dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 214
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 4265
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    vitooo

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    6

    Domyślnie MAŁOPOLSKA - biała i czarna lista wykonawców.

    Wzorcowy przykład arogancji i "olewania" klienta po zawarciu umowy.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    W Tarnowie to masz firmę VIDOK, po co szukasz okien z drugiej strony Polski. Lokalny producent - to naczelna zasada.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Klient

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1

    Domyślnie Uwaga na naciągaczy

    Ostrzegam wszystkich, którzy mają zamiar zafundować sobie zabudowę wnęk. pod żadnym pozorem nie wynajmujcie firmy Konstruktor Indeco z Krakowa. To bardzo nierzetelna firma, któa posiada tragiczynych montazystów,
    Niestety miałem tego pecha ,że przekonałem sie o tym po fakcie. Miesiąc trwał montaż czegoś co mogło być skończone w cztery godziny, a firma umwiała się kilkanascie razy na przyjazd po czym nikt sie ni pojawaił i nie informował o tym.
    Oprócz beznadziejnie wykonanych mebli można doczekać się np. dziury w ścienie i tym podobnych innych szkód.
    Ostrzegam tych którzy mają jeszcze wybór.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Arth72

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    3

    Domyślnie Ostrzeżenie - firma okienna "Rabosystem" z Krakowa

    W swoim pierwszym poście tutaj pozwalam sobie opisać historię, jako spotkała osobę z mojej rodziny i zarazem ostrzec przed wymienioną w tytule firmą (występującą również pod nazwą "Rabo"; biuro handlowe ma adres przy ulicy Fredry 32, a ulotki można spotkać w blokach na południu Krakowa).
    Osoba ta po odejściu na emeryturę postanowiła dokonać kompleksowej wymiany okien i drzwi w mieszkaniu w bloku (początek lat 1980) - stare były nieszczelne, zbutwiałe etc. Zainteresowała się ofertą firmy "Rabo", ponieważ oferowane były zniżki dla emerytów, a profile Royal Silver Line były ładne i solidne, okna miała wyprodukować firma "Okno-system" z Niepołomic. Podpisała więc w czerwcu 2002 r. umowę na wymianę okien, 10 lat gwarancji, w umowie nie było jakie mają być profile (ostatecznie okazało się, że to były 3-komorowe Steel Line a nie 5-komorowe Silver Line ). Prace miały się zacząć pod koniec lipca. I wtedy się zaczęło...
    Montażyści przyjechali z tygodniowym opóźnieniem (awaria w fabryce etc.), jedno z okien miało drzwi otwierające się w odwrotną stronę niż w umowie, jedna szyba była pęknięta a druga zapaćkana etc. Montaż wydłużył się do ponad tygodnia. Podczas montażu zwracano montażystom uwagę na to, że za mało kotew, okna są niepodparte od dołu, parapety zasłaniają odwodnienia, pianka jest wtryskiwana w brudne ościeża, gips tynkarski (wykończenia) przeznaczony jest tylko do wewnątrz etc. Złotouści pracownicy i szef "Rabo" zapewniali właścicielkę, że "pianka wytrzyma 7 ton, a kotwy tylko 2", "odwodnienia nie są potrzebne", "pianka zwiąże gruz", "gips nadaje się do zewnątrz" - niestety dała się "zbajerować", tym bardziej, że musiała niedługo potem wyjeżdżać. Drzwi zamontowała już inna firma, do której nie mamy zastrzeżeń. Jeszcze miesiąc trwała walka o wymianę szyby.
    Już w 2002 r. zaczęły pojawiać się spękania gipsu, w 2003 ściany pod oknami zaczęły zamakać po większych deszczach.
    Próba skorzystania z gwarancji nic nie przyniosła - firmy "Okno-System" już nie było a "Rabo" przekształciła się w "Rabosystem" (oprócz montażu zajęła się też produkcją okien tym razem z profili Rehau) i właściciel ignorował wszystko. W 2004 r. dalej to trwało pomimo interwencji Federacji Konsumentów. Udało się ściągnąć rzeczoznawców od producenta profili, którzy podzielili zastrzeżenia (na piśmie). Potem złożono pozew sądowy w trybie upominawczym - postanowienie o zwrocie całej sumy przez właściciela "Rabo" się uprawomocniło i dostaliśmy klauzulę wykonalności pod koniec roku, ale komornik nic nie wskórał, bo ów delikwent dawno poprzepisywał wszystko na rodzinę, ale jeszcze powalczymy.
    Reasumując ostrzegam jeszcze raz przed "tanimi" ofertami firmy "Rabo-system" z Krakowa (biuro handlowe ulica Fredry 32).

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie Re: Ostrzeżenie - firma okienna "Rabosystem" z Kra

    Cytat Napisał Arth72
    ....Reasumując ostrzegam jeszcze raz przed "tanimi" ofertami firmy "Rabo-system" z Krakowa (biuro handlowe ulica Fredry 32).
    Pociesze Cie - nie pierwszy i nie ostani to przypadek "profesjonalizmu" wszelkiego rodzaju firm co daja specjalne rabaty na to i owo i cos tam robia za friko
    Szkoda by gadac ale naglasniac takich trzeba i to koniecznie
    Pozdrawiam i udanej walki Ci zycze - oby udanej
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.595

    Domyślnie Re: Ostrzeżenie - firma okienna "Rabosystem" z Kra

    Cytat Napisał Arth72
    10 lat gwarancji
    Jak długo jeszcze klienci będą się łapać na takie banialuki???
    okna są niepodparte od dołu, parapety zasłaniają odwodnienia, pianka jest wtryskiwana w brudne ościeża, gips tynkarski (wykończenia) przeznaczony jest tylko do wewnątrz etc. Złotouści pracownicy i szef "Rabo" zapewniali właścicielkę, że "pianka wytrzyma 7 ton, a kotwy tylko 2", "odwodnienia nie są potrzebne"...
    Już w 2002 r. zaczęły pojawiać się spękania gipsu, w 2003 ściany pod oknami zaczęły zamakać po większych deszczach.
    No no ładnie -dwie kotewki tylko, pewnie jakieś specjalne.. wytrzyma 7 ton-na cooo? rozciąganie, ścinanie ,zginanie czy może zerwanie?? Muszę wziąść od nich namiary na tą pianę...hehe
    Zdemontuj parapety zewnetrzne czym prędzej i zamontuj je niżej. Odwodnienia nie maja prawa być zakryte- teraz woda wpływa pod parapet i stąd są ściany zamokniete. Zaraz będzie odpadał tynk pod oknem, wyłaził grzyb i zalewasz sąsiada mieszkającego pod wami, będzie miał piękną plamę na suficie- dziwię się ,że jeszcze do was nie przyszedł ze skargą, pewnie myśli..
    Potem złożono pozew sądowy w trybie upominawczym - postanowienie o zwrocie całej sumy przez właściciela "Rabo" się uprawomocniło i dostaliśmy klauzulę wykonalności pod koniec roku, ale komornik nic nie wskórał, bo ów delikwent dawno poprzepisywał wszystko na rodzinę, ale jeszcze powalczymy.
    Kolejny meteor i cwaniak.. na pocieszenie pozostaje wam tylko to , że nie jesteście jedyni nabici w butelke przez tego typu fachowców...

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Arth72

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    3

    Domyślnie

    Akurat część rzeczy zrobiono (np. o odwodnieniach wiem), a okna zostaną wymienione na inne, jak tylko właścicielka zbierze pieniądze, albo coś się odzyska.

    Przede wszystkim napisałem to wszystko tytułem ostrzeżenia, bo niedawno widziałem znów ogłoszenie tej firmy.

    Pianka rzeczywiście suuuperrrrrr.
    A kotwy były po 6 na okno (po 2 z boków i od góry), ale montażyści twierdzili, że wytrzymają zaledwie 2 tony, a pianka 7 ton.

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Arth72

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    3

    Domyślnie

    Minęło pół roku i trochę egzekucja ruszyła.
    Prezent świąteczny.

    Delikwent w 2004 czy 2005 wpisał się do Panoramy Firm:
    — w Internecie: http://tinyurl.com/ddfw4;
    — w drukowanej wersji wstawili kolorową reklamę na 1/6 strony.
    Teraz go też ściga Eniro (wydawca Panoramy Firm) — im też nie zapłacili chyba.

    W każdym razie, jak się pojawiały ulotki na klatkach schodowych, to warto zauważyć, że oferowali PROFESJONALNY ( ) montaż.
    Oczywiści zniżki dla emerytów dalej są.

  9. #9

    Domyślnie Biała lista

    Ja do biąłej listy wykonawców w Małopolski dokładam firmę YETI z Krakowa,która zajmuje się wykonywaniem pokryć dachowych z dachówek bitumicznych.
    www.yetidzielski.neostrada.pl
    GUGA

  10. #10

    Domyślnie

    Biała:

    DACH KOMPLEKS Czesław Górowski
    tel. 0-12 425-92-56
    0-606-427-202

  11. #11

    Domyślnie

    O widzę, że coś drgneło, super Dachy już można stawiać, przydaliby się też jacyś specjaliści od wznoszenia ścian w danych technologiach, itd, itp..

    Przecież jest sporo inwestorów z małopolski którzy wybudowali juz swoje wymarzone domki...Podzielcie się doświadczeniami dotyczącymi ekip...

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Michał D

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    7

    Domyślnie

    może zna ktoś dobrą ekipe do studni z okolic Krakowa, pilnie poszukuje

  13. #13

  14. #14

    Domyślnie

    oj jak mogłam zapomnieć

    Kielusiak Józef. Sprzedaż i montaż pokryć dachowych
    018 267 06 93
    34-700 Rabka Zdrój, Zakopiańska 90a
    woj.małopolskie

    i okna drewniane
    www.mazurokna.pl

  15. #15

    Domyślnie

    CZARNA:

    Szczerze ODRADZAM firmę DREWEX z Krakowa, a o szczegółach napiszę wkrótce.

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    BORG

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    107
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Biała:

    Firma Hydrauliczna z Tarnowa p. Kocika
    -pogotowie gaz, co, wod-kan

    Polecam

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie Re: Biała lista

    W PRLu partia na siebie głosowała
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  18. #18

    Domyślnie Re: Biała lista

    Cytat Napisał Geno
    W PRLu partia na siebie głosowała
    że co? niby sama robiłam sobie okna, co i kładłam dach?

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie Re: Biała lista

    Cytat Napisał editta
    Cytat Napisał Geno
    W PRLu partia na siebie głosowała
    że co? niby sama robiłam sobie okna, co i kładłam dach?
    Ciebie jest dwoje ?
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  20. #20

    Domyślnie Re: Biała lista

    Cytat Napisał Geno
    Cytat Napisał editta
    Cytat Napisał Geno
    W PRLu partia na siebie głosowała
    że co? niby sama robiłam sobie okna, co i kładłam dach?
    Ciebie jest dwoje ?
    teraz to już cię nie rozumiem. poza tym nikt tu nia nikogo nie głosuje. widzisz tu jakąś listę, bo ja nie.
    nie widzę powodu dla którego nie mogłabym wyrazić sowjego zadowolenia. może ktoś inny na tym skorzysta.

Strona 1 z 214

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony