dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie

    Problem wygląda tak, iż pomimo dość sporej kuchni nie mam co zrobić z
    kuchenką. Ażeby wszystko było funkcjonalne i wygodne postanowiłam umieścić ją
    w rogu. Jednak w tym rogu nie ma kratki do której mogłabym doprowadzić
    przewód, tzn. rurę od okapu. Co zatem zrobić? Czy można zainstalować taki
    pochłaniacz, który pochłania parę wodną i zapachy i potem wypluwa czyste
    powietrze? To znaczy chodzi mi o to, czy będzie to dobre rozwiązanie? Czy
    ktoś może ma coś takiego.

    Mam też komin. Bo jest to domek, są tam chyba ze 3 kanały, jeden do kominka,
    drugi do pieca na centralne ogrzewanie, a czy do tego trzeciego można
    podłączyć okap. A jesli tak, to czy można przeciągnąć rurę do przeciwległego
    rogu. Bo to kuchnia otwarta. Kuchenka ma stać w przeciwległym rogu niż jest
    ten komin. Zatem rura musiałaby być trochę wygięta i iść pod sufitem. O
    względy estetyczne się nie martwcie, bo już mam plan na jej ukrycie.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar helism
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Skąd
    prawie Tarnów
    Posty
    602

    Domyślnie

    Cześć
    Jeżeli w kominie są tylko 3 kanały i w tym dwa spalinowe (co i kominek) to do trzeciego chyba nie możesz podłączyć wyciągu od okapu. Co prawda nie jestem fachowcem w tej dziedzinie, ale o ile pamiętam czytałam gdzieś, że jeżeli w domu jest kominek, to w ogóle nie powinno się montować czegoś takiego. Natomiast istnieją tzw. pochłaniacze. Większość dostępnych okapów posiada 2 opcje. Jeżeli montujesz okap jako pochłaniacz - musisz go zaopatrzyć w jakieś filtry chemiczne (węglowe i jakieś tam jeszcze), które co jakiś czas trzeba wymieniać. Oczyszczają one powietrze z zapachów i spalin i potem to oczyszczone powietrze wraca z powrotem do pomieszczenia, przez otwory znajdujące się u góry urządzenia.
    Jak to się sprawdza w praktyce - nie wiem. Słyszałam różne opinie. Myślę jednak, że jeżeli kupisz porządny pochłaniacz i będziesz systematycznie wymieniać filtry, to będzie działać jak należy.
    Pozdrawiam

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    żadnych pochlaniaczy które nie sa podlaczone do wentylacji !!! To po prostu nie zdaje egzaminu. Sonja MUSISZ miec w kuchni ciag wentylacyjny. jeżeli jest on na tej samej ścianie i masz wiszące szafki to rurę lącżącą mozesz na nich po prostu polozyc, jezeli nie to musisz zrobić sufit podwieszany (niekoniecznie na calej powierzchni) który ukryje tę rurę.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja mam taki pochlaniacz, weglowy. Jest b. ladny, ma podswietlanie i pasuje do kuchni. Kanal wentylacyjny mam daleko, wiec nie jest nigdzie podlaczony tylko tloczy powietrze nad wiszacymi szafkami. Tylko ze ja nie za duzo gotuje ...

  5. #5

    Domyślnie

    dobrzykowice, może masz dniedobre doświadczenia...
    Ja od ponad roku mam okap w mieszkaniu niepodłączony i nie widzę problemów (jest podwieszony nad kuchenką na wyspie i dobrze wygląda bez kanału do kratki wentylacyjnej). Pewnie, że jak jest duże smażenie albo kapusniak się gotuje to czuć ale obawiam się że w normalnym podłączonym do wentyalcji też byłoby czuć (no chyba żeby jakiś baardzo mocny wentylator był, np ponad 600m3/h).

    Sonja, może kup taki, kótry ma filty i możliwość podłączenia (w zasadzie każdy na filtry ma taką możliwość) i najpierw zacznij użytkować tylko z filtrami a jak Ci nie będzie pasować to wtedy podłączysz do kanału wentalcyjnego.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Agacka
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    9.875

    Domyślnie

    Też jestem właścicielką niepodłączonego do wentylacji pochłaniacza i jestem pewna że jak juz się przeprowadzę do własnego domu to to zmienię! Dobry i wydajny pochłaniacz jest podstawą egzystencjonowania kuchni! Zapach to tylko wierzchołek góry lodowej.A co z parą to czysty koszmar.Po wymianie okien w mieszkaniu każde gotowanie i to zwykłego jajka kończy się mokrymi oknami(juz mi się nawet nalot na profilach zrobił)a w zimie nie bedę przecież wietrzyć - za zimno i mało skutecznie(wszystko zamarza!)Przemyśl to dobrze polecam pożądny pochłaniacz!

  7. #7

    Domyślnie

    Tylko, że ja niestety nie mam kratki wentylacyjnej. To jest domek. Teraz już kompletnie nie wiem co mam zrobić, bo chyba nie wywiercę dziury w ścianie i nie wstawię kratki, no nie wiem, zresztą gdzie? Wszystko wylatywałoby na ścianę. Choroba zupełnie nie wiem co zrobić.

  8. #8
    Guest

    Domyślnie


    Sonia ...
    najprościej jest wywiercić dziurę w ścianie na zewnątrz i wstawić dwie sztukówki rur i kolanko (oraz przymykaną klapkę wentylacji od wewnątrz)
    nie rozumiem Twojego dylematu, że wszystko wylatowałoby na ścianę - zapach usuwany byłby na zewnątrz obok sciany zewnętrznej i ścianie to nie przeszkadza

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    On 2003-05-07 09:48, Sonja wrote:
    mam w mieszkaniu piecyk gazowy do ogrzewania wody, zaczął ostatnio buchać, czyli jak się odkręci wodę to nie zapala się odrazu tylko po kilku sekundach i następuje w nim wtedy taki duży wybuch aż drzwi w całym domu się ruszają. Membrama była dopiero co wymieniana, czym to może być spowodowane? czy ktoś ma jakiś pomysł?


    a masz już wentylacje ?

    pozdro

  10. #10

    Domyślnie

    Brzozo dziękuję za zainteresowanie moją sytuacją, ale piecyk gazowy mam w mieszkaniu, w którym obecnie mieszkam i wentylacja tam jest, zaś okap chcę zamontować w mojej chałupie, którą właśnie wykańczam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony