dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 139
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    janusz555

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4

    Domyślnie projekt WIERZBA pracownia HORYZONT

    Witajcie wierzbowianie!!!

    Już właściwie jestem zdecydowany na wierzbę II. Szukałem projektu gotowego przez około 6 m-cy. Ale wierzba po kilku przeróbkach w ramach adaptacji spełnia moje oczekiwania. Przeróbki te to:
    - ściana 3 warstwowa
    -poszerzyć garaż do 5m (lub równo z wykuszem),
    - wydłużyć garaż po to, aby w nim zrobić pomieszczenie gospodarcze
    - zlikwidować wykusz.
    - zaprojektować więźbę pod dachówkę cementową lub blachodachówkę
    - schody przeprojektować ze spocznikiem (i bez stopni jako kątowe na rzecz prostokąta)
    - i może jeszcze inne

    MAM KILKA PYTAŃ do PYZI:
    1.Ile kosztowało Ciebie przerobienie w ramach adaptacji, o którym piszesz.?
    2.Czy garażnie jest za wąski na 2 samochody? (możesz podać wymiary garażu)
    3.Czy masz adresy wybudowanych już wierzb w okolicy Warszawy?
    4. Czy po twoich przeróbkach trzeba robić projekty instalacji wewnętrznych?

    Podaję swój adres e-mailowy: [email protected] Odpowiedzi proszę przesyłać również i tam właśnie (szczególnie jeśli chodzi o sprawy, które nie muszą być na forum).


  2. #2

    Domyślnie

    znajdź poniżej wątek o wierzbie i tam zadaj swoje pytanie - wszystkim będzie łatwiej śledzić jeden temat w jednym miejscu. Pozdr. Bartek

  3. #3

    Domyślnie Wierzba I

    Witam,
    szukałam i szukałam lecz znalazłam tylko sympatyków i wykonawców projektu Wierzba II (poza Aguchą, ubolewającą nad tym, że nie ma się z kim doświadczeniami podzielić) Ponawiam wiec Jej prośbę o wszelkie informacje na ten temat. Za dwa tygodnie do stojących juz ścian i stropu bedziemy "doklejać" dach. Wkrótce postaram sie zamieścic kilka zdjęć - o ile sa zainteresowani oczywiście.
    pozdrawiam
    J.

  4. #4

    Domyślnie

    ....muszę przyznać , że jestem nieco zdziwiona. Nie mówię juz o budujących, ale nawet zainteresowanych nie ma???Przeciez to taki przytulny domek, a może tylko mnie sie tak wydaje

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jacek s

    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cześć, no to już jest nas dwoje,czekam na pozwolenie na budowę i chętnie porównam moją wierzbę z inną wierzbą.
    Obejrzałem dwie gotowe wierzby i rzeczywiście to bardzo przytulne domki.

    pozdrawiam jacek

  6. #6

    Domyślnie

    Jacku!!! gdzie widziałeś Wierzby live ???? I gdzie zamierzasz postawić swoją?Domyślam się, że wszelkie uwagi dotyczące błędów w projekcie już zdobyłeś

    pozdrawiam
    Joanna

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Joanna Glowacz
    ....muszę przyznać , że jestem nieco zdziwiona.
    Trzeba było podać link. Dziwisz się, że nie ma chętnych na szukanie tego "cuda" samodzielnie? Pewnie nie tylko mnie owa "wierzba" nic nie mówi.

  8. #8

    Domyślnie

    Wybacz Ewuniu i pozostali już naprawiam swój błąd. Oto link:

    http://www.domnahoryzoncie.pl/3/proj...2&proj=WIERZBA

    pozdrawiam
    Joanna

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jacek s

    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cześć, domy które miałem okazję obejrzeć zostały postawione w Swarzędzu (zamieszkany) i w okolicach Nałęczowa (wykańczany).
    Ja w swoim projekcie nieco pozmieniałem, gdyż mam wierzbę I C
    tzn. z garażem, który zadoptowałem na kuchnie i pom. gospodarcze tak że
    powstał salon przez całą długość domu około 56m.
    Ciekaw jestem czy Ty budujesz oryginał, z czego i jakie doświadczenia już zebrałaś.

    pozdrawiam

    jacek

  10. #10

    Domyślnie

    Moja Wierzba ma już dach.
    Zapraszam:
    http://foto.onet.pl/albumy/album.htm...asiamiszcz&k=2
    Jeszcze dziś dorzucę zdjęcia gotowego już, pokrytego dachówką dachu.

    Joanna

  11. #11

    Domyślnie

    Dziś dopiero znalazłam to forum i widzę, że projekty "Horyzontu" są popularne.
    My kupiliśmy działkę 31x35 i przyznam szczerze mamy dylemat pomiędzy Akacją a Wierzbą.
    Akacja podoba mi się bardziej, ale wierzba jest mniejsza i przez to trochę tańsza (tak sądzę)
    Joasiu właśnie oglądam twój album na Onecie. Czy mozesz zdradzić ile kosztował was ten stan

  12. #12

    Domyślnie

    Madziu,
    Stan surowy otwarty (dach wykończony, niestety nie udało się dziś zamieścić zdjęć) kosztował nas ok 110.000 (a mogło być taniej!). Budowaliśmy z Ytonga 400 36,5; strop Teriwa;dach foliowany bez całkowitego deskowania pokryty dachówką Braas podwójne S klasyczna czerwień.
    Robocizna za poszczególne etapy:

    fundamenty: 5.000 PLN
    Ściana fundamentowa w projekcie ma 1,20m wysokości poszerzyliśmy ją z 24cm na 30cm. 24cm pod 36 cm pustaczek to trochę za mało.
    Roboty murarskie: 10.000 PLN
    wliczono w to wykonanie ścian nośnych i działowych, postawienie kominów, wylanie schodów wejściowych, strop i wieniec.
    Dach: 9.000 PLN
    więźba, foliowanie, kominy w klinkierze, ścianki działowe na poddaszu, 5 okien połaciowych i dachówka wraz z obróbkami blacharskimi i rynnami.

    Reszta to koszt materiałów, projektu, przyłączy i całej tej otoczki

    Madziu jeślchcesz moge podesłać Ci arkusz, w którym notowaliśmy skrupulatnie wszelkie wydatki od momentu zakupu działki.
    Jeśli zdecydujesz sie na Wierzbę - moim zdaniem jest naprawdę grzechu warta służę radą - a przyda się zapewne.

    pozdrawiam
    Joanna

  13. #13

    Domyślnie

    Madziu, o której wersji Akacji myślisz? I czy II??

  14. #14

    Domyślnie

    Co do Akacji to myśleliśmy o tej z użytkowym poddaszem, ale tak prawdę mówiąc to rozwiązania w Wierzbie są bardzo podobne.
    Ja widziałam projekt Wierzby z wbudowanym garażem z przodu i to rozwiązanie najbardziej odpowiadałoby nam. Znalazałam też osoby, które budowały Akację i ciekawa jestem ile ich to kosztowało.
    Na Onecie znalazłam wycenę Wierzby i Akacji pod klucz (przez autorów projektu) wierzba - 244 tyś a Akacja 309 tyś. Myślisz, że są to realne kwoty?
    My na wiosnę chcielibyśmy zacząć budowę, więc myślę, że czas zacząć załatwiać formalności, ale przede wszystkim wreszcie się zdecydować na projekt.

    co do arkuszy to byłabym wdzięczna za przesłanie
    [email protected]

    Pozdrawiam
    Magda

  15. #15

    Domyślnie Akacja II

    Ja też jestem zainteresowana akacją II jeśli ktoś już buduje to bardzo prosze niech się odezwie.

  16. #16

    Domyślnie

    Melduje się wybudowana Akacja II garaż bok. Chętnie odpowiem na pytanka. Do poczytania nasze wypociny na www.naszdom.erb.pl - o AKACJI właśnie. A co do cen pod klucz... Mieszkamy - na razie na parterze ale mamy zrobione ścianki na poddaszu i całkowity koszt do tej pory to ok. 240 tys z mediami. Liczę nawet szafki kuchenne i kafelki. Stan surowy z oknami i bramą - 100 tys.
    Joasia Jasia
    -.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
    http://www.murator.com.pl/forum/view...=4747&start=60
    komentarze:
    http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=4756

  17. #17

    Domyślnie Wierzba I

    Joasiu G. - jak tam twoja Wierzba na zimę. O ile twoja propozycja jest nadal aktualna to na wionsę chcielibyśmy Cie odwiedzić i zobaczyś twoją Wierzbę. Nadal jesteśmy w kropce mój mąż jest za Wierzbą, a ja za Akacją. Wyobraż sobie, że siedząc u fryzjera w moim Sochaczewie dowiedziałam się, żę właśnie twoja Wierzba stoi w Sochaczewie dosłownie 5- 4 km od mojej działki i jest już zamieszkana (ale wykończony jest tylko dół). Oczywiście ja jej jeszcze nie widziałam, ale umówiłam się z moją fryzjerką (króra nawiasem mówiąć buduje Magnolę z Horyzontu) ,że pojedziemy obie ją obejrzeć jak sie zrobi trochę cieplej . Dam ci znać jak ona wygląda. Szkoda że w pobliżu nie ma Akacji. Ciekawe może Joasia Jasia ma jakiś cynk na temat innej Akacji (gdzieś w okolicach Warszawy)

    Pozdr.
    Magda

  18. #18

    Domyślnie

    mamy namiar na Akację w Legnicy i to wszystko. Nikt inny się nie ujawnił..
    Joasia Jasia
    -.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
    http://www.murator.com.pl/forum/view...=4747&start=60
    komentarze:
    http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=4756

  19. #19

    Domyślnie

    Dla nas to i tak bardzo daleko, szczególnie z naszą 6-miesięczną córeczką to cała wyprawa. Jezeli uda mi się przekonać mojego ślubnego to pobudujemy Akację bez oglądania innej ( a szkoda ) chyba że się jakaś jeszcze ujawni.
    Jutro mamy zeberanie wszystkich włascicieli działek ( zakupionych od jednego właścieciela) odnośnie projektu wodociągu - chyba coś się zaczyna dziać

    pozdr.
    Magda
    Oczywiście decyzja jeszcze nie zapadła - cały czas to może być jeszcze Wierzba

  20. #20

    Domyślnie Wierzba za rok

    Witajcie
    Zamierzamy ruszyć z Wierzbą z przyszłym roku. Bedziemy bardzo wdzięczni za wszelkie rady "przed startem" które mogą nas uchronić przed późniejszymi stratami.
    Na co zwrócić uwagę przed kupnem samego projektu?
    Zaczynamy ! Ale Ola już mebluje w marzeniach

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony