dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 136
  1. #41

    Domyślnie

    Rzeczywiscie mozna taniej. W okolicach Strzegomia jest sporo firm oferujacych kostke granitowa , jak podzwonic i popytac mozna znalezc gotowych sprzedac bez vatu. Np kostka rudo szara drobnoziarnista za 190zl/t lub gruboziarnista za 170zl/tone. Transport tez znalazlem tanszy , na razie 2,20zl/km.

    Mam tylko watpliwosci czy kostka o wymiarze 4x6 nadaje sie na podjazd.
    Jedni polecaja drudzy odradzaja. Co o tym myslicie?
    Alternatywa jest kostka o wymiarze 7x9 i wydajnosci ok 5,5m2/t.

  2. #42

    Domyślnie

    U mnie jest granit 4x6 na podjezdzie od zeszłej wiosny. Na razie wszystko OK. Zanim wybrałem materiał, rozmawiałem z brukarzami - pytali, czy mam ciężki samochód terenowy, bo jeśli tak, to oni by radzili grubszą kostkę albo ostrożną jazdę.
    Tomasz M.

  3. #43

    Domyślnie

    Jestem po zakupie kostki granitowej. Za kostkę szarą o wym 8x11 -170zł - -4x6 cm szara 185 zł --- maczka 48 zł--- kliniec 3-6 cm 24 zł. transport 2.1 zl za km.Wszystkie ceny netto.Zamawialem pełny transport czyli 26 ton ze Strzegomia do Wrocławia.Pozdrawiam Wiech

  4. #44
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wiech
    Jestem po zakupie kostki granitowej. Za kostkę szarą o wym 8x11 -170zł - -4x6 cm szara 185 zł --- maczka 48 zł--- kliniec 3-6 cm 24 zł. transport 2.1 zl za km.Wszystkie ceny netto.Zamawialem pełny transport czyli 26 ton ze Strzegomia do Wrocławia.Pozdrawiam Wiech
    poprosze namiar na priv , z góry dzięki
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  5. #45

    Domyślnie

    Czy jest jakas roznica w przygotowaniu podloza pod kostke granitowa i kostke betonowa?

  6. #46

    Domyślnie

    Do osób zamawiających samochód typu "wanna" - jak poradziliście sobie z wjazdem na teren posesji. Mnie wychodzi z symulacji na mapce, że nijak taki kolos nie wjedzie na działkę - musiałąbym rozebrać część ogrodzenia.

  7. #47

    Domyślnie

    Sprzedam kostkę granitową 8/11 szarą TANIO Strzegom. Możliwość nie drogiego transportu. Moje gg: 9057982

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał monia.ztk
    Sprzedam kostkę granitową 8/11 szarą TANIO Strzegom. Możliwość nie drogiego transportu. Moje gg: 9057982
    Witam
    jestem zainteresowany
    Poproszę o ceny, ilości w jednorazowym transporcie oraz koszt transportu za kilometr
    Pozdrawiam
    Piotr

  9. #49

    Domyślnie

    Cena transportu za 1 km to 2,50 zł. Ilość jednego transportu to 26 ton.
    Cena kostki 8/11 to 240 zł netto za1 tonę.
    W razie zainteresowania proszę o kontakt na gg: 9057982.
    Pozdrawiam

  10. #50

    Domyślnie

    przwiezli do mnie 5 kamazow kostki granitowej 8x10 cm , dostawca twierdzi ,ze kazdy wazyl 12 ToN czyli niby 60 ToN !!!!!!!!!! - mam watpliwosci czy mnie nie troche nie oszukuje - chyba musze policzyc i pomnozyc przez srednia wage 1 kostki jak najlatwiej policzyc????????zwazyc????????

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jurek Jurecki
    przwiezli do mnie 5 kamazow kostki granitowej 8x10 cm , dostawca twierdzi ,ze kazdy wazyl 12 ToN czyli niby 60 ToN !!!!!!!!!! - mam watpliwosci czy mnie nie troche nie oszukuje - chyba musze policzyc i pomnozyc przez srednia wage 1 kostki jak najlatwiej policzyc????????zwazyc????????
    Jeśli mozna jaki koszt był tej kostki i jej transportu?
    Pozdr
    Piotr

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jurek Jurecki
    przwiezli do mnie 5 kamazow kostki granitowej 8x10 cm , dostawca twierdzi ,ze kazdy wazyl 12 ToN czyli niby 60 ToN !!!!!!!!!! - mam watpliwosci czy mnie nie troche nie oszukuje - chyba musze policzyc i pomnozyc przez srednia wage 1 kostki jak najlatwiej policzyc????????zwazyc????????
    1m3 granitu waży 2650kg , z 60 ton powinieneś ułożyć 250-260m2 , jeśli podejrzewasz dostawcę że cię oszukał to zażądaj "kwitów wagowych" . Ja tak robię na żądanie klienta i jeszcze ani razu nikomu nic nie brakło .

  13. #53

    Domyślnie

    W TEMACIE KOSTKA GRANITOWA - PROBLEM

    Nasza działka była podwyższana poprzez nawiezienie sporej ilości świeżego żwiru i ziemi. Wyrównano ją bez wałowania itp. Pan, który czynił te usługę powstrzymuje nas przed aranżacją podwórka i ogrodu w tym roku. Radzi poczekać do przyszłej wiosny, dać szansę ziemi na odłożenie i autowyrównanie.

    A co z błotkiem, roślinkami itp.?

    Jak uważacie? Co razdzicie. Jak sie praktykuje, żeby było dobrze?
    Grazia-Ol

  14. #54

    Domyślnie

    Podciągam
    Grazia-Ol

  15. #55

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grazia-Ol
    W TEMACIE KOSTKA GRANITOWA - PROBLEM

    Nasza działka była podwyższana poprzez nawiezienie sporej ilości świeżego żwiru i ziemi. Wyrównano ją bez wałowania itp. Pan, który czynił te usługę powstrzymuje nas przed aranżacją podwórka i ogrodu w tym roku. Radzi poczekać do przyszłej wiosny, dać szansę ziemi na odłożenie i autowyrównanie.

    A co z błotkiem, roślinkami itp.?

    Jak uważacie? Co razdzicie. Jak sie praktykuje, żeby było dobrze?
    twój fachowiec ma rację , grunt musi się uleżeć (usiąść) , a kostkę i tak trzeba układać na dobrej podsypce , może nawet na suchym cemencie . uważam że lepiej zrobić raz i porządnie niż potem poprawiać kilka razy .

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztof.cracow
    www.kris-pol.eu
    www.polskigranit.pl

  18. #58
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    Cześć
    Też planujemy kostke granitową, jak na razie u mnie ceny takie :
    - kostka 4/6 cm = 8,2 m2/t = 400 zł/t
    - tłuczeń - 1t - 115 zł
    - kostka 9/11 - 390 zł/t
    - kostka 15/17 - 380 zł/t
    Podobają mi sie takie "kamory" - 10-13/20/40 - 400zł/t, jakby z tego ułożyć podjazd ... ?
    A ktos stosował ogrzewanie pod taką kostką, jakieś maty grzewcze-odladzające ? To by rozwiązało częściowo problem odśnieżania ...

    pozdrawiam, majki

    PS. Acha, ceny brutto, bez transportu.
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał majki
    Cześć
    Też planujemy kostke granitową, jak na razie u mnie ceny takie :
    - kostka 4/6 cm = 8,2 m2/t = 400 zł/t
    - tłuczeń - 1t - 115 zł
    - kostka 9/11 - 390 zł/t
    - kostka 15/17 - 380 zł/t
    Podobają mi sie takie "kamory" - 10-13/20/40 - 400zł/t, jakby z tego ułożyć podjazd ... ?
    A ktos stosował ogrzewanie pod taką kostką, jakieś maty grzewcze-odladzające ? To by rozwiązało częściowo problem odśnieżania ...

    pozdrawiam, majki

    PS. Acha, ceny brutto, bez transportu.
    ceny kosmiczne , ja aktualnie sprzedaję po 260zł i nawet jak by ci wyszło 40-50zł do tony za transport to zostaje prawie stówka w kieszeni ,

    ogrzewanie jak najbardziej z tym że trzeba pamiętać o bezwładności termicznej granitu , długo się nagrzewa i długo oddaje ciepło

  20. #60

    Domyślnie

    Witajcie,

    mam pytanko do fachowców bo własnie rozważam granit a betonka.
    Widzę, że była poruszana kwestia śliskości granitu, odgarniania sniegu itp.

    Moje pytanie jest do tych co maja betonową kostkę - można ja posypywać solą? Ci co sprzedaja granit smieją sie i mowią, że nie radzą, a ci co sprzedaja betonowa kostke to robią niewyraźna mine i udzielaja politycznych odpowiedzi.

    Co do estetyki itp pyteń nie mam bo ewidentnie wole granit

    Drugie pytanie jest do Malopolaków gdzie w okolicach Krakowa można kupić kostke granitową. Znalazłem nie daleko ofertę od 45zł/m2 i zastanawiam sie czy znajde taniej? Wiem że ze strzegomia wyjdzie taniej ale jesli nie chce 26 ton to raczej nie ma sensu a pozatym jechac tam zeby obejzec to nie mam czasu.
    Więc jelsi macie namiary na cos tańszego niż 45zl/m2 dajcie znać.

    Pozdrawiam

    Bandi
    Budowa to wyzwanie - i to jeszcze jakie

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony