dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 71

Temat: do Kasiorka

  1. #1

    Domyślnie

    Chciałabym zasięgnąc rady, zreszta jak większośc zwracajacych się do Ciebie Chcę kupić ciemno czekoladowe krzesła(siedzisko i oparcie obite skórą-prosta forma)ale waham sie czy takie ciemne krzesła będa dobrze się komponowac z ciemną podłoga(Ipe -długie dechy, kolorystyka dośc zroznicowana)Do tego stół z jasnego drewna. Co sądzisz o takim zestawieniu? Czy istnieją jakieś reguły-jasna podłoga ciemne meble i na odwrót?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kasiorek
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    2.129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    Witaj
    Raczej obawiałabym się takiego zestawienia.Amarant jest dosyć ciamnym drzewem i w tym wypadku krzesła dobrałabym do koloru stołu,chyba że obicie na krzesłach będzie jasne

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki, za opinię. Wczoraj wzieliśmy jedno krzesło w zastaw i wygląda super. Tak więc zdecyduję się na kupno .

  4. #4

    Domyślnie

    Chce zbudowac chodnik do jasnego domku z bali od furtki do drzwi wejsciowych. Bedzie z polbruku (20x10cm) szedl poprzez zielona trawe. Szerokosc ok. pol metra i dlugosc ok 10 m. Jaki zastosowac kolor tego materialu i jak optycznie poszerzyc ten chodnik. Moze dac jakby obramowanie z rzedu (ciemniejszych/jasniejszych) kostek ? Kostki z przyczyn technicznych chcialbym ukladac wzdloz chodnika, choc pewnie ulozenie poprzeczne by go poszerzylo optycznie,

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kasiorek
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    2.129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    Gajo
    Cieszę się że krzesła będą pasowały,niestety ja mogę polegać na mojej wyobrażni,a z opisu czasem ciężko wyobrazić sobie rozwiązanie.Czasem subtelne różnice w odcieniach powodują ogromne zmiany.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kasiorek
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    2.129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    Ryszardzie 1
    Prpopnuję abyś obłożył chodnik wzdłóż ciemniejszą kostką i w poprzek co 50cm(szerokość chodnika)również położył kostkę.Utworzą sią kwadraty i one powinny optycznie powiększyć chodnik.
    A jeśli nie chcesz układać kostki poprzecznie,to kostka położona wzdłóż powinna być jaśniejsza

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Kasiorek dnia 2003-02-04 10:10 ]</font>

  7. #7

    Domyślnie

    Kasiorku,ja także nie mogłam sobie wyobraźić tych krzeseł na mojej podłodze, dlatego wypożyczyłam jedno by się przekonać czy pasuje. A miałam tą przewagę nad Tobą, że wiedziałam jaki kolor mają krzesła i podłoga Dzięki za poświęcony czas!

  8. #8

    Domyślnie

    On 2003-02-04 10:09, Kasiorek wrote:
    Ryszardzie 1
    Prpopnuję abyś obłożył chodnik wzdłóż ciemniejszą kostką i w poprzek co 50cm(szerokość chodnika)również położył kostkę.Utworzą sią kwadraty i one powinny optycznie powiększyć chodnik.
    A jeśli nie chcesz układać kostki poprzecznie,to kostka położona wzdłóż powinna być jaśniejsza

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Kasiorek dnia 2003-02-04 10:10 ]</font>
    Dziekuje za rade !
    Doradzasz aby chodnik ulozyc w kwadraty o wielkolsciach ok. 50x50cm kolejno po sobie nastepujacych z np brazowych i szarych kostek.
    A jaki wzor chodnika bylby optycznie szerszy ? : pasek jasny oblozony na krawedziach rzedem ciemniejszych kostek czy tez odwrotnie ?

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kasiorek
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    2.129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    Generalnie jasne kolory powiększają,zrób więc jasny chodnik,a poprzeczne pasy ciemniejszej kostki,poszerzy go jeszcze bardziej

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Izabela

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    5

    Domyślnie

    Kasiorku, chciałabym zasięgnąć rady odnośnie zestawienia materiałów i kolorów. Do salonu, kuchni i holu (wszystko połączone ze sobą) wybrałam gres o nierównych brzegach, w ciepłym poprzecieranym kolorze - taki pomieszany przygaszony pomarańcz, ceglasty, brąz. Płytka wygląda jskby była stara. Wyłożona nią będzie cała powierzchnia (ogrzewanie podłogowe). W salonie i jadalni będą drewniane, patynowane meble. Moje pytanie dotyczy kuchni, którą zaplanowałam w kolorze dosyć jasny, trudnym do określenia szaro-waniliowym (drzwiczki) z drewnianym olejowanym blatem. Nadmieniam, że zabudowa kuchenna będzie w kształcie litery U, szafki będą praktycznie tylko na dole (dwa duże okna, uniemożliwiają powieszenie szafek górnych, co mi w ogóle nie przeszkadza). I teraz moje pytania: czy jasne meble kuchenne nie będa się "kłóciły" z ciemniejszą podłogą. Jeżeli nie, to jakie proponujesz kolory ścian? Uzupełnię, że na oknach zawisną zasłony (bardziej jako ozdoba niż w celach użytkowych) w kolorach które uwielbiam (piaskowy, beż, czekolada, bordo, pomarańcz, oliwka. miód, brąz) oczywiście nie wiem jeszcze w którym. Kasiorku, jeżeli to wszystko się kłóci to mam jeszcze chwilę czasu, dopiero gdzieś za dwa tygodnie będę zmuszona zakupić te rzeczy, więc jest droga odwrotu. Drugie moje pytanie dotyczy koloru karniszy, których do przedmiotowego pomieszczenia muszę kupić 4 (podobaja mi się z tymi ozdobnymi końcówkami). Chciałabym aby wszystkie były takie same, ale mam problem, kupiłam już lampy, 3 nad stół jadalniany, jedną zwisającą nad wypoczynek i jedną stojącą papierową (papier w beżowym kolorze)w kształcie elipsy (taka duża z IKEI) i wszystki one mają elementy w kolorze srebrnym, ale nie w takim błyszczącym jak baterie tylko takim matowym. I teraz nie wiem czy mam kupić karnisze srebrne matowe oczywiście, czy czarne, takie jak kominek i balustrada od schodów (kuta u kowala). Mam już mętlik w głowie a wydaje mi się, że są to dosyć ważne sprawy. Kasiorku bardzo proszę o wypowiedź w tej sprawie i przepraszam za długi opis.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kasiorek
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    2.129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    Izabelo
    Kolorem który zespoli wszystkie elementy wnętrza będzie zieleń oliwkowa.Jaśniejszy odcień dałabym na ścianę a ciemniejszy odcień zastosowałabym w zasłonach.Co do karniszy,myślę że dobrze będą wyglądały w Twoim "toskańskim"wnętrzu kute z czarnego metalu z jakiego zrobiona jest balustrada

  12. #12
    Guest

    Domyślnie

    Kasiorku! Jestem na etapie wykańczania klatki schodowej w przebudowanej "kostce" z lat Gierkowskich. Proszę o doradę , schody betonowe zostaną obłożone drewnem jesionowym, boazeria z buczyny, pozostaje sufit na który mogę wykorzystać dęba czerwonego. Chodzi mi o to czy wszystkie te gatunki drewna pozostawić w ich naturalnyn kolorze, czy też proponujesz zabarwienie? Jestem wdzięczny za Twoja opinię . Marek

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    Kasiorku, mam mieszkanie, nowe ale juz sie zestarzalo, bo dlugo zwlekalam. Koncepcje mam jednak zbyt ogolna. Chcialabym aby bylo przytulnie, troche ponadczasowo, klasycznie ale z charkterem. Wiem, brzmi niekonkretnie.
    Musze je wykonczyc, postanowilam zaczac i .. utknelam. Kupilam podloge tzw czerwony dab /na pewno wiesz/ i zamowilam drzwi (surowa sosna) i teraz ...jakie wybrac parapety? Do czego je dobierac (biale plastikowe okna), do podlogi? Wiekszosc kamieni i konglomeratow w rozsadnych cenach, to zimne beze. Drewno, troche sie obawiam (parapety powinny byc dosyc szerokie ok 50 cm.)
    A dalej? jak zagospodarowac pokoj polaczony z kuchnia, jak uniknac nadmiaru plytek z niwielkim wc i oczywiscie - Kolorystyka!
    Kasiorku nie chce Ci "kadzic" ale "widze" ze dobrze czujesz kolory, moze doradzisz mi co bedzie pasowac do tego debu (de facto jest "lososiowy", jaka bejca do drzwi? I jeszcze cos - mam stary kuchenny kredens, czy dobrym pomyslem byloby polaczenie go z szafkami kuchennymi czy lepiej unikac takich eksperymentow.
    Nie bede juz cie nekac, chociaz czuje sie zagubiona i naprawde nie wiem co z tym wszytkicm robic.
    serdeczenie Cie pozdrawiam,

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aldona

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    2

    Domyślnie

    Przepraszam wszytkich forumowiczow, ale nie chce byc anonimowa

  15. #15
    Guest

    Domyślnie

    Ja chcesz wysłać odpowiedź to wciśnij okienko ODPOWIEDZ
    a nie NOWA WIADOMOŚC.
    Nie przejmuj się to sie zdarza.

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kasiorek
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    2.129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    Znalazłam chwilkę i już służę pomocą.
    Jeżeli chodzi o parapety, zdecydowanie dobrałabym je pod kolor podłogi ,tym bardziej że będą szerokie i można je ciekawie zagospodarować.U mnie np.stoją butelki które maluję.
    WC - małe pomieszczenie,w jasnych kolorach,płytki na podłodze i ew.na ścianie przy której stoi sama muszla.Tam płytki mogą być,do wysokości ok 120cm.Jeśli jest umywaleczka,to odłożyłabym ją płytkami do okoła na szerokość jednej płytki.
    Stary kredens może być ozdobą kuchni szczególnie jeśli jest otwarta na pokój,oczywiście wtedy należy dobrać szafki do kredensu,nie mogą być nowoczesne,ale raczej proste,nie mogą stanowić wizualnej konkurencji dla kredensu.postaraj się dobrać je kolorystycznie, w podobnym odcieniu.Do koloru dębu czewonego ciężko jest dobrać kolor,dlatego proponuję wnętrze monochromatyczne i dobieranie podobnych odcieni do podłogi.Ściany możesz pomalować bielą złamaną odcieniem podłogi.Czyli na ścianie bardzo rozbielony kolor podłogi

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kasiorek
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    2.129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    Drogi Anonimowy
    Zastanawiam się nad koniecznością obłożenia wszystkich powierzchni drwenem, od tego raczej się odchodzi.Jeśli chodzi o gatunki drewna,tu jest mały problem,ponieważ dąb czerwony i buk mają odcień różowawy,natomiast jesion jest bardziej żółty,ale mimo wszystko zostawiłabym ich naturalny kolor.

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Izabela

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    5

    Domyślnie

    Kasiorku
    Bardzo dziękuję za odpowiedzi na moje pytania

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aldona

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    2

    Domyślnie

    Kasiorku, dzieki za podpowiedzi. Prosba tylko o kilka wyjasnien bo czyba nie zupelnie zrozumialam.
    1. czy oblozenie umawalki oznacza "ekran" na szerokosc i wysokosc jednej plytki poza jej obrys?
    2. podpowiedz jeszcze prosze jak potraktowac drzwi - pelne sosnowe, surowe. Czy kolor podlogi czy ciemniejsze?
    dzieki, pozdrawiam

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kasiorek
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    2.129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    Tak,myślałam o takim właśnie ekranie dookoła umywalki.
    A co do drzwi,niech raczej będą podobne do koloru podłogi
    pozdrawiam

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony