dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Czy ktoś z forumowiczów wie jak się pozbyć dość głośnego szumu spowodowanego przepływem wody przez grzejniki. Mam nową instalację CO (rury PEX + grzejniki płytowe Brugman) , która nie pozwala mi zasnąć! W instrukcji pompy cyrkulacyjnej radzą by zmniejczyć przepływ i zwiększyć ciśnienie w instalacji - niestety niewiele to dało

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    możesz zamontować zawór upustowy pod kotłem.

  3. #3

    Domyślnie

    U nas w bloku pomaga zkręcenie zaworu głowicy na grzejniku do poz. 4. W swoim domu możesz mieć problem, bo zmniejszając przepływ w jednym grzejniku zwiększasz ciśnienie w pozostałych i powstaje błędne koło. Musisz chyba zmniejszyć ciśnienie w całym układzie, ale jak pytaj w serwisie

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że szumią zawory termostatyczne a nie grzejniki ?
    Może masz kiepskiej jakości zawory termostatyczne ? Napisz jakie masz zawory przy grzejnikach ?
    Pozdrawiam

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    powodem szumów w instalacji są błędnie dobrane średnice rur, za małe woda płynia za szybko i szumi, a wszystko dlatego że niebyło projektu a instalacje wykonywał "p.Henio" i średnice przyjął na oko. Zamontuj zawór upustowy może jeszcze uda się coś uratować. Jeżeli to nie pomoże to czeka cię wymiana rur.

  6. #6

    Domyślnie

    Tu jest przedstawiony ten problem.

    Pzdr.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony