dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 74
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał aha26
    nie dali Ci propranololu na zmniejszenie pulsu?Jezeli mogę wiedzieć to czy masz dzieci,a jezeli tak to jak zniosłą,s ciąze z takim pulsem no i pozniej porod?
    A to była ciekawa historia, bo mam dwoje dzieci i w czasie ciąży (w obu przypadkach) miałam ciśnienie 90 na 120 i puls 70. No fakt, że zaliczyłam śmierć kliniczną przy drugim porodzie, ale bardzo mi się podobało
    Ale takie książkowe wyniki zdarzyły mi się tylko 2 razy w życiu Trzeciego dziecka nie planuję
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    Cytat Napisał aha26
    nie dali Ci propranololu na zmniejszenie pulsu?Jezeli mogę wiedzieć to czy masz dzieci,a jezeli tak to jak zniosłą,s ciąze z takim pulsem no i pozniej porod?
    A to była ciekawa historia, bo mam dwoje dzieci i w czasie ciąży (w obu przypadkach) miałam ciśnienie 90 na 120 i puls 70. No fakt, że zaliczyłam śmierć kliniczną przy drugim porodzie, ale bardzo mi się podobało
    Ale takie książkowe wyniki zdarzyły mi się tylko 2 razy w życiu Trzeciego dziecka nie planuję
    a może trzeba...
    Joanna
    domek

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał Joanna i Janusz
    Cytat Napisał Nefer
    Cytat Napisał aha26
    nie dali Ci propranololu na zmniejszenie pulsu?Jezeli mogę wiedzieć to czy masz dzieci,a jezeli tak to jak zniosłą,s ciąze z takim pulsem no i pozniej porod?
    A to była ciekawa historia, bo mam dwoje dzieci i w czasie ciąży (w obu przypadkach) miałam ciśnienie 90 na 120 i puls 70. No fakt, że zaliczyłam śmierć kliniczną przy drugim porodzie, ale bardzo mi się podobało
    Ale takie książkowe wyniki zdarzyły mi się tylko 2 razy w życiu Trzeciego dziecka nie planuję
    a może trzeba...
    Uwielbiam rodzić dzieci, ale potem trochę za dużo z nimi roboty I jak podrosną zaczynają pyskować I stanowczo kosztują więcej niż budowa domu
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    Cytat Napisał Joanna i Janusz
    Cytat Napisał Nefer
    Cytat Napisał aha26
    nie dali Ci propranololu na zmniejszenie pulsu?Jezeli mogę wiedzieć to czy masz dzieci,a jezeli tak to jak zniosłą,s ciąze z takim pulsem no i pozniej porod?
    A to była ciekawa historia, bo mam dwoje dzieci i w czasie ciąży (w obu przypadkach) miałam ciśnienie 90 na 120 i puls 70. No fakt, że zaliczyłam śmierć kliniczną przy drugim porodzie, ale bardzo mi się podobało
    Ale takie książkowe wyniki zdarzyły mi się tylko 2 razy w życiu Trzeciego dziecka nie planuję
    a może trzeba...
    Uwielbiam rodzić dzieci, ale potem trochę za dużo z nimi roboty I jak podrosną zaczynają pyskować I stanowczo kosztują więcej niż budowa domu
    znam ten ból...
    Joanna
    domek

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    Cytat Napisał aha26
    nie dali Ci propranololu na zmniejszenie pulsu?Jezeli mogę wiedzieć to czy masz dzieci,a jezeli tak to jak zniosłą,s ciąze z takim pulsem no i pozniej porod?
    A to była ciekawa historia, bo mam dwoje dzieci i w czasie ciąży (w obu przypadkach) miałam ciśnienie 90 na 120 i puls 70. No fakt, że zaliczyłam śmierć kliniczną przy drugim porodzie, ale bardzo mi się podobało
    Ale takie książkowe wyniki zdarzyły mi się tylko 2 razy w życiu Trzeciego dziecka nie planuję

    BOZE,dlaczego zaliczyłaś śmierć kliniczną.....mam nadzieję,ze to nie przez ten puls.....Boze ,ale mnie przestraszyłaą a ja chcę własnie w ciąze zajśc
    Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego,że osiągnięcie go wymaga długiego czasu.
    Czas i tak upłynie.
    http://lupedogo.fm.interia.pl/diana.jpg

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Joanna i Janusz
    Cytat Napisał aha26
    nie dali Ci propranololu na zmniejszenie pulsu?Jezeli mogę wiedzieć to czy masz dzieci,a jezeli tak to jak zniosłą,s ciąze z takim pulsem no i pozniej porod?

    organizm ludzki wiele wytrzyma


    prpranolol obniża też ciśnienie, a taki puls może być efektem właśnie niskiego ciśnienia
    Kiedyś dali mi propranolol,ale niestety za bardzo obnizył mi cisnienie.Magnez biore codziennie,potas też bralam.
    Mam jeszcze dwie teorie na temat tego mojego przyspieszonego pulsu tzn, albo jest to wynik mijhego niskiego cisnienia albo tego,ze kompletnie nie mam kondycji,ciągle siędzę w domu bo uczę się albo siedzę w kompie.Potrafie prrzez kilka dni wogole z domu nie wychodzić a to podobno sprzyja wyzszemu pulsowi.I dlatego zaczelam od dwoch dni spacery po kilka km.
    Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego,że osiągnięcie go wymaga długiego czasu.
    Czas i tak upłynie.
    http://lupedogo.fm.interia.pl/diana.jpg

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał aha26
    Cytat Napisał Joanna i Janusz
    Cytat Napisał aha26
    nie dali Ci propranololu na zmniejszenie pulsu?Jezeli mogę wiedzieć to czy masz dzieci,a jezeli tak to jak zniosłą,s ciąze z takim pulsem no i pozniej porod?

    organizm ludzki wiele wytrzyma


    prpranolol obniża też ciśnienie, a taki puls może być efektem właśnie niskiego ciśnienia
    Kiedyś dali mi propranolol,ale niestety za bardzo obnizył mi cisnienie.Magnez biore codziennie,potas też bralam.
    Mam jeszcze dwie teorie na temat tego mojego przyspieszonego pulsu tzn, albo jest to wynik mijhego niskiego cisnienia albo tego,ze kompletnie nie mam kondycji,ciągle siędzę w domu bo uczę się albo siedzę w kompie.Potrafie prrzez kilka dni wogole z domu nie wychodzić a to podobno sprzyja wyzszemu pulsowi.I dlatego zaczelam od dwoch dni spacery po kilka km.
    w pierwsze kolejności postawiłabym na to drugie
    Joanna
    domek

  8. #28

    Domyślnie

    To myslisz,ze to dobry pomysł z tymi spacerami po kilka km .Po jakim czasie mogę zauwazyć roznicę{po ilu miesiącach?}
    Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego,że osiągnięcie go wymaga długiego czasu.
    Czas i tak upłynie.
    http://lupedogo.fm.interia.pl/diana.jpg

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał aha26
    To myslisz,ze to dobry pomysł z tymi spacerami po kilka km .Po jakim czasie mogę zauwazyć roznicę{po ilu miesiącach?}
    stopniowo zwiększany wysiłek powinien docelowo zwolnic akcję serca, ten efekt obserwuje się u sportowców, ale uważaj, żebyś się nie przetrenowała
    Joanna
    domek

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał aha26


    BOZE,dlaczego zaliczyłaś śmierć kliniczną.....mam nadzieję,ze to nie przez ten puls.....Boze ,ale mnie przestraszyłaą a ja chcę własnie w ciąze zajśc

    LUZIK - spokojnie proszę robić dzidziusia. TO się przydarzyło przez głupotę lekarzy , którzy wytrzymali 18 godzin i nic nie robili. W końcu prąd się wyłączył. Ponadto to bardzo fajne uczucie Już nie boję się śmierci (własnej przynajmniej)
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a to ja mam inne pytanie
    puls ok 50 (55 to max) mowie o spoczynku

    podobno jest normalny u sportowcow co duzo trenuja
    ja nie trenuje a tak mam (pozatym cisnienie ksiazkowe , 90/120) i ogolnie b dobre samopoczucie
    ale jestem ciekawa

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Joanna i Janusz
    Cytat Napisał aha26
    To myslisz,ze to dobry pomysł z tymi spacerami po kilka km .Po jakim czasie mogę zauwazyć roznicę{po ilu miesiącach?}
    stopniowo zwiększany wysiłek powinien docelowo zwolnic akcję serca, ten efekt obserwuje się u sportowców, ale uważaj, żebyś się nie przetrenowała
    Uwazam....będe tak stopniowo zwiększać dystans .Mam nadzieje,ze to pomoze a jak nie to chociaz się dotlenię
    Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego,że osiągnięcie go wymaga długiego czasu.
    Czas i tak upłynie.
    http://lupedogo.fm.interia.pl/diana.jpg

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał zielonooka
    a to ja mam inne pytanie
    puls ok 50 (55 to max) mowie o spoczynku

    podobno jest normalny u sportowcow co duzo trenuja
    ja nie trenuje a tak mam (pozatym cisnienie ksiazkowe , 90/120) i ogolnie b dobre samopoczucie
    ale jestem ciekawa
    to chyba nie bradykardia,ale lepiej niech wypowie się ktoś kto się na tym zna.
    Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego,że osiągnięcie go wymaga długiego czasu.
    Czas i tak upłynie.
    http://lupedogo.fm.interia.pl/diana.jpg

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie no chyba nie
    czuje sie (tfu tfu) swietnie i nigdy zadnych problemow (tfu tfu)
    tylko mnie ciekawi taki niski puls (bardzo typowy jest dla wyczynowych sportowcow - obnizenie pulsu wlasnie w granicach 50 ) wiec to dziwne

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał zielonooka
    a to ja mam inne pytanie
    puls ok 50 (55 to max) mowie o spoczynku

    podobno jest normalny u sportowcow co duzo trenuja
    ja nie trenuje a tak mam (pozatym cisnienie ksiazkowe , 90/120) i ogolnie b dobre samopoczucie
    ale jestem ciekawa
    NORMA
    Joanna
    domek

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ehhh a juz myslalam ze jakis wyjatkowy przypadek ze mnie

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał zielonooka
    ehhh a juz myslalam ze jakis wyjatkowy przypadek ze mnie
    bo wyjątkowy...nie każdemu bije tak serce
    Joanna
    domek

  18. #38
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Witam w klubie. Od kilkunastu lat walczę z arytmiami (Pobudzenia nadkomorowe, migotania przedsionków, tachykardie ...) Da się żyć - choć czasem zasypiając wieczorem zastanawiam się czy rano się jeszcze obudzę. Budzę się i jest ok
    Proponuję:
    Sprawdzić poziom potasu. Jeśli jest w przedziale 4,5 - 5.0 to nie jest to potas. Jeśli mniej od 4,5 to podwyższyć potas do 4.5-5.0 i sprawdzić czy znikną objawy. Jeśli znikną to jesteśmy w domu. Jeśli nie, to winy szukamy gdzieś indziej. Potas reguluje się łykając np Kalipoz, Kaldyum. Innych preparatów zdecydowanie nie polecam! Jeśli maksymalne dawki nie pomagają trzeba dodatkowo łykać coś co zatrzymuje potas w organizmie np.: Verospiron. Z poziomem potasu nie można przegiąć bo powyżej 7.0 serce może tak zwolnić, że stanie. Konieczne codzienne kontrole w momencie ustalania dawek, najlepiej w kilku laboratoriach w tym samym czasie. (Pewnego razu dla kontroli zrobiłem badanie w odstępie 10 minut w różnych lab. w jednym było 3,9 w drugim 4.5 wieczorem wylądowałem na ratunkowym, bo uwierzyłem że mam 4.5)
    Można dołożyć do tego betabloker np.: Betaloc ZOK Zmniejsza pobudzanie komór, ciśnienie, zapotrzebowanie serca na tlen, ...
    Wysiłek fizyczny, kawka i siedzenie przy kompie wpływa na rytm w bardzo znaczący sposób! W moim przypadku arytmie zaczęły być odczuwalne w trzech przypadkach
    1. Programista - czyli po 18 godzin dziennie czasem przez parę miesięcy - serduszko zwinięte, skurczone ...
    2. Kawka ... Pierwsza wizyta u kardiologa następnego dnia po zakupie cudownego włoskiego ekspresu mniam )
    3. Nadmiar wysiłku fizycznego - kilka lat amatorskiej ale prawie zawodowej gry w tenisa. Codziennie, często po 6-8 godzin walki. W pewnym wieku tak się nie robi.

    Najważniejsze to dobry zaangażowany kardiolog. Ja szukałem 10 lat. Arytmie kardiolodzy zlewają, zwłaszcza u młodych osób.

    Pytanko: jakie miałaś odczuwalne objawy, że zdecydowałaś się iść do kardiologa?

    Tośmy sobie o chorobach jak stare baby pogadali

  19. #39
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Pewne sporty... w pewnym wieku... systematycznie się uprawia... lecz się o tym nie wie... Jak pulsik wzrośnie z 50 do 180, a ciśnienie do 200 skoczy to jest dopiero odjazd ale ... co minęło to się nie wróci

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał ged
    Witam w klubie. Od kilkunastu lat walczę z arytmiami (Pobudzenia nadkomorowe, migotania przedsionków, tachykardie ...) Da się żyć - choć czasem zasypiając wieczorem zastanawiam się czy rano się jeszcze obudzę. Budzę się i jest ok
    Proponuję:
    Sprawdzić poziom potasu. Jeśli jest w przedziale 4,5 - 5.0 to nie jest to potas. Jeśli mniej od 4,5 to podwyższyć potas do 4.5-5.0 i sprawdzić czy znikną objawy. Jeśli znikną to jesteśmy w domu. Jeśli nie, to winy szukamy gdzieś indziej. Potas reguluje się łykając np Kalipoz, Kaldyum. Innych preparatów zdecydowanie nie polecam! Jeśli maksymalne dawki nie pomagają trzeba dodatkowo łykać coś co zatrzymuje potas w organizmie np.: Verospiron. Z poziomem potasu nie można przegiąć bo powyżej 7.0 serce może tak zwolnić, że stanie. Konieczne codzienne kontrole w momencie ustalania dawek, najlepiej w kilku laboratoriach w tym samym czasie. (Pewnego razu dla kontroli zrobiłem badanie w odstępie 10 minut w różnych lab. w jednym było 3,9 w drugim 4.5 wieczorem wylądowałem na ratunkowym, bo uwierzyłem że mam 4.5)
    Można dołożyć do tego betabloker np.: Betaloc ZOK Zmniejsza pobudzanie komór, ciśnienie, zapotrzebowanie serca na tlen, ...
    Wysiłek fizyczny, kawka i siedzenie przy kompie wpływa na rytm w bardzo znaczący sposób! W moim przypadku arytmie zaczęły być odczuwalne w trzech przypadkach
    1. Programista - czyli po 18 godzin dziennie czasem przez parę miesięcy - serduszko zwinięte, skurczone ...
    2. Kawka ... Pierwsza wizyta u kardiologa następnego dnia po zakupie cudownego włoskiego ekspresu mniam )
    3. Nadmiar wysiłku fizycznego - kilka lat amatorskiej ale prawie zawodowej gry w tenisa. Codziennie, często po 6-8 godzin walki. W pewnym wieku tak się nie robi.

    Najważniejsze to dobry zaangażowany kardiolog. Ja szukałem 10 lat. Arytmie kardiolodzy zlewają, zwłaszcza u młodych osób.

    Pytanko: jakie miałaś odczuwalne objawy, że zdecydowałaś się iść do kardiologa?

    Tośmy sobie o chorobach jak stare baby pogadali


    moimi jedyniymi objawami jest ten przyspieszony puls w spoczynku i dlatego poszlam do kardio.Ona kazala zrobić ekg i echo. Oba badania wyszłu bardzo dobrze to kazala zrobić holtera no i w tym holterze tez w sumie nic nic nie wyszło poza tymi tachykardiami przy duzym wysiłku.Myslę,ze zaszkodziłam sobie znacznie siedząc tak w domu ,wogole sie przwie nie ruszając.Pamiętam,ze jak kiedyś kilka lat temu chodzilam na basen,więcej spacerowalam to puls maialam spoko a teraz cosik się popsuło.Co do potasu to ostatnio był na poziomie 4.4 ,ale magnez ostatnio mialam poniżej normy,bralam magnezin no i nie wiem jak jest teraz
    Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego,że osiągnięcie go wymaga długiego czasu.
    Czas i tak upłynie.
    http://lupedogo.fm.interia.pl/diana.jpg

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony