje sie bardzo szybko, a druga kreci sie swobodnie (jak wiekszosc szliifierek) do zatrzymania. Ktora dziala poprawnie i dlaczego? Pozdrawiam. Adams

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał atyp1 Zobacz post
    Mam pytanie. Mam 2 szlifierki hilti 230 . Jedna po wylaczeniu zatrzymuje sie bardzo szybko, a druga kreci sie swobodnie (jak wiekszosc szliifierek) do zatrzymania. Ktora dziala poprawnie i dlaczego? Pozdrawiam. Adams
    Jeśli to te same modele, to poprawnie pracuje ta, co się szybko zatrzymuje - to takie zabezpieczenie i ułatwienie w pracy, po wyłączeniu nie musisz czekać z odłożeniem aż się zatrzyma.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.332

    Domyślnie

    Cytat Napisał remont.pol Zobacz post
    Ja polecam tego Boscha, mam go już 5 lat i używam go dosyć intensywnie w celach komercyjnych, działa bez zarzutów z każdym materiałem

    To jest niewiele lepsze od najgorszego chłamu za 60zł z targu. Może nawet gorsze.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 02-02-2017 o 10:55

  7. #47

    Domyślnie

    A co polecicie 230mm do cięcia silki.

    Zastanawiam się nad kupnem jednej pożądnej np makity, czy nie lepiej kupić 2 marketówek ze względu na pył który pewnie i tak zajedzie ten sprzęt.

  8. #48

    Domyślnie

    Z małych szlifierek szczególnie polecamy dwie: Bosch GWS 7-115 Professional z tarczą o średnicy 115mm, oraz GWS 7-125, o średnicy 125mm. Jeśli zaś interesuje Cię nieco większy i mocniejszy sprzęt (tarcza 150mm) polecamy GWS 15-150 CIP.Wybierając model warto zwrócić uwagę na możliwość regulacji obrotów, w pracach przy glazurze bardzo ułatwi pracę.

  9. #49

    Domyślnie

    Polecam szlifierki makita ga5030 mimo niskiej ceny nadaje się do ciągłej pracy, Używam ją każdego dnia w warsztacie ślusarskim i dają radę. Wcześniej gdy rzadko ożywałem szlifierek to kupowałem szlifierki marketowe i tez dawały rady wytrzymywały po kilka lat jednak jak by przeliczyć czas jaki przepracowały to by było kilkanaście godzin ciągłej pracy. Jednak gdy wiozłem je na warsztat gdzie używam szlifierkę po parę godzin dziennie to do miesiąca padły wszystkie, kupiłem inne dalej to samo większość szlifierek po tygodniu pracy nadawały się do kosza. W końcu kupiłem na próbę makię do której nie bylem zbytnio przekonany ale miałem już dość ciągłych reklamacji i o dziwo przy tak ciężkiej pracy działa od prawie roku, ostatnio dokupiłem jeszcze jedną i wiem że w końcu nie muszę się obawiać że w trakcie pracy zastane bez narzędzi. Teraz jestem zdania że nawet do domu warto kupić jedną dobrą szlifierkę i wiertarkę bo zapewne nie jednemu wystarczy na całe życie.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał ajerzyk Zobacz post
    A co polecicie 230mm do cięcia silki.

    Zastanawiam się nad kupnem jednej pożądnej np makity, czy nie lepiej kupić 2 marketówek ze względu na pył który pewnie i tak zajedzie ten sprzęt.
    Jak zajedziesz to masz gwarancję, jednak marketowa wystarczy ci na kilka dni a później będzie 2 tygodnie w serwisie a ty będziesz bez szlifierki, firmowa może wystarczyć na całą budowę zanim padnie.
    W tamtym tygodniu wybijałem drzwi w garażu kupiłem kilka lat temu dwie młotowiertarki jak zaczynałem budowę, jedna przetrwała budowę ale była sporadycznie używana zanim padła, a druga przeleżała w szafie. W tamtym tygodniu uruchomiłem ja po raz pierwszy aby ponawiercać dziury pod otwór drzwiowy i niestety niewytrzymała tak ciężkiej pracy jakim było wywiercenia w tak twardym materiale jakim jest beton komórkowy kilkaset otworów . Na szczęście kucie jeszcze działa. Po tym teraz widzę że gdybym wiercił nią sporadycznie po kilka kilkadziesiąt otworów na rok to by mi działała kilka kilkanaście lat, a tak wykorzystałem limit wiercenia w jeden dzień

  11. #51
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    krzynio8

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Szczecinek
    Kod pocztowy
    78-400
    Posty
    1

    Domyślnie

    Miałem Pegasus i Toye przez ok. 8 lat do amatorskiego cięcia płytek ceramicznych i rurek stalowych, czasem ciąłem jakiś pręt czy blachę. działały niezawodnie. W tym roku wziąłem się za naprawę żaglówek. Trzeba było przeszlifować dwa pokłady i kadłuby. Kupiłem tarczę z rzepem i papier 60. Obie szlifierki padły. Toya przegrzała się - szczotki pokruszyły się i spaliło się uzwojenie. W Pegasusie padła przekładnia. Jak widać trwałość zależy też o przeznaczenia.*Zamierzam kupić coś lepszego min. 1400W z regulacją obrotów. Zastanawiam się pomiędzy Bosh, Maikita, Dewalt lub tańsza Hitachi.

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzynio8 Zobacz post
    Miałem Pegasus i Toye przez ok. 8 lat do amatorskiego cięcia płytek ceramicznych i rurek stalowych, czasem ciąłem jakiś pręt czy blachę. działały niezawodnie. W tym roku wziąłem się za naprawę żaglówek. Trzeba było przeszlifować dwa pokłady i kadłuby. Kupiłem tarczę z rzepem i papier 60. Obie szlifierki padły. Toya przegrzała się - szczotki pokruszyły się i spaliło się uzwojenie. W Pegasusie padła przekładnia. Jak widać trwałość zależy też o przeznaczenia.*Zamierzam kupić coś lepszego min. 1400W z regulacją obrotów. Zastanawiam się pomiędzy Bosh, Maikita, Dewalt lub tańsza Hitachi.
    Ze szlifierek kątowych o wyższej mocy polecamy 1900 watową Bosch GWS 19-125, dostępną obecnie w promocji z 3-częściowym zestawem tarcz ceramicznych. Alternatywą o nieco mniejszej mocy jest GWS 17-125 INOX. W obu urządzeniach zapewniamy wysoki standard bezpieczeństwa, komfort pracy, a po zarejestrowaniu również trzyletnią gwarancję.

  13. #53
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    opa.tool

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    3

    Domyślnie

    A ja napiszę tak 7 lat pracowałem przy naprawie elektronarzędzi były to : Bosch, Hilti ,Metabo ,Hitachi i Celma. Sam w domu mam szlifierkę kontową Bosch 1400 W i jakąś 800 W no name kupioną za 80zł. Bosch jest jeszcze starej daty więc go chwale ale wiem jedno nie kupił bym Boscha robionego w dzisiejszych czasach. Tak jak wszystkie te niby markowe sprzęty poleciał na łeb i jest do niczego. Robią na ilość nie na jakość.Druga sprawa sprzęt na rynek Polski jest gorszej jakości niż na rynek zachodni.

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Hitachi niezależnie czy duża czy mała - polecam ze względu na twardość szczotek i zabezpieczenie p.pyłowe uzwojeń.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  15. #55
    Banned
    chojnaczi

    Zarejestrowany
    Apr 2019
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    00-002
    Posty
    1

    Domyślnie

    dzięki za rady skorzystam

  16. #56
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sedzina

    Zarejestrowany
    Apr 2019
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-033
    Posty
    1

    Domyślnie

    ja takze

  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    nowi spamerzy nabijają posty
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  18. #58
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał margot33 Zobacz post
    Jak kilka innych osób polecam szlifierki od Metabo! Mają duży asortyment, dopasujesz sobie parametry do potrzeb. Mam ją już ładnych kilka lat - naprawdę jest niezniszczalna.
    Taaaak???? A na naszych budowach Metabo wytrzymywały 3 miesiące. Tak samo traktowane Hilti mają ponad rok. I końca nie widać.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    Taaaak???? A na naszych budowach Metabo wytrzymywały 3 miesiące. Tak samo traktowane Hilti mają ponad rok. I końca nie widać.
    Spamer wyleciał już przy okazji reklamowania firmy JW Bud...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    czasami mnie ponosi i zamiast klikać w trójkącik to wchodzę z nimi w dyskusje. Chyba się starzeje.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony