dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 23 z 214
Pokaż wyniki od 441 do 460 z 4265
  1. #441

    Domyślnie

    Biała lista Koparkowy

    Koparka zakończyła pracę, więc mogę polecić naszego koparkowego, pana Stanisława.

    Pochodzi z Alwernii na zachód od Krakowa. Jego nr tel. 606 406 671. Można powołać się na mojego męża.

  2. #442

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sloneczko
    Rzecz w tym, że w Hebanie nie mieli wszystkich akcesoriów, a klamki tylko z długimi szyldami i zaoferowali sprowadzenie za 14 dni.

    Nie mam nic do Hebana. Wręcz przeciwnie. Obsługa tam jest niezwykle miła i chętnie udzielają wszelkich porad, ale klamki chcieliśmy mieć już
    Ale ja wcale nie chcialem napisac ze "Twoj" sklep jest zly, chcialem napisac to co Ty rowniez stwierdzilas - Heban jest ok, ceny tez ma w porzadku Stoi po prostu troche na uboczu i czesc ludzi o nim zapomina pamietajac tylko o Castoramach, Praktikerach itp.

  3. #443

    Domyślnie

    o Hebanie sie nie zapomina, tylko dostać sie do niego w normalny dzień w normalny sposób graniczy z cudem: brak czasu i korki, korki, korki...

    a Casto i sklepy internetowe są czynne prawie non stop

    ja w ten sposob polecam zespół sklepów internetowych pod wspólną nazwą 123market: zamawiałam tam i armature i agd i opony i co mogę pochwalić:
    moznatowar odebrac samemu w Krakowie bez kosztów przesyłek i zniszczeń przez firmy spedycyjne (zmora w naszym kraju), ceny konkurencyjne po porównaniu kosztów przesyłek

  4. #444

    Domyślnie

    Na czarną listę:

    Firma Natura (okna i drzwi drewniane). Zamówiłem w tej firmie drewniane drzwi wewnętrzne. Nie są to produkty tanie, a w dodatku miałem ich 12 sztuk, w tym 2szt. przesuwne.

    Termin realizacji umowy był na połowe października 2007. Drzwi niestety były gotowe i montowane dopiero w styczniu 2008 (ładny poślizg). W dodatku jedne przyszły uszkodzone i w złym wymiarze. Na nowe drzwi trzeba było czekać do maja. Co więcej w styczniu brakowało paru drobiazgów, jak uchwyt w jednych drzwiach, wkładki, dwie klamki były pomylone, brakowało kluczyków do drzwi. Na samą klamkę (firmy hoppe) musiałem czekać 3 tygodnie. Teraz w maju te brakujące drzwi tez przyjechały bez klamki i z innym profilem listew do ościeznicy...

    Co do jakości samych drzwi, to biorąc pod uwagę ich wysoką cenę, mogę dać najwyżej 7/10, bo maja parę drobiazgów w lakierze do poprawy w ramach reklamacji, ale przy tej cenie nie powinny mieć nic do zarzucenia.

    Generalnie jeśli chcecie kupić drzwi w firmie Natura, to musicie uzbroić się w cierpliwość i unikajcie ich krakowskiego przedstawiciela handlowego Romana K., który 3 tygodnie załatwia klamkę i zawsze ściemnia przez telefon tak, że aż muszę światło włączać.

  5. #445
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    brzozii

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    1

    Domyślnie ocieplenie zewnętrzne małopolska

    Chciałam pochwalić bardzo panów, którzy tynkowali nasz dom (mam na myśli ocieplanie i tynkowanie zewnątrz). Jestem bardzo zadowolona z ich pracy. Dom wygląda rewelacyjnie.To ekipa firmy Decor z Trzebini, w której pracuje min. Pan Grzegorz Glazer - Za to WIELKI PLUS.
    Natomiast, duuużym minusem jest niedotrzymanie terminu pojawienia się ekipy na budowie przez szefa firmy. (kilka miesięcy poślizgu i nie mówię tu tylko o tym że zastała nas zima w trakcie ocieplania). Ale jeśłi komuś to nie przeszkadza... mnie osobiście się to nie podobało.
    pozdrawiam

    p.s podaję namiary http://www.tynkowanie.com.pl/index.html

  6. #446

    Domyślnie biała lista tynki wewnętrzna - Żmuda

    na białą listę wpisuję wykonawców tynków wewnetrznych. Tynki gipsowe gładziutkie jak lustro. Panowie wykonuja także ( a jest ich 3 w ekipie) tynki cementowo wapienne (u mnie kuchni, 2 łazienki oraz suszarnia).

    Pozabezpieczali ładnie okna, potem po sobie pozamiatali. Pełna kultura. Bez przekleństw i picia. Zawsze doradzą. Zawsze odbierali telefon - nawet po wykonanej robocie (a to sie często nie zdarza).
    A powyższe dotyczy Pana Żmudy - telefon 772051874.
    Mają podobno coś wolnych teminów.

    Pozdrawiam
    coco jumbo i do przodu ))

  7. #447

    Domyślnie Żmuda

    telefon zły podałem. Prawidłowy to 72 20 51 874.
    pozd
    gb
    coco jumbo i do przodu ))

  8. #448
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Super biała lista

    Firma ULEK (tel: 512 198 265) z Zabrza
    Firma zajmuje się kompleksowo budową dachów.

    Do mnie na budowę, a konkretnie do przebudowy dachy + nadbudowa, weszli 19 maja. Miejsce budowy to Krzeszowice.
    Aktualnie jestem z nich bardzo zadowolony. Będe w miarę postępu prac na bierząco relacjonował.



    W razie dodatkowych pytań, gdzie jest budowa, czyli gdzie można zobaczyć efekty pracy proszę pisać do mnie na PW.

    Pozdrawiam

    Stan dachu przed robotami.
    strona południowa:


    strona północna

  9. #449
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    To nie tak. Podajesz namiary na chwaloną firmę od razu, albo czekasz aż skończą.
    Nie ma tu miejsca na bieżące relacje.

    Załóż Dziennik Budowy, a chętnie tam zaglądnę

  10. #450

    Domyślnie zgadza sie

    zgadza się NIe chwal dnia przed zachodem słońca. POczekaj jak skończą a najlepiej z miesiac dwa po zakończeniu prac i wejsćiu kolejnej ekipy. Wiele spraw się wtedy wyjaśnia. NIe zawsze białe okazuje się na końcu białe.
    coco jumbo i do przodu ))

  11. #451
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie Re: zgadza sie

    Cytat Napisał GrzesiekKraków
    zgadza się NIe chwal dnia przed zachodem słońca. POczekaj jak skończą a najlepiej z miesiac dwa po zakończeniu prac i wejsćiu kolejnej ekipy. Wiele spraw się wtedy wyjaśnia. NIe zawsze białe okazuje się na końcu białe.
    Szczegolnie jak przychodzi do placenia.

  12. #452
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Co do płacenia to myślę, że takie sprawy załatwia się przed wpuszczeniem firmy na dom. Następnej firmy już nie będzie, no moze elektryk z uprawnieniami i rozumem, ale to dla udzielenia sugesti.

    Faktycznie może to i racja, nie polecać, przed zakończeniem prac. Ale już tak zycie jest ustawione, że albo ktoś nam przypadnie do gustu, albo nie przypadnie...

    Sam dorabiam w wykończeniówce i remontach, to samo można mówić o inwestorach (zleceniodawcach) Są tacy inwestorzy, że po wstępnych ogledzinach nie podejmuje się remontu, lub strzelam cenę bardzo wysoką "dla odstraszenia"

    Firm które ogladały budowę u mnie, w celu okreslenia swojej ceny wykonastwa było w maju chyba z pietnaście. Rozpietość cen (kosztorysów) od 20 000 do 65 000 za ta sama robote...
    Wiem jedno z doświadczenia, że najmniejsze ceny były od firm które same kosztorysowały i potem same wykonują zlecenie. Bez biurokracji i pośredników, ale to jest oczywiste i normalne.

    Akurat ich wybrałem. No ale dajmy czas czasowi, ale do czasu... okaże się w praniu...

    Pozdrawiam

  13. #453

    Domyślnie biała lista

    a ja polecam w okolicach nowego targu suuuuper elektryka -604 605 052,
    tanio i fachowo zrobił inteligentny dom

  14. #454

    Domyślnie

    O , czyżby ktoś z Maniów , Krościenko pozdrawia .

  15. #455
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    progect

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    9

    Domyślnie

    Muszę na już, na wczoraj zrobic niezaplanowany remont łazienki.
    Po prostu zalewam sąsiada, mimo kilkakrotnych napraw. Potrzebna jest wymiana starych rur. Wiąże się to z kuciem ścian i posadzki
    Hydraulika mam, ale potrzebuję kogoś, kto zrobi mi całą resztę i jednocześnie nie zedrze ze mnie skóry.
    Kogoś kto potrafi:
    - położyc flizy
    - osadzic wannę, umywalkę i podwieszany kibelek/instalacje będą/
    - przesunie kontakty
    - zrobi blat i szafkę pod umywalką

    Czy znacie kogoś takiego?

  16. #456
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mnichw

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1

    Domyślnie BM Partner - omijajcie z daleka!

    Czarna lista

    Firma sprzedajaca okna, z Krakowa - BM&Partner. Zamontowali okna lukowe, zapiankowali i zakazali otwierania. Po otwarciu okazalo sie, ze otwieraja sie w 70%. Telefon do wlascicielki Pani Boguslawy Matoń i dowiedzialam sie, ze:
    a) sami kazalismy tak zamontowac
    b) ona nie moze odpowiadac za nasz brak rozumu
    c) jak myslimy ze uzna nasza reklamacje to jestesmy w bledzie
    d) montazysta montuje jak mu klient dyktuje, my sie mamy na tym znac
    e) nie ma czasu na glupie rozmowy ze mna.

    Sprawe zglosze do rzecznika praw kosmumenta, bo w dodatki okazalo sie ze okno tarasowe jest zle wymierzone na dlugosc. Omijajcie BM&Partner z daleka jesli nie chcecie sie dowiedziec ze jestescie durniami, bo nie znacie sie na montazu okien.

  17. #457
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MoniSG

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    9

    Domyślnie

    mnie to juz nic nie zdziwi
    Sprawa moich drzwi zew. KMW Format, zakupionych w Firmie EBRO przy Zakopiańskiej 56, nadal jest nie rozwiązana. Na drzwiach nadal pojawiaja sie w czasie wilgotnych okresów plamy i przebarwienia, był 2 razy gosc - specjalista od farb, przysłany z fabryki KMW Format i stwierdzil, ze plamy zejda, ale czy za miesiac czy za rok to juz nie umie powiedziec. Dodatkowo na drzwiach sa cieniowania, otworki po wżerach robaków. Dzwonie do wlasciciela fabryki KMW Format i slysze, ze "i tak mi tych drzwi nie wymieni".




  18. #458

    Domyślnie

    Ja dla odmiany serdecznie polecam Salon Firmowy Jezierskiego z Nowego Targu. Trochę daleko od Krakowa, a jednak nie przeszkodziło to firmie wzorowo wywiązać się z zamówienia na okna z montażem na północ od Krakowa. Do tego cenowo oferta wypadła dużo korzystniej niż oferowali krakowscy czy katowiccy przedstawiciele Jezierskiego (o 6 tys. taniej od najdroższej oferty z Krakowa ) Na dodatek zarówno szef jak i montażyści to młodzi, sympatyczni i kontaktowi ludzie co niestety rzadko się zdarza w branży budowlanej.

  19. #459
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar szczepek
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    1.032
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    166

    Domyślnie

    No i zakończyły się u mnie gładzie/ malowanie/ regipsy/ zakładanie halogenków czyli innymi słowy roboty wykończeniowe

    Czas na wystawienie oceny.

    BIAŁA LISTA

    ponieważ to była ostatnia duża rzecz przed wprowadzeniem długo szukałem ekipy. ale musze przyznąc ze sa naprawdę świetni.
    dokładni, staranni. posprzątali po sobie - odkurzyli po robieniu gładzi ))

    no i grzeczni. po prostu grzeczni.
    nawet na papierosa wychodzili na zewnątrz

    aż trudno mi było uwierzyć że wreszcie można coś zrobić lepiej niż człowiek tego oczekiwał. dlatego ta pochwała im się należy. Przebili nawet poprzednich karton gipsiarzy których miałem.

    namiary: DAREK SWOBODZIAN z ekipą . tel: 604425699
    u mnie robili tak jak napisałem: gładzie/ malowanie/ regipsy/ zakładanie halogenków a i ceną mile zaskoczyli ... az trudno uwierzyć nie?

    jakby coś powołujcie się na szczepańskiego.

  20. #460
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Przepraszam za OT, ale jak miło czyta się takie wpisy!

Strona 23 z 214

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony