dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Witam
    Z kratek wentylacyjnych nawiewa mi zimne powietrze.
    Wykonawca budynku twierdzi ze winne sa zbyt szczelne okna i faktycznie - jak uchyle min 2 okna to zaczyna "ciagnąć".
    Niestety trzymanie 2 okien non stop w pozycji uchylonej nie jest dla mnie madrym rozwiazaniem (szczególnie w zimie).
    Co moze byc przyczyna i jak mozna to usunąc (przerówka wylotu na dachu e.t.c)
    Pozdrawiam
    Bogdan

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    bzdury ci opowiada !!!! i co przy szczelnych oknach z kominka też będzie ci dmuchać zamiast ciągnąć dym na zewnątrz ???!!!
    Najprawdopodobnej jest żle wykonany kanal wentylacyjny, bardzo mozliwe że komin wentylacyjny jest poniżej kalenicy dachu.
    Ciąg mozna poprawić poprzez nalozenie specjalnych wiatraków na komin (zapomnialem jak sie to fachowo nazywa) W którymś z muratorów bylo to dość szczególowo opisane

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    powodem są niestety szczelne okna a zimne powietrze poprzez kratki zasysa piec co lub kominek no bo niestety do pracy pobiera sporo powietrza by to sprawdzić otwórz okno w kotłowni


  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    alkra

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    6

    Domyślnie

    Ja też mam problem ze wsteczną wentylacją, a wciąż uchylone (rozszczelnione) okna to rozwiązanie niezbyt wygodne. Piec jest dwufunkcyjny z zamknietą komorą spalania,kominka nie mam, więc co "ciągnie"? Na razie wietrzę, ale może zainstaluję nawiewniki (było o nich sporo na forum) albo ten "wiatraczek"

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    alkra

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    6

    Domyślnie

    Ja też mam problem ze wsteczną wentylacją, a wciąż uchylone (rozszczelnione) okna to rozwiązanie niezbyt wygodne. Piec jest dwufunkcyjny z zamknietą komorą spalania,kominka nie mam, więc co "ciągnie"? Na razie wietrzę, ale może zainstaluję nawiewniki (było o nich sporo na forum) albo ten "wiatraczek"

  6. #6

    Domyślnie

    Niestety to może być prawda. Miałem w swojej pracy ostatnio przypadek tzw. ciągu wstecznego. Takie zjawisko się zdarza. Jednak zanim przyjmie się taką wersję należy z 100% pewnością wykluczyć inne możliwości np . właśnie za niski komin w stosunku do kalenicy
    Pozdrawiam

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Dom jest bryłą zamkniętą i niestety dość szczelną w związku z tym zimne powietrze nie może w sposób ciągły być wdmuchiwane do pomieszczeń za pomocą kratek (budynek sam stara się regulować ciśnienie w budynku). Jeżeli tak jest znaczy to że jest też miejsce którędy
    powietrze ogrzane z budynku ucieka np. nieszczęsne piece i kominki (podobno niedotyczy) ,
    Za mało mam danych w tym konkretnym przypadku by coś doradzić .Trzeba by sprawdzić czy powietrze to wdmuchiwane jest cięgle czy też są okresy przerwy co można by zczyms skojarzyć Jednak zaczął bym od wykluczenia pieca Jeżeli w czasie pracy pieca nie ma nadmuchu zimnego powietrza to wszystko ok. To że jest on z zamkniętą komorą spalania to o niczym nie świadczy Powodem może być tez np. nieużywany komin do c.o. lub kominka
    pozostawiony z dziurą . Tak czy inaczej jeżeli zimne powietrze jest wdmuchiwane (najczęściej w łazience) to jest ono gdzieś też wyciągane .


  8. #8

    Domyślnie

    Może po prostu zainwestuj w nawiewniki

    _________________


    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Bartt dnia 2003-02-07 17:30 ]</font>

  9. #9

    Domyślnie


    Po prostu ..., Bartt?!

    Sądzisz, że zakup nawiewników, to najprostsze wyjście ?
    - a masz jakąś receptę na przciąg od nawiewników ?
    co wtedy kupić ? - taśmę klejącą ?

    Może prościej zastosować radę producenta i część uszczelek nie montować, a jak już nie posłuchliśmy - wyciąć i usunąć - jak sądzisz ?




  10. #10

    Domyślnie

    Churchil skontaktuj się z aeroco, oni ci to wyliczą i przeciąąąągu nie będzie , ja i tak montuje went. mechaniczną, więc , ale chyba lepszy niewielki nawiew od okna niż ciąg wsteczny

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    szczelne okna to tragedia kłopoty z wentylacją i wilgocją Nawiewniki aereko są super oczywiście te z czujnikiem wilgotnosci sam mam Niestety temp. spadła przy tych samych nastawach c.o. o ok. 2 st. C

  12. #12

    Domyślnie

    Bartt- z tego co wiem, to nie wbiłeś jeszcze łopaty pod fundament

  13. #13

    Domyślnie

    Jedną z przyczyn może być zimny komin (ma to miejsce wówczas, gdy komin jest wybudowany np. po ścianie zewnętrznej). Idealny komin to taki, który jest wybudowany w "centrum" domu i wychodzi ponad dach w najwyższym miejscu dachu.

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agnes

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    577
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    to byłoby trafne spostrzeżenie.Mam ciąg wsteczny w kibelku - komin jest właśnie przy scianie zewn.W przyszłości do tego komina ma byc podłączony piec -gazowy lub na drzewo .Obawiam się ,że będą kłopoty,jak rozwiązać taki problem,jeszcze przed zainstalowaniem pieca?

  15. #15

    Domyślnie

    Nie przejmuj się "agnes", przypadłość którą opisałem ma z zasady miejsce tylko przy kanałach wentylacyjnych; w małym stopniu dotyczy kanałów odprowadzających ciepłe spaliny( nie dotyczy kotłów kondensacyjnych- tam spaliny są zimne, czyli możliwe kłopoty z ciągiem kominowym). Chciałbym zwrócić uwagę na jeszcze jeden problem. Otóż każdy przekrój szybu wentylacyjnego powinien być dobrany do wysokości komina- o czym się często zapomina. Zasada jest prosta: wyższy komin- mniejszy przekrój, niższy komin- większy przekrój. Nie żałować na przekroju komina- szczególnie przy domach parterowych!

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    o nawiewnikach cos czytałam w dzienniku Alicjanki tez zalepiała

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar agiles1978
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Radom
    Posty
    145

    Domyślnie

    Panowie sprawe załatwia specjalnie zamontowana rura PCV w pogłodze najlepiej której jeden koniec jest na zewnątzr a drugi doprowadzony pod wkład kominka. Zimne powietrze jest zasysane z ewnątzr idealne spalanie nie dymi się przy otwieraniu drzwiczek i nie ma żadnego problemu z wentylacją.
    pozdrawiam

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał agiles1978
    Panowie sprawe załatwia specjalnie zamontowana rura PCV w pogłodze najlepiej której jeden koniec jest na zewnątzr a drugi doprowadzony pod wkład kominka. Zimne powietrze jest zasysane z ewnątzr idealne spalanie nie dymi się przy otwieraniu drzwiczek i nie ma żadnego problemu z wentylacją.
    pozdrawiam
    hmmm. w teorii pomysł jest super.... tylko czy ktos go zastosował.... i nie mam żadnych ubocznych spraw z tym związanych...
    Myslę, że trzeba zastosowac siatke. przeciw.. gryzoniom i mozna jakąs klapkę w czasie gdy nie uzywamy..... ??

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar agiles1978
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Radom
    Posty
    145

    Domyślnie

    Ja zastosowałem to rozwiąznie, pale drugi sezon i jest rewelacja żadnego dymienia żadnej cofki z wentylacji grawitacyjnej (ciągnie jak ...) A jeśli chodzi o zabezpieczenie owszem wypada założyć ale jaki gryzoń wytzryma w tej temperaturze??

  20. #20

    Domyślnie

    ... Z kratek wentylacyjnych nawiewa mi zimne powietrze.
    Wykonawca budynku twierdzi ze winne sa zbyt szczelne okna i faktycznie - jak uchyle min 2 okna to zaczyna "ciagnąć".
    Niestety trzymanie 2 okien non stop w pozycji uchylonej nie jest dla mnie madrym rozwiazaniem (szczególnie w zimie).
    Co moze byc przyczyna i jak mozna to usunąc (przerówka wylotu na dachu e.t.c)....

    napisze tak przyczyn jest wiele a rady zamieszczone powyżej przez forumowiczów są słuszene.
    Jednak, aby mówić o Twoim przypadku trzeba to po prostu obejrzeć ! Lub opiszesz więcej szczegółów lub zrobisz zdjęcia

    Dlaczego? brak szeczegółów:
    - czy to budynek jednorodzinny czy wielorodzinny,
    - czy wstawiłeć nowe okna w miejscu starych drewnianych,
    - czy masz piec z otwartą komorą spalania,
    - może wymieniłeś dzrzwi na nowe albo przykleiłeś uszczelki,
    - czy masz kominek itp. itd.
    a póżniej można mówić o kominach
    ... bo na razie to wróżenie z fusów ...

    proponuję odwiedzić stronkę
    http://e-instalacje.pl/128_1285.htm
    ****Grześ****

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony