dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 134 z 134
Pokaż wyniki od 2.661 do 2.663 z 2663
  1. #2661

    Domyślnie

    Halo,halo...
    Dawno tu nie zaglądałam...i chyba forum wymarło śmiercią naturalną.....bum minął na Faworyta!-Szkoda.
    Nam budowa strasznie długo się ciągnie.......dopiero szpachlarze weszli i zauważyłam problem-może ktoś z Was mi pomoże jak go rozwiązać....???
    Chodzi mi o karnisze w górnych sypialniach....jak u siebie rozwiązaliście ten 'problem'---nie wyobrażam sobie pokoiku bez firaneczek i zasłonki!

    Pozdrawiam i do usłyszenia.

  2. #2662
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kolanoreki

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Piaseczno okolice
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów.
    Z Żonką pod koniec sierpnia dołączyliśmy do sympatyków Faworyta 2 w wersji lustrzanej. Zakupiliśmy dom w stanie surowym otwartym.

    Załącznik 340589


    Jak dotąd udało nam się wykonać:
    1) ocieplenie elewacji - 20cm styropian grafitowy Termoorganiki - Termonium Plus Fasada
    2) elektryka
    3) okna
    4) Dachówka cementowa Euronit
    5) Tynki wewnętrzne

    Wprowadzone zmiany:
    Przenieśliśmy kotłownię do pomieszczenia gospodarczego za garażem + wybudowanie systemowego nowego komina.
    Poszerzone okna w kuchni i gabinecie do 1500x1500
    Dodatkowe okno 600x1500 w łazience na parterze
    Usunięcie spiżarki kosztem szafy wnękowej w wiatrołapie
    Łazienka na parterze poszerzona o szafę wnękową w wiatrołapie - ściana przesunięta do środka, przez co mamy o wiele większą łazieneczkę z prysznicem
    Ściana kolanowa podwyższona o 2 cegły ok 50cm
    Przeróbka zadaszenia nad wejściem do podobnego z projektu - poprzedni wykonawcy nie potrafili sobie z tym tematem poradzić i wykonali taką "altanke" jak na fotce wyżej.

    W zeszłą środe wpadła do nas ekipa tynkarzy z Zakopanego. Chłopaki przez tydzień zrobili wszystkie tynki wapienno-cementowe z końcowa warstwą gładzi z piasku kwarcowego. Jestem pełen podziwu za szybkość i jakość roboty. Wyszło ok 670m2 Ceny - 30zł/m2 z materiałem na gotowo. Czy to dobra cena?????

    Obecny wygląd:
    Załącznik 340590

    Mam pytanie do Forumowiczów - mianowicie - jak wykonaliście ocieplenie stropu wystającego balkonu? Poprzedni wykonawca wylał na balkonie taki sam poziom stropu - czyli 25cm, a w projekcie jest 15cm stropu + później 10cm pianki poliuretanowej + 2 warstwy papy termozgrzewalnej + szlichta + płytki.
    Po rozmowie z autorem projektu dowiedziałem się, że sam styropian na balkon i pod sufitem w salonie pomiędzy ścianą, a belka tzw. podciągiem nie spełnia wymogów termicznych i trzeba zastosować tam płytę poliuretanową (od góry i od dołu). Czy należy teraz ściąć ten nadmiar betonu na balkonie o 10cm, aby później po ociepleniu balkonu mieć poziom z wnętrza domu?????
    Z góry dziękuję za pomoc w tej kwestii.
    Pozdrawiam
    Mariusz
    Ostatnio edytowane przez kolanoreki ; 14-12-2015 o 00:41

  3. #2663

    Domyślnie

    Witam , my również budujemy faworyta!! na dzień dzisiejszy czekamy na dach który myślę że do lata będzie gotowy!!

Strona 134 z 134

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony