dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki zagrożenia przy kupnie mieszkania wydają się najważniejsze?

Głosujących
60. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Stan prawny nieruchomo

    28 46,67%
  • 6 10,00%
  • 12 20,00%
  • 8 13,33%
  • 6 10,00%
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 47
  1. #1

    Domyślnie KUPNO MIESZKANIA O CZYM NIE MOGĘ ZAPOMNIEĆ?

    CHCĘ KUPIĆ MIESZKANIE W BLOKU.
    CO I GDZIE POWINIENEM SPRAWDZIĆ?
    CZEGO MAM UNIKAĆ? CO I U KOGO MUSZE PODPISAĆ?
    PROSZĘ O POMOC BO PODOBNO MOŻNA KUPIĆ MIESZKANIE OD OSOBY NIE BEDĄCEJ WŁAŚCICIELEM, LUB MIESZKANIE OBCIĄŻONE HIPOTEKĄ.
    A CHYBA NIKT NIE LUBI BYĆ NABITYM W BUTELKĘ

  2. #2

    Domyślnie

    Witam
    Napewno sprawdz w spóldzielni czy mieszkanie nie jest zadłużone - kto jest włascicielem - sprawdz czy mieszkanie ma założoną ksiegę wieczystą - jak tak to sprawdz w sądzie czy jest ustanowiona jakaś hipoteka.
    W urzedzie miasta - ile osób jest zameldowanych w tym lokalu
    Ja kupywałęm za posrednictwem biura nieruchomości - bo akurat tak wyszło - ale samemu tez nie jest to wielka sprawa tylko troszke latania.

    umowe kupna sprzedazy - napewno u notariusza bedzie to pewniejsze.
    Jeżeli bedziesz zaciągał kredyt nie obejdzie się bez umowy przedwstepnej

    Co do kosztów mozna sprawdzić na jakis stronach ile to wynosi i jest tam wiele porad
    http://www.gratka.pl/dom/info_archiw...id=31&m=2&mm=1
    http://dom.gazeta.pl/prawo/0,65546.html
    Zycze powodzenia
    Tom

  3. #3

    Domyślnie

    DZIEKUJĘ BARDZO
    PRZYNAJMNIEJ WIEM OD CZEGO ZACZĄC
    pOZDRAWIAM

  4. #4

    Domyślnie

    w ksiegach wieczystych sprawdz czy nie ma np jakiejs sluzebnosci cywilnej (ja np mialam), sprawdz czy nie ma zaleglosci na licznikach (gaz, woda, prad)

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marzena i jacek
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Jeżeli to jeszcze możliwe nie dopuść do ściągnięcia liczników.Ja miałam pościągane i musiałam czekac na założenie i ponosić dodatkowe koszta związane z zakładaniem nowych liczników, a wystarczyło zmienic tylko najemce i byłoby szybciej i taniej!
    marzena i jacek

  6. #6

    Domyślnie

    DZIĘKI ZA WSZYSTKE INFORMACJE
    MAM NADZIEJE ZE NIE POMINE NICZEGO I... BEDZIE DOBRZE
    POZDRAWIAM

  7. #7

    Domyślnie

    wydaje mi sie ze aby sprawdzic ksiegi wieczyste nie musisz latac sam sprzedajacy powinni przedstawic ci wyciag z ksiag wieczystych ze wszytkim czterema dzilami o adresiie nieruchomosci o wlascicelu o zadluzeniach i o tym czy ktos nie ma roszczen do danego mieszkania i ile osob jest w nim zameldowanych tylko musiasz zwrocic uwage czy wyciag z ksiag wieczystych jets aktualny tzn z data tego dnia w ktorym ogladasz ksiege bo np sparzed 2 tygodni bedzie nieaktualne gdyz wlasciciele moga to mieszkani zastawic i beda klopoty. ja wlasnie koncze transakcje kupna mieszkania trafilismy na fajnych ludzi i naprawde nie bylo problemu smai wyciag z ksiag zrobili
    carpe diem

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    giggle

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mufka
    w ksiegach wieczystych sprawdz czy nie ma np jakiejs sluzebnosci cywilnej (ja np mialam), sprawdz czy nie ma zaleglosci na licznikach (gaz, woda, prad)
    co to znaczy :służebnośc cywilna??? i czy sąd czy spółdzielnia poda mi jakies informacje o mieszkaniu, o którym chcę cos wiedzieć? Czy mam się tam udać z właścicielem???

  9. #9

    Domyślnie

    sluzebnosc cywilna to taki zapis ktory daje jakiejs osobie dozywonie prawo do uzytkowania mieszkania, badz pokoju , taka osoba ma tez niezbywalne prawo do korzystania z lazienki i kuchni, polecam tez watek remont kamienicy, tam kobieta niechcaco kupila mieszkanie z lokatorami, ktorzy ani mysla sie wyprowadzic... Koszmar
    I nie wierz sprzedajacemu wypis mozna sfałszowac sam sprawdz ksiegi wieczyste bedziesz pewny

  10. #10

    Domyślnie

    Dzięki.
    W prawdzie do tranzakcji nie doszło, ale wiedzy nigdy za wiele
    Pozdrawiam

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    giggle

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    2

    Domyślnie

    dzięki za odpowiedź czyli można sobie tak sprawdzić coś o czyimś mieszkaniu ??

  12. #12

    Domyślnie

    Oczywiscie dostep do Ksiag wieczystych jest powszechny i nieograniczony, kazdy moze isc i zobaczyc co jest tam wpisane

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    _marcin_

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mufka
    Oczywiscie dostep do Ksiag wieczystych jest powszechny i nieograniczony, kazdy moze isc i zobaczyc co jest tam wpisane
    Za jedyne 30 pln lu 60 dla wyjątkowo ciekawych + 2,5 pln opłaty w kasie...
    Czas przynosi radę, należy oczekiwać jej cierpliwie ...

  14. #14
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.682

    Domyślnie

    Dopisaliśmy ankietę, podbijamy ciekawy temat. Redakcja

  15. #15

    Domyślnie

    Warto pamiętać o adnotacji w akcie notarialnym o przeniesieniu numeru na nowego właściciela. Bez tego tepsa nie chce "przepisać" numeru i trzeba ścigać sprzedającego, żeby się pofatygował osobiście.

  16. #16

    Domyślnie u mnie kosztuje 0.35 gr za 3 min rozmowy

    Cytat Napisał _marcin_
    Cytat Napisał Mufka
    Oczywiscie dostep do Ksiag wieczystych jest powszechny i nieograniczony, kazdy moze isc i zobaczyc co jest tam wpisane
    Za jedyne 30 pln lu 60 dla wyjątkowo ciekawych + 2,5 pln opłaty w kasie...
    za wglad do ksiegi wieczystej nic nie placilem, czasami nawet telefonicznie uzyskiwalem potrzebne dane
    16-11-2010 - stan surowy, elektrycy kończą instalacje, w weekend tynki

  17. #17

    Domyślnie

    a wiecie może ile kosztuje ponowne podłączenie prądu? (ściągnięty licznik)

    poza tym: kupuję mieszkanie od gminy (przetarg), kto powinien zapłacić za notariusza? sama muszę wystapić o założenie księgi wieczystej czy może gmina powinna coś robić w tym zakresie?

  18. #18

    Domyślnie

    Nie będę zakładać nowego tematu tylko się podłączę jeśli mi wolno zamierzam kupić mieszkanie w bloku w tym roku, ale nie docelowe tylko takie "pierwsze" ("my som młode i na dorobku" ) i też chcę przed się wywiedzieć żeby potem nie płakać
    Przy zakupie mieszkania w bloku -
    1. jakie powinno sie kupić? jakie się opłaca a jakie nie i czy kazde wolno? ograniczenia są? czy nie będzie problemu ze zbyciem tego póżniej? chodzi mi określenia typu: spółdzielcze / lokatorskie / własnościowe/ własność hipoteczna? i co to w ogóle znaczy jak są takie informacje przy ofertach mieszkań i jak to sprawdzić? w księgach wieczystych? w aktach spółdzielni? - ...troche mnie to przeraża... :/
    2. Jeśli wezmę kredyt [tzn wezme bo musze, nie dam rady bez tego] to gdzie najlepiej i ile mniej więcej jest czasu na spłate - widełki od do? 10 lat 4?? 30?
    3. Co powinno wzbudzić moje podejrzenie że ktoś mnie usiłuje oszukać - tak na starcie? brak dokumentów? za niska cena? co może wyglądać "podejrzanie" i lepiej sobie od razu odpuścić?
    4. Czy są jakieś zasady że któreś koszty zawsze ponosi kupujący a któreś sprzedajacy ?
    5. Lepiej kupić nowe [developerzy i takie tam] czy z rynku wtórnego? Czy na ogół rzeczywiście jest tak że nowe to będzie droższe a starsze tańsze a nawet jesli w porównywalnej cenie to wśród starszych za tę samą cenę znajdę większy metraż?

    z gory dzieki za odpowiedzi

  19. #19

    Domyślnie Re: KUPNO MIESZKANIA O CZYM NIE MOGĘ ZAPOMNIEĆ?

    Cytat Napisał NAWAR
    CHCĘ KUPIĆ MIESZKANIE W BLOKU.
    CO I GDZIE POWINIENEM SPRAWDZIĆ?
    CZEGO MAM UNIKAĆ? CO I U KOGO MUSZE PODPISAĆ?
    PROSZĘ O POMOC BO PODOBNO MOŻNA KUPIĆ MIESZKANIE OD OSOBY NIE BEDĄCEJ WŁAŚCICIELEM, LUB MIESZKANIE OBCIĄŻONE HIPOTEKĄ.
    A CHYBA NIKT NIE LUBI BYĆ NABITYM W BUTELKĘ
    Uważaj na agentów nieruchomości. Ich informacje nie zawsze są dokładne Bardzo czesto utrzymują, że interesujące nas mieszanie ma "niskie koszta utrzymania", albo, że jest "bezczynszowe", bo opłacasz tylko koszta
    "realne" ustalone przez wspólnotę mieszkaniową ale nie podaja konkretów... Ostatnio moja siostra zwiedziła kilka takich "bezczynszowych" mieszkań i w każdym z nich dowiadywała się od właściciela, że jednak istnieją koszta utrzymania, czyli jak zwał tak zwał - czynsz 600-700 zł plus standardowe opłaty; woda gaz, prąd... Moja rada: zadawaj szczegółowe pytania, oglądaj każdy fragment lokalu, rozmawiaj z ludźmi mieszkającymi w bloku. A porady prawnika zawsze w cenie
    Oregano

  20. #20

    Domyślnie

    dotychczasowy wynik ankiety nie pozostawia zludzen ....

    do tego warto za tymi tematami pochodzic samemu i popytac, potwierdzic, poczytac, poweszyc
    w tym zakresie "smierc posrednikom" !! .... nawet jesli sa ubezpieczeni ....

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony