dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 211 z 214
Pokaż wyniki od 4.201 do 4.220 z 4265
  1. #4201

    Domyślnie

    Witam, bardzo proszę o polecenie dobrej firmy wykonującej wylewki anhydrytowe w małopolsce. Najlepiej Kraków i okolice.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  2. #4202
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Seforka

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-376
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, jakie są ogólne zasady w umowach o elektrykę. Czy płatność 50% całej wartości umowy w terminie 7 dni od podpisania umowy, a jeszcze przed rozpoczęciem prac to spotykana praktyka? Instalacja domu inteligentnego więc kwota jaką trzeba wpłacić jest duża.

  3. #4203

    Domyślnie

    Cytat Napisał Seforka Zobacz post
    Witam, jakie są ogólne zasady w umowach o elektrykę. Czy płatność 50% całej wartości umowy w terminie 7 dni od podpisania umowy, a jeszcze przed rozpoczęciem prac to spotykana praktyka? Instalacja domu inteligentnego więc kwota jaką trzeba wpłacić jest duża.
    Zdecydowanie nie płacić z dużym wyprzedzeniem, najwyżej w dniu wejścia ale max. 15%-20%.

  4. #4204
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Seforka Zobacz post
    Witam, jakie są ogólne zasady w umowach o elektrykę. Czy płatność 50% całej wartości umowy w terminie 7 dni od podpisania umowy, a jeszcze przed rozpoczęciem prac to spotykana praktyka? Instalacja domu inteligentnego więc kwota jaką trzeba wpłacić jest duża.
    Nie ma Kodeksu Zasad w Umowach o Elektrykę. Prawo cywilne mówi o wynagrodzeniu ZA usługę/towar.
    Warunki umowy będą takie jakie masz zdolności negocjacyjne + potencjalnego kontrahenta.
    Jeśli Twoja wola płacić komuś zanim cokolwiek zostanie zrobione, to nikt Ci nie zabroni.
    Osobiście odradzam płacenie przed wykonaniem usługi/dostawą.

  5. #4205
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AliP

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-348
    Posty
    17

    Domyślnie

    Ja płaciłam po wykonaniu CAŁOŚĆ- bez przedpłat.
    50% to zdecydowanie za dużo bo nie wydaje mi się żeby tyle kosztowały materiały (kable, złączki itp)...? Większość to będzie jednak robocizna.

    Sprawdź firmę - cedig, krs co tam masz.

  6. #4206
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maitza

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Krakow
    Kod pocztowy
    32-088
    Posty
    12

    Domyślnie

    Dom skończony, budowa zaczęta w 2019, już mieszkamy Co moge polecić lub NIE..

    BIAŁA LISTA:

    - LM Design (polecany tutaj na forum również) 503 643 748 - chłopaki robili u nas dużoooo Miało być tylko poddasze i rigipsy (mają licencje, wiedza dokładnie co robią, widać profesjonalizm), wełna isover, wykonywali również sufity podwieszane, inne konstrukcje gk, gładzie, doszły obie łazienki, blaty z konstrukcji pod umywalki, cały dom płytki, kotłownia, podłoga na strychu (osb), malowanie częściowe. Dodatkowe jakieś mniejsze rzeczy, obróbki akrylem/silikonem, wykończenie klatki schodowej (zacierany beton), montaż lamp, obróbki pod montaż drzwi wewnętrznych. Ogólnie ekipa bardzo dobra, elastyczna, w każdej kwestii można się dogadać. Trzymają się terminów. Miałem na prawdę dużo ekip, głownie poleconych, ale jak widać tylko chyba ta ekipa zrobiła u mnie aż tyle i nie musiałem o nic się obawiać. Znając życie coś jeszcze z czasem wymyślimy z żoną, więc pewnie to nie koniec.
    - Hydraulik Specjalista http://hydraulikspecjalista.pl/ 739-228-119 - Grzesiek super człowiek - wykonał całą hydraulikę w domu - w zasadzie na poczatku miałem obawy, bo to była jedna z dwóch osób z tzw. łapanki - kierowalem sie opiniami na Google, a wyszło na to, że to jest druga osoba, praktycznie na równo z chłopakami powyżej. Grzesiek wrócił z Anglli po 10 latach, ma doświadczenie, wykonał u mnie całą kotlownie (gaz), montaż pieca i uzdatniacza, cały dom podłogówka. Wszystko śmiga elegancko, mam sterowniki do podłogowki w kazdym pomieszczeniu, doradzał, zawsze terminowo. Na prawde, takich ludzi to ze świeca szukać.
    - Elektryk 509 439 170 Pan Łukasz wykonał u nas cała elektrykę w nowym domu, instalacja sat/ethernet, alarm, domofon, kamery. Wszystko w przyzwoitych cenach, zawsze punktualny i dokładny. Po większych etapach zawsze przyjedzie wykonać jakąś mniejszą usługę, nawet w sobotę np. podłączenie płyty indukcyjnej. Montaż skomplikowanych lamp nie robił problemu. Dużo fachowego doradztwa w czasie planowania instalacji elektrycznej (mimo gotowego projektu od architekta). Szczerze polecam.

    CZARNA LISTA:
    - Panel POL ZAKOPIANKA https://panel-pol.com.pl/ - omijać szerokim łukiem, kupiłem drzwi wewnętrzne (8 sztuk), lakierowane, Pol Skone - 22,5k - zamówione 26.07.21, do dziś dalej czegoś brakuje, finalny montaż odbył się w połowie Lutego. Firma porażka, ocierało się to już o sąd. Nie da się tam nigdy dodzwonić, w skrócie pieniądze wzięli i koniec tematu. Jakbym miał opisać całą sytuacje, to trochę by to trwało i można by się złapać za głowę.
    - Drzwi/okna - Super Drzwi | Autoryzowana Grupa Techniki Zabezpieczeń https://superdrzwi.pl - omijać, miał być zakup okien i drzwi zewn - skończyło się w sądzie na wyłudzeniu - sprawa wygrana, kupa niepotrzebnych nerwów - co do całej sytuacji i osoby mianującej się "prezesem" - wystarczy poczytać opinie na google.

  7. #4207
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    annwrokow

    Zarejestrowany
    Jul 2021
    Skąd
    Krakow
    Kod pocztowy
    31-213
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam, prosze o poradę w sprawie ekip budowlanych Rakoczy-bud oraz Lux-mar . Ktoś z Panstwa wie czy można im zaufać? Dziękuję za wszelkie podpowiedzi

  8. #4208
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzień dobry, my już 5 lat po budowie, ale dodam jeszcze kilka informacji z perspektywy czasu

    1. Zdecydowanie lepiej mieć dobrych wykonawców lokalnych. Wstawianie okien, czy wentylacji przez firmy, które są zlokalizowane daleko od budowy jest ok, cena zazwyczaj bardziej konkurencyjna, montaż super itd, ALE po kilku latach (a zazwyczaj lekko po gwarancji, a gwarancja na montaż np. rok, czy dwa w przypadku okien jest mała, bo czasem w tym czasie jeszcze nikt w domu nie mieszka), każda naprawa, czy prośba o naprawę (oczywiście zawsze chciałam zapłacić też za dojazd) to jednak próba zniechęcenia klienta, bo im się nie chce jeździć....

    2. Stolarz - p. Grzegorz - na umowę, terminowy i miły. Jak pomylił się z frontami i zrobił źle uchwyty, czego ja nie wyłapałam, to sam to przyznał i powiedział, że przyjedzie wymienić. Byłam mocno zdziwiona jak za 2 tyg był z nowymi frontami, a ja nawet nie zdążyłam się o nie upomnieć http://www.meble-grzewka.pl/

    3. SSO ale nie tylko - firma https://zconstruction.pl/ prowadzona przez bardzo uczciwego Pana Szymona, który nam akurat nie robił SSO, ale robił znajomym i można go z całą pewnością polecić! a polecanych ekip od SSO nigdy za wiele jak każda z polecanych przeze mnie ekip, to środkowa półka cenowa, bo już nauczyłam się nie liczyć, że jakakolwiek tania ekipa od czegokolwiek przyjedzie wrzucę od razu tel. 513 893 882

    I chyba tyle

    Pozdrawiam!

  9. #4209

    Domyślnie

    Witam,

    poszukuje sprawdzonej firmy, która obliczy zapotrzebowanie cieplne budynku i doradzi optymalne źródło grzania dla domu, który jest obecnie zasilany piecem węglowym. Dodatkowo chciałbym, żeby firma doradziła w sprawie wentylacji (jest grawitacyjna), podczas sezonu grzewczego na szybach pojawiają się krople wody – prawdopodobnie to przez brak nawiewników w oknach, ale może też obecny piec węglowy jest źle dobrany. Szukam ekipy, która może podjechać w okolice Nowego Brzeska.

    Pozdrawiam

  10. #4210
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    corey10

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    225

    Domyślnie

    Witam, poszukuję porządnej ekipy tynkarskiej do tynków gipsowych i cementowo-wapiennych innej niż SuperTynki. Bardzo proszę o namiary na sprawdzone ekipy.

  11. #4211
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał kejdzej Zobacz post
    Witam,

    poszukuje sprawdzonej firmy, która obliczy zapotrzebowanie cieplne budynku i doradzi optymalne źródło grzania dla domu, który jest obecnie zasilany piecem węglowym. Dodatkowo chciałbym, żeby firma doradziła w sprawie wentylacji (jest grawitacyjna), podczas sezonu grzewczego na szybach pojawiają się krople wody – prawdopodobnie to przez brak nawiewników w oknach, ale może też obecny piec węglowy jest źle dobrany. Szukam ekipy, która może podjechać w okolice Nowego Brzeska.

    Pozdrawiam
    Podeslij rzuty budynku do wyceny ozc i doradztwa w zakresie doboru zródla ciepła i wentylacji.
    [email protected]
    www.solvent.sklep.pl

  12. #4212
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    trabka1

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    osw
    Kod pocztowy
    32-600
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał s_michal Zobacz post
    Witam, może teraz ktoś już jest wstanie wypowiedzieć się na temat tego wykonawcy?

    Dziękuję.
    To stary wpis, ale pozwolę sobie odświeżyć, fbrjolda Tomasz Jołda, umówiliśmy się w 2021 na SSO, wycenę przesłał, zaakceptowana, jednak im bliżej terminy tym kontakt był coraz luźniejszy, aż jak miał już podesłać terminarz, zupełnie się urwał. Nawet nie miał odwagi odebrać tel i powiedzieć co mu nie pasuje, czy cena, która była w 2021 zaniżona (aczkolwiek nie była najniższa z ofert jakie otrzymałem), czy termin mu nie pasował mimo że zgodziłem się by robił etapami w dogodnych mu odstępach. Tak więc nie oceniam tutaj jakości wykonania bo nie miałem okazji się nawet przekonać, ale chyba to dobrze bo jakby mi rozbabrał robotę i potem nie odbierał to słabo.

    p.s Również chciałem by pokazał mi swoje roboty, które zrealizował, jednak nawet do tego nie doszło wcześniej. I tak, zarejestrowałem się tu po to by napisać bo troche mnie frustruje, kiedy godzę się na zapłacenie komuś kilkudziesięciu tysięcy za robotę z SSO a tu takie potraktowanie klienta, psują rynek i tyle.

  13. #4213

    Domyślnie Naddatki

    Cytat Napisał AliP Zobacz post
    Na sprzątanie po SuperTynkach nie narzekałam ale za naddatki to sobie sporo policzyli...
    Mam podobne zdanie - ściany proste a naddatku tyle jakby każda ściana się przewracała. Szkoda że tynk grubo leżał na ziemi zamiast na ścianie.
    Ogolnie co do Supertynkow mam mieszane uczucia. Niby wszystko ok - kontakt z firmą, profesjonalne podejście, terminowość. Jakość wykonania pracy raczej standardowy - tak w całym domu musiałem zrobić gładzie bo efekt po samych tynkach był bardzo średni. Dzisiaj wziąłbym inną firmę a zaoszczędzone pieniądze przeznaczył na szpachlowanie.

  14. #4214

    Domyślnie

    Cytat Napisał corey10 Zobacz post
    Witam, poszukuję porządnej ekipy tynkarskiej do tynków gipsowych i cementowo-wapiennych innej niż SuperTynki. Bardzo proszę o namiary na sprawdzone ekipy.
    Mogę polecić Pana Jerzego tel. 880 582 605. Wykonał u mnie tynki gipsowe (Knauf) + cementowo wapienne zacierane na ostro w łazienkach. Terminowy, przed realizacją podaje kwotę za m2, nie ma u Niego naddatków, płatność w całości po wykonanej pracy. Po realizacji Pan podaje ile mu wyszło z pomiaru i prosi o weryfikację. Weryfikowałem wszystko sam i wyszła mi niemal taka sama ilość jak Panu (Ja miałem nawet kilka metrów więcej). Tynki ładnie zatarte.

  15. #4215
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wujor
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    CKMK->Myślenice
    Posty
    485

    Domyślnie

    A może ktoś poleci jakiegoś speca od instalacji klimatyzacji w domach?
    PV 4,65kW (Fronius Symo 4.5-S, 15szt. Boviet BVM6610M-310 310W)

  16. #4216

    Domyślnie

    Czarna lista:

    Niestety, po kolejnym etapie na budowie do czarnej listy dodaję:

    - Dariusz Topa i Michał Kaczmarek z Myślenic - ekipa od dachu, która się nie pojawiła. Wzięli zaliczkę i ślad po nich zaginął. Oszukali wielu ludzi. Szkoda, ze wszystkie komentarze na ich temat zostały usunięte. Sprawa jest na policji. Uważajcie na nich. Panowie mają komorników jednak dalej działają i oszukują ludzi.
    Ostatnio edytowane przez bas.1990 ; 03-07-2022 o 06:30

  17. #4217
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mariusz87krk

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-611
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wujor Zobacz post
    A może ktoś poleci jakiegoś speca od instalacji klimatyzacji w domach?
    Polecam Pana Pawła z https://www.klimatic.pl - jestem bardzo zadowolony!

  18. #4218

    Domyślnie

    Czarna :
    Firma Drew-Dekor Janusz Blak z Woli Radziszowskiej
    Umowa na wykonanie schodów podpisana w czerwcu 2021 roku z terminem na 15 luty 2022, zaliczka zapłacona.
    Dzisiaj jest 21 maj 2022 a Pan nie potrafi określić terminu wykonania co więcej przestał odbierać od nas telefonu. Omijać szerokim łukiem!!!

  19. #4219
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    guja

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Niepołomice
    Kod pocztowy
    32-005
    Posty
    89

    Domyślnie

    Witam , możecie kogoś polecić odnośnie hydroizolacji EPDM niewielkiego tarasu ?

  20. #4220
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    monia_c

    Zarejestrowany
    Jul 2022
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-214
    Posty
    1

    Domyślnie

    NIE POLECAM stolarza Jacka Obroka.
    A więc tak:
    Podpisałam umowę pod koniec października 2021 roku na zrobienie schody i barierki, wpłaciłam też od razu zaliczkę, aby mógł kupić materiały przed podwyżkami. Schody miały być zrobione do końca lutego 2022 roku. Jest koniec lipca schodów nadal nie mam! Wykonawca od lutego kilkukrotnie przesuwał termin tłumacząc się: korona wirusem, problemów z nogą, problemów z pracownikami z Ukrainy (choć w czasie kolejnej rozmowy powiedział, że żadnych nigdy nie miał pracowników i że zawsze sam robi/robił) itp. Kilkakrotnie został złapany na kłamstwach. Nigdy sam nie zadzwonił w sprawie przesunięcia terminu, po prostu umawiał się i nie przychodził, gdy przychodził termin. Musiałam do niego pisać smsy lub dzwonić. Nie czuł się zobowiązany, aby wykonać robotę. W tym momencie po mimo wezwań do zwrotu zaliczki, nie zwraca zaliczki i się nie odzywa. Na propozycje odwiedzenia go w zakładzie i zobaczenia przed montażem schodów nie chciał się na to zgodzić. W Internecie też ma dwie lokalizacje działalności Szczyglice oraz Zabierzów, co jest też bardzo podejrzane, nie wiadomo gdzie go szukać. Występuję na drogę sądową o zwrot zaliczki i pozostałych kosztów. Przepuszczam, że nie jestem jedyną osobą oszukaną przez w/w wykonawcę.
    To moja niekolorowa historia.
    Pozdrawiam

Strona 211 z 214

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony