dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 210 z 214
Pokaż wyniki od 4.181 do 4.200 z 4265
  1. #4181
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar slusar
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Kraków, Poland
    Posty
    125

    Domyślnie

    Cytat Napisał airbuss Zobacz post
    Witajcie.
    Poszukuje ekipy do ocieplenia domku w Skawinie.
    Termin przyszły rok.
    Poddasze, elewacja, fundamenty?

  2. #4182
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    adstick

    Zarejestrowany
    Oct 2021
    Skąd
    Michałowice
    Posty
    2

    Domyślnie Michałowice koło Krakowa - wykonanie tynków wewnętrznych - termin - wiosna 2022

    Witam
    Zgodnie z tytułem postu poszukuję solidnego i sprawdzonego wykonawcy w tym zakresie.
    Tynki muszą zostać wykonane wiosną 2022, bo planuję się wprowadzić do domu pod koniec 2022 roku (grudzień)
    Dom z poddaszem użytkowym, dach dwuspadowy, dom na planie prostokąta - 175 metrów powierzchni użytkowej, 230 metrów powierzchni całkowitej.
    Proszę o pomoc

  3. #4183
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    adstick

    Zarejestrowany
    Oct 2021
    Skąd
    Michałowice
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam

    Poszukuję sprawdzonej firmy do wykonania wewnętrznych tynków gipsowych twardych.

    Szukałem dość długo na tym forum i dość często pojawiają się:
    - supertynki
    - poltynk tomasz olszewski

    Będę wdzięczny za podzielenie się swoimi opiniami osobom, u których te firmy wykonywały ostatnio tynki.

    Bo większość komentarzy w zakresie tych firm (większość dobra) jest już jednak dość zaawansowana "wiekowo" a jestem ciekaw jak dzisiaj wygląda jakość realizacji zleceń przez te firmy.

    P.S. Jeśli ktoś ma jeszcze inną, godną polecenia sprawdzoną firmę, to z góry dziękuję za podzielenie się taką wiedzą.

  4. #4184
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    corey10

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    225

    Domyślnie

    Podpinam się pod pytanie adsticka z tym że szukam wykonawcy który sprawdzi się przy tynkach zarówno gipsowych jak i cementowo-wapiennych.

  5. #4185

    Domyślnie

    Cytat Napisał wprowadzony w błąd Zobacz post
    do czarnej listy firm budowlanych z Krakowa dodaję Austrobud - za totalną ignorancję i niesłowność. Właściciel od pół roku wodził za nos obiecując terminy, następnie je przesuwając a na koniec nie ma nawet odwagi odebrać telefonu. Omijać proszę szerokim łukiem.
    Niestety potwierdzam. Pan Tomek olewa klientów i nie ma zamiaru wywiązywać się z umowy. Umowa jest dla niego niczym, odsyła do sądu ...

  6. #4186

    Domyślnie

    Cytat Napisał Miregalos Zobacz post
    Niestety potwierdzam. Pan Tomek olewa klientów i nie ma zamiaru wywiązywać się z umowy. Umowa jest dla niego niczym, odsyła do sądu ...
    Jeszcze jedna informacja -: działa w spółce ze Stasiem ...
    Sprawa sądowa w toku

  7. #4187

    Domyślnie

    Cytat Napisał corey10 Zobacz post
    Podpinam się pod pytanie adsticka z tym że szukam wykonawcy który sprawdzi się przy tynkach zarówno gipsowych jak i cementowo-wapiennych.
    Monitynk z Tarnowa. Robili mi gips i cw jakieś 2 mies temu. Panowie konkretni, nie kręcą nosem, nie wybrzydzają, żeby uzasadnić cenę z kosmosu, a miałem różne dziwne niestandardowe chciejstwa. Cenowo ok, jedyny minus że jak wszyscy narzucają więcej niż trzeba , żeby za szybko nie schło, więc miałem niemałą dopłatę za materiał ponad normę, ale miałem też dużo m2. Ogólnie polecam, słowni, są jakieś małe poprawki ale mimo, że już zapłaciłem 100% nie ma unikania i głuchych telefonów. Cenowo już z naddatkami średnia, jakościowo kierownik i wykończeniowcy mówią że nie jest źle. Jeśli jesteście z Krk można zobaczyć u mnie.

  8. #4188

    Domyślnie

    Z mojej strony polecam firmę FRB ŚLUSARCZYK. Firma ta wykonała u mnie poddasze, podwieszane sufity, gładzie i pełny zakres malowania. Prace zostały wykonane profesjonalnie i estetycznie, nie ma się do czego przyczepić. Dodatkowym atutem firmy jest jej właściciel, kontakt z Panem Piotrkiem jest szybki i konkretny. Bez wahania polecam wszystkim, którym zależy na jakości wykonanych prac.

  9. #4189
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar slusar
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Kraków, Poland
    Posty
    125

    Domyślnie

    w ostatnim czasie, patrzac jako wykonawca, widze spadek jakosci tynkow od Knauf "diamant" ! Brak twardosci tych tynkow oraz dziwna warstwa osadu na tych tynkach. Wspomniany osad wymusza mycie ewentualnie gruntowanie aby szczepil sie z gladzia. W Moich trzech przypadkach aplikacja gladzi na wspomnianym materiale wymusil te dodatkowe zabiegi. Zastanawiam sie czy przyczyna nie byla aplikacja zima. te konkretne przypadki realizowane w grudniu!

  10. #4190
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar slusar
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Kraków, Poland
    Posty
    125

    Domyślnie

    Dziekuje,
    mam nadzieje ze nasz wklad po dzis dzien cieszy oko

  11. #4191
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    corey10

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    225

    Domyślnie

    Jeden z lepszych wątków na tym forum. Teraz wreszcie i ja mogę powiedzieć coś od siebie. Obecnie niewiele bo i stan prac niezbyt zaawansowany. W przyszłości będę dodawał kolejne informacje. Na ten moment:

    BIAŁA LISTA:
    1. Architekt Marcin Nowak-Żelaśkiewicz 696 006 899 - robił mi projekt indywidualny. Konkretny i myślący, zna się na swojej robocie i zdaje sobie sprawę z wielu niuansów. Wprowadzał zmiany na bieżąco zgodnie z moimi zachciankami doradzając przy tym i dokładnie analizując moje pomysły, ewentualnie je odradzając jeśli nie były dobre. Zwraca uwagę na energooszczędność budynku. Cenowo OK.
    2. Geodeta Adam Różycki 667 042 185 - szybko, sprawnie, uprzejmie i cenowo OK.
    3. SSO Antoni Leśniak Leś-Bud 696 058 189 - robili mi SSO z dachem. Mała rodzinna firma, mają swoich zaufanych cieślów. Bardzo sympatyczni, bardzo dokładni, bardzo myślący i zaangażowani tak jakby budowali dla siebie !! Zestaw Cech wręcz niespotykany na budowach. Starają się też podpowiadać (bez nacisków) jeśli wydaje im się że coś można zrobić lepiej/inaczej. Z niczym nie było problemów na żadnym etapie budowy. Znalazłem ich jako polecanych tutaj na forum. Mój kierownik i Inspektor też byli zadowoleni z jakości ich pracy. Minus to długie terminy i opóźnienia czasowe - są bardzo oblegani. Cenowo OK, kontakt bardzo dobry.
    4. Kierownik budowy Robert Mysza 601 383 601 - również znalazłem go na tutejszym forum. Zaangażowany, konkretny i uprzejmy. Zapytany doradza, bardzo dobry kontakt. Jest rdzeniem spokoju i zdrowego rozsądku na budowie, co przydaje się w przypadku osób mocno stresujących się każdym detalem. Zawsze przypilnuje tego co jest rzeczywiście ważne i kluczowe. Cenowo OK.

    SZARA i CZARNA lista na ten moment na szczęście puste.

  12. #4192

    Domyślnie

    Andrzej Matlęga - nie polecam. Robił mi strop i schody. Strop nie wyszedł tragicznie, chociaż balkony nie trzymają poziomu... Najgorsze są schody.... Beton nie zwibrowany, brak pionów i poziomów, kształt fatalny. Muszę je, niestety poprawić. Schody są zawieszone w powietrzu a to przez 2 cm warstwę trocin, których nikt nie usunął przed wylaniem betonu. To samo dotyczy kilku miejsc stropu. Niestety, kwitki te wyszły dopiero w momencie rozszalowania stropu ( po ponad miesiącu czasu). Dodatkowo miał robić dach. Robotę przekładał kilka razy aż ostatecznie się nie pojawił... Biorąc pod uwagę powyższe cieszę się, że nie podjął się wykonania dachu. W moim przypadku trafia na czarną listę.

  13. #4193

    Domyślnie

    Pan Leszek z Krakowa Nowej Huty tel. 693865472 - nie polecam, reklamuje się jako doświadczony fliziarz - obiecuje termin rozpoczęcia prac, przesada kilkukrotnie, nic nie robi pomimo zapewnień, używając górnolotnych zapewnień i powołując się na zaufanie i inne wykonane prace. Szczytem było, jak zamiast rozpocząć prace uczynił sobie w mieszkaniu wychodną toaletę.

  14. #4194

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    Czy ktoś może coś powiedzieć na temat budowlańca Paweł Synowiec?
    Jeśli ktoś szuka dobrego geodety to bardzo polecam Geo Saw - Kamil Sawa.

  15. #4195

    Domyślnie

    Moja budowa też już zbliża się powoli do końca więc i kolej podzielić się moimi opiniami.

    FRB Ślusarczyk - 505 090 553,
    wielokrotnie padły pozytywne opinie tutaj na forum w kierunku pracy ekipy Pana Piotrka.
    Jestem kolejnym zadowolonym klientem i w pełni polecam tą firmę.
    Profesjonalna robota, nie boi się wyzwań. Panowie stawią czoła pojawiającym się problemom.

    Elektryk - Leszek Celer - 603 188 958
    Kolejne często pojawiające się tutaj nazwisko.
    Wykonana praca oraz kontakt tylko to potwierdzają. Super.

    SSO wykonywała ekipa Pana Janka Maciejowskiego - 605 457 545
    Również polecam. Prace posuwały się w błyskawicznym tempie. Profesjonalne podejście do pracy.

    Hydroizolacje balkonów wykonywał Pan Tomek z ekipą - TP Hydroizolacje 516 820 497
    Robota sprawnie wykonana, bez zarzutu - polecam.

    Modyfikacje hydrauliczne wykonywali u mnie Panowie z firmy Hydronap - 602 276 873
    Również polecam firmę. Udało nam się bezproblemowo dogadać na realizację kilku niewygodnych przeróbek.
    Prace wykonane szybko i z pozytywnym rezultatem.


    Cytat Napisał adstick Zobacz post

    Poszukuję sprawdzonej firmy do wykonania wewnętrznych tynków gipsowych twardych.

    Szukałem dość długo na tym forum i dość często pojawiają się:
    - supertynki
    - poltynk tomasz olszewski

    Będę wdzięczny za podzielenie się swoimi opiniami osobom, u których te firmy wykonywały ostatnio tynki.
    Tynki oraz wylewki wykonywała u mnie ekipa Poltynk.
    Generalnie kontakt, czas realizacji jak najbardziej na plus. Od kilku ekip które działały później słyszałem, że tynki mogły jednak zostać wykonane trochę lepiej
    Ostatnio edytowane przez brzoza_PL ; 12-01-2022 o 22:27

  16. #4196

    Domyślnie

    Panowie ale piszcie skad jestescie bo Malopolska dluga i szeroka .

    Ja potrzebuje sprawdzonej ekipy do plyty fundamentowej , sso i dachu .
    Na zachod od Krk , okolice Olkusza

  17. #4197

    Domyślnie

    Cytat Napisał brzoza_PL Zobacz post
    Moja budowa też już zbliża się powoli do końca więc i kolej podzielić się moimi opiniami.

    FRB Ślusarczyk - 505 090 553,
    wielokrotnie padły pozytywne opinie tutaj na forum w kierunku pracy ekipy Pana Piotrka.
    Jestem kolejnym zadowolonym klientem i w pełni polecam tą firmę.
    Profesjonalna robota, nie boi się wyzwań. Panowie stawią czoła pojawiającym się problemom.

    Elektryk - Leszek Celer - 603 188 958
    Kolejne często pojawiające się tutaj nazwisko.
    Wykonana praca oraz kontakt tylko to potwierdzają. Super.

    SSO wykonywała ekipa Pana Janka Maciejowskiego - 605 457 545
    Również polecam. Prace posuwały się w błyskawicznym tempie. Profesjonalne podejście do pracy.

    Hydroizolacje balkonów wykonywał Pan Tomek z ekipą - TP Hydroizolacje 516 820 497
    Robota sprawnie wykonana, bez zarzutu - polecam.

    Modyfikacje hydrauliczne wykonywali u mnie Panowie z firmy Hydronap - 602 276 873
    Również polecam firmę. Udało nam się bezproblemowo dogadać na realizację kilku niewygodnych przeróbek.
    Prace wykonane szybko i z pozytywnym rezultatem.




    Tynki oraz wylewki wykonywała u mnie ekipa Poltynk.
    Generalnie kontakt, czas realizacji jak najbardziej na plus. Od kilku ekip które działały później słyszałem, że tynki mogły jednak zostać wykonane trochę lepiej
    U mnie tynki też poltynk robił i też krzywe. Byłem zadowolony dopóki nie przyszła ekipa od wykończenia.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  18. #4198

    Domyślnie

    Cytat Napisał adstick Zobacz post
    Witam

    Poszukuję sprawdzonej firmy do wykonania wewnętrznych tynków gipsowych twardych.

    Szukałem dość długo na tym forum i dość często pojawiają się:
    - supertynki
    - poltynk tomasz olszewski

    Będę wdzięczny za podzielenie się swoimi opiniami osobom, u których te firmy wykonywały ostatnio tynki.

    Bo większość komentarzy w zakresie tych firm (większość dobra) jest już jednak dość zaawansowana "wiekowo" a jestem ciekaw jak dzisiaj wygląda jakość realizacji zleceń przez te firmy.

    P.S. Jeśli ktoś ma jeszcze inną, godną polecenia sprawdzoną firmę, to z góry dziękuję za podzielenie się taką wiedzą.
    U mnie robiła ekipa z Supertynki i jest to właściwie jedyna ekipa (a już budowa na ukończeniu) do której nie mam uwag.

  19. #4199

    Domyślnie

    Cytat Napisał paweł_małopolskie Zobacz post
    SSZ prawie gotowy

    Biała Lista:

    Okna, drzwi brama - Pol-Mach Skawina ( duży wybór i dobry kontakt)

    Elektryka - mgr.inż. Sebastian Wielowski -https://instalacje-elektryczne.net/ - 880 231 059 - szybko, sprawnie, dużo doradzał

    Wod-Kan + podłogówka - Tomasz Krawczyk - http://warmer.pl/ - Bez zastrzeżeń, duży plus za układanie styropianu, inne firmy nie chciały tego robić.

    Tynki - Super tynki - wykonanie ok, jednak cena wyższa niż u konkurencji, dużo naddatku - warto powiedzieć, żeby zabezpieczyli podłogi, albo dokładnie posprzątali bo jeżeli o to chodzi to tak sobie.
    A ja akurat z Supertynków jestem bardzo zadowolony (może miałem inną ekipę). A co do naddatków, jeśli jest krzywo i chce się wyprostować to bez naddatków się nie da. A rozliczenie co do centymetra (innym ekipom jakoś tak zawsze się zaokrąglało, oczywiście na swoją korzyść )
    Ostatnio edytowane przez 5050 ; 29-01-2022 o 19:26

  20. #4200

    Domyślnie

    Witam,
    Moja budowa na ukończeniu, więc chciałem się podzielić swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.

    Sporo kontaktów na początku brałem z tego forum (wertowałem białą i czarną listę) i niestety wiele osób/ekip tu polecanych okazało się takimi średniakami, więc albo te super pozytywne posty są przez nich samych pisane, albo może kiedyś im się chciało, a teraz już mają klienta tylko za bankomat.

    Niemniej jedna ekipa z tego forum naprawdę się sprawdziła – SuperTynki. Jest może odrobinę droższa od innych (zresztą to trudno porównać, bo nie wiem ile inne ekipy by ostatecznie kosztowały), ale robota warta wydanych pieniędzy. Bardzo duży plus za kulturę osobistą i profesjonalizm – nigdy nie czułem się natrętem na swojej budowie i panowie zawsze znaleźli chwilę, żeby mi (ignorantowi) wyjaśnić co robią, dlaczego i jaki to ma impakt.

    W przypadku innych ekip, niby robota zrobiona, ale nie obyło się bez zgrzytów i „nieporozumień”, i jak sobie zadaję pytanie, czy jakbym znów budował to bym do nich zadzwonił, odpowiedź brzmi: NIE.

    Zatem:
    SSO – Robert Sikora – bardzo miły człowiek, uwielbia opowiadać o sobie i swojej rodzinie i dopóki się go zachwala jaki jest super, jest miło i przyjemnie. Niemniej jest też osobą bardzo drażliwą i impulsywną i na najmniejszą uwagę reaguje nerwowo i obrażaniem się – ciągle rezonuje mi w głowie jak mi odpowiedział na uwagę, że czegoś co ustaliliśmy nie zrobił: „ja nie muszę tu robić, jak się nie podoba mogę zabrać ekipę i pójść na inną budowę ...”.
    Ulubione p. Roberta powiedzenia to „To od Pana zależy czy się Pan martwi, czy nie ... Pan nie jest mi tu do niczego potrzebny, zajmiemy się wszystkim”. Ale jak tu się nie martwić jak w praktyce to bywało mniej więcej tak: „musi Pan też kontrolować ... mógł Pan przypomnieć ... Pan też mógł to sprawdzić/zmierzyć ... a to nie ważne co w projekcie ... my to zawsze tak robimy ...”
    Sam p. Robert nic nie sprawdza na budowie. Nigdy nie widziałem, żeby choć spojrzał w projekt, zmierzył coś, przeliczył, a potem np. 3 razy domawiasz stemple (cena podwójna, bo musi być na już), albo np. wszystkie trzpienia pocięte i zabetonowane za krótko, i potem domawianie stali i sztukowanie, doginanie (chcę wierzyć, że takie sztukowanie nie wpływa zbyt negatywnie na solidność konstrukcji).
    P. Robert polega całkowicie na swoich ekipach, które może kiedyś były dobre, ale jak sam przyznawał, posypały mu się. A nowe osoby dopiero się uczą na twojej budowie jak murować itd. Wiele rzeczy oczywiście od razu nie widać i dopiero później wychodzi – odchyły, piony, kąty i żeby zniwelować trzeba słono zapłacić (ostatnio np. wyszło że połowę otworów drzwiowych trzeba obniżać).
    I praktycznie wszyscy to palacze, i rzucają niedopałki gdzie popadnie. I na nic prośby, żeby do puszek petować, i człowiek musi te tysiące petów zbierać (przecież to świństwo rozkłada się przez 10 lat)
    Generalnie dom powstał i stoi, ale ogólna ocena to 3+

    Hydraulika i Rekuperacja – firma Fullinstall
    - duży plus za terminowość
    - na plus też czystość – pozostawiają po sobie posprzątane (może nie idealnie, ale wystarczająco porządnie)
    - plus/minus za ekipę – jedni bardzo kontaktowi i rozumieją, że jesteś klientem, który nie musi się na wszystkim znać. Inni, że „bez kija nie podchodź” – albo odburknie, albo nie, a jak już odpowie, to nie wiesz czy z ciebie kpi czy to tylko nieokrzesanie, i człowiek we własnym domu czuje się jak intruz.
    - plus/minus za kontakt – czasem bardzo dobry, a czasem i przez kilka tygodni się nie dodzwonisz (szczególnie jak temat jest niewygodny)
    - minus za ofertowe „niedopowiedzenia” – ustalenia były, że zajmą się podłączeniem wszystkiego od A do Z (wiedzieli doskonale na jakim etapie jest wszystko i przy rozmowach ze 3 razy się dopytywałem, co jest po mojej stronie - powiedzieli że nic), a potem się okazało, że jednak wprowadzeniem wody do budynku (2 m) się nie zajmą.
    - minus też za niedostateczną komunikację jeśli chodzi o późniejsze zmiany cenowe, i obrażanie się, że człowiek się dopytuje, dlaczego f-ra opiewa na wyższą kwotę niż było uzgodnione.
    Ogólna ocena: 4
    Ostatnio edytowane przez 5050 ; 29-01-2022 o 19:25

Strona 210 z 214

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony