dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Właśnie dostałem pozytywną decyzję Z BGK (niedawno przejeli Bud Bank). Mam podpisać umowę. Tyle czytałem o różnych bankach - jakoś nie znalazłem BGK. Czy jest z tym bankiem/kredytem coś nie tak? Czy nikt nie ma tam kredytu?
    Napiszę jakie dostałem warunki:
    - kredyt we frankach (tylko nie krzyczcie, że w walucie - wiem, ryzykuję uważam, że warto podjąć takie ryzyko)
    - oprocentowanie (na dzisiaj) 3,62% (więcej niz w Hypo, mniej niz w BPH) - to dlatego,że mam ponad 50% wkładu własnego. Inaczej oprocentowanie 4,12%
    - UWAGA - kredyt przeliczany, wypłacany i spłacany po średnim kursie NBP (czyli na starcie zyskuję np. w stosunku do Hypo, ta sama wartość w złotówkach ale po przeliczeniu mniej franków)
    - brak opłat za wcześniejszą spłatę, mozliwość przewalutowania raz do roku bez opłat
    - kolejne transze kredytu są wypłacane według kursu z dnia podpisania umowy a nie dnia wypłaty transzy (dla mnie istotne - mam pewność, że otrzymam w PLN dokładnie tyle ile zakładałem)
    -opłaty początkowe porównywalne z innymi (prowizja 2%)

    Z tego co się orientuję jest to jeden z nielicznych (o ile nie jedyny) banków, gdzie kredyty walutowe są przeliczane po kursie średnim

  2. #2

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o stosowanie kursu średniego NBP to warunki super. Informacje o tym banku znalazłam na http://www.bankowy.wp.pl Już zaczełam się dowiadywać o warunki ale okazało się że w Kaliszu nie ma tego banku ( będzie od marca ). Zniechęciła mnie tylko informacja że żądają udokumentowanie rachunkami 100% kredytu ( oddział w Poznaniu ). Niestety ten warunek jest dla mnie nie do przyjęcia.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Fakt - to dokumetowanie 100% jest do d..
    Drugie ograniczenie to max długość kredytu 15 lat.
    W expander powiedzieli mi, że te warunki (sredni kurs NBP) prawdopodobnie niedługo sie zmienia - jak zakonczy sie proces połaczenia banków

  4. #4

    Domyślnie

    Będę składał za kilka dni wniosek kredytowy w Bud Banku -wszystko jak wyżej tylko nie trzeba dakumentować 100% a 80% wydatków. Poza tym po rajdzie bankowym wychodzi, że jest na 1 -m miejscu razem z mBankiem i Multibankiem. W dwóch ostatnich odsetki trochę wyższe ale "lżejsze" warunki.

  5. #5
    Gosc123
    Guest
    Gosc123

    Domyślnie

    A propos kursow srednich i dobrych warunkow proponuje zerknac do Banku GE Mieszkaniowego.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony