dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 206 z 214
Pokaż wyniki od 4.101 do 4.120 z 4265
  1. #4101
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    daniel1986

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Krakow
    Kod pocztowy
    32-007
    Posty
    25

    Domyślnie

    Szukam dobrej firmy od pokrycia dachu plaskiego (~260m2 + attyki). Bylo pare dobrych opinii nt firmy Barel Management w ostatnich latach- czy ktos ostatnio z nimi pracowal i moze potwierdzic, ze nadal trzymaja poziom ?

  2. #4102

    Domyślnie

    Witam Forumowiczów
    Poszukuję sprawdzonej firmy do naprawy izolacji dachu po kunach . Może ktoś z Was miał problem z kunami i może jakąś sprawdzoną ekipę z okolic Krakowa polecić
    Pozdrowienia dla wszystkich budujących

  3. #4103

    Domyślnie

    AK - Inżynieria budowlana.

    Korzystał ktoś z ich usług i podzieli się opinią?
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  4. #4104

    Domyślnie

    Kończę powoli budowę także i ja mogę podzielić się opiniami o "fachowcach":

    BIAŁA LISTA:
    - EcoComfort - firma wykonała u mnie instalację rekuperacji. Od projektu, aż po montaż. Wszystko OK, bez zarzutu w miarę przystępnej cenie.
    - Grzegorz Owca (ZIS-TECH) - fachowiec jakich mało. Pan Grzegorz przyjechał do mnie późnym wieczorem po to by uruchomić piec kondensacyjny. Przy okazji znalazł parę niedociągnięć po hydrauliku (m.in. nieszczelność gazu czy kilku elementów ułatwiających serwis instalacji). Służy zawsze dobrą radą. Szkoda, że natknąłem się na niego dopiero na tak późnym etapie.
    - Mastertynk Bogusław Trębacz - firma wykonała u mnie tynki gipsowe i cw(łazienki). Mimo lekkiego opóźnienia tynki wykonane bez zarzutu. W paru miejscach drobne krzywizny, ale to bardziej ze względu na krzywe ściany zostawione po budowlańcach. A narzucanie grubej warstwy tynku to byłaby trochę porażka.
    - Tiger Spaw (https://tigerspaw.pl/) - firma wykonała dla mnie balustrady francuskie. Bardzo dobra jakość, a cena z transportem z Rzeszowa dużo mniejsza niż okoliczne firmy.
    - Wylewki z Olkusza (782 135 552) - wylewki dobrze zrobione. Najpierw pomiar z poradą ile położyć styropianu w jakim pomieszczeniu aby było równo, a potem za tydzień w 2 dni się uwinęli z całym domem. Dylatacje dobrze zrobione. Nie mam nic do zarzucenia.

    SZARA LISTA:
    - SOLIDBUD (Sławomir Ryszka http://www.solidbud.org/o_firmie.html) - firma wykonała mi dom do SSO. Firma posiada 3 ekipy (2 murarskie i 1 od dachu). Dom stawiała mi najpierw jedna ekipa - wyszło całkiem dobrze, bo ściany proste, odchyłki od pionów w normie. Potem weszła druga ekipa i już była tragedia. Ściany krzywe. Szczęście że tylko działowe, które częściowo poszły do poprawki. Ekipa od dachu zrobiła go w miarę ok, z tym, że pomylili sobie trochę krokwie z garażu z tymi znad domu i wyszło, że nad domem mam o jedną parę krokwi mniej. Od kierownika budowy dowiedziałem się, że firma na innej budowie podobno wrzucała drewno do fundamentów, żeby nieco zaoszczędzić/posprzątać? Kij wie.... U mnie było dobrze, gdyż starałem się pilnować wszystkiego na bieżąco, ale resztę niech każdy oceni po swojemu.
    - Jakub Jamróz (Professional House) - wykonawca instalacji elektrycznej. Instalacja ogólnie działa lecz jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia. Kable po podłodze położone nie wzdłuż ścian, lecz pociągnięte przez środek pokoju (co potem było męką przy układaniu styropianu podłogowego). Kable nie w bruzdach lecz po ścianie - niestety w wielu miejscach pociągnięte tak, że były luźne, przez co tynkarze mieli więcej pracy. Rozdzielnia elektryczna chyba nieco za mała, gdyż kable upchane w niej tak, że ledwo wcisnąć coś innego. Do tego np. brak osobnego obwodu na oświetlenie zewnętrzne. Fakt, że sam o takich rzeczach nie pomyślałem, ale dobry elektryk chyba powinien parę rzeczy doradzić.
    - Stanisław Lisowski (534 575 200) - wykonawca przyłącza wod-kan. Gość starej daty. Nie przygotuje nawet szacunkowej wyceny, gdyż musi wszystko wiedzieć wcześniej. Ostatecznie okazało się, że za zrobienie dwóch przyłączy policzył sobie jak za woły. A jakość pozostawia wiele do życzenia.

    CZARNA LISTA:
    - Ba-Mal Piotr/Jolanta Godzwon - Firma wykonała u mnie ocieplenie domu. Styropian ułożony niechlujnie, po zwróceniu uwagi otrzymałem informację, że "przecież się wciśnie pianę". Szpalety okienne miejscami krzywe. Parapety osadzone po raz pierwszy krzywo i po zwróceniu uwagi były rwane i osadzane jeszcze raz. Firma pomyliła także kolory na elewacji, przez co potem były przez to same problemy, bo dokupione wiadra z kolorem miały już lekko inny odcień niż reszta. Zostawili po sobie też ogromny bałagan - piana montażowa, pety, taśma, siatka latały wszędzie wokół domu. Styropianu im zbierać nie kazałem, bo to naturalne, że przy szlifowaniu jest tego masa, ale całą resztę mogli zamiast wyrzucać gdzie popadnie. Jak zwróciłem uwagę na to by posprzątali to otrzymałem informację, że to przecież "budowa". Owszem - budowa, ale nie śmietnik. Jak zacząłem sprzątać, to znalazłem też masę puszek po piwie poukrywanych w różnych miejscach. Nic więc dziwnego, że taka jakość pracy. Do tego podczas prac uszkodzono mi drzwi wejściowe. Pociągnąłem to z ubezpieczenia, ale wykonawca nie poinformował mnie, że sam ma wkład własny w ubezpieczeniu, a niestety już wynagrodzenie było wypłacone z małym potrąceniem za jakość. Radzę szukać bardziej rzetelnego wykonawcy, który przykłada się do tego co robi, a nie łapie 10 robót za ogon na zasadzie "byle szybko". Bo u mnie to szybko trwało "2 miesiące".

  5. #4105

    Domyślnie

    Duży mur oporowy w małopolsce do zbudowania. Kogo polecacie?
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  6. #4106

    Domyślnie moja biała i czarna lista

    Czarna:
    Byly tu zapytania o firmę KONKRET. Niestety - mimo, że firmę polecało mi kilku znajomych - ja nie mogę jej polecić.
    Budowali SSO i ściany działowe. Po tym się z nimi pożegnałem. Napiszę więcej jak skończę budowę. Wahałem się czy powinni trafić na ciemno szarą czy na czarną listę. Ale raczej jest to lista czarna. Zwłaszcza jak ostatnio okazało się, że pod schodami zostawili zamurowany drewniany szalunek, z którego grzyb przeszedł na ściany.

    Biała:
    Elektryk: Leszek Celer - super
    Tynki: SuperTynki. Bardzo kompetentni i dokładni. Tynki skończone - nic tylko chwalić. Naprawdę wysoka kultura pracy, profeska i do tego naprawdę mili ludzie!
    Będą robić jeszcze wylewki - niestety nie rozkładają styropianu, co jest małą niedogodnością więc trzeba sobie to ogarnąć u innego podwykonawcy bądź samemu. (no cóż wąska specjalizacja).

    Instalacje: FullInstal - super
    Wod-Kan; Tomasz Chmiel - bez zarzutu

    (na razie tyle)
    Ostatnio edytowane przez jvn ; 10-07-2020 o 10:15

  7. #4107
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    stezu

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-010
    Posty
    141

    Domyślnie

    Witam serdecznie
    Szukam ekipy do stanu surowego. Okolice Słomnik.

    Kogo polecacie?

    Pozdrawiam,
    Paweł

  8. #4108

    Domyślnie

    CZARNA LISTA:

    firma A.R. AKORD na prawdę nie polecam. Firma nie wykonuje prac zgodnie z projektem. Zamiast usuwać błędy to je maskuje. Nie umie czytać danych z projektu. Popełnili błędy a poproszeni o ich naprawę zapewniają, że zrobią to po czym maskują błędy i kontynuują prace jak gdyby nigdy nic.
    Ostatnio edytowane przez NKA ; 26-07-2020 o 20:16

  9. #4109
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    malagosia70

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    3

    Domyślnie Czarna lista! Pan Dariusz Wisniowski oraz Krzysztof Wąs Gnojnik i okolice Brzeska

    Czegoś podobnego jak długo żyje nie widziałam! Wyremontowałam prawie cały dom pozostawiając cześć reprezentacyjna na sam koniec jako wisienkę na torcie ! Składałam na salon,korytarz,łazienkę i tarasy 4 lata żeby wykonać tak jak sobie zamarzylam! Ponieważ remont zszedł się czasowo z poważna choroba dziecka nie byłam w stanie (zagrożenie życia) kontrolować poczynać pana Wiśniewskiego i Wąsa a to co uczynili zakrawa na kpinę ! Wniosłam pozew do sądu pewnie nie odzyskam pieniędzy ani zadość uczynienia ale postanowiłam wszystkimi siłami ostrzec przed tymi osobami!! Pan Dariusz nie dość ze dostał całość pieniążków (wiem wiem ale nie miałam głowy i wierzyłam mu!) to nie wykonał zadania a to co wykonał obraca się w ruinę już w pierwszym roku ! Nie wspominając ze się wyparł iż mu zapłaciłam!!! Dysponuje całym materiałem i rzeczoznawcy i swoich fotek oraz perełka filmikiem na którym widać grzejnik który pod wpływem ciśnienia odpadł ze ściany demolując łazienkę ! ZGROZA!!!! Oszuści ,partacze ! Opowiadają cuda na kiju Co i gdzie robili a prawda jest taka ze panowie z budowlanka nie maja nic wspólnego! Bardzo chętnie nawiąże kontakt z osobami pokrzywdzonymi może wspólnie uda nam się ich wypionowac! Nie można się wzbogacać na czyjejś krzywdzie! Mnie czeka zrywanie kolejny raz podlug i remont od początku! Przez obecna sytuacje nawet rozprawy są spowolnione ! Dla własnego dobra unikajcie pana Dariusza Wiśniowskiego i Krzysztofa Wąsa!!!
    Ostatnio edytowane przez malagosia70 ; 27-07-2020 o 18:01

  10. #4110

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    AK - Inżynieria budowlana.

    Korzystał ktoś z ich usług i podzieli się opinią?


    Odezwali się do mnie, żebym podesłała im projekt do wyceny, a potem wycenili mi inny. Dodatkowo chcą zaliczki...

  11. #4111

    Domyślnie

    Czyli omijać. Zaliczkowcom dziękujemy.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  12. #4112

    Domyślnie

    Szukam sprawdzonej ekipy do wykonania kostki brukowej i obrzeży. Ktoś coś poleci?

  13. #4113
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Agrh

    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Posty
    1
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cześć, poszukuje opinii o firmie SMART-DOM - Maciej Szilder z Wieprza

  14. #4114

    Domyślnie

    Cytat Napisał jvn Zobacz post
    Biała:
    Tynki: SuperTynki. Bardzo kompetentni i dokładni. Tynki skończone - nic tylko chwalić. Naprawdę wysoka kultura pracy, profeska i do tego naprawdę mili ludzie!
    Będą robić jeszcze wylewki - niestety nie rozkładają styropianu, co jest małą niedogodnością więc trzeba sobie to ogarnąć u innego podwykonawcy bądź samemu. (no cóż wąska specjalizacja).
    jvn Czy mógłbyś napisać na ile firma SuperTynki wyceniła zrobienie tynków u Ciebie, jaki masz metraż?

  15. #4115
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    budowa123123

    Zarejestrowany
    Aug 2020
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-908
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Noria Zobacz post
    jvn Czy mógłbyś napisać na ile firma SuperTynki wyceniła zrobienie tynków u Ciebie, jaki masz metraż?
    2019 rok: Tynkowanie maszynowe tynkiem cementowo-wapiennym : 38 zł / 1 m2 BAUMIT MPI 25
    Tynkowanie maszynowe tynkiem gipsowym : 36 zł / 1 m2 KNAUF MP75 L
    Szacowana ilość m2 do wytynkowania: około 730 m2 z projektu

  16. #4116
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    budowa123123

    Zarejestrowany
    Aug 2020
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-908
    Posty
    2

    Domyślnie

    Ja z forum skorzystałam tylko z jednego namiaru i u mnie nie sprawdziła się pozytywna opina (choć początkowo wszystko wskazywało, ze będzie ok)
    Dlatego wstawię tylko o tej firmie komentarz na CZARNĄ LISTĘ
    Tomasz Orłowski BTinstal
    Osobiście wolałabym uniknąć tej oceny bo uważam, że można to było załatwić polubownie bez komentarzy (i brnięcia w konflikt), ale pan Tomek po 3 miesiącach prób dogadania się po prostu nie odzywa się. Firma wykonała u mnie inst.wod kan i podłogowkę i z różnych względów (pominę je) postanowiliśmy na tym zakończyć. Problem tylko, że pan Tomek postanowił nie udzielać więc żadnych informacji na temat tego co wykonał. Nie chce teraz przekazać protokołu z próby szczelności, rozpiski do rozdzielacza, info o podłączeniach wodkan. Także wg mnie świadczy to bardzo źle o firmie;( Uważam, że umowa podzielona była na etapy i za etapy zrealizowane firma powinna ponosić odpowiedzialność a nie złośliwie utrudniać kolejne etapy.

  17. #4117
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    JuCzer

    Zarejestrowany
    Aug 2020
    Skąd
    małopolskie
    Kod pocztowy
    32-061
    Posty
    1

    Domyślnie

    Czy ktoś może polecić solidną i uczciwą ekipę budowlaną która wybuduje dom do stanu SSO, okolice Kraków Balice? Niestety szukamy już chwilę ale większość nawet nie jest w stanie zrobić sensownej wyceny, wszystko na oko i oczywiście na gębę i generalnie kontakt bardzo ciężki a rozmawialiśmy już z wieloma wykonawcami... Będę wdzięczna za wskazówki, budowę chcemy ruszyć w przyszłym roku

  18. #4118

    Domyślnie

    Szukam solidnej i uczciwej firmy do budowy dużego muru oporowego w Krakowie.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  19. #4119

    Domyślnie

    Zrób coś dla innych i nie przestawaj na komentarzu tylko na tym portalu , jest wiele innych portali gdzie można umieścić swoją opinię i będzie ciężej ją usunąć zrób to by oszczędzić nerwów które ty straciłeś innym ..

    Uważam też że w twoim poście nie można znaleźć nic co by podchodziło pod jakikolwiek paragraf
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 18-12-2020 o 11:49

  20. #4120
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kinmic

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-384
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam Wszystkich,
    zaczynam rozglądać się za ekipami do budowy, czy ktoś mógłby podzielić się kontaktem do osławionego elektryka Leszka Celera? Byłabym bardzo wdzięczna, niestety nie mogę znaleźć telefonu/maila.

Strona 206 z 214

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony