dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 203 z 204
Pokaż wyniki od 4.041 do 4.060 z 4062
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    paweł_małopolskie

Kod pocztowy
    30-414

Domyślnie

Witam,
    poszukuje sprawdzonych firm, które zajmują się kompleksowo wykonaniem dachu w woj małopolskim, tj.
    -Wykonanie więźby
    -podbitka dachowa
    -folia
    -dachówka
    -okucia + rynny + okna dachowe
    -Wykończenie kominów
    -Montaż wyłazu dachowego.

Będę wdzięczny za polecenia.

Pozdrawiam

Domyślnie

Szukam kogoś sprawdzonego od zabudowy poddasza w systemie karton gips z okolic Podhala. Ktoś coś?

Domyślnie

Cytat Napisał saintos Zobacz post
    Kolego, nie oceniam Cię bo sam na początku budowy postąpiłbym tak samo. Człowiek prosi o przysługę, ludzie czekają na pieniądze. W sumie czemu nie. Przecież obiecuje, że to zrobi. No i niestety później następuje zderzenie z rzeczywistością. Niestety ale takie zachowanie jest bardzo bardzo lekkomyślne, żeby nie nazwać głupie. Ten wykonawca perfidnie Cie wykorzystał i po prostu oszukał. Przestrzegam Ciebie i wszystkich inwestorów. Z tymi ludźmi w rozmowie i w kontaktach jest tylko jeden mianownik. Pieniądz. Żadnych zaliczek, wcześniejszych wypłat czy coś. Robota zrobiona wtedy wypłata. Zastanów się i odpowiedz sobie na pytanie, dlaczego on tak zrobił? Ano dlatego, że robił tak wcześniej i wiedział, że na 99% dasz mu kasę a on pójdzie dalej swoją drogą i zarobi na takim uczynku 2 razy więcej niż jak miałby jeszcze się pofatygować i wykonać usługę. Ja to trochę porównuję do syndromu kury. Co z tego, że robi "kupę" wszędzie na swoim podwórku jak i tak wie, że dostanie ziarno A tak na poważnie to im większe podwórko (Kraków i okolice) to większe prawdopodobieństwo, że nikt się nie dowie ale w mniejszych obszarach/miastach już nie ma tak kolorowo dla oszustów bo plota o oszuście szybko się rozchodzi. Na szczęście jest to forum i internety to obszar nieco się zawęża. Chociaż jak łatwo zauważyć dużo firm działa na "terenie śląska i małopolski". Ciekawe no nie? Jakby na samym ślasku czy w małopolsce zleceń nie było.
    Niestety ale moja nauka wiele mnie kosztowała pieniędzy, czasu i nerwów ale może przez parę moich słów na tym forum, ktoś*wyciągnie z nich wnioski.
    Jeśli podczas rozmów przed wykonaniem pracy czujecie, że coś może być nie tak to proponujcie spisanie umowy (w sumie od tego powinno zacząć rozmowę) najlepiej z karami umownymi za niewywiazanie się*z terminu czy czegoś tam. Jeśli człowiek będzie kręcił nosem to od razu powinna zaświecić się czerwona lampka i możecie dodać pytanie do rozmówcy: "Ale czego Pan się boi, nie dotrzymuje Pan umów?"
    Nie dajcie się i powodzenia
    saintos , myślę że każdy inwestor który rozpoczyna swoją przygodę z budową domu ma na samym początku zaufanie do wykonawców bo w sumie czemu ma go nie mieć ? Ja również miałem zaufanie i dopiero wtedy gdy zostałem oszukany nauczyłem się że trzeba zabezpieczać się w każdy możliwy sposób. Zobacz że użytkownik Azauriel został oszukany dopiero na etapie barierek które montuje się na prawie samym końcu budowy domu. Jeżeli firma od SSO była super , firma od dachu była super, hydraulik i elektryk też, to dlaczego miał zakładać że zaraz ktoś go oszuka ?

Według mnie najlepszym rozwiązaniem które pozbawi takich wykonawców jak wspomniałeś ,,łatwych pieniędzy" jest własnie takie forum muratora. Każda oszukana osoba powinna dokładnie opisywać swojego oprawcę by wujek google miał jak najłatwiej pokazać nam na pierwszej stronie opinię o takim delikwencie. Oczywiście ludzie też powinni mieć większa świadomość i opisywać partaczy tu na forum. Według mnie za pisanie prawdy i tylko prawdy nie powinniśmy bać się konsekwencji. TO NIEUCZCIWY WYKONAWCA POWINIEN SIĘ BAĆ ! ! !

Myślę że dzięki przykazywaniu takich informacji dużo ludzi by nie popełniło błędu i nie skorzystało z usług takiego fachowca.

Kae2

Domyślnie prośba o opinię

Moi Drodzy!
    Niebawem planujemy rozpocząć budowę domu w Michałowicach. Pilnie poszukujemy opinii o firmie budowlanej Top Bud z Węgrzc. Jeśli Wam albo Waszym znajomym budowali dom to bardzo proszę o opinie, jak budują? czy są godni polecenia? Dziękuję za wszystkie informacje

Domyślnie

Polecicie kogoś w małopolsce kto zaprojektuje całe otoczenie domu, łącznie z ogrodzeniem(mur),kostka i cała reszta? Wygląd to jedno ale i od strony technicznej(poziomy itp).
    W budowie: dom 240m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm posadowiona na 20cm XPS.
    Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV, dach ceramika.
    W planach ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła, wełna 20cm + tynk silikonowy.

Domyślnie

Cytat Napisał paweł_małopolskie Zobacz post
    Witam,
    poszukuje sprawdzonych firm, które zajmują się kompleksowo wykonaniem dachu w woj małopolskim, tj.
    -Wykonanie więźby
    -podbitka dachowa
    -folia
    -dachówka
    -okucia + rynny + okna dachowe
    -Wykończenie kominów
    -Montaż wyłazu dachowego.

Będę wdzięczny za polecenia.

Pozdrawiam
    Mam kogoś do polecenia ale wszystko to co wymieniłeś prócz więźby bo tego chyba nie robią.
    W budowie: dom 240m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm posadowiona na 20cm XPS.
    Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV, dach ceramika.

Alicja N

Kod pocztowy
    30-323

Domyślnie BS ogrody

Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    Polecicie kogoś w małopolsce kto zaprojektuje całe otoczenie domu, łącznie z ogrodzeniem(mur),kostka i cała reszta? Wygląd to jedno ale i od strony technicznej(poziomy itp).
    Polecam P. Aleksandrę Karwalę z BS Ogrody. Trzeba trochę poczekać, ale ja jestem zachwycona projektem i zaangażowaniem.

Domyślnie

Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    A nie myślałeś o naszej forumowej Elfir
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

Domyślnie

Cytat Napisał saintos Zobacz post
    (...)
    Jeśli podczas rozmów przed wykonaniem pracy czujecie, że coś może być nie tak to proponujcie spisanie umowy (w sumie od tego powinno zacząć rozmowę) najlepiej z karami umownymi za niewywiazanie się*z terminu czy czegoś tam. Jeśli człowiek będzie kręcił nosem to od razu powinna zaświecić się czerwona lampka i możecie dodać pytanie do rozmówcy: "Ale czego Pan się boi, nie dotrzymuje Pan umów?"
    (...)
    Tak jak w naszym przypadku z firmą Ekotynk lub RMBud - jak kto woli - Rafał Maciejowski, Bochnia (tynki wewnętrzne). O umowie tylko mówił. Umowa spisana na kolanie jak czuł powiew pieniążków w naszych rękach jak przyszło do płacenia za część prac. Wszędzie się mówi o umowach i umowa dała tylko tyle, albo aż tyle, że jest jednym z dokumentów w teczce z aktami sprawy.
    Jeśli miał ktoś kontakt z człowiekiem proszę o kontakt.
    Historia moich problemów z wykonawcami - ku przestrodze
    https://forum.muratordom.pl/showthre...C5%82-co-dalej

Domyślnie

Cytat Napisał Qualcolm_ Zobacz post
    Tak jak w naszym przypadku z firmą Ekotynk lub RMBud - jak kto woli - Rafał Maciejowski, Bochnia (tynki wewnętrzne). O umowie tylko mówił. Umowa spisana na kolanie jak czuł powiew pieniążków w naszych rękach jak przyszło do płacenia za część prac. Wszędzie się mówi o umowach i umowa dała tylko tyle, albo aż tyle, że jest jednym z dokumentów w teczce z aktami sprawy.
    Jeśli miał ktoś kontakt z człowiekiem proszę o kontakt.
    Czyli sprawa miała swój finał w sądzie ? jakie efekty/wyroki ?

Patrze że słabą reklamę zrobiłeś tej firmie w internecie bo po wpisaniu w wyszukiwarkę nic się nie pokazuje .

Domyślnie

... Ekotynk lub RMBud - jak kto woli - Rafał Maciejowski ...

Cytat Napisał Nervil18 Zobacz post
    Czyli sprawa miała swój finał w sądzie ? jakie efekty/wyroki ?

Patrze że słabą reklamę zrobiłeś tej firmie w internecie bo po wpisaniu w wyszukiwarkę nic się nie pokazuje .
    Sprawa w sądzie trwa.
    Opinia biegłego to jakiś żart - pomijając nieprofesjonalizm to jeszcze jest sprzeczna sama ze sobą. Nawet mam ochotę zrobić wątek i wrzucić to co biegły sądowy natworzył.
    Nawet jeśli wyrok będzie w jakiś sposób pozytywny dla mnie to i tak gościowi taka działalność się opłaca. Nie bez powodu wybiera ludzi którzy nie zrobią mu problemów.
    Jak wybieraliśmy firmę to kompletnie nic nie było o tej firmie, teraz jest chyba tylko jedna opinia. Ludzie odpuszczają bo muszą wykańczać domy. Dlaczego nie piszą? Pewnie się wstydzą.

Sposób działania jest ciekawy - nam z żoną obiecał tynki pod malowanie (wykończenie Kreiselem 660 jeśli dobrze kojarzę) a w trakcie już tworzy narracje że to jest etapowo i jak przychodzi czas na te ostatnia warstwę to koleś mówi że nie ma umowy na to i nie robi. Przy czym jak kasę pobierze to licząc procentowo jest to dużo więcej niż faktyczny nakład pracy i materiałów. Na sam koniec zostaje do dopłacenia tyle że gościowi już się nie opłaca robić, a nawet by pewnie musiał dołożyć do interesu i klient zostaje z ręką w nocniku. Tzn. jeszcze pół biedy jakby poprzednie warstwy były ok i wystarczyło nanieść ten piasek kwarcowy z wapnem (czy co to to jest) , ale druga warstwa jest dramatycznie krzywo i trzeba to wyprostować. W dodatku gość nie zaciera tynku.
    Ostatnio edytowane przez Qualcolm_ ; 10-02-2020 o 10:49

Domyślnie

Cytat Napisał pitr10 Zobacz post
    Witam,
    Poleci ktoś ekipę do tynków oraz elewacji?
    Okolice Gdów, Bochnia, Wieliczka

Dzięki

Czarna lista
    : Ekotynk z Bochni (RM-BUD) Rafał Maciejowski

Domyślnie

Qualcolm, ja z powodu trudnosci w "procentowym rozliczeniu" wybierałem firmy którym płaciłem po wykonanej robocie. Wykonawca nie znika jak zostanie mu ostatnie 20% zabierające 80% czasu. Polecam!

Współczuję procesu, dużo nerwów i czasu. Co do biegłego - możesz mieć opinię swojego, nie musisz się zdawać na biegłego pozwanego. Wybierz kogoś kto jest dobry i ustnie opiniując Cię przekona. (Jak coś mogę podać namiary na priv).
    Ostatnio edytowane przez PrzyszłyBudowniczy ; 10-02-2020 o 11:34

Domyślnie

Cytat Napisał Alicja N Zobacz post
    Polecam P. Aleksandrę Karwalę z BS Ogrody. Trzeba trochę poczekać, ale ja jestem zachwycona projektem i zaangażowaniem.
    Dzięki. Mówisz o projekcie samego ogrodu czy coś więcej jeszcze było projektowane?

STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nayri

Kod pocztowy
    36-016

Domyślnie

Ja pecam forumowa Elfir.
    Podjazd i tarasy już mam gotowe i wykonane według jej projektu. Zaprojektowała je "na szybko" jak się nagle zdecydowaliśmy już robić kostkę, która miała być robiona za rok. A mimo tej szybkości efekt świetny, połączyła też gusta moje i męża tak, że się nie klocilismy o to
    W cenie projektu (niewysokiej moim zdaniem) także jest propozycja oświetlenia.

Całego projektu jeszcze nie mam gotowego, mąż uważał to za "fanaberie", a już teraz jest zadowolony że się uparlam
    Ostatnio edytowane przez Nayri ; 10-02-2020 o 14:59

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar slusar

Domyślnie

Cytat Napisał waka Zobacz post
    Szukam kogoś sprawdzonego od zabudowy poddasza w systemie karton gips z okolic Podhala. Ktoś coś?
    Proszę podać dokładną lokalizację

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar slusar

Domyślnie

Cytat Napisał slusar Zobacz post
    Proszę podać dokładną lokalizację
    www.frbslusarczyk.pl

pitr10

Kod pocztowy
    32-420

Domyślnie

Witam,
    Jakieś namiary na sprwadzone ekipy do płytek w domu?
    Bochnia/Wieliczka

Domyślnie

Cytat Napisał Maraxus Zobacz post
    Poszukujemy ekipy do wykończenia wnętrz w okolicach Wieliczka (Gdów) oraz stolarza. Mile widziane solidne wykonanie w przystępnej cenie
    Ktoś poleci kogoś sprawdzonego?
    Dziękować.
    Hej, poleciłbyś ekipę, która Ci budowała dom do SSO ?

Inwestycja w gminie Gdów

Dawid-d127

Kod pocztowy
    30-552

Domyślnie

Witam chciałem ostrzec przed pseudo firma "Firma Remontowo-wykończeniowa Grzegorz Ślusarz" z Bochni świadczące usługi na terenie Bochni i Krakowa dostali klucze do mieszkania mieli ułożyć płytki ułożyli krzywo wysokość miała być 15mm było na 12mm jedne wyżej inne niżej burdel jaki zostawili to szkoda gadać nawet płytek z fugi nie potrafili wyczyścić tylko walały się butelki po wódce po kątach resztki śniadania na podłodze jak się okazało ten Pan zatrudnia pseudofachowcow z Ukrainy więc nie ma się co dziwić... Rozliczyłem się ale w między czasie Pan zaczol doliczać sobie dodatkowe koszty akrylowanie cokolow 15m kosztowało 200zl gratis upaprane ściany bo Pan rąk nie miał w co wytrzeć... Akrylowanie palcem...

Strona 203 z 204

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia