dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie

    Buduję dom 4 m od granicy działki ( z obu stron są 4 m, działka stosunkowo wąska). Chcę poztawić garaz przylegający do domu, ale wypadnie na granicy działki. Sasiad nie ma sprzeciwów. Nawet chce, abym zasłonil "czymś" parkowany w danym miejscu samochód! Natomiast w gminie nie chcą wydać decyzji o zmianie zagospodar. tłumacząc sie, ze są NOWE PRZEPISY (?). Wg urzedników do XII 2002 można było budować na granicy, a teraz nie (?) Czy to prawda? Proszę o pomoc prawną. A jeśli chcę razem z sąsiadem wybudować coś przez granicę razem? Dziekuję

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: SYPA dnia 2003-01-14 17:30 ]</font>

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: SYPA dnia 2003-01-14 17:31 ]</font>

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: SYPA dnia 2003-01-14 17:32 ]</font>

  2. #2

    Domyślnie

    Widzę, ze nikt nie wie.. nawet panie w gminie... Żeby było śmieszniej, zapytalem się czy mogę postawić zamiast garażu wiatę. Okazało sie, ze też nie! Bo wiata musi mieć pozwolenie na budowę, a muszą być 4 m od granicy działki - według nowego prawa. Wynika z tego też, że nie będzie można postawic zadnego składzika na drewno, wiaty na śmieci blizej niż 4 m od granicy działki. Panie w moim UG jadą na szkolenie za tydzień (same uważają że to nowe prawo to paranoja) i wtedy będę wiedział. Czyżby to nowe prawo to jakiś knot legislacyjny? Proszę o poradę, czy ktoś sie z czymś takim spotkał?

  3. #3

    Domyślnie

    Nie jest to odpowiedź znawcy, ale może wspólnie postawicie garaż - taki bliźniak? Na to powinni się zgodzić - na bliźniaki mieszkalne zgodę jeszcze dają

  4. #4

    Domyślnie

    Też nie, bo w/g pań prawo brzmi: można dobudować jedynie do istniejącego już budynku...

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: SYPA dnia 2003-01-14 18:47 ]</font>

  5. #5

    Domyślnie

    Musisz złamać jej opór zasiewając w blond główce niepokój. Ona sama nie wie jak interpretować przepisy i na razie kurczowo trzyma się tej wersji, jeśli ją umiejętnie naprowadzisz tymi bliźniakmi, zasiejesz niepokój, a potem prosty wywód logiczny i sama będzie przekonana, że to ona wymyśliła i będzie z tego DUMNA. A swoje dzieci zawsze się kocha i akceptuje.
    Trochę czaru i psychologii i jesteś w domu, a właściwie w garażu. Pozdrawiam spróbuj, tylko umiejętnie.

  6. #6

    Domyślnie

    Nie ma szans, nadal panie w UG nie wiedzą, czy można wydać pozwolenie... Ciekawe, bo według nich nie mozna postawić nawet blaszaka blizej niz 3 metry od granicy, tudzież wiaty na samochód, składzika na drzewo etc..Pojutrze idę do urzedu porozmawiać osobiscie. Panie w niedzielę były na szkoleniu. Według ich relacji człowiek, który przyjechał z ministerstwa "robił oczy" i nie wiedzial sam, jak rozwiązać ten problem 3 metrów.

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: SYPA dnia 2003-01-21 16:44 ]</font>

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Z tego co przeczytałem gdzieś w Muratorze (chyba 1/2003) można wystąpić do Ministra o uchylenie obowiązującej ustawy i po uzyskaniu decyzji można działać. Jak to diała w praktyce - nie mam zielonego pojęcia - znając rzeczywistośc pewnie do ...(nie będę kończył)

  8. #8

    Domyślnie

    Już wiem co zrobić w takiej sytuacji: należy złożyć podanie do UG z uzasadnieniem, dlaczego chce sie zbliżyć do granicy, ci zaś wysyłają to do Ministerstwa i jeśli pozytywnie rozpatrzą to jest O.K. Podejrzewam jednak, ze ministerstwo będzie zawalone takimi wnioskami - w końcu gdzie postawić blaszaka czy wiatę na drzewo jak nie przy granicy działki?
    P.S. Oczywiście to wyjaśnienie dzieki artykułowi w ostatnim Muratorze, którego xero zostawiłem w urzędzie....Dzieki ci, Muratorze....

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: SYPA dnia 2003-01-28 17:58 ]</font>

  9. #9

    Domyślnie

    Kolejna CHORA regulacja !
    Czy naprawde ministerstwo nie ma nic do roboty lepszego niż udzielanie (lub nie ) zgody na budowę garażu blaszanego w Pcimu Dolnym !!!

    Przepraszam, wiem że to nie Wasza wina... ale czasem mnie ponosi jak widzę co się dzieje !!!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony