dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Uwaga - zadanie (..chyba dla drugoklasisty....):
    Ile sztuk cegły potrzeba na mur (ogrodzenie)wysokości 2 metry, długości 20 lub 30 metrów? JAK tą cegłę układać? Czy co jakis czas należy postawić szerszy słupek? Jak to zrobić optymalnie (oszczędnie, ale żeby stało).
    JAK TO OBLICZYĆ

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Gagata dnia 2003-02-03 10:43 ]</font>

  2. #2

    Domyślnie

    ilości na 1 m2 ściany:

    1) ściana gr. 1c - 92,7 szt.
    2) ściana gr. 1 1/2 c - 139,9 szt.
    3) ściana gr. 2 c - 186,1 szt.

    cały czas mowa o cegłach pełnych 25x12x6,5 cm.

    Co do pozostałej części pytania - za mało danych - czy chodzi o ścianę domu, czy dłudość w linii prostej czy po obwodzie?. A może chodzi o ogrodzenie?

    Pzdr.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Wega-chodzi o ogrodzenie (od upierdliwego sąsiada)! Juz poprawiam w tekście. Znajomy budowlaniec mi obliczył, że z nowej cegły z robocizną to wydam......ok.10.000 zł.
    To teraz szukam ofert wyprzedazy cegły z drugiej ręki i próbuję sama obliczyć (po to to ilość cegieł)
    Z miasta na wieś czyli Dziennik Gagaty
    Komentarze U GAGATY


    Każdy ma własny model szczęścia. I niech tak zostanie.

  4. #4

    Domyślnie

    koszt wykonania 1 m2 muru ceglanego gr. 1 c wraz z filarkami nie powinien przekroczyć 100,- zł. (zastosowanie cegły wapienno-piaskowej lub z rozbiórki potani ten koszt). Do tego fundament na głębokość strefy przemarzania (wystarczy szerokości muru), zwieńczenie i tynk. Trzeba jednak sprawdzić we właściwum urzędzie, czy otrzyma się zgodę na postawienie takiego ogrodzenia, z tym mogą być kłopoty. A jak to zrobić? Choćby tak jak niżej



    Pzdr.

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Wega,
    Z tego co czytałem nie ma już obowiązku stosowania ażurowych ogrodzeń. Jeśli nie postawisz muru wyższego niż 2,20 to nie potrzebujesz niczyjego zezwolenia.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Ja tez mam takie informacje. Ale niesprawdzone - "gdzieś" czytałam.
    A z sąsiadem (bo to ogrodzenie od sąsiada) niczego konsultować nie będę. On mnie nie pyta, czy może włączyć piłę tarczową, albo polakierować komuś samochód (cham i prostak).

  7. #7

    Domyślnie

    Nie ma tak dobrze. Jest coś takiego jak lokalny plan zagospodarowania przestrzennego, który może nie zezwalać na mury lite. Podobnie jest z budynkiem np. o dachu płaskim. Jeżeli plan zakłada na danym terenie dachy o określonym spadku to mimo iż nasz budynek będzie spełniał wszystkie wymogi prawa budowlanego, urząd nie wyda pozwolenia na jego budowę.
    Mimo, że ogrodzenia nie wymagają pozwolenia na budowę (zgłoszenie tylko od strony ulicy, drogi itp) to jednak przy fundamencie o głębokości powyżej 60 cm może być potraktowane jako budowla. To kwestia interpretacji.
    No i ten upierdliwy sąsiad.....może zaskarżyć...

    Pzdr.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony